Strona 1 z 21 12345678911 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 407

Wątek: nowa Artipoppe i jej egipska bawełna

  1. #1
    Chustomanka Awatar madlles
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    879

    Domyślnie nowa Artipoppe i jej egipska bawełna

    Dzisiejszy poranek sponsorują nowe chusty Artipoppe made in Holland (dzięki Aliszia za cynk )

    Czym różni się od innych firm? Na pewno warto zwrócić uwagę na egipską bawełnę, z której tkają chusty. Egipska bawełna słynie z najlepszej jakości ze względu na swoje długie włókna (nawet o 10-15mm dłuższe od standardowej), z której powstaje trwalsza i silniejsza przędza o lepszej zwartości.

    Zaciekawiło mnie z pewnością wielbłądzie włosie (???)..ponoć powstają z niego świetne gatunkowo płaszcze..doedukuje się jeszcze..ale fajnie, że szukają nowych inspiracji..materiałów..pochwalić!

    Póki co strona w rozbudowie, więcej detali znajdziecie na FB:

    https://www.facebook.com/Artipoppe

    43% Egyptian cotton, 37% Mulberry silk, 20% Babycamel hair. 283 gr/m2:









  2. #2
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    ten ostatni kolor mi się podoba.
    Jeśli dobrze kojarzę, to egipska bawełna jest cudownie przewiewna. Jak szukałam koszuli na ślub dla M., to gdzieć przeczytałam, że z bawełny egipskiej są cudowne na lato - cudownie oddychają.
    Bardzo mnie firma zaciekawiła, co jeszcze zaproponuje. Tylko ten wzór - nie porywa mnie.

  3. #3
    Chustomanka Awatar Aliszia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    733

    Domyślnie

    Proszę bardzo A co do egipskiej bawełny- mam z niej w domu kilka ręczników i od lat są nie do zdarcia, wyglądają, jak nowe, są mięciutkie i jeśli takie same miałyby być te chusty, to mmmm

    Ale z taką ceną, to ja tego nie kupuję. Bez przesady.

    Wzory, wiadomo, wpasowali się w klimat tego, co ostatnio rządzi w amerykańskiej blogosferze

    Tylko to wyrażenie "babycamel" brzmi trochę strasznie.
    Doula. Mama małej Polki, urodzonej16 czerwca 2012.

  4. #4
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aliszia Zobacz posta

    Tylko to wyrażenie "babycamel" brzmi trochę strasznie.
    Mi też

  5. #5
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Był już chyba o nich wątek, a może mi się fora pomyliły?

    Jak dla mnie to kolejna firma z produktem skierowanym do tzw. "nowych ruskich" podobnie jak Diva Milano. Kilka fotek muczo artistiko, wierszyk, haiku i jechane, więc ceny są jakie są, taniej by tego klient docelowy nie kupił, prawda...

    A tak do rzeczy to szkoda, że pierwsza kolekcja taka rozmemłana pastelowa.

  6. #6
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    okolice Wrocławia
    Posty
    3,326

    Domyślnie

    Widziałam na FB - ciekawe
    Trzeba obserwować co dalej
    Mati 03.2005 Martynka 09.2008 Szymonek 12.2012


  7. #7
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Był już chyba o nich wątek, a może mi się fora pomyliły?

    Jak dla mnie to kolejna firma z produktem skierowanym do tzw. "nowych ruskich" podobnie jak Diva Milano. Kilka fotek muczo artistiko, wierszyk, haiku i jechane, więc ceny są jakie są, taniej by tego klient docelowy nie kupił, prawda...

    A tak do rzeczy to szkoda, że pierwsza kolekcja taka rozmemłana pastelowa.
    FatalFuchsia, była o tych chustach rozmowa chyba w "Marzeniach chustowych..."
    Nie rozumiem Twojej krytyki, że zdjęcia fajne, a co mają być fatalne?, że wierszyki dodali? A co w tym złego? Miła forma promocji, mnie nie razi.

    Wzory i kolory mi się podobaja, ale to wiadomo- rzecz gustu.

    Kupiłabym, gdyby nie cena.

  8. #8
    Chustomanka Awatar madlles
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    879

    Domyślnie

    babycamel też mnie przeraziło jak sobie wyobraziłam takie wystrzyżone kamelątko doczytałam o procesie produkcji i trochę mi ulżyło.. krzywdy im żadnej nie robią

    Ceny są powalające, i oczywiście ja z tych co lubią jakość za rozsądną cenę, ale ta egipska bawełna jest droższa niż zwykła..ilość nitek przypadający an jeden cal przędzy egipskiej jest znacznie wiekszy niż ten krótkowłóknistej...jej logo zostało również zastrzeżone (a to już podnosi cenę, podobnie jak woolmark itp..)..pytanie czy mają prawdziwą bawełne egipską i jak to sprawdzić

    Ta bawełna egipska naprawdę mnie zaciekawiła:

    • Their long length (about twice the size of other cotton fibers) allows them to be spun into very fine yarns. These yarns are soft and lustrous yet are very strong and durable.

    • Another property of Egyptian cotton that makes it high quality is its ability to absorb liquid. This ability allows it soak in dies that give the final product very vibrant color that lasts longer than some other cotton products. This makes for very absorbent products like bath towels and bathrobes which are also very soft.


    Z jednej strony jestem w stanie uzbierać, zredukować, zrobić 6w1 z innych chust, dla jednego, super mocnego, wytrzymałego, świetnego gatunkowo materiału..z drugiej strony jaką mam pewność, że kupuje dobry produkt a nie marketingowego kota w worku? Może napisać o jakąś forumową testową sztukę???

  9. #9
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta
    FatalFuchsia, była o tych chustach rozmowa chyba w "Marzeniach chustowych..."
    Nie rozumiem Twojej krytyki, że zdjęcia fajne, a co mają być fatalne?, że wierszyki dodali? A co w tym złego? Miła forma promocji, mnie nie razi.

    Wzory i kolory mi się podobaja, ale to wiadomo- rzecz gustu.

    Kupiłabym, gdyby nie cena.
    Nie rozumiemy się (jakiej krytyki?). Mi ani wiersze, ani zdjęcia nie przeszkadzają, miłe dla oka. Piszę tylko, że forma promocji jest taka nie inna, ponieważ jest skierowana do konkretnego klienta, który:
    a) może sobie na te chusty bez problemu pozwolić;
    b) poszukuje luksusowego i wyjątkowego towaru. I wsio.

    Kupując np. Didymosa płacisz za kawał szmaty + poczucie solidnej niemieckiej jakości i firmie z tradycjami. Kupując Artipoppe najwyraźniej płacisz za kawał szmaty + poczucie wyjątkowości, dodanej wartości artystycznej i odrobiny luksusu IMO to bardzo dobra strategia marketingowa, czy też, jak to sama nazwałaś, miła forma promocji i dobrze uzasadnia ceny. Tańsze byłyby postrzegane jako mniej luksusowe i bardziej "dla ludu".

  10. #10
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Był już chyba o nich wątek, a może mi się fora pomyliły?

    Jak dla mnie to kolejna firma z produktem skierowanym do tzw. "nowych ruskich" podobnie jak Diva Milano. Kilka fotek muczo artistiko, wierszyk, haiku i jechane, więc ceny są jakie są, taniej by tego klient docelowy nie kupił, prawda...

    A tak do rzeczy to szkoda, że pierwsza kolekcja taka rozmemłana pastelowa.
    FatalFuchsia, przepraszam, może źle zrozumiałam Twoje określenie "nowy Ruski", jako pejoratywne. Jeżeli takie nie jest- sorry.
    Ostatnio edytowane przez owieczka33 ; 14-04-2013 o 14:13

  11. #11
    Chustomanka Awatar madlles
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    879

    Domyślnie

    dziewczyny generalnie chodzi o to, że debiutująca firma bez jakiegokowiek doświadczenia, renomy i marki za dużo woła sobie na początek..i racja..klient z mniej zasobnym porfelem 10 razy przemysli sobie zakup..z tego co czytam didki nowe to już nie to samo co kiedyś..każdy swój portfel ma i na tym bazujmy

  12. #12
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Debiutujaca czy nie debiutujaca, to jest tak, ze jakby ceny ustalili nizej, wiele osob by nie kupilo. Wpisaliby sie w jeden z wielu probujacych i niewiadomo czy atrakcyjnych potencjalnie biznesow. Celuja w opinie "drogie = dobre (i pozadane)" .
    No ale bawelna przewiewna, a z drugiej strony ciezkie to, nie wiem jak sie to ma. Chociaz jak sprzedaja posciele czy cokolwiek z egipskiej bawelny to przebitka cenowa jest szalona.
    Te pawie oka, mmm... ale jakby tak machneli taka odwzorke, zielono-niebieska, to bym chyba sie ugiela i kupila (wiem, ze doslowne, ale coz poradze, lubie do obledu).

  13. #13
    Chustofanka Awatar Nagar
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Ukraina
    Posty
    225

    Domyślnie

    Jestem medzy dwoch watkow na forach)) mam opinie od rosyjskiego i od waszego))
    Wiem jedno, wzor przepiekny), ceny sa strasznie!! 280 USD za szostke - jest to dla mnie niespodzianka.
    Ale chuste wiec nie kupisz( bo juz wysprzedane (i to nawet nie recznie tkane).

    Promocja od rosyjanek)
    http://naturalno.com.ua/ - sklep internetowy - chusty NATI, LENNYLAMB, ubrania dla karmijacych mam, kosmetyki naturalne
    Liza 12 lipca 2006 roku i Iwanek 16 lutego 2009 roku.

  14. #14
    Chustomanka Awatar madlles
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    879

    Domyślnie

    cena ma subiektywny wpływ na jakość..ejj ale tak czy owak ta egipska bawełna jest droższa! i to są fakty..życzę im powodzenia..oby materiał okazał się wart pieniążków..

  15. #15
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Czyli niedlugo tak czy siak beda jakies opinie o nich. Chociazby z innych for, albo z jakiejs innej drugiej reki.

  16. #16
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta
    FatalFuchsia, przepraszam, może źle zrozumiałam Twoje określenie "nowy Ruski", jako pejoratywne. Jeżeli takie nie jest- sorry.
    Przepraszam, masz rację, faktycznie może być odebrane jako pejoratywne. Słyszałam je od samych zainteresowanych, więc może ich w uszy nie kole.

  17. #17
    Chustomanka Awatar madlles
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nagar Zobacz posta
    Jestem medzy dwoch watkow na forach)) mam opinie od rosyjskiego i od waszego))
    Wiem jedno, wzor przepiekny), ceny sa strasznie!! 280 USD za szostke - jest to dla mnie niespodzianka.
    Ale chuste wiec nie kupisz( bo juz wysprzedane (i to nawet nie recznie tkane).

    Promocja od rosyjanek)
    niemożliwe, na FB w piątek napisali,że w ciągu najbliższych dni chusty będą dostepne poprzez stronę...

  18. #18
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madlles Zobacz posta
    dziewczyny generalnie chodzi o to, że debiutująca firma bez jakiegokowiek doświadczenia, renomy i marki za dużo woła sobie na początek..i racja..klient z mniej zasobnym porfelem 10 razy przemysli sobie zakup..z tego co czytam didki nowe to już nie to samo co kiedyś..każdy swój portfel ma i na tym bazujmy
    Firma może i debiutująca, ale niewątpliwie na brak doświadczenia nie może narzekać, hype który wywołali to majstersztyk i nic tam nie jest przypadkowe, począwszy od cen a skończywszy na kolorach wiosennej kolekcji (zobacz co jest aktualnie w sklepach).

    Zresztą jak widzisz, to działa - sama piszesz, że nowe didki to nie to samo co kiedyś, mimo że od lat są tkane w tych samych fabrykach i ciągle przechodzą te same OekoTesty na "sehr gut".
    Różnica jest jedynie taka, że spowszedniały, łatwo je kupić, na stronie FB brak wierszyków, logo jest takie mało ekscytujące, na zdjęciach wciąż te same uśmiechnięte córki właścicielki, więc przestały się tak mocno kojarzyć z chustowym high-endem.

    Ot, czasami kupujesz chustę do noszenia dzieci, a czasami spełniasz marzenie posiadania czegoś wyjątkowego (w domyśle bycia kimś wyjątkowym)

  19. #19
    Chustomanka Awatar madlles
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    879

    Domyślnie

    FatalFuchsia więc pozwól poczuć się komuś kimś wyjątkowym

  20. #20
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madlles Zobacz posta
    FatalFuchsia więc pozwól poczuć się komuś kimś wyjątkowym
    No pewnie Sama bym takie escherowe ptaszki chętnie przygarnęła, choć w bardziej intensywnym kolorze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •