Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Wątek: Potrzebna pomoc na cito, noworodek, PROSZE

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    135

    Domyślnie Potrzebna pomoc na cito, noworodek, PROSZE

    Na forum jestem dośc długo, choć niewiele sie udzielam. Czytalam glownie tematy chustowe, bo intensywnie chustowalam starszaka.
    Temat wielo niestety jest mi kompletnie obcy.
    W tej chwili oprocz starszaka noworodek "na stanie" -drobniutka, delikatniutka panna, wagi ok 3 kg i już spory problem
    Dopadła nas chyba- albo dopada , pieluszkowe zapalenie skory. Pupa czerwona, powoli zaczynaja sie wypryski.
    Pampki zmieniane kilkanaście razy na dobę, często kupa.
    Pomyślałam, ze wielo + czeste wietrzenie powinno być lepszym wyjściem niż jednorazówki.
    I tu moja prośba
    Moglybyscie podpowiedziec co w takiej sytuacji na cito kupic na początek? Dla malutkiej alergiczki, często kupkajacej?
    Zamowilabym już dzisiaj cokolwiek, bo na samej tetrze cokolwiek ciężko ( co chwila pielucha plus ubranie do zmiany- szuflada powoli robi sie pusta, pralka pierze, ale zanim to wyschnie...)
    Tylko nie bardzo wiem co, formowanki, jakie, skąd? Kieszonki, otulacze?
    Doradzilybyscie zestaw początkowy?
    Bardzo będę wdzięczna, od paru godzin wertuje wątki, ale takiej wiedzy nie da sie ogarnąć w tak krótkim czasie, a jak widzę pupe mojej krolewny, dosłownie płakać mi sie chce
    Ostatnio edytowane przez norunia ; 28-04-2013 o 18:29

  2. #2
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    Moim zdaniem tetra bambusowa plus flip, bo z welna rozna moze byc... To tak na poczatek

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Mamamaria
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Ostrowo
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Tetra lub otulacz wełniany. Tylko gorzej jak otulacz się zabrudzi...
    Formowanki bez otulacza. Getry na nóżki.

  4. #4
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,911

    Domyślnie

    Bardzo dobrze pomyślałaś że pieluch wielo + wietrzenie bedą lepszym rozwiazaniem iż jednorazówki
    Nie wiem ile pieniążków chciałabys wydać, ale jeśli to miałby być wariant ekonomiczny to polecam dobrą tetrę/formowanki+ otulacz. w domu dzidzia moze leżeć bez otulacza w formowance cz tetrze spiętej na snapi
    Mam nadieję, że to nie jest tak rozległe zapalenie, bo może wdać się grzybica i wtedy clotrimazol będzie potrzebny.
    pocieszę cię chyba pisząc, że mój syn jak sie urodził w szpitalu był w jednorazówkach i miał od nich tyłek jk u pawiana, z pęchrzami, pediatra powiedziała że to alergia kontaktowa na jednorazówki, jak wróciliśmy do domu i wsadziłam go w tetrę zmiany znikały w oczach i w ciągu dobry w wielo było już po nich
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #5
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    A może otulacz polarkowy też przewiewny a siuśki maluszka wytrzyma, łatwo prać, szybko schnie

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  6. #6
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Też polecam otulacze PULowe + wkłady, gdy są siuski zmieniasz tylko wkłady, przy kupie... no cóz, zazwyczaj otulacz też przybrudzony. Natomiast otulacz schnie raz dwa i gotów do ponownego użycia.
    No i wietrz, wietrz, zwłaszcza, że coraz cieplej i można pupalka wystawić

    Jeżeli byłabys zainteresowana to sprzedaję kilka otulaczy PULowych, które używała moja Maleńka i sie sprawdziły w bojach (bo też często kupkająca panna, jeszcze do niedawna, a ma już 15 miechów).

  7. #7
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    135

    Domyślnie

    Kochane jestesciebardzo dziękuje za wszystkie porady. Mówiąc szczerze jestem dość zdesperowana co za tym idzie gotowa na wydatek.problem w tym, ze kompletnie jestem niezorientowana w temacie, np " flip"nic mi nie mowi, nie wiem czego i gdzie konkretnie szukać, a chciałabym już zamawiac
    Wspomoglybyscie ew linkami?
    Czy np http://www.kokosi.pl/395-formowanka-na-troczki.html będzie ok?
    Albo taki zestaw? http://www.babyetta.pl/pl/p/PAKIET-P...NOWORODKA/1016
    Choć te pieluszki pewnie bedą duże i nie ma wkładu z tetry

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Stella
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,636

    Domyślnie

    Tez polecam tetrę i otulacz na początek, Ale jeśli masz większy budżet to możesz poszaleć . Z malutkich polecam nappime naprawdę są maleńkie.
    Madzia 10.07.2004, Marcel 1.09.2008, Marek 29.12.2009 i Martynka 1.02.2012 - 1460 gram - 29 tydzień.




    http://monikamnich.blogspot.com/


  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Kup ze dwa-trzy otulacze i na poczatek mozesz uzyc tej tetry, ktora masz w domu, po prostu zlozonej w prostokat. Radzilabym tez kupic kilka wkladek polarkowych, bo czasem dzieci zle reaguja na bezposredni kontakt z mokra pieluszka (moj synek tak ma, corka mogla latac w formowance, ale on musi miec polarek od pupy). Jak sie zaleczy to na spokojnie mozesz wtedy sie wglebic w temat i dokupic to i owo.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  10. #10
    Chustomanka Awatar Niezapominajka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    850

    Domyślnie

    Kokosi formowanki bardzo dobre są, ale może spojrzyj na nasz bazarek forumowy z pieluchami można taniej wypróbować kilka wariantów.
    Ja bym na samych formowankach spróbowała bo ciepło teraz to na jakimś wełńianym kocyku położyć żeby nie przeciekało, a formowanki jakie to nie jest bardzo istotne bo i tak często będziesz zmieniać więc chłonność nie jest taka istotna, otulacze polarkowe bardzo polecam szybko schną, co do wełny to ostrożnie bo może podrażniać no i jak się zabrudzi to trochę poschnie
    Ostatnio edytowane przez Niezapominajka ; 28-04-2013 o 19:56

  11. #11
    Chustodinozaur Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    15,018

    Domyślnie

    kokosi welurkowe formowanki były moimi naj dla malucha (choć mój był trochę większy) - myślę, ze ta formowanka bambusowa będzie super, może nawet fajniejsza bo teoretycznie chłonniejsza i miększa powinna być, lepiej się dopasowywać
    zestaw yetty całkiem fajny, chociaż na razie do użytku będą tylko te ręczniczki fortkowe (uzywałam bambusowych babyjungle jak prefoldów spinając klamerką snappi, tu jest instrukcja jak składać pieluszki - prefoldy są pod koniec http://ekobaby.pl/ep_instrukcja_skladania.php)

    z tetrą dla takiego malucha jest o tyle średnio, że większość jest zdecydowanie za duża - większość u mnie odłożona na bok, do użytku weszły tetrówki bambusowe, które się jednak mocno pokurczyły, teraz to już tylko do złożenia w prostokąt się nadają... Możesz natomiast spróbować z prefoldami malutkimi - dłużej schną, ale chyba łatwiej dopasować, bo są rozmiarowe, i to też chyba jest najpłastsza opcja pod pleckami, co zwłaszcza u takiego malucha istotne - tylko na szybko nigdzie nie widzę ecopi newborn, inne są trochę droższe.

    z nieistotnością chłonności noworodkowych pieluszek bym jednak polemizowała, ale mój malutek dużo siusiał (ponoć chłopcy siusiają więcej) i długo spał, a wybudzać do przewijań nie lubię - jeśli jednak rzeczywiście jesteś w stanie często zmieniać, to nie muszą być chłonne.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 28-04-2013 o 20:02
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #12
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    A ja, na przykład, nie polubiłam formowanek (miałam ECOpi) bo- wypłukanie kupki z "falbanek", to była masakra, pozatym- schną długo.

    Norunia, wg mnie: nie kupuj zestawów. Kup 1-2 z każdego rodzaju i sama zobaczysz co Wam pasuje, czy otulacze+wkałdy, czy kieszonki, czy prefoldy, czy formowanki, czy zapinane na napy, czy na rzepy...

  13. #13
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    my też odrazu w kieszonki , i to takie żeby sucho miało ...polecam
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,596

    Domyślnie

    A może spróbuj poszukać mniejszych otulaczy tj. noworodkowych + do nich tetra lub wkładki mikrofibra + polar. Flip ma takie mniejsze wkłady mikrofibrowe, uwielbiam wkłady mikrofibrowe Bumgeniusa a Flipy to także och produkt. My od 3 mż używamy już tych większych, standardowych.
    Bardzo miękkie i ładnie układające się dla maluszka są otulacze Milovia/Małe Me, Flip u takiej kruszynki może być za wielki, podobnie jak otulacz z NappiMe. Przy kupkach formowanek nie polecam bo schną długo. Prefoldy też będą dłużej schły od tetry ale może kup kilka z Kikko i EcoPi (te pieluszkarniowe). no i ostrożnie z mikropolarem na początku bo może też uczulić.

    Edit:
    Tu masz małe wkłady do Flipa lub innego otulacza:
    http://ekomaluch.pl/bumgenius-flip-s...k_producent=21

    Wkładki Bumgenius b. chłonne i małe z mikrofibry - do otulacza lub kieszonek:
    http://ekomaluch.pl/zestaw-3-wkladek...21&podstrona=2
    http://www.zielonamama.pl/product-po...3szt-maly.html
    Ostatnio edytowane przez egla30 ; 28-04-2013 o 21:19
    Doradca Noszenia ClauWi®
    Mama dwóch córek: H. (03.2008) i K. (08.2011)

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Niemcz k. Bydgoszczy
    Posty
    197

    Domyślnie

    Ja miałam zestaw tetra + otulacz wełniany - genialne, ale od kiedy mała mi się więcej rusza (raczkuje) pojawiły się problemy z obtarciami, więc ostrożnie z takim zestawem.

    Jeżeli stosujesz tetrę, to może ten link Ci się przyda http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen - mi bardzo pomógł

    Ale myślę, że jednak najbezpieczniej spróbować z kieszonkami...i stara metoda z mąką ziemniaczaną na suchą pupę

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Ja mam "na stanie" kilkudniowego chudzielca kupkającego kilkanascie razy dziennie i w tej chwili jesteśmy na etapie testowania wszystkich możliwych rozwiązań. Świetnie sprawdzają sie formowanki noworodkowe - s są jeszcze za duże,fajne też są wkłady bambusowe składane jak i malutkie kokosi, otulacz kokosi z zakładkami, a wełniane otulacze to dla mnie mistrzostwo i to mogę szczerze polecić

  17. #17
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    135

    Domyślnie

    Podczytywalam, jednocześnie , zmieniając kolejne pieluchy tetrowe i zasikane/zakupkane pajace, spiochy etc. W efekcie cała tetra ( nie jest jej duzo, musze dokupic) sie pierze/suszy, na noc zostajemy z pampkami.ALE pupa w kilka godzin nie do poznania, rumien zniknął zupełnie, widać jeszcze krostki, ale i tak jestem pocieszona, i zapalona do wielopieluchowania

    Bardzo, bardzo Wam dziekuje

    Zestawu rzeczywiście nie będę kupować, spróbuje po 1-2 z każdego rodzaju pieluszek, uważnie jeszcze raz czytając wszystkie rady .

  18. #18
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,911

    Domyślnie

    pewnie nie masz otulacza że ubranka mokre?
    powodzenia
    i jeszcze jedno- pomyśl o tym ile chemii jest w pampkach-sam papier przecież nie chłonie. Noworodek ma delikatna skórę, więc nic dziwnego że reaguje alergicznie na chemię z jednorazówek. Jak jestes ciekawa co w nich jest to sobie jednego rozerwij- to nie będzie przyjemne, zwłaszcza jak dodasz ciecz
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  19. #19
    Chusteryczka Awatar maroussia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Wesoła
    Posty
    2,183

    Domyślnie

    Ja używałam zwykłej tetry i otulaczków. Łatwiej było kupę sprać, a te pierwsze kupki niszczą - brudzą pieluchy, więc tetry nie było mi szkoda. No i wietrzyłam. Używałam też wkładów bawełnianych, bambusowych z kieszonek, bo są małe. Na noc miałam formowankę, albo zakładałam kieszonki lub tetrę + wkład z mikrofibry, żeby sucho przy pupie było. Teraz używam tetry muślinowej (jest większa, od 4 miesiąca), różnych wkładek i otulaczy, kieszonek na spacer, na noc formowanka + otulacz. Formowanki dużą wciągną, ale w naszym mieszkaniu strasznie długo schną.

  20. #20
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    135

    Domyślnie

    Wiewiórko , ja nie bardzo wiedziałam wogole co to jest otulacz jeszcze dziś o 12
    Trochę tetry do celów bardziej "szmatkowych" miałam, po starszaku jeszcze.
    Zgadzam sie oczywiście, że jednorazówki to badziewie, gdzieś ta świadomość zawsze była, skutecznie wypierana przez tzw "wygodę", niestety dopiero osobiste doświadczenie przekonało mnie jak wielkie jest to badziewie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •