Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Pytania totalnego amatora

  1. #1
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie Pytania totalnego amatora

    Na poczatek nadmienie ze dzisiaj motalam po raz pierwszy. Dziecko ma troche ponad 2 tygodnie. Bede wdzieczna za ocene tego co nam wyszlo.

    Na poczatek kieszonka:


    Z kieszonka mam problem, bo po ciazy niestety jeszcze sporo mnie zostalo, wiec okazuje sie ze w chuste 4.6m ledwo sie zawiazalam. Nie wiem czy wiazanie nie traci na tym na bezpieczenstwie noszenia.

    No i kangurek:


    W obu przypadkach nie jestem pewna, czy dziecko ma odpowiednia pozycje, czy nie jest za bardzo wyprostowane.

    Bede wdzieczna za wszelkie sugestie i uwagi. Dodatkowo zapytam czy moze jeszcze jakies wiazanie bedzie dla nas odpowiednie z uwagi na chwilowa "przykrotkosc" chusty?

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Ja zbyt zaawansowana nie jestem, ale moge Ci powiedziec, ze Maluszek powinien miec bardziej zaokraglone plecki. No i chusta (chyba) nie jest dosc dociagnieta. Tyle potrafie powiedziec, pewnie niedlugo wypowiedza sie bardziej doswiadczone kolezanki

  3. #3
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    poczekaj na forumowych ekspertow .

    Ja tez tak srednio zaawansowana jestem, wydaje mi sie,ze jak na pierwsze proby bardzo fajnie i nawet kangura zamotalas .
    Postaraj sie bardziej podociagac,powinnas miec wrazenie,ze dziecko jest do Ciebie przyklejone, tak jakby byliscie jednym cialem.Ja wiazac kieszonke, jak juz skoncze to pochylam sie lekko do przodu i jezeli dziecko nie "odstaje" to wiem ze jest .Mysle,ze jak dociagniesz mocniej to i wezel bedzie z czego zawiazac.

    Nozki zakrylas reka i nie widac czy rowno ?
    Kilogramami sie nie przejmuj, zgubisz za jakis czas, fajna dzidzia
    Ostatnio edytowane przez inka ; 01-05-2013 o 22:25

    A. listopad 2012




  4. #4
    Chustodinozaur Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    15,015

    Domyślnie

    na prawdę niezłe motania jak na pierwszy raz

    chusta na pewno powinna być bardziej dociągnięta, zwłaszcza przy szyi - nawet nie jestem pewna, czy plecki nie są ładnie wygięte, tylko nadmiar chusty na górze to fałszuje.
    żeby plecki były bardziej zaokrąglone kolanka muszą być wyżej od pupy (no i nóżki nie za szeroko) - możesz trzymając za uda Karolki kciukami pociągnąć trochę kolana w górę
    mniej chustożerny i bardziej wskazany dla malucha jest oczywiście kangurek. Mało chustożerny jest też plecak prosty, ale ja się nie odważyłam na aż takim maluchu (teraz po domu już mi się zdarza)

    ps. fajny maluszek, na zdjęciu trochę podobna do mojego najmłodszego
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  5. #5
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Dziekuje za uwagi.

    jul, do plecaczka to nie doroslam jeszcze

    Dzisiaj bedziemy cwiczyc dociaganie kangurka.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Stella
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,636

    Domyślnie

    Chusta z pewnością ma dobrą długość, wystarczy że mocniej dociągniesz! duż dużo mocniej, dziecko ledwo się trzyma a musi być otulone chustą niczym drugą skórą, jak się pochylisz nie moze nawet na milimetr od Ciebie się odkleić. Przy dociąganiu chusty pomagaj sobie ramieniem i pamiętaj zeby każdy pas chusty dociągać kilka razy. Dupka powinna być bardziej wpadnięta a nóżki na tej samej wysokości. Ćwicz próbuj, bo noszenie w chuście to naprawdę świetna sprawa, wiele ułatwia i daje tą jedyną bliskość.
    Madzia 10.07.2004, Marcel 1.09.2008, Marek 29.12.2009 i Martynka 1.02.2012 - 1460 gram - 29 tydzień.




    http://monikamnich.blogspot.com/


  7. #7
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Według mnie dobrze zawiązane, ale nie dociągniete strannie. Jak pisały dziewczyny powyżej.
    Jak na pierwszy raz naprawdę super
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  8. #8
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Onka, powtórzę za dziewczynami- zbyt słabo dociągnięte i postaraj się aby pupka wpadła głębiej w chustę wówczas kręgosłupik się zaokragli.

  9. #9
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Cwiczymy dzielnie, ale moje dziecko strasznie sie denerwuje jak ja zamotam i probuje mi zjesc dekold. Prezy sie jakby jej za ciasno bylo. Staram sie probowac po spaniu i karmieniu. Czy to normalne na poczatku? Czy jest szansa ze sie przyzwyczai z czasem?

  10. #10
    Chustodinozaur Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    15,124

    Domyślnie

    Hmm, może wkładasz do chusty trochę głodne...? Bo jak je dekolt, to znaczy, że cyca szuka...? Mi chyba najlepiej się wkładało w chustę, jak Jadzia się najadła - tzn. po odbiciu, czy co tam Twoja Karolka robi) Wtedy nie szukała cyca, tylko uderzała w kimę, i o to wszystkim chodziło....

  11. #11
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    No wlasnie tez tak myslalam, ale moje dziecko to jak mnie widzi to dzioba otwiera i chce cyca, a jak ja przytule to juz w ogole koniec

  12. #12
    Chustodinozaur Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    15,124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez onka Zobacz posta
    No wlasnie tez tak myslalam, ale moje dziecko to jak mnie widzi to dzioba otwiera i chce cyca, a jak ja przytule to juz w ogole koniec
    W sumie, dobra reakcja) Może jak jej się troszkę wyregulują cykle spania i jedzenia, będzie łatwiej...

  13. #13
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Udalo sie, obalila dwa cycki i chyba w koncu sie najadla. Teraz kima w chuscie

  14. #14
    Chustodinozaur Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    15,124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez onka Zobacz posta
    Udalo sie, obalila dwa cycki i chyba w koncu sie najadla. Teraz kima w chuscie
    I tak trzymać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •