Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40

Wątek: chustonoszenie wczesniaka - co i jak?

  1. #21
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,631

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brikola Zobacz posta
    elastyk nie jest dla dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym- a wszystkie wcześniaki mają onm.

    specjalne węższe chusty można zamówić u producentów
    wszystkie? ej, chyba nie... wcześniak wcześniakowi nierówny

    ps. OT brikola - Komplecik z fimo cudny, przepraszam że nie napisałam, ale czasu brakło

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    generalnie elastyk spłaszcza pozycję, a wcześniak nie potrafi jeszcze tak zebrać swojego ciała bo jednak ma zbyt wiotkie mięśnie.

    tak na chłopski rozum, ma to pewnie związek z małą wagą, mój najmłodszy urodził si ważąc 4,700 i byłam zdziwiona jak panował nas swoim ciałem i jak już potrafił wykonywac różne reczy których Jeg rodzeństwo w pierwszych dniach jeszcze nie potrafiło...

    ot- dzięki, cieszę się

  3. #23
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IzaBK Zobacz posta

    Gdy Twoi znajomi będą już chcieli/mogli nosić i będzie potrzebna wąska chusta to daj znac, być może będę dysponowała moją, to pożyczę. Taka wąska potrzebna jest zwykle krótko, bo dzieci tak szybko rosną
    jakby co - mam znów moją wąską u siebie
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  4. #24
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IzaBK Zobacz posta
    jakby co - mam znów moją wąską u siebie
    Ooo, to się dowiem, czy już potrzebują, chociaż pewnie jeszcze są w szpitalu. Dziękuję w każdym razie za info

  5. #25
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IzaBK Zobacz posta
    jakby co - mam znów moją wąską u siebie
    Lada dzień wychodzą ze szpitala. Podałam im namiary i mam nadzieję, że się z Tobą skontaktują w sprawie konsultacji.
    Buźka!

  6. #26
    Chusteryczka Awatar czyżyk
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,216

    Domyślnie

    Dziewczyny, w sobotę niespodziewanie urodziła się moja córka. Miesiąc przed terminem. Ważyła 2470, mierzy 50 cm. Jest całkowicie zdrowa, wyszłam do domu jak z 'normalnym' dzieckiem po 2 dobach w szpitalu). Noszę ją póki co na rękach, ale myślę o chuście. Nie za bardzo widzi mi się wózek. Nie planowałam, że tym razem będę go używać. No chyba, że babcia by chciała pójść na spacer.
    Boję się, że nie ogarnę kangurka, wiec pomyślałam, że uszyję sobie kołkówą węższą niż standardowa. Czy to dobry pomysł? Materiał oczywiście tkany skosno-krzyzowo.

  7. #27
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie chustonoszenie wczesniaka - co i jak?

    Po pierwsze gratulacje
    Po drugie to myśle, ze kółkowa to super pomysł, ale chyba nie potrzebujesz węższej niż standardowa. Ja nosiłam moja Syrenę w kółkowym didymosie od pierwszych dni, a wymiary miała 46 cm i 2590. Nosiło mi się bardzo spoko.

    Dopisek.
    Ale może poszukaj jakiegoś doświadczonego doradcy, bo wcześniaki to inaczej się nosi nieco = bez zaokrąglonych pleców

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez kornflejka ; 03-08-2016 o 17:43


  8. #28
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    konflejko bez zaokrąglonych? pojaśnij mi co masz na myśli i czemu tak, proszę


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  9. #29
    Chusteryczka Awatar czyżyk
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,216

    Domyślnie

    Dzięki kornfejko! kojarzysz ile twój didek ma szerokości? Ja mam kółkowa LF o szer. chyba 70 cm, co wydaje mi się jednak trochę za dużo...

  10. #30
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Didy ile ma dokładnie nie wiem, ale w kółkowej LF tez nosiłam poszukam fot pózniej i wrzucę.
    Żuku ta naturalna kifoza noworodków, która skutkuje ich pozycją "na żabę", plecy zaokrąglone, nóżki podwinięte, wykształca się pod sam koniec ciąży. Stąd z wcześniakami bywa że ich pozycja jest inna. Ale to trzeba zobaczyć tego maluszka i dostosować to jak nosić do jego potrzeb. Nie wiem czy to dobrze wyjaśniłam :/


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  11. #31
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie



    Takie znalazłam z pierwszego miesiąca. Tylko moja nie wcześniak, ale wymiary podobne



    Sent from my iPhone using Tapatalk


  12. #32
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    W kwietniu urodziłam podobnego wcześniaczka-niewcześniaczka - nie wiadomo czemu miesiąc przed terminem (35+6), zupełnie zdrowa, waga 2880, 51 cm, spadła do 2630. Od początku (4 albo 5 doba) nosiłam ja w normalnej chuscie (cudnie złamane AHI i PHI), raczej w kieszonce, bo kangura potrafię wiązać, ale bardzo nie lubię, po pierwszym tygodniu, jak nadal ważyła max 2700 zaczęłyśmy się wiązac z tyłu, bo plecak prosty to zdecydowanie moje wiązanie z wyboru
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  13. #33
    Chusteryczka Awatar czyżyk
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,216

    Domyślnie

    livada, dzięki za post. Właśnie z moją jest tak jak napisałaś, taki wcześniak-niewcześniak. Tyle, że ma poniżej 2.5 kg. Spróbuję jak wyjdzie z kołkówą...

    kornfejka, dzięki za poglądowe foty

  14. #34
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    U nas wyglądalo to tak, ten pierwszy plecak to z ośmiodniową Kają, plecak na spacerze z dwutygodniową chyba
    https://www.flickr.com/photos/730295...57665103245314
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  15. #35
    Chusteryczka Awatar czyżyk
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,216

    Domyślnie

    livada, przecudne fotki i wiązania

  16. #36
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    livada, jakie maciupieństwo
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  17. #37
    Chustomanka Awatar Freya
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    519

    Domyślnie

    Hej, ja nosiłam synka (urodzony 34+2 tc z wagą 2490g i 48 cm) od 3. tygodnia życia (pierwsze 2 i tak spędziliśmy w szpitalu), początkowo tylko w kangurze w indio o szerokości 60 cm. Nosiło się super, chusta była z tych samodociągających się i szerokość 60 cm bardzo nam odpowiadała te 70 cm były początkowo jednak trochę za szerokie, dało się zawiązać, ale znacznie wygodniej było wiązać węższą. Pozycja dziecka była z zaokrąglonymi pleckami, tylko wiążąc uważałam na buzię i nosek - żeby nie przysłonić dróg oddechowych i żeby broda nie dotykała klatki piersiowej i nie uciskała krtani (wcześniaki mają bardziej wiotką krtań i nie powinny przebywać w pozycji dociśnięcia brody do klatki piersiowej).
    Milan 28.07.2015

  18. #38
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o chusty wcześniacze to na pewno robi takie storcz, chyba didek też, ale w waszym przypadku raczej nie ma sensu na tak krotki czas ich sprowadzać
    One mają jakieś 45 czy 50 cm bodajże.
    W przypadku wcześniaków zwracamy uwagę - tak jak pisała Freya - dostęp powietrza, na odwiedzenie - nie powinno być za szerokie. Wcześniaki mają czasem obniżone napięcie mięśniowe, więc pozycję trzeba dziecku nadać, a chusta (dobrze dociągnięta) nam ją podtrzyma. I tak może być potrzeba co jakiś czas korekta luzów. Kangur jest fajny bo i odwiedzenie mniejsze niż w kieszonce, i pozycja fajna, i możliwość jej korekty z boku i łatwiej korygowac luzy.
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  19. #39
    Chusteryczka Awatar czyżyk
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,216

    Domyślnie

    Dziękuję dziewczyny. Takiej specjalnej wczesniaczej chusty nie planowałam kupować, myślałam, żeby z kawałka chustowego uszyć węższą kółkową niż mam (72 cm mam), bo właśnie myślę, że byłoby mi łatwiej... zdaję sobie sprawę, że z takim maluchem, to wiązanie musi dążyć do ideału, stąd pomysł z węższą chustą.
    Kangurkek zawsze mi się podobał i żałowalam, że nie nauczyłam się go wiązać, a próbowałam nie raz. Może czas popróbować na jakimś misiu

  20. #40
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Myślę, że jak masz opcję, żeby samej zwęzić chustę to możesz spokojnie to zrobić


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •