Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37

Wątek: Czy dzieci też Wam wiecznie śpią w chustach?

  1. #1
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie Czy dzieci też Wam wiecznie śpią w chustach?

    Kolejne pytanie mi się nasunęło - jak w temacie. Bo u nas jest tak, że jak tylko Huberta wsadzamy w chustę, to zasypia. Też tak macie? Bo na razie nosiliśmy go tak po 2h, więc nie wiem co by było gdyby siedział w chuście dłużej, ale boję się czy by się tak nie wyspał, że potem w nocy by nie chciał spać...

  2. #2
    Chustomanka Awatar BeataZ
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    521

    Domyślnie

    Miałam tak. Nie przeszkadzało w nocnym spaniu.

    Teraz ze względu na wagę dziecięcia ograniczyłam noszenie, ale z chustą się nie rozstaję nigdy bo wiem, że w chuście zawsze zaśnie.

  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    z tego co pamiętam w chuście młoda zasypiała momentalnie ale nie dała się odłożyć. Budziła się przy każdej próbie rozwiązania chusty
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  4. #4
    Chustomanka Awatar Atorianna
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    563

    Domyślnie

    Tylko jak jest pora drzemki, choć im starszy tym rzadziej

  5. #5
    Chustonoszka Awatar .FK.
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    121

    Domyślnie

    A moi dwaj synowie nie śpią w chuście, ale oni też w wózku nie sypiali tylko zaraz na ręce chcieli. Więc w chuście najpierw się rozglądają na prawo-lewo i usypiają dopiero jak się zmęczą W związku z tym rozglądaniem noszę teraz rylko w kółkowej lub plecaku, bo jak młody chuścioch jest przodem to mało widzi i sie wierci strasznie
    Ewka, mama Jacka (02.06.2011) Tomka (08.01.2013) i Marcina (07.07.2014)

  6. #6
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    mój syn spał w dzień tylko w chuście- po 3-4 godziny, zasypiał zanim zdążyłam dociągnąć chuste, gdzie indziej nie umiał. I tak było przynajmniej przez ok. pół roku, potem bardziej zainteresował się otoczeniem
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kraków / Nisko
    Posty
    577

    Domyślnie

    Moja się właśnie oducza od spania, wcześniej zasypiała błyskawicznie i równie błyskawicznie chciała z chusty wyskakiwać po przebudzeniu. Teraz już mogę spokojnie spacer kończyć bez wyplątywania.

  8. #8
    Chusteryczka Awatar wildhoney
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Land of Mordor
    Posty
    2,120

    Domyślnie

    Niestety tak, dlatego coraz mniej się nosimy:/
    Nazgul, 1. 02. 2009; Morgulina 13. 06. 2011
    One candle left to burn now... before the Darkness comes.

  9. #9
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    U nas zalezy, jezeli jest to pora drzemki albo jak jest zmeczony to zasnie.Jednak zazwyczaj spacery w chuscie sa zbyt atrakcyjnym czasem na spanie.Ostatnimi dniami jak synek kiedy jest zmeczony to zaczyna sobie jeczec/piac, niewiem jak to nazawac, ale brzmi to slodko .No ale slipka nadal otwarte .

    A. listopad 2012




  10. #10
    Chustofanka Awatar JagodowaMama
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    377

    Domyślnie

    Jak mała była młodsza, to dużo spała w chuście. Teraz ma prawie 11 miesięcy i woli się rozglądać, bawić się, gadać, śpiewać. Zasypia dopiero jak zupełnie opadnie z sił.

  11. #11
    Chustonoszka Awatar cranberry
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kraków, czasem Warszawa
    Posty
    130

    Domyślnie

    Moja starsza córka, ponad 2,5, jak w ciągu dnia nie chce zasnąć sama, a widzę że jest śpiąca, to wkładam ją do chusty, dwie minuty i śpi przed momentem właśnie tak ją uśpiłam
    Moje Szczęścia dwa: Nutka - 06.10.2010r. i Gaja - 26.02.2013r.

  12. #12
    Chustomanka Awatar Niezapominajka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    850

    Domyślnie

    A moje tylko PACZY..... Jak już spać się chce to wrzeszczy żeby odłożyć na płasko bo w chuście nie chce spać

  13. #13
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    tak, wiecznie może nie ale od prawie 7 lat owszem

  14. #14
    Chustofanka Awatar Apulina
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    400

    Domyślnie

    u nas chusta służyła do usypiania w sytuacjach awaryjnych, częściej stanowiła środek transportu...

  15. #15
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Moja nie śpi- w domu woli uczestniczyc w tym co robię i szybko nudzi się jednostajnością (wieszania pranie na przykład ), a na spacerach za dużo ciekawych rzeczy sie dzieje, żeby spać. Nie spała też na tańcach w chuście, choć inne dzieciaczki zasypiały.....

  16. #16
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    MOja rzaaadko kiedy zasypia, musi być już bardzo padnięta żeby zasnąć w szmacie

  17. #17
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Zależy, jak już wsadzony jest zmęczony, to pada jak muszka, a jak wsadzam go tuż po przebudzeniu,to cały spacer się patrzy na świat


    Ale ja był mniejszy,koło 2-3 miesięcy, to zawsze zasypiał pi kilku krokach
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  18. #18
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    moja jak tylko śpiąca, to od razu mi chustę przynosi

    na spacerach stara się zwiedzać, ale muli ją zawsze strasznie i wtedy sobie ładnie podśpiewuje swoje murczanki. Za to jak była młodsza, to ledwo ją wsadziłam, już spała

  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    368

    Domyślnie

    Do ośmiu miesięcy zasypiała praktycznie od razu - teraz woli zwiedzać, zasypia jak jest padnięta.

  20. #20
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,613

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hubertowa Zobacz posta
    Kolejne pytanie mi się nasunęło - jak w temacie. Bo u nas jest tak, że jak tylko Huberta wsadzamy w chustę, to zasypia. Też tak macie? Bo na razie nosiliśmy go tak po 2h, więc nie wiem co by było gdyby siedział w chuście dłużej, ale boję się czy by się tak nie wyspał, że potem w nocy by nie chciał spać...
    Przeszło Stety albo niestety. Najpierw spała od razu w chuście - bezproblemowy etap. Potem się zaczęła rozglądać, ale wtedy z nią usiąść nie można w chuście było, bo płakała i jednocześnie ze snu w chuście też się budziła z płaczem - trudny etap. Teraz się rozgląda, potrafii w autobusie gapić się na ludzi, jak potrzebuje to śpi - czasem odpada niepostrzeżenie, czasem musi pojęczeć - super etap. Nie wiem, co będzie dalej
    Ale jak jest śpiąca, a trudno jej usnąć (hałas, zmęczenie etc.) to chusta jest najlepszym usypiaczem zawsze.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •