Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33

Wątek: Akcesoria - lista niezbędników

  1. #1

    Smile Akcesoria - lista niezbędników

    Chcę spisać listę niezbędnych akcesoriów do pieluchowania wielorazowego (przygotowuję wpis na blogu). Myślę, że każda z Was ma swoje doświadczenia - ja wymieniłabym:
    - wiaderko na pieluchy,
    - siatkę do wiaderka (taką, w której wkłada się od razu pieluchy do pralki),
    - odkażacz do prania pieluch lub proszek do pieluch,
    - pudełko na suche pieluchy, żeby były poukładane,
    - woreczek z PUL-a na pieluchę - gdy trzeba zmienić poza domem,
    - olejek herbaciany (kilka kropel do kubełka),
    - bibułki na kupę.
    Tego używam i... właściwie nie wiem, czy czegoś nie przegapiłam. Liczę na Waszą pomoc

    Dla ciekawych, co już pisałam o wielorazówkach:
    http://baranowscy.eu/wordpress/?cat=23

  2. #2
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Im mniej rzeczy niezbędnych, tym lepiej. Dla mnie - tylko wiadro. Bez reszty się obywam albo mogłabym.
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    Im mniej rzeczy niezbędnych, tym lepiej. Dla mnie - tylko wiadro. Bez reszty się obywam albo mogłabym.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Zgadzam sie z przedmówczyniami
    ale jeśli ktoś używa tetry lub prefoldów mogą sie przydać klamerki snappi. I pojemnik na wielorazowe chusteczki do pupy.
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    Im mniej rzeczy niezbędnych, tym lepiej. Dla mnie - tylko wiadro. Bez reszty się obywam albo mogłabym.
    A w czym pierzesz? Ja teraz w orzechach piorących, one nie odkażają, a pieluch lepiej nie prać w 90 stopniach...

  6. #6
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    zależy jakie pieluchy...
    Formowanki, tetra jak najbardziej można
    Ja piorę różnie - generalnie w kulach, czasem dorzucam NF, olejki eteryczne też używam
    Susze w suszarce
    Wełna wiadomo - odmienne traktowanie i tu do niezbędnika dodałabym lanolinę

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Asikka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,532

    Domyślnie

    My mamy jeszcze wielorazowe chusteczki do pupy w pudełku, miseczkę na wodę w której moczę te "szmatki" (czasami wodę trzymam w małym termosie) i miseczkę na brudy (typu patyczek do uszu, tylko zesikany papierek itp.)

    Ale czy to jest niezbędne To tylko taki dodatek wielo
    Elficzka Em - 15.03.2009r i Elfik Ad - 21.05.2012r

  8. #8

    Domyślnie

    Nie używam jeszcze wełny - podpowiesz mi, jak się ją traktuje? Pierzesz ręcznie?

  9. #9
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    pralka, woda, wiadro i pieluchy, no i dziecko, ale to raczej pod akcesoria nie podchodzi, nie?

  10. #10
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cyberkot Zobacz posta
    Nie używam jeszcze wełny - podpowiesz mi, jak się ją traktuje? Pierzesz ręcznie?
    chyba powinnaś zajrzeć do działu wielo, tam mnóstwo podpowiedzi

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agatkan Zobacz posta
    chyba powinnaś zajrzeć do działu wielo, tam mnóstwo podpowiedzi
    OK, zainteresuję się w swoim czasie

  12. #12
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cyberkot Zobacz posta
    A w czym pierzesz? Ja teraz w orzechach piorących, one nie odkażają, a pieluch lepiej nie prać w 90 stopniach...
    A orzechy to chyba nie najlepiej na pieluchy działają Nie zatłuszczają aby?

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Pomijajàc fakt że podobno jednak wcale nie piorą to raczej zatłudzczają, więc nie są najlepszym rozwiązaniem dla pieluch.
    A, i pieluchy można prać w 90, nawet wypada od czasu do czasu.
    W dziale pieluchowym moc wiedzy
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tytanowa@ Zobacz posta
    A orzechy to chyba nie najlepiej na pieluchy działają Nie zatłuszczają aby?
    Długo się broniłam przed orzechami (używam ich od lat do normalnego prania), ale postanowiłam spróbować, bo opinie słyszałam skrajne. Jak na razie, nie widzę pogorszenia wchłaniania.

  15. #15
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    Im mniej rzeczy niezbędnych, tym lepiej. Dla mnie - tylko wiadro. Bez reszty się obywam albo mogłabym.
    Dokładnie. U mnie też wiadro.
    Bibułki używam, ale nie powiedziałabym, żeby były niezbędne. Czyste pieluchy można trzymać też w szafie, albo szufladzie, niekoniecznie w specjalnym pudełku. Woreczka z PULa nie mam.
    Ale mam od niedawna kilka chusteczek wielorazowych (póki co bez pudełka) i są super

    Co do orzechów to właśnie wiele razy czytałam na forum, że do pieluch się nie nadają.
    2009 2012

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    wiaderko, olejek herbaciany

    siatka lub siateczki do prania pieluch i wkładów czy tetry bambusowej - dla mnie konieczność bo moja pralka potrafi niszczyć pieluszki, w szczególności bambusy ;/

    proszek początkowo dla dzieci lub specjalny - teraz już normalny, więc raczej to pewnik, że do pieluch trzeba i na liście opisywać nie trzeba,
    chyba, że na pierwszym miejscu pojawią się pieluszki wielo, to za nim i proszek ;p

    woreczek pul mam - ale nie używam, chyba, że do ciuszków na zmianę ;p wiec nie taki niezbędny...

    suche/czyste pieluszki trzymam na półce lub w szafce ewentualnie w 1 z pudełek/koszy na zabawki ;p
    których ostatnio mam za wiele, więc postanowiłam zaadaptować do innych niż zabawkowe celów ;p

    myjki wielorazowe trzymam w pudełku... gdy używam to biorę jakieś miseczki z wodą

    ale ogólnie wyznaję teorię Iwki, im mniej rzeczy niezbędnych tym lepiej... bez wielu rzeczy można się obyć
    a i polecam dział http://www.chusty.info/forum/forumdi...bezpieluszkowe
    w wielu wątkach znajdziesz cenne informacje i pewnie odp na swoje pytania wystarczy tylko zajrzeć i poczytać
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sweetrose Zobacz posta
    siatka lub siateczki do prania pieluch i wkładów czy tetry bambusowej - dla mnie konieczność bo moja pralka potrafi niszczyć pieluszki, w szczególności bambusy ;/
    Coś takiego mi się ostatnio wydarzyło - wkład sucha pupa wyleciał z siatki podczas prania i wkręcił się między bęben a kołnierz pralki. Podarł się i jest na szmaty.

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cyberkot Zobacz posta
    Coś takiego mi się ostatnio wydarzyło - wkład sucha pupa wyleciał z siatki podczas prania i wkręcił się między bęben a kołnierz pralki. Podarł się i jest na szmaty.
    no u mnie nic się nie wkręca, ale flanelkowe formowanki, praktycznie nówki mi podarło, rwało mi mega pancerną bawełnę wojskową no i bambusy mi łysieją ;/ jak?? nie mam zielonego pojęcia... ale wielki żal a kasy brak na nową pralkę ;/ no i czemu tylko niektóre pieluchy?? wcześniej nie miałam woreczków/wiatek do prania to może to, ale teraz?? teraz czasami się zdarzy, że wkłady bambusowe mi łysieją ;/ albo o zgrozo moja ukochana tetra bambusowa ;/ która nadaje się tylko na ścierki ;/ ale już stanowczo mniej także warto mieć choć 1szt na te mega delikatne rzeczy
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  19. #19
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    jak Iwka - na prawdę niezbędne jest wiaderko z pokrywką.

    siatki do prania używam - ale takiej którą i tak mam do prania rzeczy delikatnych, a nie że wszystkie pieluchy w niej siedzą - do prania pieluch na rzep bez ślepego rzepa. Proszek dla dzieci/delikatny, no ale to do każdego dziecięcego prania a nie specjalnie do pieluch.

    odkażacz - czasem używam odkażacza, czasem sody, jak zawsze się pierze na 90 stopni, ale puli lepiej jednak tak nie traktować. Pranie w 90 stopniach IMHO b. dobrze robi pieluchom, pule rzadziej takim traktuję, ale jednak (unikam aio i rzadko używam kieszonek - tych ulowych, które które dotykają bezpośrednio pupy), wełnę czasem (zwłaszcza pierwszy raz) lanolinuję na gorąco - więcej na ten temat w specjalnym wątku.

    pudełko - no generalnie rzeczy w domu mają swoje miejsca - szafki, półki, więc i czyste pieluchy... Specjalnie nic nie kupowałam, wykorzystałam szafkę, która wisi w łazience (tam przewijam)

    woreczek na suche pieluchy - mam, ale dlatego, że dostałam razem z którymiś pieluchami - używałam ale nie jest to niezbędne.

    olejku nie używam - czy w ogóle należy to głosy są podzielone.

    bibułki w życiu nie użyłam (choć wkładki sucha pielucha już tak)

    + przy wełnie lanolina

    używam, choć to nie rzeczy stricte do pieluch, ale wygodne - suszarki bębnowej do suszenia (choć niektórym wielopieluchującym ideologicznie ten sprzęt na pewno nie odpowiada), słuchawka prysznicowa z mocnym strumieniem do spłukiwania kupy (inaczej używałam starej szczoteczki do paznokci)

    Nie lubię takich list, gdzie jako niezbędnik jet pięćdziesiąt pozycji - IMHO większość to ułatwiacze a nie niezbędniki, a długaśne listy tylko zniechęcają do poważnego zastanowienia się nad wielo.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Nie lubię takich list, gdzie jako niezbędnik jet pięćdziesiąt pozycji - IMHO większość to ułatwiacze a nie niezbędniki, a długaśne listy tylko zniechęcają do poważnego zastanowienia się nad wielo.
    Zgadzam się - wystarczy kilka rzeczy, ale widzisz, ja myślałam, że mam ich mniej niż przeciętny użytkownik wielo. A tu się okazuje, że większość z Was ma ich jeszcze mniej! Dla mnie to cenna informacja

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •