Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37

Wątek: co zakładać na spacery dla roczniaka?

  1. #1

    Domyślnie co zakładać na spacery dla roczniaka?

    Odkąd córka skończyła 10 miesięcy, wszystko, jak jeden mąż, zaczęło przeciekać. Nawet flip z formowanką bambusową po godzinie jest mokry. W domu mi to nie przeszkadza, bo i tak często przewijam małą, ale na spacery i na noc jestem zmuszona zakładać pampersa. Macie jakiś pomysł? Powiem szczerze, że do tej pory używałam głównie kieszonek. Może powinnam zainwestować w jakiegoś super wełniaka? Dajcie proszę jakieś konkretne nazwy firm albo stron internetowych, bo ostatnio już zupełnie nie jestem na bieżąco w temacie "pieluszkowym".

  2. #2
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    ecodidi wełniak i formowanka tejże firmy, a do srodka wkład składany na 3 lub 4 Kokosi
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Jakikolwiek dobry welniak (gacie, nie otulacz) i formowanki - rozne.
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    ja podpisuję się pod tym, co napisała ewaibartek - formowanki ecodidi - rewelacja dla megasikaczy.
    Dodam jeszcze, że ja stosuję też kieszonki bambusowe ecodidi, a do środka prefoldy bambusowe kokosi. To także zestaw nie do przesikania.
    Ostatnio edytowane przez Losanna ; 26-04-2013 o 12:16 Powód: literówka

  5. #5

    Domyślnie

    a czy każdy wełniak z formowanką wejdzie pod spodnie tak, zeby sie dziecko mogło ruszać? np. ten ecodidi wejdzie?

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania_przyszłamama Zobacz posta
    a czy każdy wełniak z formowanką wejdzie pod spodnie tak, zeby sie dziecko mogło ruszać? np. ten ecodidi wejdzie?
    jak nie wejdzie to zmień spodnie
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  7. #7
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    jak nie wejdzie to zmień spodnie

    Są też hand made'owe wełniane spodnio-otulacze, np podaj-dalej Magnolii. Mój nosił często w cieplejsze dni pieluchę a jak się ochłasdzało to na nogach getry.


    mój w tym wieku nie siusiał aż tyle żeby przesiusiać sio (itti bitti, close parents), bo kieszonki owszem, notorycznie, tzn siusiał sporo, ale rzadko. Jak w następnym roku doszłam do zakładania mu formowanek z gatkami wełnianymi, to było ciepło i gatki robiły za szorty.

    W nocy na nocną frormowankę (monkey snuggles, konopne lulu dodo) niezawodnie działały u nas wełniaki bbh, storcze i chyba popolini (nie pamiętam co mu zakładałam).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    542

    Domyślnie

    ja Cie pociesze. u nas bylo tak samo, odpuscilam, byl na pampach, bo babccia z ktora zostawal nie chciala sie meczyc. skonczyl 15 miesiecy i moge zakladac znowu formoowanke i flio
    Wojtuś 5.12.2011

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    No właśnie wiosna wielkimi krokami się w końcu doczłapała i zamierzam pożegnać się z jednorazówkami na wyjścia jednakże za chlodno jest jeszcze na przebieranie w plenerze więc zestaw solidny muszę sobie przygotować.
    Synuś ma 18 miesięcy o nocniku nawet nie mam co marzyć nie kapuje ni w ząb i tak sobie myślę że skoro bambusowa formowanka z wełniakiem sprawdza mi się bo rano poza pieluchą wszystko suche to pewnie i na spacer taki zestaw powinien być optymalny tj dać radę jakieś dwie godziny.Nie wiem tylko jak to będzie się miało do pozycji siedzącej w nocy jednak dziecko śpi więc leży i takiego nacisku na tą wełnę nie ma,w dzien biega po domu w tetrze spiętej snapi i wełnianych gatkach ale wtedy rzadko siada na tyłku ktoś kto wozi pociechę w wózku może się wypowiedzieć.Czy to ma szansę się sprawdzić?
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  10. #10
    Chustonoszka Awatar .FK.
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    121

    Domyślnie

    ja też polecam otulacz wełniany ecodidi, jest cienki w porównaniu do gatek a nie przecieka No i my już mamy za sobą zmianę pieluchy na dworze, ale ja się*jakoś nie przejmuję, że na chwilę na chłodek pupę małą wystawię
    Ewka, mama Jacka (02.06.2011) Tomka (08.01.2013) i Marcina (07.07.2014)

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Oglądałam nawet zastanawiałam się czy nie kupić ale cena mnie odstraszyła,moze jakąś "używkę"znajdę w niższej cenie narazie mamy franiszek welniaka dziś zalanolinowany.
    Nad morzem ten klimat jednak jest bardziej oziembły i zdradliwy więc nie chce narazie ryzykować wystawiania młodemu tyłka na wiatr.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  12. #12
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    My na spacery zakładamy:
    Flip lub ImseVimse- otulacz
    plus:
    -wkład x2
    -ręczniczek z IKEI
    lub
    -wkład
    -tetra
    -ręczniczek z IKEI (to na krótszy spacer)

    Na dłuższe spacery mam w zapasie kieszonkę z 2 ręczniczkami i wkładem, na wszelki wypadek, ale rzadko korzystamy.
    Przecieki zdarzają się niezwykle rzadko.

  13. #13

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie opinie, myślę, że na getry to chyba jednak jeszcze jest za chłodno. Dużo dziewczyn pisze dobre rzeczy o pieluchach ecodidi więc może się na nie skuszę. Mam nadzieję, że wełna ecodidi jest grubsza niż franiszki, bo franiszki mam tylko po domu, na spacer niestety za słabe.

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Jeśli ktoś używa formowanek to może fajnym rozwiązaniem są gatki z długimi nogawkami wełniane lub polarkowe Ja osobiście małej na spacery zakładałam kieszonki z tetrą bambusową w środku,ale ostatnio zaryzykowałam z ecodidi w środku z ręczniczkiem bambusowym kokosi Rewelacja nic nie przeciekło,a pupka zgrabniutka jak w pampku Już teraz wiem,że czego bym nie założyła to będzie dobrze

  15. #15
    Chustonoszka Awatar indianka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    133

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat.
    U nas nie jest problemem obfitość.
    W domu na formowankach i wełniakach, ale jak jest w wózku to od nacisku pasów wełniaki przemakają, więc całkiem odpadają. Jak było zimno to jednorazówki zakładałam
    Teraz jak jest cieplej, to wiadomo, można w plenerze przewinąć (byle nie za często ) i jak coś trochę zwilgotnieje to nie ma tragedii. Mam opory przed otulaczami PUL na spacery, no bo w upały się w tym może ugotować. Myślę, żeby naszyć panele PULowe na formowanki. Jak myslićie, zda to egzamin? Czy lepiej nie szaleć i we FLIPy pakować? Czy panel PUL, na to wełniak i potem spodenki? Chyba trochę za dużo tego?
    Dodam, że długie spacery urządzamy - piaskownica, zakupy... ale raczej nie robi kupy poza domem. Musi być też w miarę wąsko, bo ma szpotawe kolana i zaraz ortopeda i tak pewnie karze go odpieluchować.
    Jestem mamą od 6.01.12r.

  16. #16
    Chustomanka Awatar Aliszia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez indianka Zobacz posta
    W domu na formowankach i wełniakach, ale jak jest w wózku to od nacisku pasów wełniaki przemakają, więc całkiem odpadają.

    A to tak z innej beczki, nie ma za mocno pasów zaciśniętych, skoro się w pieluszkę wrzynają? Gdybym to ja miała tak w tym wózku siedzieć, to masakra...

    W temacie- mi ze spokojem wystarcza kieszonka, ale z grubą tetrą (chyba bambusową) w środku złożoną na kilka warstw. Lub z dwoma wkładami z mikrofibry w środku.
    Doula. Mama małej Polki, urodzonej16 czerwca 2012.

  17. #17
    Chustonoszka Awatar indianka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    133

    Domyślnie

    No w foteliku musi być ciasno. A w wózku trochę zawsze zjeżdża jak się wierci, no i też coś musi trzymać, żeby nie wyleciał, więc za luźno nie może być. Tak myślę.
    Przy wełniakach wystarczy docisnąć, żeby zaczął przesiąkać.
    Mi kieszonki się nie sprawdziły, a jak zapakuję do ChB tyle, to nóg nie wyprostuje to moje dziecię.
    Jestem mamą od 6.01.12r.

  18. #18
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja bym założyła bambusową formowankę i Flipa albo inny otulacz pulowy, nie zrobi dużej pupy jak wełna ( lubię wełnę ale po domu) i w spodnie się zmieści

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  19. #19
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    a ile wkładów do tej ChB wkładasz?
    My na spacer, zazwyczaj kilkugodzinny, zakładamy kieszonkę + 2 wkładki z mikrofibry i tyle. Druga na wszelki wypadek w torebce.

  20. #20
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    ja 2 nosiłem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •