Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Najlepsza dla wcześniaka?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    11

    Domyślnie Najlepsza dla wcześniaka?

    Chciałabym Was prosić o podzielenie się własnymi doświadczeniami z noszeniem w chuście wcześniaków, tudzież maluszków 1 czy 2 miesięcznych. Moja koleżanka miesiąc temu urodziła córeczkę (miesiąc przed terminem) i już niedługo chce zacząć nosić małą w chuście, żeby móc swobodnie odbierać starsze dziecko ze żłobka... Chciałam polecić jej chustę elastyczną ale nigdy w niej nie nosiłam wiem, że starszego dziecka już w elastycznej nie ponosi...
    Sama nosiłam swoje dziecko w storchenwiege (odkąd skończyło 2 miesiące) i zawsze miałam poczucie, że wolałabym, żeby ta chusta była bardziej miękka...
    Czytałam wątek Bubusity i Pasji o Babylonii. Myślicie, ze to dobra chusta na sam początek? a może macie inne pomysły?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie Re: Najlepsza dla wcześniaka?

    1) elastyczna
    2) nati bambus

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    okolice Wrocławia
    Posty
    3,326

    Domyślnie Re: Najlepsza dla wcześniaka?

    Elastyczna np.Gabi (ja taką miałam)
    Nosiłam odkąd skończyła 6 tygodni i bardzo sobie chwalę wybór elastyka.
    Na krótko owszem, ale można ją później odsprzedać lub kupić używaną troszkę taniej i później też odsprzedać.
    Już od dłuższego czasu używam tkanych ale nadal nie wyobrażam sobie dociągania chusty na takim maleństwie więc mając kolejnego malucha też rozpoczynałabym od elastycznej
    Mati 03.2005 Martynka 09.2008 Szymonek 12.2012


  4. #4
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie Re: Najlepsza dla wcześniaka?

    elastyczna albo girasol
    girasolki sa mięciusie, że ach
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie Re: Najlepsza dla wcześniaka?

    z tego co wyczytałam mama jest nei wprawiona w chuty.
    Ja polecam elastyczne bo łatwiej je " opanowac"
    Poza tym takie maleństwo wymaga dokładnego dociągnięcia a w tkanej bedzie trudno nowicjuszce
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  6. #6
    Chusteryczka Awatar doominikaa
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,449

    Domyślnie Re: Najlepsza dla wcześniaka?

    ja z podobnych powodów co Biedronka polecam elastyka na początek.

    OT - mój syn ostatnio pasjami biedronki rysuje
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, niepraktykujący ale z sentymentem.
    Matka Mateusza (wrzesień 2005) i Małgośki (styczeń 2008), była chustonoszka, ale trzymająca jeszcze szmaty w szafie.
    No chustopróchno po prostu.



  7. #7
    Chusteryczka Awatar mimka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Francja póki co...
    Posty
    2,152

    Domyślnie

    proszę doradźcie jak mam motać moją kruszynę (obecnie 2130 g), żeby było bezpiecznie?
    póki co mam tylko elastyka gabi.
    raz zawiązałam w kołyskę, ale po jakiejś godzinie kręgosłup mnie rozbolał może więc źle zamotałam..
    lepiej kołyska, czy kieszonka dla malucha takiego?
    czy kangura można z elastycznej..?
    nosiłam Marcelka, ale teraz się czuję prawie jak chustonówka.. bo ta moja córa taka malusia.. a nosić by mi się już przydało, ze względów praktycznych..

  8. #8
    Chustofanka Awatar ginger
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wołomin
    Posty
    222

    Domyślnie

    Nati bambus przecięta na pół po szerokości.

    w elastyku mi się źle nosiło, mimo wszystko tego materiału jest za dużo na takiego maluszka. przeciełam chuste jak Tosia 'miała' 2 kg i nosiłam ją do około 4kg. teraz już w szerszej bo zawrotną wagę 4,5kg osiągnęła i rozmiar 56


  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mimka Zobacz posta
    proszę doradźcie jak mam motać moją kruszynę (obecnie 2130 g), żeby było bezpiecznie?
    póki co mam tylko elastyka gabi.
    raz zawiązałam w kołyskę, ale po jakiejś godzinie kręgosłup mnie rozbolał może więc źle zamotałam..
    lepiej kołyska, czy kieszonka dla malucha takiego?
    czy kangura można z elastycznej..?
    nosiłam Marcelka, ale teraz się czuję prawie jak chustonówka.. bo ta moja córa taka malusia.. a nosić by mi się już przydało, ze względów praktycznych..
    Elastyka nie polecam,może przyda się na później a może sprzedaj i kup coś wąskiego cienkiego i krótkiego
    Dla maluszka najlepszy kangurek i wąska chusta. Można samemu "zwęzić" chustę obcinając i obszywając po jednym boku tak do 45-50 cm lub pożyczyć może ktoś ma taką i już nie potrzebuje. jednak w takiej wąskiej długo się nie ponosi a standardowa szerokość to stanowczo za dużo dla takiej kruszynki i między nóżkami za dużo zostaje i mamy "rozjechaną żabę" zamiast wzorowej żabki.
    Czasem stare indio można trafić dość wąskie.

    Cytat Zamieszczone przez ginger Zobacz posta
    Nati bambus przecięta na pół po szerokości.

    w elastyku mi się źle nosiło, mimo wszystko tego materiału jest za dużo na takiego maluszka. przeciełam chuste jak Tosia 'miała' 2 kg i nosiłam ją do około 4kg. teraz już w szerszej bo zawrotną wagę 4,5kg osiągnęła i rozmiar 56

    Gratuluję pomysłu z przecięciem chusty. To najbardziej rozsądne wyjście przy małej kruszynce
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  10. #10
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    daleko i blisko
    Posty
    3,021

    Domyślnie

    a ja bym na poczatek proponowala kontakt z neurologiem i rehabilitantem, w celu okreslenia, czy dziecko w ogole moze byc noszone - czy nie ma asymetrii lub/oraz obnizonego/wzmozonego napiecia miesniowego, a dopiero potem zastanowilabym sie nad noszeniem wczesniaka...
    K. i J. 17.07.2008, W. 07.02.2013

    1% KRS 0000037904 Cel szczegółowy 26513 Nowacka Katarzyna i Jakub 1% DZIĘKUJEMY!

  11. #11
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    jezeli dziecko jest wcześniakiem to z pewnością było diagnozowane przez neurologa. moje chłopaki mimo ze na granicy wcześniactwa (36 i 37 tc)- już w szpitalu byli i obaj dostali skierowanie do CZD.
    Maćka nosiłam od początku w elastyku (miałam taki 50 cm) - miał wzmożone napięcie i asymetrię - chusta nam bardzo pomogła (oczywiście konsultowałam z neurologiem, ale z własnego doświadczenia wiem ze nie ma co pytać czy można nosić, tylko trzeba pokazać zawiązanego malucha)

    a miesiąc przed terminem to tak będzie 35-36 tc, nie?
    Ostatnio edytowane przez panthera ; 10-09-2011 o 21:39
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  12. #12
    Chusteryczka Awatar mimka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Francja póki co...
    Posty
    2,152

    Domyślnie

    moja Nadia jest z 36tc i 3 dni. ale jest 'hipotrofikiem', urodziła się 1840g i 46cm. sama nie wiem jak to wszystko interpretować..

  13. #13
    Chusteryczka Awatar franciszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    53° 07' N 23° 10' E
    Posty
    2,554

    Domyślnie

    Moja dama urodzona w 36 tc z wagą 1900 i 49 cm - trzy tygodnie w szpitalu... po kolejnym w domu były dwutygodniowe próby w lulu bebelulu i.... odkryłam to forum
    Później była bebina znaki zodiaku - Młoda nie miała wtedy jeszcze trzech miesięcy...

    M. X.08 [*] M. X.12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •