Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: Jak odpieluchować 4-latka w nocy ?

  1. #1
    Chustomanka Awatar margolcia1006
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    680

    Domyślnie Jak odpieluchować 4-latka w nocy ?

    Czy jest szansa na odpieluchowanie 4 latki która po nocy budzi się z pełną pieluchą ?
    Mając dwa latka przestała nosić pieluchy w dzień. Od tego momentu było kilka prób na nocne odpieluchowanie za każdym razem bezskuteczne. Był taki moment że córka budziła się za każdym razem kiedy chciało jej się siku ale jak ją chciałam wysadzić na nocnik był jeden wrzask. Potem przestała się budzić więc w nocy sama próbowałam ją wysadzić. Za każdym razem był wrzask i brak jakiejkolwiek współpracy. Był też i taki moment że córka nie dała sobie zakładać na noc pieluchy więc jej nie zakładałam. Efekt był taki że 2-3 razy w ciągu jednej nocy musiałam zmieniać pościel i piżamkę. Po kilku takich nockach skapitulowałam. Zakładałam jej pieluchę na śpiąco.
    Obecnie pieluchę zakłada chętnie, za każdym razem przed snem umawiam się z córcią że w nocy przyjdę i zrobimy siusiu do nocnika. Obiecałam jej nawet że jak się wysiusia to dostanie prezent. Córka oczywiście zadowolona zgadza się na wszystko, po czym przychodzę do niech w nocy, próbuję na nocnik posadzić i znowu wrzask, kopanie, rzucanie się na łóżku, brak jakiegokolwiek kontaktu.
    Prawdę mówiąc mój repertuar się już wyczerpał. Może Wy macie pomysły jak odpieluchować moją córcię w nocy?

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków \ śląsk
    Posty
    2,305

    Domyślnie

    Pomysłu nie mam niestety....
    W domu 5 latek sikający w nocy.....
    Nie obiecuje mu nic w zamian za niesikanie bo wiem,że on tego nie kontroluje...

    Czekam.
    P(III 2008), T(XI 2011), R(*III 2014), B (III 2018)

  3. #3
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    USG robiliście?
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  4. #4
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez machma Zobacz posta
    Pomysłu nie mam niestety....
    W domu 5 latek sikający w nocy.....
    Nie obiecuje mu nic w zamian za niesikanie bo wiem,że on tego nie kontroluje...

    Czekam.
    z tego co mi wiadomo nikt, nawet miesieczny niemowlaczek nie robi tego przez sen.
    Co do tematu przewodniego powiem tylko, ze 2 latka i 4,5 latka nie sikaja w nocy chociaż w dzien pija jak smoki a mniejsza cyca w nocy. Kwestia przyzwyczajenia?
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  5. #5
    Chusteryczka Awatar Truscaveczka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Podkarpacie
    Posty
    1,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margolcia1006 Zobacz posta
    Może Wy macie pomysły jak odpieluchować moją córcię w nocy?
    Po co? Fizjologiczne sikanie w nocy do 5 urodzin mieści się w normie.

    Moja Duża sikała w nocy jeszcze niedawno, ale zwykle wystarczało zagonienie jej siku koło 23. Potem spała bez wpadki. I samo przeszło. Ja bym dała na luz, a już na pewno olała umowy, prezenty i wysadzanie. Wyśpijcie sie wszyscy.

    PS Czy ona jest raczej odważna, czy lękliwa? Lęki lubią wychodzić pęcherzem.
    Sarcasm helps keep you from telling people what you really think of them.
    Dziergam Pichcę Ględzę Tłumaczę

  6. #6
    Chustomanka Awatar margolcia1006
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    680

    Domyślnie

    NA początku chciałam sprostować że to obiecywanie prezentu nie jest stricte za nie zesikanie się w nocy tylko za chęć współpracy. Wiem że ona przez sen tego nie kontroluje. Chodzę spać zwykle około 24, jestem przekonana że gdyby córcia dała się wysadzić na nocnik pielucha byłaby sucha. Chodzi o to że w nocy zamienia się w małego demona .

    PS Czy ona jest raczej odważna, czy lękliwa? Lęki lubią wychodzić pęcherzem.
    Ani odważna, ani lękliwa
    Raczej nie oto chodzi.

    Trochę mnie pocieszyłyście. Prawdę mówiąc nie wiedziałam że do 5 lat sikanie w nocy mieści się w normie.

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków \ śląsk
    Posty
    2,305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margolcia1006 Zobacz posta
    Wiem że ona przez sen tego nie kontroluje.
    OT: Dziękuje, że to napisałaś
    P(III 2008), T(XI 2011), R(*III 2014), B (III 2018)

  8. #8
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margolcia1006 Zobacz posta
    Chodzi o to że w nocy zamienia się w małego demona .
    Też się zamieniam, jeśli mnie ktoś budzi
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  9. #9
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,969

    Domyślnie

    Sorry za ot, bo ja mam na stanie sikającą w nocy jedynie 2,5 latkę, więc jeszcze baaardzo w normie, ale - pieluchujecie wielo takie 3,5, potem 4-latki? My już w dzień bez pieluch, i powoli zaczynam mieć dość tych nocnych zasikanych wielo, bo co ja mam z nimi zrobić, jak mam jedną na dobę... Zastanawiam się, czy nie przejść na jedno w nocy, przynajmniej przez moment w Niemczech, gdzie mam tanie eko-jedno pod bokiem, ale nie wiem, czy mi dziecko nie zgłupieje teraz od tego, że nagle będzie mieć sucho, a nie mokro, jak siknie?

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    U nas znakiem tego, że czas na siku jest kręcenie się. Miko nie budzi się, ale zaczyna się kręcić. Może u Was da się wyczuć podobny moment.


  11. #11
    Chustomanka Awatar margolcia1006
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    680

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kilerek_81 Zobacz posta
    U nas znakiem tego, że czas na siku jest kręcenie się. Miko nie budzi się, ale zaczyna się kręcić. Może u Was da się wyczuć podobny moment.
    Czasami jak śpię z córcią to też wiem kiedy jej się chce siku (zaczyna się właśnie kręcić, stękać) ale u nas jest taki problem że nie da się za żadne skarby na nocnik wysadzić

  12. #12
    Chustomanka Awatar margolcia1006
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    680

    Domyślnie

    Śpieszę donieść że moja czterolatka odpieluchowała się w nocy . Sama z siebie, bez nacisku i przekupstwa. Któregoś wieczoru zakomunikowała że już nie chce na noc pieluchy zakładać i jak jej się zachce siusiu to zrobi do nocnika. Dałam jej szansę choć nie wierzyłam w powodzenie tego eksperymentu ale się udało. Nie zakładamy pieluchy już 3 tygodnie . W tym czasie tylko dwa razy zaliczyła "wpadkę". Czasami wstaje w nocy i robi siusiu do nocnika ale większość nocy przesypia bez siusiania. Siku robi dopiero rano po przebudzeniu. Jestem z niej szalenie dumna !

  13. #13
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków \ śląsk
    Posty
    2,305

    Domyślnie

    P(III 2008), T(XI 2011), R(*III 2014), B (III 2018)

  14. #14
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,969

    Domyślnie

    Gratulacje

  15. #15
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Gratuluję U nas dalej pieluchy na noc i cierpliwie czekam na TEN dzień

  16. #16
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez onka Zobacz posta
    Gratuluję U nas dalej pieluchy na noc i cierpliwie czekam na TEN dzień
    Ja też
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar roneczka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Morąg
    Posty
    3,032

    Domyślnie

    Gratulacje!!!
    U nas jeszcze pielucha na noc, ale rano sucha i jak Kajti chce sikać to zdejmuje pampka i siada na nocnik.

    Pokarm jest w głowie a nie w cyckach

    http://www.avast.com/pl-pl/get/3PZrfmgB

  18. #18
    Chustomanka Awatar margolcia1006
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    680

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny . Teraz już wiem, że nic na siłę się nie da. Na wszystko przychodzi czas.
    Trzymam kciuki za tych jeszcze nieodpieluchowanych .

  19. #19
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    GRATULUJĘ!

  20. #20
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków \ śląsk
    Posty
    2,305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margolcia1006 Zobacz posta
    Trzymam kciuki za tych jeszcze nieodpieluchowanych .
    Dziękuje przydają się
    P(III 2008), T(XI 2011), R(*III 2014), B (III 2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •