Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: I mnie dopadło w końcu...;).

  1. #1
    Chustonówka Awatar słowianka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    32

    Domyślnie I mnie dopadło w końcu...;).

    Witam Was!
    Od połowy marca zaczęła się moja przygoda z chustonoszeniem . Dostałam na chrzest młodszego syna Babylonie tkaną 4,6m. Jestem zachwycona chociaż byłam uprzedzona. Przy pierwszym dziecku zaopatrzyłam się w LennyLamb elastyka i było mi cieżko w ogóle się tym posługiwać, a na dodatek mój starszy synek wrzeszczał jak chciałam go zamotać i jakieś to było z mojej strony bardziej z ciekawości niż chęci użytkowania na co dzień. Ostatnio zaopatrzyłam się jeszcze w ukochane nosidło Tula z wkładką dla niemowląt ale wkładka okazała się raczej niewypałem więc siłą rzeczy musiałam pomyśleć jeszcze raz o chuście bo przy dwójce dzieci i psie potrzebuję jak najwięcej wolnych rąk .
    Chustować się dopiero uczę i ciągle mam obawy, że robię dziecku krzywdę przez niedociągnięcia dotyczące wiązania...mam nadzieję, ze szybko opanuję do perfekcji tą sztukę i obawiam się, że mogę się uzależnić....

  2. #2
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    Gratulacje, super, że Cię wciąga i sprawdza się w praktyce. Kraków na szczęście chustomatkami i doradcami stoi, więc jak będziesz czuła potrzebę skonsultowania poprawności wiązań, to pewnie nie będzie problemu.
    A jaką babylonię macie?
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

  3. #3
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    W grupie raźniej, więc zajrzyj do krakowskich mam: http://chusty.info/forum/forumdispla...20-Krak%C3%B3w Masz tam mnóstwo dobrych duszek do pomocy, wymiany doświadczeń i pogaduch przy kawie Witaj i miłego noszenia!!
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  4. #4
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    ha ! Kraków rośnie w siłę !Witaj
    Mama Kubusia i Basi

  5. #5
    Chustonówka Awatar słowianka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    32

    Domyślnie

    Mam Babylonie Blue Curacao- jest piękna ! I coraz lepiej nam się współpracuje . Teraz praktycznie codziennie się motamy. Na początku było różnie bo Marek ryczał i się wyginał do tyłu, kotłował i w ogóle. Teraz siedzi i czeka. Słodko wtedy wygląda, patrzy sobie gdzieś w dal pokoju i spokojnie poddaje się kolejnym etapom motania .

    Z chęcią wkleję Wam fotkę z dzisiejszego motania- z zapytaniem czy jest ok...Ja pomimo tego, że staram się dociągać ją jak najmocniej to i tak po zawiązaniu i poukładaniu się znajduję jeszcze sporo materialu do dociągnięcia...chociaż Marek siedzi ładnie, prosto, blisko i nie odchodzi od ciała jak się przechylam. Czy to normalne, że zawsze znajdę coś do dociągnięcia? Czy w pewnych częściach wiązania mogą być jakiekolwiek luzy?

  6. #6
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    hmm Krakow widze ma bardzo mocna ekipe w chustonoszeniu, w ogole tak w temacie sporo matek wymienia wozek na chuste

  7. #7
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    witaj witaj i widzimy się za chwilę
    fajnie, że tu dołączyłaś do nas
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  8. #8
    Chustonówka Awatar słowianka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    32

    Domyślnie

    rodzynka - ja dołożyłam do wózka chustę- bo starszy zwykle w spacerówce jeździ, a młodszy w chuście .

    Tu mam wczorajsze wiązanie...


    Zwykle węzeł mam z tyłu, tak bardziej lubię,a poza tym mam problem z tym, żeby zawiązać się z przodu ze względu na długość chusty. No ale widać, że jak podociągam tu i tam to z przodu też da radę .

    fiolka- HELLO !

  9. #9
    Chustomanka Awatar panna.z.wilka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    543

    Domyślnie

    jak puścisz poły wzdłuż ciałka dziecka, zamiast rozciągać je na nim, to materiału do poukładania po zamotaniu, powinno być mniej
    piękna ta chusta

  10. #10
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Heeej Super, kolejna chustomama !
    My w Krakowie to chyba powinnyśmy jakiś marsz urządzić z taką naszą ilością
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  11. #11
    Chustonówka Awatar słowianka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    32

    Domyślnie

    Hehe, dobry pomysł. To by była sensacja...ostatnio bylam z dzieciorkami w zusie i pani przede mną w kolejce mówi do pana, który z nią był "popatrz na to dziecko". On się obraca i patrzy na wózek z Rolkiem. A ona przez zęby: "nie na to..." i oczami wywija na mnie. Myślałam, ze padnę ze śmiechu ale udawałam, ze nie słyszę .

  12. #12
    Chustonówka Awatar słowianka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    32

    Domyślnie

    panno- chodzi o to, żeby wcale nie rozciągać tego materiału . Masz jakąś fotkę albo odnośnik, żebym mogła zobaczyć? Chyba się muszę wybrać na szkolenie...
    Chusta jest cudownie lazurowa powiedziałabym! Zdjęcie nie oddaje koloru...

  13. #13
    Chustomanka Awatar panna.z.wilka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    543

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez słowianka Zobacz posta
    panno- chodzi o to, żeby wcale nie rozciągać tego materiału . Masz jakąś fotkę albo odnośnik, żebym mogła zobaczyć?
    jeśli dobrze widzę, to wiążesz kieszonkę z rozłożonymi połami
    a tu jest kieszonka z połami wzdłuż dziecka

  14. #14
    Chustonówka Awatar słowianka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    32

    Domyślnie

    Tak myślałam, że to to...ale nie wiem czy w moim przypadku wyjdzie bo jednak małemu ta głowa lata jak się przebudza i ta rozciągnięta poła idealnie służy mi do tego, zeby mu tą głowę schować i trochę unieruchomić...w tej wersji chyba non stop by mu sprężynowała.... Ale spróbuję!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •