Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35

Wątek: Nocne przecieki, ząbkowanie, ratuuunku!

  1. #21
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez syrop_z_agawy Zobacz posta
    My mieliśmy podobny problem i w sumie jedyna rzecz jaka pomogła to po prostu zakup droższej pieluszki. Kupiliśmy chyba za 95zł CLOSE PARENT z bambusa i zakładaliśmy normalną wkładkę + taką na noc. Te pieluszki mają podwójną falbankę i muszę powiedzieć, że chyba tylko to zdało egzamin. Możesz sobie zobaczyć tutaj te pieluchy http://tree-house.pl/pl/c/Pieluchy-w...f_producer_7/1 . My mamy we wzorki ale z tego co widzę są też bez wzorów
    już drugi raz dziś widzę reklamę linkowanej przez Ciebie strony ...
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  2. #22
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    31

    Domyślnie

    jeszcze zaproponuje jedna opcja do wyprobowania: flip + muslina 100g (80x80) - gesta, miesista, bardzo chlonna. moj maly jest mega sikaczem a ten zestaw spokojnie wytrzymuje bezawarynie cala noc.

  3. #23
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    My ostatnio kładziemy młodego w pampersie Wszystko nam przecieka, a jak nie to synek marudzi z rana,że mokro, i przy przebraniu się już rozburza. W te upały pije jak smok, i pewnie dlatego tyle sika.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  4. #24
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja synkowi podczas zabkowania nakladam pieluche jednorazowa gdyz strasznie odparza sobie wtedy pupe tak stezony ma wtedy mocz ze najpierw pojawiaja sie bable a potem pekaja i powstaja rany imlody marudzi bo jak nasiusia w wielorazowke to go wszystko piecze

  5. #25
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    U nas od kilku dni sa przecieki i to jakie nie mam pojęcia czy przez dwójkę która idzie
    używamy na noc kieszonki wkładu z mikrofibry, bambusa plus wkładki z polarku
    Myślałam aby kupić otulacz albo kieszonkę z podwójnymi gumkami, jakieś rady ?

  6. #26
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Na noc to tylko chłonna formowanka i otulacz, kieszonki nigdy u nas nie dawały rady.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  7. #27
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    moją małą gdy stosowałam kieszonki zmieniałam je co 4 godziny, niestety tylko formowanka, z dobrymi wkładami, a czasami ząbki robią swoje i trzeba to jakoś przetrwać

  8. #28
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia co to są formowanki

  9. #29
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    no i bardzo dobrze,że o tym piszesz. formowanka wygląda jak kieszonka, jest wykonana z chłonnego materiału-weluru lub froty bawełnianej lub froty bambusowej lub konopna, każda ma trochę inne właściwości chłonące i jest inna w dotyku, każdy w końcu znajduje swoją ulubioną, lub nie polubi ich wcale sama formowanka jest przemakalna i na nią zakłada się otulacz, czyli sam pul lub otulacz wełniany, ale to tak w skrócie, wiadomo trzeba bardziej zgłębić temat, aby się rozeznać. zadaj konkretniejsze pytanie chętnych do odpowiedzi będzie sporo

    edit. otulacz pul z kolei wygląda jak kieszonka bez mikropolarku, a wełniany ma formę takich gaci wciąganych lub też jak kieszonka, ale z wełny(wełna ma właściwości zatrzymujące wilgoć, ale inaczej się ją traktuje niż pul, niektórzy nie lubią jej, bo nie można prać w wysokich temp.)
    Ostatnio edytowane przez Magenta ; 06-11-2013 o 00:20

  10. #30
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Szok przecieki sa ciągle :/ Używamy pieluch od miesiąca nigdy tak nie było.
    A tu nagle prawie każda przesikana. Zakładam 2 wkłady na dzień i jakoś wytrzymuje...

  11. #31
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    mojej córci przy dwóch wkładach mikrofibrowych w kieszonce też przeciekało, zaczęłam wkładać wkłady bambusowe, ręczniki bambusowe Kokosi lub muśliny ecopi było lepiej ale i tak kieszonek używałyśmy w dzień, na noc tylko chłonna pieluszka formowana (sporo sprzedają na bazarku) my najczęściej używałyśmy Kokosi bambusowe albo Zufizo flanelowa bardzo chłonne. No i na to najlepszy był otulacz flip bumgenius (teraz jest w sklepach promocja 2 w cenie jednego więc warto).

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  12. #32
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    22

    Domyślnie

    Dziewczyny, to przy ząbkowaniu sik jest inny ?

  13. #33
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IlonaCz Zobacz posta
    Dziewczyny, to przy ząbkowaniu sik jest inny ?
    Ano inny choc to na regula. Najczesciej ma mocniejszy zapach amoniaku i o wiele wiecej dziecko sika. To z obserwacji mam wielopieluchujacych. Moja jak przestala zabkowac to nagle wklady z kieszonek po 3-4 godzinach wyciagalam i nie byly wcale mocno zasikane. A w miedzyczasie obkupilam sie w formowanki chlonne i w dzien tez ubieralam. nocami ze trzy razy zmienialam formowanki a kazda z dodatkowymi wkladami no naprawde mega napakowane. Teraz cora ma juz wiekszosc zebow i mniej pije mleka w nocy i jedna fomowanka do rana nam styka. Ale tez napakowana

  14. #34
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    22

    Domyślnie

    Właśnie moje Słonko ma prawie 4 msc, już sama nie wiem czy idą zęby, ślini się, gryzaczki by pochłonęła, no i wczoraj 2 razy jednorazówka nie wytrzymała (a maks co 2 h zmieniam), a dziś już suche wielo, więc kieszonkę miała, no i się zagapiłam i po prawie 2 godz zmieniłam i z wkładu prawie kapało, no i body, spodenki mokre... A zapach, hm.. sama nie wiem. A właśnie wracam do wielo po kryzysie i na razie zakupuję i mam same kieszonki, ale mówicie, że to na noc się nie nada...

  15. #35
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tintirinka Zobacz posta
    No i welniany kocyk zamiast przescieradla
    Czy taki koc lanolinować czy e tam?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •