Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: Pieluchy flanelowe

  1. #1
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,082

    Domyślnie Pieluchy flanelowe

    Zakładam temat, bo nie znalazłam info - czy używacie pieluch flanelowych jako wkładów/poskładanych pieluch do otulacza?

    Tetra różnego rodzaju jest powszechna, z używaniem w ten sposób flaneli nie spotkałam się na forum (czytaj nie doszukałam się wątku na ten temat) Flanelowe formowanki są popularne, ale sama poskładana flanela? Ostatnio włożyłam taką pieluchę do otulacza i fajnie się sprawdziła - super chłonęła, a pupka była malutka jak przy jednorazówce. Ale jakoś zastanawia mnie, czemu nie ma dużo info na temat flanelkowych pieluch na forum? Ani nie ma ich w sklepach pieluszkowych? Jest jakiś powód? Może przy dłuższym używaniu coś się z nimi dzieje?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,732

    Domyślnie

    Uzywam takich od 4 lat mniej wiecej i co ciekawe trwaloscią (zwykle flanelowe prostokaty kupione jako wyprawka dla starszego) i wytrzymałoscia przewyższają praktycznie wszystkie wielo jakie mam od początku
    prostokąt w otulacz, lub jako dodatkowy wklad do większych formowanek do spania.
    Wolę od tetry bo przyjemniejsze w dotyku.
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  3. #3
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    flanela ogólnie słabo chłonie aczkolwiek mozna znaleźć świetnie chłonącą. Już po pierwszym raniu widać na niej ślady prania gdzie przy np. dzianince nie widać. Agna szyje flanekowe formowanki albo inne pieluszki z wkładami flanelkowymi. Małemu niemowlakowi chłonność faneli starczy ale starszakowi już nie
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,732

    Domyślnie

    Moje sa juz łyse i się na nich już nie widac sladow prania
    a chloną niczego sobie
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Tak uzywam do otulacza.Dodatkowo pocielam flanelowe przescieradlo i obszylam nim tyle wkladow mikrofibrowych na ile go starczylo
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  6. #6
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,082

    Domyślnie

    Dzięki za opinie! Ja chyba zainwestuję w więcej flanelek, bo ta, której użyłam była super wg mnie - mięciusia, chłonna i cieniutka. Fakt - druk po praniu niezbyt fajnie wyglądał, ale myślę kupić jednobarwne lub białe i tyle. Zresztą to dla mnie nie problem, jeśli będą fajnie działać

  7. #7
    Chustomanka Awatar margolcia1006
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    680

    Domyślnie

    My też czasami posiłkujemy się flanelą do otulaczy lub kieszonek i u nas fajnie się sprawdza. Według mnie flanela lepiej chłonie niż tetra lux.

  8. #8
    Chustomanka Awatar Nadarienne
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    560

    Domyślnie

    Flanela flaneli nie równa. Ja mam pieluchy flanelowe od teściowej sprzed prawie 30 lat, po dwójce dzieci, wygląda na materiał nie do zdarcia. Niestety pieluchy są olbrzymie, tak 80x90 cm, więc nie testowałam ich do otulacza (starszej córy nie wielopieluchowałam, a młodsza pupka jeszcze mała) służą mi za prześcieradełka, podkłady itp. Prane sporo, a nie widać po nich - no niektóre są trochę skulkowane. Ciekawa jestem, jak z ich chłonnością, ale takiej zwykłej tetrze (lux z allegro) chyba nie ustępują (z tego, co zaobserwowałam przy wpadkach na przewijaku), a są dużo bardziej mięciutkie.
    Tak się tylko wpisuję, żeby zwrócić uwagę, że wiele zależy od tego, na jakiej jakości materiał się trafi - zresztą podobnie jak w przypadku pieluch tetrowych.
    Dziewczyny, a te chłonne flanelki gdzie kupujecie? Jakieś zwykłe ze sklepów dzieciowych, czy specjalne gdzieś?
    Maria 17.01.2010, Aleksandra 4.01.2013

  9. #9
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,082

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nadarienne Zobacz posta
    Dziewczyny, a te chłonne flanelki gdzie kupujecie? Jakieś zwykłe ze sklepów dzieciowych, czy specjalne gdzieś?
    Ja kupiłam kilka na allegro, raczej przypadkowy sprzedawca, bo kupowałam coś innego, a te flanelki - przytulanki to przy okazji. no i jedna jest ukochana do przytulania, a drugą wypróbowałam do otulacza. No i ta moja była super! Może po prostu kupię u tego samego sprzedawcy? Co prada te moje były z nadrukiem, ale widziałam, że w ofercie były i jednokolorowe; Jak kupię, napiszę jak się sprawują!

  10. #10
    Chustomanka Awatar Aliszia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    flanela ogólnie słabo chłonie aczkolwiek mozna znaleźć świetnie chłonącą. Już po pierwszym raniu widać na niej ślady prania gdzie przy np. dzianince nie widać. Agna szyje flanekowe formowanki albo inne pieluszki z wkładami flanelkowymi. Małemu niemowlakowi chłonność faneli starczy ale starszakowi już nie
    Nie zgodzę się z tym, że flanela słabo chłonie! Pomijam własne (pozytywne!) w tej kwestii doświadczenia, ale przecież nie od dziś wiadomo, że właśnie m.in. ze względu na swoje właściwości chłonne wykonuje się z niej pościele i prześcieradła (dodatkowo dobra termoizolacja). Delikatna otulina wkłókienna daje taki dobry efekt. Koszule flanelowe, które od lat popularne są wśród pracowników we wszelkich hutach, kuźniach itd. są niezawodne właśnie dlatego, że dobrze chłoną pot i zapewniają dobrą "wentylację".

    Mam kilka flanelek, głównie z Motherhood lecz nie tylko. Niektóre się mechacą, inne dzielnie trwają na posterunku.
    Doula. Mama małej Polki, urodzonej16 czerwca 2012.

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Nasze pieluchy maja tyle lat co ja
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  12. #12
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    flanelowe to były ulubione pieluchy moje. najlepiej chłonęły i w miarę szybko schły. miałam część takich wielkich kawałów, to pocięłam, nawet nie obszywałam. nic się nie działo

  13. #13
    Chustomanka Awatar ania_i
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    G. Śląsk
    Posty
    822

    Domyślnie

    Uzywam, na poczatku same, teraz skladam z reczniczkami ikeowskimi w srodku i do otulacza. Tak jak wczesniej dziewczyny pisaly- flanela flaneli nierowna. Pieluszki mam kupione uzywane, nic sie z nimi nie dzieje, jak sztywnieja od twardej wody to zmiekczam na kancie szafki i super. Ale mam tez kupione kilka wiekszych sztuk nowych, kolorowych na podklady i te sie spraly, stracily na miekkosci i mechatosci.
    ----
    Młoda MMXII Młody MMXV

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    29

    Domyślnie

    Lubię flanelę (nową), lecz po kilku praniach robi mi się strasznie twarda i szarpanie jej niewiele pomaga. Czy wiecie co mogłabym zrobić aby choć trochę opóźnić to twardnienie? Może coś powinnam dodawać do prania?
    Najwidoczniej musimy mieć twardą wodę bo np. u mojej mamy pościel flanelowa ciągle jest mięciutka jak nowa, a u mnie po pierwszym praniu robi się twarda.

  15. #15
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    miałam w swoim stosiku flanelę, ale taka prawdziową, teściowa zachomikowała 35 lat wcześniej, a ze teściowa to pedantyczny człowiek, była w rewelacyjnym stanie; ta flanela biła na głowę większośc drogich pieluch (szybko schła, baaaardzo chłonna). nie wyłysiała.

    tak, polecam znaleźć dobrą flanelę, raczej nie te kolorowe marketowe (grube z jednej, a rozrywające sie z drugiej strony), kupić na metry, pociąc na kwadraty i mamy bardzo ekonomiczne i dobre pieluchy

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Był długi temat o flanelach. Nie pomogę, bo szukaj mnie nie kocha, ale może ktoś inny znajdzie.
    A osobiście flanelę bardzo lubię, dostałam super chłonną, od znajomej z Białorusi

  17. #17
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    4,007

    Domyślnie

    Moim zdaniem flanela chłonie świetnie! A już szczególnie te formowanki od Agny. Gdyby robiła je w wersji z kiesoznką na chłonny flanelowy wkład byłabym stałą klientką.

  18. #18

    Domyślnie

    ja odkryłam flanelę (jako pieluszkę) dopiero przy drugim dziecku i jestem bardzo zadowolona. Po prostu nie miałam kasy na nic droższego a po córce miałam tylko pieluchy one-size, dla noworodka za duże. Wpadłam więc na pomysł, że zwykłe, bazarowe flanelki potnę na połowy i włożę do wełniaka ecodidi. Wyszły z tego świetne wkłady, używam ich do dziś a syn ma już 7 miesięcy. Tylko teraz wkładam dwie połówki flaneli do otulacza. Jak dla mnie to chyba najtańsze pieluchowanie na świecie. Polecam dla tych, którzy, tak jak ja, mają pustki w kieszeni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •