Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 75

Wątek: noworodek nocą

  1. #61
    Chusteryczka Awatar majetta
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,751

    Domyślnie

    hahaha, dziękuję za odzew
    Już nie mogę się doczekać kiedy poznam upodobania siusiowo-kupkowe dziecia

    Ale w takim razie nie zaszkodzi jedna czy dwie formowanki bambusowe na próbę.
    L. 12.2014, Przecinek 06.2017

  2. #62
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    Moim zdaniem lepiej mieć zbyt chłonne niż za mało chłonne. Ja bym inwestowała w same bambusy.

  3. #63
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    jeśli kogoś stać - bo to wydatek na ok. 3 miesiące a noworodkowi os raczej nie założysz

  4. #64
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Formowanki noworodkowe to może mniej, ale wkłady bambusowe są fajne od początku do końca.

  5. #65
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    zawsze mozna poszukac na bazarku a potem odsprzedac
    u nas dawaly rade tylko formowanki, cale bambusowe, albo z bambusowym wkladem, no albo bambusowe wklady skladane ze snappką. to też jest niezłe rozwiązanie, bo potem można je wykorzystać do kieszonek
    Nie raz czytalam, ze noworodek malutko siusia, a moj nie raz po paru minutach od przebrania przesikał naprawde chłonne pieluszki

  6. #66
    Chustonoszka Awatar myolikk
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    88

    Domyślnie

    A u nas na nocki sprawdzała się tetra kikko - składałam ją w trójkąt z plisą, a w tę plisę zawijałam mały wkład bambusowy. Formowanek jakoś nie lubiłam.

  7. #67
    Chusteryczka Awatar majetta
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,751

    Domyślnie

    Bambusowych wkładów parę mam a formowankę kupiłam na bazarku po okazyjnej cenie więc będziemy mogli sobie po testować. Później przy OS będzie łatwiej, bo może sobie wyrobię opinię o różnych sposobach pieluchowania.

  8. #68
    Chusteryczka Awatar majetta
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,751

    Domyślnie

    No i rzeczywiście życie zweryfikowało... przy moim 1,5miesięcznym brzdącu KAŻDA formowanka i KAŻDA bambusowa wkładka (nie mówię nawet o tetrze), choćby najbardziej pancerna, zostaje przesikana w ciągu 1-2godzin. A panicz jak tylko ma mokro to jest ryk... W związku z tym pieluchy wielo na noc i na spacery odpadają...
    L. 12.2014, Przecinek 06.2017

  9. #69

    Domyślnie

    Ale KAŻDA wkładka i formowanka w rozmiarze NB? Bo u mnie też wkłady były bez szans (zawsze ładowałam 2 szt. Puppi), formowanka była OK wyłącznie na dzień. OS to jest zupełnie inna bajka, chłonność jest zwiększona kilkukrotnie. Moją gwiazdę zaczęłam ładować w OS mniej więcej jak była w wieku Twojego Leo A na mokrość dobrze robi sucha pupa. Początkowo przy przejściu na noc z pampków było marudzenie, a teraz młoda śpi w formowance całą noc i luuuz. Często to kwestia przyzwyczajenia Teraz jednorazówki leżą na wypadek wielkiej katastrofy i się kurzą.





  10. #70
    Chustonówka Awatar buka01
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    31

    Domyślnie

    U nas jest podobnie, na spacerach kieszonki z bambusowym wkładem wytrzymują spokojnie do 3 godzin, ale w nocy nie mają szans... W nocy zostaliśmy przy jednorazówkach, ostatnio odkryłam jednorazówki z Babydreama (Rossmanowe), nie śmierdzą chemią tak jak pampersy, no i nie przepuszczają porannej kupy na plecy

  11. #71

    Domyślnie

    Który rozmiar tych Babydreamów? Bo ja raz zdradziłam moje ukochane (jak na jednorazówki) Belle Happy z Babydreamami w rozm. 3 i były okropne. Belle do rozm. 2 są zupełnie inne, dużo mniej chemiczne i bez tego niebieskiego czegoś w środku, dlatego się zastanawiam, o jakim rozmiarze piszesz, bo pewnie też się różnią...





  12. #72
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    A ja myślę, że warto sprawdzić, czy pieluchy:
    - są dobrze dopasowane, bo przy luzach/źle ułożonej przy nóżkach pieluszce, nawet te chłonne puszczają
    - kieszonki z minkee na zewnątrz przeciekają, bo minkee
    - czy sposób pielęgnacji pieluch jest właściwy (czyli bez płynów do prania i płukania, bez prania w orzechach)
    - czy pieluchy nie zatłuściły się kremem na odparzenia, masłem itp. (wtedy wyprać w płynie do naczyń)
    - jeśli są już dłużej używane, dodaje się za dużo proszku do prania (więcej niż 1/2 zalecanej porcji) lub były kupione używane rozważyć streeping, czyli wielokrotne pranie bez proszku.

    U nas pieluchy się uspokoiły, jak zaczęłam dodawać 50ml proszku typu "E", Ariel itp lub 20-30ml domola.
    Gosia 31.05.2013 Jaś 10.02.2015 Przemek 11.2016
    Marysia [*] 12.2017 Ktoś 12.2018


  13. #73
    Chustonówka Awatar buka01
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    31

    Domyślnie

    aniamakrela11 u nas chodzi zdecydowanie o ilość siuśków, wkłady po kilku godzinach mega mokre, nie dziwię się że nic więcej w nie nie wsiąka. Co do pielęgnacji i zakładania już mamy wprawę więc w ciągu dnia i na spacerach przecieki są sporadyczne. Może zależy to od "egzemplarza" i niektóre dzieci mniej sikają w nocy, w przypadku naszego szkraba musiałabym przewijać co 3-4 godz. a nie chcę go wybudzać więc chyba zostaniemy przy tym rozwiązaniu mieszanym... sowa kupiłam ostatnio "3" tyle, że te Premium bo akurat były w promocji i mnie skusiły, są bardzo cienkie i wydają się być dużo bardziej naturalne od Pampersów, wypróbuję jeszcze kiedyś te Belli o których piszesz, zawsze to lepiej wspierać polskiego producenta niż niemieckiego

  14. #74

    Domyślnie

    Nie pamiętam, które miałam, takie w żółtym opakowaniu. Rzeczywiście były cienkie, ja się do tej cienkości nie mogłam przyzwyczaić, zwłaszcza, że wcześniej używałam "2" Belli – one były grubsze, takie celulozowe, zupełnie inne niż Pampersy/Dady (pfuj! miałam tylko próbki, ale zapach powalał) i większe rozmiary Belli niestety też.





  15. #75
    Chusteryczka Awatar majetta
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,751

    Domyślnie

    Właśnie kończymy wszystkie pampki, które goście poprzynosili w prezencie i wyciągnę z pudła OS. Mam nadzieję, że na chudą dupkę będą dobre i lepiej będą chłonęły.

    Mi się jeszcze przeciek nie zdarzył. Jedyny problem to właśnie nerwowość L. bo mu po godzinie mokro.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •