Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39

Wątek: Jaka tetra dla maluszka? (niebielona, eco...?)

  1. #1
    Chustofanka Awatar elinn
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    podwarszawska prowincja
    Posty
    386

    Domyślnie Jaka tetra dla maluszka? (niebielona, eco...?)

    Hej Dziewczyny! Jako przyszła mama zainteresowana pieluchowaniem wielorazowym mam jeszcze wiele niejasności. Proszę Was o poradę!

    Chcę postawić na otulacze wełniane + tetrę.
    I tu mam kłopot.

    Z tego, co się zorientowałam, nie polecacie takiej zwykłej sklepowej tetry białej.

    W takim razie czym ją zastąpić?

    1. Czy polecana w wielu wątkach tetra bambusowa nie będzie za gruba dla maleństwa?

    2. Czy tetra niebielona chlorem, a tlenem, byłaby ok?
    (znalazłam taką tu: http://www.organicalulu.pl/pieluszki...-70x80cm-.html)

    3. Widziałam coś jeszcze takiego na allegro jak tetra Lux (grubsza). Ale pewnie też zawiera chlor... (?)

    4. Czy np. niebielona tetra kikko lux eco - o taka: http://www.wielorazowo.pl/pl/p/Pielu...ko-10-szt./369) byłaby ok?

    Będę wdzięczna za wszelką poradę... Dzięki!

  2. #2
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Niewiem czy Ci tematu nie zamkna bo o tych tetrach to chyba bylo.Ale poki co odpisze.

    Osobiscie mam ta tetre BOBAS z linka organicalulu i to chyba jest zwykla tetra sklepowa, moze troszke lepszej jakosci.Jest szorstka, szczegolnie po praniu w twardej wodzie.
    Co do tego, ze tetra byla bielona tlenem, chlorem, nie bielona, wydaje mi sie,ze jest to chwyt marketingowy.IMHO duzo wieksze znaczenie ma w czym sie to pierze.

    Polecam tetre bambusowa KIKKO, jest milutka, ladnie chlonie, jedyny mankament to ze po praniu w 60 albo 90 stopniach kurczy sie w prostakat robi bardziej zbita.Ale ja taka lubie, skladam na pol i hop w otulacz.
    Mam tez:Green BabyPieluszka Składana Muślinowa Bio- z tego tego samego sklepu co wyzej i powiem tak, ze jak synek byl maly to byla moja ulubiona.Miekka, cienka, nie robila duzej dupki, nie wypychala pleckow do gory.Gdyby nie to ze wyjechalam i nie mialam mozliwosci dokupienia wiecej, to bym chyba zainwestowala w 20 sztuk.Teraz daje maly reczniczek w srodek i tez jest super.Schnie blyskawicznie.Trszk drogo ale warto.
    Super sie nam tez sprawuja muslinyz IKEI, nie sa takie szorstkie jak zwykla tetra i ladnie chlona.
    Z welny otulacz ecodidi bedzie najlepszy,

    A. listopad 2012




  3. #3

    Domyślnie

    Ja kupiłam jeden egzemplarz tetry LUX i moim zdaniem jest dużo za duża dla noworodka. Ja ogólnie wolałam nie upychać na tej malutkiej pupie jakichś wielkich pieluch tylko założyć zwykłą tetrę ze sklepu tylko o wymiarze 70x70 (a nie standardowo 80x80 bo ta była za duża) a na to otulaczyk. Pupa nie robiła się ogromna a wiadomo, że noworodka i tak się ciągle przewija po kupach(przynajmniej u mnie było ich co najmniej 7-8 na dobę). Pieluszki zrobiły się nieco sztywne po 4-5 miesiącach. Tak ogólnie to myślę, że dobrze, że zdecydowałaś się na takie właśnie pieluszkowanie bo tetra jak dla mnie to najlepszy wybór dla leżącego dziecka. Dobry patent to polarowe wkładki sucha pielucha, kup koniecznie(!) kupa z nich schodzi błyskawicznie.

  4. #4
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Ja bym kupila bambusową, bo super delikatna, a potem jak b edzie wiekszy sikacz to wiecej wchlonie. Ale zebys nie zbankrutowala to chyba troche tej zwyklej tetry rez, ale taka 70 x70. Mam taka wzorek w misie , super jest nawet po 2 dzieciach, ale marki nie znam.
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Ja mimo,że tetre rzadko używam, to jednak najlepiej sprawdziła nam się bambusowa kokosi - głównie na nocki ją zakładam i wytrzymuje duuuużo, a przy tym nie robi dużej pupy, jest miła w dotyku, pięknie chłonie. Wełniany otulacz też mogę polecić kokosi - cieniutki, milutki i jest w rozmiarze s

  6. #6
    Chustofanka Awatar elinn
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    podwarszawska prowincja
    Posty
    386

    Domyślnie

    Dziękuję pięknie za wszystkie uwagi (i czekam na jeszcze jak ktoś ma ochotę się podzielić doświadczeniami), a zwłaszcza rozjaśnienie tematu tetry - nie ukrywam, że się w tym gubię, a przecież tetra tetrze nie równa.

  7. #7
    Chustomanka Awatar maldita
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wro
    Posty
    809

    Domyślnie

    Na początku pieluchowania kupiłam zestaw tetry lux kikko, dokładnie takiej jak ta z Twojego linku.
    Zaczęłam pieluchować w trzecim tygodniu. Dziecię miało już ok 4 kg i przyznam, że jak dla nas okazała się idealna, wcale nie za duża ale w sam raz. Po złożeniu w "samolot" spokojnie mieści się w otulaczu kokosi rozm. S.
    Jak potrzebujemy więcej chłonności to dorzucam wkładkę bambusową na wierz i wystarcza na dłużej.
    Dodam, że jest to ulubiony sposób pieluchowania przez tatę, który odkąd nauczył się składać tetrę nie chce zawracać sobie głowy innymi rodzajami pieluszek.
    Używamy je dwa miesiące i nie odkształciły się, jedynie lekko "skulkowały"

  8. #8
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Bambusowa jak najbardziej będzie fajna, bo jest bardziej 'puchata po praniu niż bawełniana.
    Ja kupiłam baterie tetry lux dla maluszynki i z otulaczem to u nas do tej pory nr one. Dużo zależy od sposobu składania.
    Marketowa jest faktycznie do dupy i do pieluchowania się nie nadaje.

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za info, że 70x70 będzie najlepsza. Też właśnie kupuję pieluszki dla maleństwa i nie miałam pojęcia jak z tymi rozmiarami, chciałam wszystkich po trochu kupić

    A musi być kwadrat? Taką 60x80 nie da rady wygodnie zapieluszkować?

  10. #10
    Chustomanka Awatar Nadarienne
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    560

    Domyślnie

    Jak tytanowa@ pisała - dużo zależy od sposobu składania. Z kwadratu można ładnie poskładać "trójkąt z plisą" czy tam "samolot" (do tej pory nie wiem, czy to to samo), z 60x80 mi osobiście nie wychodzi. Prostokątna u mnie za to daje radę złożona w prostokąt - tylko wtedy częściej kupka brudzi otulacz.
    Maria 17.01.2010, Aleksandra 4.01.2013

  11. #11
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nadarienne Zobacz posta
    Jak tytanowa@ pisała - dużo zależy od sposobu składania. Z kwadratu można ładnie poskładać "trójkąt z plisą" czy tam "samolot" (do tej pory nie wiem, czy to to samo), z 60x80 mi osobiście nie wychodzi. Prostokątna u mnie za to daje radę złożona w prostokąt - tylko wtedy częściej kupka brudzi otulacz.
    to to samo
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  12. #12

    Domyślnie

    Allegro nie zna rozmiaru 70x70. Biorę 60x80 i 80x80, może kiedyś znajdę mniejsze kwadraty

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    31

    Domyślnie kikko

    my uzywamy kikko tetra bambusowa 70x70 i u nas super sie sprawdza. a kwadraty latwiejsze do "zamotania" niz prostokaty - uzywam tez czasem zwyklej tetry 60x80 ale tu juz sie trzeba bardziej nakombinowac zeby cos wyszlo sensownego.

  14. #14
    Chustomanka Awatar Kinyya
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,289

    Domyślnie

    A ja kupiłam same 80x80, ale najcieńsze tetrowe, i myślę, że nasze mamy i babcie nie miały mniejszych, a świetnie sobie radziły. Co więcej - na dłużej z nami zostaną
    Ostatnio edytowane przez Kinyya ; 15-05-2013 o 14:46

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Ja również jestem za tetrą bambusową zwłaszcza kikko,chłonna i nie jest wielka,dla 80X80 są za duże nawet dla większego dziecka,bo pupa ma wymiary kolosalne.Miałam też kiedyś fajne pieluszki z froty bambusowej nature babies chyba i też są świetne,chłonne,nieduże,a mięciutkie po wielu praniach,jedyna wada,że po pewnym czasie troszkę się koślawią

  16. #16
    Chustomanka Awatar Gugu
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Crosno
    Posty
    556

    Domyślnie

    Ja "tetruję" zwyczajnie, zdecydowanie polecam tetrę podwójnie tkaną, w moim mieście takiej nie ma (sprzedawcy robili oczy w słup), więc kupiłam na Allegro. Jakość nieporównywalna. Innej nie stosuję, nie mam porównania. Kupiłam otulacze w rozmiarze uniwersalnym i żałuję, że nie najmniejsze, bo nie sprawdziły się na maluszku, były za duże. O zwijaniu trójkącików wtedy nie pomyślałam. Z czasem było coraz lepiej, miałam kilka kryzysów w zimie, ale teraz, gdy mała jest wysadzana, tetrowanie nie było jeszcze tak proste Ortodoksyjna nie jestem, w nocy wspomagam się jednorazówkami.Pieluchujemy się tak już 10 miesięcy
    mama Estery lipiec 2012
    www.balkanfunk.pl

  17. #17
    Chustomanka Awatar margolcia1006
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    680

    Domyślnie

    Ja też polecam tetrę bambusową kikko. U nas sprawdziła się super w pierwszych 3-4 miesiącach.Potem przerzuciliśmy się na kieszonki.

  18. #18
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    Ja miałam i bambusową ale raczej nie do sikania, tylko tak du buzi wycierania itp
    MIałam tę niebieloną lux, super się sprawdziła.
    I muślinowe też miałam to przykrywania itp

    a do sikania jako wklady to mi sie sprawdziły bambusowe ręczniki Maylily

  19. #19
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martekle Zobacz posta
    a do sikania jako wklady to mi sie sprawdziły bambusowe ręczniki Maylily
    możesz zalinkować?
    bo znalazłam tylko takie ogromne. chyba że to te pocięłaś np na mniejsze?
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  20. #20
    Chustonoszka Awatar jagienka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Świecie
    Posty
    50

    Domyślnie

    Po przeczytaniu wątku postanowiłam zamówić 9 sztuk bambusowej kikko tej kolorowej 70x70, 10sztuk bawełnianej kikko 70x70 takiej -
    http://www.xkko.pl/pieluchy-xkko/70x...d337f92c623d08

    i kikko małe 30x30 9 sztuk...ale, żeby mieć pewność weszłam na recenzje kikko i teraz już sama nie wiem
    Jest kilka opinii, że po jakimś czasie kurczą się o połowę (te bamusowe) i nadają się co najwyżej na wkłady...hmm..to w takim razie jak mi się małe skurczą to nic nie zostanie
    Myślałam że zestaw teterek dla małej będę miała już obstawiony a teraz szukam akceptacji
    Czy postawiłybyście na taki startowy zestaw pieluch składanych - 9 kikko bambusowych + 10 bawełnianych (poza tym 12 formowanek i 4 wkłady bambusowe 35x30..)? Czy lepiej wszystkie bawełniane..małe to pewnie lepiej sobie darować pomóżcie proszę bo znowu nie wiem

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •