Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37

Wątek: co zakładać na spacery dla roczniaka?

  1. #21
    Chustonoszka Awatar .FK.
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    121

    Domyślnie

    Wełniak ecodidi faktycznie drogi, ale otulaczy pulowych trzeba mieć więcej bo starczają na kilka wymian wkładów i później trzeba przeprać. Ja wełniaki mam dwa, jeden na dzień drugi na noc, wietrzę tylko, piorę raz w miesiącu, od początku użytkowania (3 miesiące) nie lanolinowałm, bo nie ma potrzeby. Po nocce pielucha jest mokra i dalej nic nie przecieka, więc mniemam, że duże ilości też przyjmie
    Ewka, mama Jacka (02.06.2011) Tomka (08.01.2013) i Marcina (07.07.2014)

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilam Zobacz posta
    Ja bym założyła bambusową formowankę i Flipa albo inny otulacz pulowy, nie zrobi dużej pupy jak wełna ( lubię wełnę ale po domu) i w spodnie się zmieści
    u mnie niestety flip +bambus to już za mało. Na razie to nie wiem co mam wymysleć żeby wielorazówki utrzymać dalej bo niania narzeka, że bardzo przeciekają ,więc kiedy córka jest z nią to ma pampersa, a kiedy ze mną to wielorazówki. Szkoda mi, że tak wyszło. Planuję kupić ten cudowny wełniaczek ecodidi i córkę będę trzymała już tylko w wełnie i formowankach. A te śliczne kieszonki i otulacze pulowe zostaną dla następnego dzidziusia...

  3. #23
    Chustomanka Awatar annmay
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Żoliborz
    Posty
    507

    Domyślnie

    U nas wełniany otulacz Ecodidi plus potrójny wkład bambusowy też Ecodidi super się spisują na spacerach, czy to w wózku, czy w chuście. Z tym, że wkład składam podwójnie z przodu, gdzie facet najwięcej sika.
    Drugi zestaw nie do przesikania to kieszonka Małe me/Milovia z ich wkładem z mikrofibry. Jedyne kieszonki które nigdy nam nie przemokły, nawet podczas 3 godzinnych spacerów.
    Trzeci - to SIO Close Parent, ale tylko do wózka, bo w chuście boję się, że rzepy podrażnią brzuszek. Też nigdy młody nie przesikał.


    Doradca Noszenia ClauWi®

  4. #24
    Chustonoszka Awatar indianka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    133

    Domyślnie

    Wełna odpada na spacery.
    Ostatnio właśnie FLIP wrócił do łask... zobaczymy czy nie będzie się zaparzać.
    Jestem mamą od 6.01.12r.

  5. #25
    Chustonoszka Awatar pyriela
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sokołów Małopolski
    Posty
    95

    Domyślnie

    Mam prawie roczniaka i już zgłupiałam w temacie pieluszkowym. Czy kieszonka i zwykła tetra to zły pomysł?? pomóżcie

  6. #26
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pyriela Zobacz posta
    Mam prawie roczniaka i już zgłupiałam w temacie pieluszkowym. Czy kieszonka i zwykła tetra to zły pomysł?? pomóżcie
    zależy jakiego sikacza masz Tetra zależy też jaka,ale taka najzwyklejsza sklepowa raczej na długo nie podoła,u nas przesikane wszystko było po godzinie,ale już bambusowa potrafi wytrzymać 3-4h.

  7. #27
    Chustonoszka Awatar pyriela
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sokołów Małopolski
    Posty
    95

    Domyślnie

    tetra najzwyklejsza. sika wlasnie nie za dużo często biega z siusiakiem na wierzchu i wtedy sikac lubi. a jakie kieszonki polecacie dla roczniaka??

  8. #28
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    kieszonka każda jest myślę dobra, od tego co się w środek wsadzi zależy czy przecieknie. Ja ostatnio chociaż mała w trakcie odpieluchowania to na drzemkę i na dłuższy spacer wróciłyśmy do kieszonek polubiłam bardzo Kokosi bo się nie odciskają a w środek bambusowy ręcznik od Kokosi cienki a fajnie chłonny.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  9. #29
    Chusteryczka Awatar ewula
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,761

    Domyślnie

    U nas sprawdzają się kieszonki Kokosi z małym i średnim wkładem bambusowym (nie jest pielucha gruba, a chłonie naprawdę duuużo). Inny zestaw - tu już super chłonny - formowanka bambusowa BBH (z tego co się orientuję do upolowania na bazarku, bo w sprzedaży normalniej chyba nie ma), a na to albo wełniak, albo otulacz PUL-owy (ja używam Mariko). BBH nam się nawet na bardzo upojnych nocach sprawdzały. Obecnie i na noce i na spacery są aż nazbyt chłonne i większy z doczepianych wkładów w ogóle nie jest w użyciu.
    Adaś - 22.IV.2012 i Ania - 08.III.2014

  10. #30
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annmay Zobacz posta
    U nas wełniany otulacz Ecodidi plus potrójny wkład bambusowy też Ecodidi super się spisują na spacerach, czy to w wózku, czy w chuście. Z tym, że wkład składam podwójnie z przodu, gdzie facet najwięcej sika.
    Drugi zestaw nie do przesikania to kieszonka Małe me/Milovia z ich wkładem z mikrofibry. Jedyne kieszonki które nigdy nam nie przemokły, nawet podczas 3 godzinnych spacerów.
    Trzeci - to SIO Close Parent, ale tylko do wózka, bo w chuście boję się, że rzepy podrażnią brzuszek. Też nigdy młody nie przesikał.
    annmay, mam pytanie odnośnie Twojego drugiego zestawu. Dajesz do środka tylko jeden wkład i on daje radę? Jaki rozmiar?

  11. #31

    Domyślnie

    widzę. że temat zszedł na kieszonki więc napiszę, które u mnie najszybciej odpadły: najsłabsze są dla mnie nappime, kokosi też słabe. Najdłużej wytrzymuje chinka happy flute. W środek każdej wkładam gruby wkład z bambusa.
    Wracając do tematu wełniaków muszę uzupełnić, że ostatnio kupiłam 2:
    -wełniak ecodidi, jak dla mnie superaśny, cienki ale trzyma.
    _wełniak z allegro, od użytkowniczki jagnabis, za 15 zł, też jestem bardzo zadowolona.
    Do kieszonek już raczej nie wróce...

  12. #32
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Odkopuję temat bo jak sądzę na czasie.Lato w pełni upał i ani myślę trzymać młodego w jednorazówce fundując mu bombę chemiczną na tyłek zwłaszcza w takiej temperaturze.
    No to u nas ostatnio na te upały zestaw obowiązkowy to kieszonka Yetty z podwójnym bambusem a na zmianę Pupusiowa kieszonka z podwójną gumką z podwójnym wkładem mikrofibrowym.Pod domem otulacz wełniany(szorty)i formowanka konopna..
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  13. #33
    Chustonoszka Awatar jagienka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Świecie
    Posty
    50

    Domyślnie

    teraz mi przyszło szukać sposobu na przesikiwacza U nas niestety sławne ecodidi wymiękają. Mam trzy otulacze i używałam a to tetry a to bambusa na 3 lub wpinałąm bambusowe wkłady close parent bo idealnie się wpasowują..i preciek za przeciekiem...jakiś czas dawał radę blueberry do którego wkładałam wkład bambusowy otulony w tetrę - i ten wymiękł. Kupiłam jakieś otulacze "smart love" i początkowo byłam zadowolona ale i te przeciekają tak więc spacery i nocki wkładamy pampa teraz zamówiłam jakieś wkłady konopno bambusowe pupus i zastanawiam się nad flipem lub milovia otulaczem. Co polecacie?

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jagienka Zobacz posta
    teraz mi przyszło szukać sposobu na przesikiwacza U nas niestety sławne ecodidi wymiękają. Mam trzy otulacze i używałam a to tetry a to bambusa na 3 lub wpinałąm bambusowe wkłady close parent bo idealnie się wpasowują..i preciek za przeciekiem...jakiś czas dawał radę blueberry do którego wkładałam wkład bambusowy otulony w tetrę - i ten wymiękł. Kupiłam jakieś otulacze "smart love" i początkowo byłam zadowolona ale i te przeciekają tak więc spacery i nocki wkładamy pampa teraz zamówiłam jakieś wkłady konopno bambusowe pupus i zastanawiam się nad flipem lub milovia otulaczem. Co polecacie?
    a welna? u nas welniaczki sa najmniej zawodne. moze tez byc, ze tetra juz nie wytrzymuje


  15. #35
    Chustofanka Awatar Megi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    463

    Domyślnie

    jagienka u nas na spacery i na noc sprawdzają się jedynie pancerne otulacze mother-ease + formowanki z grubym wkładem bambusowym, wszystkie inne opcje przesikujemy.
    Zosia (08.2011), Tadzio (04.2013) i Stefcia (07.2014)

  16. #36
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Jak wychodzę zawsze ubieram młodemu (19 m-cy) BG V4 (kieszonkę), ale mniejszy wkład zamieniam na wkład bambusowy (Lolipop), daje długo radę, a młody potrafi sporo nasikać. Flip też da radę z dobrym wkładem bambusowym, np. Puppi ma dobry wkład z weluru bambusowego, albo wonderoos.

  17. #37
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Kamień Pomorski
    Posty
    49

    Domyślnie

    U nas spacery to zależy na ile idziemy:
    -1-1,5 h happy flute i minky i pul gładki dają radę mimo że Anton dużo sika
    -2-3 h woneroos v2 do którego wkładam wkład nocny skł na 3 do starego CP.

    Teraz w zw z tym że jest chłodniej zakładamy formowankę bawełnianą Agny z długim jęzorem skł na 3+otulacz cotton bottoms i długie ciepłe gacie wełniane od Magnolii- do 3 h wystarczy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •