Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39

Wątek: Jaka tetra dla maluszka? (niebielona, eco...?)

  1. #21
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    jagienka to chyba zależy,czy chcesz tetrę zapinać snappi,czy składać w prostokąt.Ja mam Kikko i dla mnie są to najlepsze muśliny pod słońcem.Pokurczone już,ale z pewnością nie o połowę(ale nie są już kwadratowe) i składam je w prostokąt,używam do kieszonek jako wkład oraz do wełniaka i sprawdzają się idealnie,a moja mała ma już 21 miesięcy i waży ponad 12kg.Dodam,że nie bawię się w pranie w 40 stopniach,tylko wszystko wrzucam w 60.Jeśli chodzi o zwykłą tetrę bawełnianą,to taka zwykła marketówka u nas w ogóle się nie sprawdziła(mam mega sikacza),a te IV czy ecopi jak na mój gust są zbyt wielkie i pupa ma wielkość zadka słoniowego. Przy kikko zauważyłam też,że dużo lepiej miewa się ta kolorowa niż biała,bo się nie pomarszczyła.

  2. #22
    Chustonoszka Awatar jagienka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Świecie
    Posty
    50

    Domyślnie

    DZięki liilith83 Myślałam żeby nauczyć się robić origami, ale nie wiem na ile mi to wyjdzie :/ O kieszonkach na razie nie myślałam bo mała jeszcze w brzuszku siedzi i wyczytałam, ze dla takich maluszków to najlepiej małe otulacze+tetra lub formowanki więc się na tym skupiłam..rozumiem, że jak Kikko się skurczą to już się raczej nie da ze snappi używać?? Tylko jako składane w prostokąt wkłady, tak? Ale chłonności nie straciły? Bo to chyba najważniejsze..
    Czy pisząc o marszczeniu bialej masz na mysli bambusową czy bawełnianą?

  3. #23
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    jagienka tetra,żeby składać inaczej niż w prostokąt musi być kwadratowa,bo z prostokątem raczej ciężko,ja przynajmniej swojej nie dałam rady. A kikko po skurczeniu się chłonie jeszcze lepiej niż wcześniej Mówiąc o marszczeniu miałam na myśli białe bambusowe kikko,kolorowe nie pomarszczyły mi się,a białe i niebielone owszem,nie przeszkadza to w użytkowaniu niby,ale jednak powiększają pupę. Ja kieszonek używam w sumie od niedawna i pieluchowanie zaczynałam też od tetry i otulaczy,potem przerzuciłam się na formowanki i również polecam

  4. #24
    Chustonoszka Awatar jagienka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Świecie
    Posty
    50

    Domyślnie

    lilith83 - To jednak zostanę przy kikko. Koniec końców chodzi o chłonność, a dzisiaj prawie bym prawie śliczne noworodkowe kieszonki babybetta minkee zakupiła (odnośnie wkładania w kieszonki po skurczeniu ) ale rozsądek wygrał. Mam nadzieje, zę łatwiej bedzie wybierać jak już się trochę popraktykuje...Dobrze, ze jest ta strona bo pewnie można by kupę kasy wydać i nie do końca być zadowolonym :/
    Jeszcze raz dzięki!!!

  5. #25
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    podbijam temat bo zastanawiam sie czy kupic tetre zwykla ale gramatura 140 czyli LUXza 3zl czy te kikko za 3szt prawie 50zl.... czy naprawde te kikko takie ekstra? bo za te kase mam stos tetry LUX? uzywalyscie wogole wkladow przy noworodku? bo mam tego pelno przy starszym uzywam, ale wszedzie slysze nowordek=najlepsza tetra bo tak czesto sie przebiera itd .mam jeszcze chwilke do porodu no ale wlasnie chce te czas wykorzystac i sie przygotowac, przy pierwszym nie pieluchowalam wielo od poczatku

  6. #26
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Masz na myśli kikko bambusową? Ta jest bardzo fajna, delikatna nawet po wielu praniach, tylko się trochę kurczy jak to bambus. Ja mam głównie bawełnianą kikko Lux i jestem z niej zadowolona, kupiłam 30szt i w zasadzie większość z nich używałam właśnie przy noworodku (4 nowe sztuki się ostaly, sprzedaje je jak byś chciała wypróbować, to są w moim wątku). Ta tetra w miarę trzyma wymiary, jest gruba, chłonna i nie wygląda jak szmata. Mam też tanią tetrę i po kilku uzyciach zrobiła sie szmatowata.

    Podsumowując, to tania tetre odradzam, najlepszy stosunek ceny do jakości ma kikko bawełniana, ale jeśli masz fundusze to kup kikko bambusową.
    J.2014 i E.2016

  7. #27
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    kaisa to rzuć linkiem do swego wątku gdzie masz tetrę, obejrzę, to nie mam funduszy na stos kikko bambusowy, a 30 tetry wystarczyło Ci spokojnie? bo tetra to tez schnie blyskawicznie nie tak jak wkłady

  8. #28
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Mi wystarczyło, tyle że ja noworodka miałam latem, wiec z praniem było mi łatwiej.

    Jeszcze mi się przypomniało, jak masz blisko ikee, to tam jest tetra w dwupaku w cenie ok 13-14zł. Jakość i cena zbliżona jest do bawełnianej kikko.
    Tyle że kikko na pewno jest niebielona, nie wiem jak się rzecz ma z tą ikeową.
    Ostatnio edytowane przez kaisa ; 17-08-2015 o 23:17
    J.2014 i E.2016

  9. #29
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    ikea blisko, chyba chodzi o te muśliny to wiem co to, jeszcze reczniki nackten wiem ze sa, ale nie wiem jak to sie sprawdza

  10. #30
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Reczniczki jako wkłady mi się sprawdzały średnio. Raczej używałam je jako myjki do pupy. Ta tetra to taki dwupak, jedna pieluszką biała, druga z zielonym nadrukiem. I właśnie nazywają się jakoś w stylu reczniczki muslinowe, czy jakoś tak. Leżą na tekstyliach dla małych dzieci.
    J.2014 i E.2016

  11. #31
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,436

    Domyślnie

    Odświeżam bo potrzebuję pomocy.
    Czy tetra bambusowa Kikko kolorowa nadaję się do pieluchowania? Chciałam zakupić białą, ale tam gdzie chce zrobić zakupy nie ma białej, a nie chce kupować po jednej rzeczy w różnych sklepach.
    I jeszcze o tetrę bawełnianą Kikko pytanko. Czy jest duża różnica pomiędzy bawełnianą lux a tą lux eco, chodzi o chłonność i ogólnie w użytkowaniu?
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  12. #32
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eM. Zobacz posta
    Odświeżam bo potrzebuję pomocy.
    Czy tetra bambusowa Kikko kolorowa nadaję się do pieluchowania? Chciałam zakupić białą, ale tam gdzie chce zrobić zakupy nie ma białej, a nie chce kupować po jednej rzeczy w różnych sklepach.
    I jeszcze o tetrę bawełnianą Kikko pytanko. Czy jest duża różnica pomiędzy bawełnianą lux a tą lux eco, chodzi o chłonność i ogólnie w użytkowaniu?
    zwykle Kikko: gramatura 120gr/m2, Kikko organic 173gr/m2, Kikko Lux 140gr/m2 - pranie na 95C.
    Kikko bambusowe 183gr/m2 ale pranie na 40C

  13. #33

    Domyślnie

    Eco jest bardziej miękka i chłonniejsza, choć dość długo te chłonność łapie. Nie zauważyłam, by się mechaciła, a ta zwykła owszem. Za to jest bardziej puchata i niekoniecznie nada się dla noworodka.

    Miałam ciemne myjki bambu z kikko, których używałam jako boosterów i nie zauważylam, by kolor w czymś przeszkadzał. Nie farbowały, ale kupiłam używki.





  14. #34
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,436

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marta_B Zobacz posta
    zwykle Kikko: gramatura 120gr/m2, Kikko organic 173gr/m2, Kikko Lux 140gr/m2 - pranie na 95C.
    Kikko bambusowe 183gr/m2 ale pranie na 40C
    A które to te 120 gr? Ogólnie kojarzę lux i bambusowe z tych co napisałaś A które na początek pieluchowania byś polecała?

    sowa_przemądrzała, dzięki za wyjaśnienie. Trochę mi rozjaśniłaś to
    A jaką tetrę dla noworodka byś poleciła?
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  15. #35

    Domyślnie

    Dla noworodka nie sprawdziła mi się żadna tetra (a próbowałam na dwójce dzieciaków). Za to przy drugim zostałam ogromną fanką prefoldów i snappi.

    Kikko bambu pranie w 60 st spokojnie przeżyją, tylko mogą ucierpieć estetycznie (skurczyć się, sfilcować), ale w przypadku pieluchy traktowanej jako wkład nie ma to większego znaczenia.
    Ostatnio edytowane przez sowa_przemądrzała ; 10-01-2017 o 11:57





  16. #36
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eM. Zobacz posta
    A które to te 120 gr? Ogólnie kojarzę lux i bambusowe z tych co napisałaś A które na początek pieluchowania byś polecała?

    sowa_przemądrzała, dzięki za wyjaśnienie. Trochę mi rozjaśniłaś to
    A jaką tetrę dla noworodka byś poleciła?
    To jest Kikko Classic - nie wiem czy w PL sa dostepne. Takie w bialym opakowaniu z niebieskim napisem - najtansze.
    Tez nie polecam tetry dla noworodka, prefoldy moim zdaniem o niebo lepsze i latwiejsze w obsludze

  17. #37
    Chustomanka Awatar akonate
    Dołączył
    Nov 2016
    Miejscowość
    Hesja, Niemcy
    Posty
    770

    Domyślnie

    eM, dodam troche o farbowaniu i miekkosci, jestem swiezo po zakupach kikko, mam bambus kolorowy - te zestawy 3szt, gdzie jedna jest kolorowa gladka, a pozostale biale we wzorki, oraz tetra lux eco - pomaranczowy karton po 10szt, niebielona.
    Wypralalam wstepnie razem w 40st w domolu sensitive i plukalam z octem, efekty: szmatka przeciw farbowaniu tylko lekko zlapala kolor, ale wydaje mi sie ze nawet bardziej z pomaranczowej lamowki recznika z kapturkiem z ikea niz z bambusa.
    Miekkosc/delikatnosc w dotyku standardowo: bambus, tetra niebielona, na koncu musliny z ikea. Nie mam tej kikko bialej tetry ani naturalnych bambusow do porownania. Przed zakupem najpierw sprawdzilam na oficjalnej stronie, zeby zorientowac sie, co wlasciwie produkuja, a potem szukalam tanszego sklepu.
    Tyle z moich doswiadczen.


    Sent from my iPhone using Tapatalk


    Przepraszam za brak polskich znaków, zagranica nie rozpieszcza.

  18. #38
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,436

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny.

    akonate, właśnie o tym zestawie myślałam, te po trzy pakowane. W takim razie zakupię na próbę.

    Prefoldy chce zakupić, Kikko. Jest w ogóle jakaś różnica pomiędzy Kikko a Ecopi?
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  19. #39
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    my uwielbiamy tetrę bambu jako wkłady, jest porównywalnie chłonna co puppi 5w, mamy rózne kolory, nic nie farbuje
    dla noworodka jak juz to polecam tetre 40x40
    Amelka lipiec`12 Zuzia sierpień`15 Alicja marzec`18
    fb Naturalnie dla dziecka: https://www.facebook.com/pages/Natur...11082035818542

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •