Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 75

Wątek: noworodek nocą

  1. #1
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie noworodek nocą

    Pierwsza noc z wielo za nami. Spalam niespokojnie, nie chciałam, żeby mojemu maluchowi było mokro, niewygodnie, zimno. Od 23 do 6 zmienilam wkład (ręcznik z Ikea) 3 razy, syn się za pierwszym razem przesikal (miał podkład).
    Czy pieluchowanie wielo wiąże się ze zmianami nocnymi i przesikiwaniem czy może powinnam włożyć do otulacza coś jeszcze?
    Zarówno w nocy jak i w dzień sprawdzałam suchosc pieluszki - jak było cokolwiek to zmiana. Dobrze robię czy powinnam poczekać na sygnał od syna i dopiero wtedy zmieniać?

    Jestem zielona w temacie^^

  2. #2
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Wkład z ręczniczka to mało na noc... My stosowaliśmy formowanki i zmienialiśmy raz w nocy. Teraz myślę, że stosowałabym wkłady z bambusa lub tetrę bambusową (droga, ale super!).

  3. #3
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    wkład z reczniczka ikea jest dobry na dzień, na noc jest za słaby. Nałóż kieszonkę a jeszcze lepiej formowankę z otulaczem. Powinny wytrzymać całą noc
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  4. #4
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie

    I rzeczywiście maluchowi nie będzie przeszkadzało, że ma wilgotno? Mam takie wkłady grube, polarkowe mogły by być? Zanim dokupię to, co polecacie to mógłby spać w tym polarze z otulaczem (może + ręcznik/tetra) czy wstrzymać się i założyć jednorazówkę?

    Dzięki za pomoc!

  5. #5
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    polar nie chłonie wilgoci, tylko ją odprowadza dalej (np tak działa w kieszonkach) - jeśli nie chcesz żeby dziecko czuło wilgoć możesz go położyć między warstwą chłonącą i pupą.
    czy wilgoć przeszkadza dziecku? Zależy od dziecka. Jeśli będzie, to na pewno da Ci znać

    edit - mój noworodek śpiący na brzuchu przesikiwał wszystko, co miałam więc lecmy na jednorazówkach, może za jakiś czas wznowię próby. Przy starszym synku, zaczęłam wielo jak był starszy, solidne formowanki zmieniałam koło północy-pierwszej, potem do rana. No ale co, ile, jak często trzeba, wszystko zależy od dziecka.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 03-04-2013 o 13:36
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #6
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Mojemu Tymkowi wilgoć nic a nic nie przeszkadza. Spróbuj ze swoim szkrabem. A polar jak napisano powyżej.

  7. #7
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie

    Ok, dziękuję. Na tę noc założę mu większy otulacz, wkład frotowy i ten gruby polarowy. Zobaczymy co z tego będzie. W międzyczasie poszukam innych specyfików, o których wspomniałyście wyżej.

    A tak przy okazji... Sprawdzam synowi pieluszkę co chwilę i zaraz jak tylko poczuję wilgoć - zmieniam. Zwykle są to jeszcze ciepłe siuśki. Wydaje mi się, że powinnam pozwolić mu poczuć, że ma mokro, bo po to, między innymi, pieluchuję w ten sposób. Czy jak pozwolę mu poleżeć chwilę, to nie będzie miał odparzeń (dzisiaj 8. doba życia^^)? A może mogę sobie pozwolić na totalny komfort i poczekać aż Antoni sam da znać?

  8. #8
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    tylko uważaj żeby nie przesadzić z tym "pakowaniem" bo będzie miał zbyt wysoko pupę

  9. #9
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie

    A to racja, bo ten polar jest gruby... Zobaczę jak to będzie wyglądać, jak co, to dzisiaj jednorazówka.

    Dzięki za przestrogę.

  10. #10
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    a spróbuj tetrę samą, lub chłonny wkład (bambusowy)

  11. #11
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie

    Wkładu bambusowego nie mam... A tetra da radę? Spróbuję, może siuśki nie przelecą

  12. #12
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    właśnie, dziewczyny o cho chodzi z tą "pupą wysoką"?

  13. #13
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariolkadg Zobacz posta
    Wkładu bambusowego nie mam... A tetra da radę? Spróbuję, może siuśki nie przelecą
    może być lepsza niż ręcznik zależy jaka masz

  14. #14
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    właśnie, dziewczyny o cho chodzi z tą "pupą wysoką"?
    tak opieluchujesz pupę, że jak położysz malca to będzie ją miał wyżej niż główkę, a to nie jest ani wygodne ani zdrowe, dlatego przy wielo też należy na to zwrócić uwagę bo jednorazówki są cienkie, a pieluchę wielo możemy tak "skonstruować" że będzie "potężna"

  15. #15
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie

    Taką... kolorową w małpki...
    http://allegro.pl/bobas-pieluszki-te...085357848.html
    Takie, ale inny wzór

  16. #16
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariolkadg Zobacz posta
    Taką... kolorową w małpki...
    http://allegro.pl/bobas-pieluszki-te...085357848.html
    Takie, ale inny wzór
    włóż i zobaczysz (może test zrób w dzień ) jak z chłonnością

  17. #17
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie

    Ok, jutro dam znać jak wyszło, może komuś się przyda taka inf. A teraz idziemy się cycusiać

  18. #18
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    ale Joasiu jak go położę na plecach, czy jak? Bo jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić, że można takie coś uczynić...

  19. #19
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    owszem można, ale nie należy tego robić, bardziej nie potrafię tego zobrazować

  20. #20
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    Mariolkadg - super że tak szybko zaczęliście wioelopieluchowanie!
    Mój synek dopiero po pierwszym miesiącu zaczął wielorazówki, bo wcześniej nie miałam takich malutkich pieluszek (teraz trochę żałuję).
    Mokro mojemu synowi nie przeszkadza, więc jak nie ma kupki to przebieram co 2-3h - tak jak karmienie. W nocy staram się zakładać formowankę (bambusowe są super) albo kieszonkę BumGenius z tym większym wkładem mikrofibrowym - robiłam testy "nieprzebierania" go w nocy ale nie zawsze się to sprawdzało, czasem to moje lenistwo skutkowało czerwoną pupą rano, więc tu też sobie musisz sama sprawdzić jak delikatną skórę ma Twój dzidziuś.
    U nas na początku przy każdym karmieniu była kupka więc i tak przebierałam na okrągło Teraz synek ma już skończone 4 miesiące i też czasami zdarzy się jakaś wpadka (np. dziś przesikał się 2x po same uszy w nocy...) chociaż już mi się wydawało że mam opracowany system nocnego pieluchowania - a to wszytsko ZALEŻY od tego ile je, jak często, czy ząbki nie idą itd

    Też mi się wydaje że tetra będzie lepsza niż te małe ręczniczki , można ją fajnie poskładać żeby od placków było bardziej płasko a od siusiaka więcej.
    Trzymam kciuki!
    Maluszek 19.11.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •