Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 75

Wątek: noworodek nocą

  1. #41
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    12

    Domyślnie potrzeba matką wynalazku

    mam 2 tyg szkraba i ponieważ wkładki polarowe sucha pupa mi nie wyschły, postanowiłam coś włożyć ze stosika starszej siostry i odkryłam jak świetnie sprawdzają się u chłopca wkłady mikrofibrowe włożone w otulacz, dziecko ma sucho,dla noworodka ich chłonność jest wystarczająca bo i tak ciągle zmienia się pieluchy-mam z flipa te długie i bambino mio, więc może spróbuj przetestować wkładki mikrofibrowe, taki jeden wkład odwłoka dziecku nie zrobi, a wilgoć świetnie utrzyma z dala od skóry

  2. #42
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez *LOLA* Zobacz posta
    Teraz na noc używam formowanki z wełniakiem ale u maleńtwa jakoś tego nie widzę...No chyba,że wkladka od kieszonki i welniaczek plus polarek przy pupci...ktos tak stosował?
    ja tak stosowałam właśnie dla noworodka. Mam dwa otulacze wełniane imse vimse, do tego wkladkę bambusową i na nią polarek, albo wkładkę z mikropolarkiem. Działa super, bo iv nie robi dużej pupy, ma względnie płaską gumkę na pleckach. Tylko trzeba na początku uważać z mikropolarkiem, bo może odparzać.

  3. #43
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ionka Zobacz posta
    mam 2 tyg szkraba i ponieważ wkładki polarowe sucha pupa mi nie wyschły, postanowiłam coś włożyć ze stosika starszej siostry i odkryłam jak świetnie sprawdzają się u chłopca wkłady mikrofibrowe włożone w otulacz, dziecko ma sucho,dla noworodka ich chłonność jest wystarczająca bo i tak ciągle zmienia się pieluchy-mam z flipa te długie i bambino mio, więc może spróbuj przetestować wkładki mikrofibrowe, taki jeden wkład odwłoka dziecku nie zrobi, a wilgoć świetnie utrzyma z dala od skóry
    sam wkład mikrofibrowy to może podrażnić maluszka - zbyt bardzo wysusza skórę, chyba że ma wierzchnią warstwę z czegoś innego; w kieszonce to nie ma znaczenia w otulaczu tak

  4. #44
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    A jak jest z kieszonkami dla małych niemowlaków? kupiłam dwie i w czasie drzemki w dzień mi przemokły, całe plecki były zalane. Mają napy do regulacji, więc były dobrze dopasowane, ale materiał wewnątrz pieluszki chwycił wilgoć od wkładu, generalnie porażka. Zastanawiam się czy je wogóle używać?

  5. #45
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    to ja mialam to samo i walnelam kieszonki w kat .
    Podobno wiecej do srodka i trzeba wklad dobrze ulozyc zeby nie byl poprzesuwany.Mozesz tez sprobowac odtluscic kieszonki, bo nawet nowe moga byc zatluszczone.(Czyli na,moczyc na noc w plynie do naczyn).

    A. listopad 2012




  6. #46
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    przy takim maluchu nie używałam kieszonek, przy starszym owszem i doszłam do wniosku, że to najbardziej awaryjne pieluszki, najczęściej nam przemakaly (a używałam oprócz nich itti bitti i innych sio, otulaczy z wkladkami czy z formowankami), zrezygnowałam z większości

    Teraz używam wełnianych otulaczy a pod spód formowanek/tetry złożonej w origami/prefoldów - prefoldy chyba najpłastsze przy plecach. Przy mniej wytrzymałych wełniakach i dłuższych drzemkach też zdarzały się przesiąknięcia (noworodki ponoć mało siusiają - tere fere, nie mój!), teraz używam na zmianę wełnianych otulaczy imse vimse i bbh i przecieki w dzień praktycznie się*nie zdarzają, jakiś czas temu w nocy nic z naszego wielo nie dawało rady, ale niedługo chyba zrobię nowe podejście.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #47
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Pierwsze primo (hehe ) to ja nie powiedziałabym żeby napy dla noworoda albo małego niemowlą byłyby najlepsze do dopasowania. Ja bym stawiała na rzepy dla takich maluchów jednak.
    Drugie: nic lepszego niż formowanki z otulaczem nie spotkałam na noc i na drzemki. Chociaż dłuższy czas używałam wymiennie z kieszonkami i akurat z nimi nic się (wtedy) nie działo.
    No i... przebierać Długo w nocy przebierałam, ale to ja

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  8. #48
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    moja córka wprawdzie już odpieluchowana ale gdy była noworodkiem (w wielo od powrotu do domu ze szpitala czyli od 14 doby) na noc, na drzemki, na wyjścia idealnie sprawdzały się AiO Teeny Fit Tots Bots

    http://chusty.info/forum/showthread....ighlight=teeny

    nie były tanie ale chłonne, niezawodne i zgrabne, idealne na maleńką pupcię

    drugą pieluszką dla noworodka, ktora zachwyciła mnie zgrabnocia i chłonnoscią byla kieszonka blueberry mini delux z bambusowym wkładem

    dodam, ze ja z tych co zmieniały pieluszki po jednym siknieciu, bo tak sie moja córeczka zawsze domagała
    Pola 2011

  9. #49
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie

    Dobrze, że wywiązała się taka dyskusja - teraz wiem dużo więcej

  10. #50
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Inka (?) wkkeila foteczke dzidzuisia w ImseVimse. U nas tez te otulacze sprawdzaly sie najlepiej na noworodku (pieluchujemy wielo od wyjscia z porodowki). Mialam rozmiarowane na rzepy. U nas sprawdzil sie tez totsbots, tez rozmiarowany, bo mial "drugie" zapiecie na rzepa na skrzdelku, a nasza Niunia z tych chudszych.

    Uzywalam i w dzien i w nocy wkladow i papierkow "sucha pupa". U nas sie to sprawdza.

    ImseVimse i tego Totsbos mam na sprzedaz, tylko nie moge sie zebrac i zrobic watku o tym...

  11. #51
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    teraz pieluchuję głównie w CP SIO, wkłady bambusowe, ale dla noworodka ich nie polecam, bo mają wszyte zabezpieczenie rzepów na plecach (patent bez sensu) i dopiero jak mój synek dorósł do 4,5 kg zrobiły się bardzo wygodne wkłady bambusowe są bardzo chłonne ale szukam fajnych wkładów typu "sucha pielucha" bo sikacz jest straszny i kręci się zaraz po najmniejszym siknięciu zna ktoś może wkłady CP z mikrofibry? jakie mają opinie? Jak do tej pory CP mnie nie zawiodły
    Kupiłam też Jedną Białą Doskonałą, jest super ale to AIO więc jedna drzemka i po sprawie, trzeba prać w całości a długo schnie, ale gdybym nie kupiła tyle CP, napewno JBD miałabym znacznie więcej, jest świetnie uszyta, nie przemaka i ma w miarę plaskie plecki.

  12. #52
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta
    Inka (?) wkkeila foteczke dzidzuisia w ImseVimse. U nas tez te otulacze sprawdzaly sie najlepiej na noworodku (pieluchujemy wielo od wyjscia z porodowki). Mialam rozmiarowane na rzepy. U nas sprawdzil sie tez totsbots, tez rozmiarowany, bo mial "drugie" zapiecie na rzepa na skrzdelku, a nasza Niunia z tych chudszych.

    Uzywalam i w dzien i w nocy wkladow i papierkow "sucha pupa". U nas sie to sprawdza.

    ImseVimse i tego Totsbos mam na sprzedaz, tylko nie moge sie zebrac i zrobic watku o tym...


    Zrób wątek, zrób

  13. #53
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    U nas na noc sprawdza się bambusowa formowanka little lamb plus na wszelki wypadek bambusowy booster i otulacz motherease riki. Pielucha może być przesikanana wylot ale ubranie suche

  14. #54
    Chustofanka Awatar beati_becia
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Tomaszów Lubelski
    Posty
    474

    Domyślnie

    Ja zaczynam przygodę z wielo, córcia ma 5 tyg i waży 4600, na noc sprawdzają się nam bobolidera noworodkowe z wkładem bambusowym składanym na 3, można wersję mokro i sucho od pupy bo z jednej strony jest bambus a z drugiej mikropolar. Na dzień używam ręczników z ikei i tetry z tą pieluszką lub z otulaczem.
    1% dla Michała: http://www.1000dzieci.pl/lista/szukaj/typek
    Michaś - brykacz nad brykacze październik 2010, Hania - nie dotykaj mnieczerwiec 2013 i Dominik Aniołek (*) 12 styczeń 2017

  15. #55
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariolkadg Zobacz posta
    Pierwsza noc z wielo za nami. Spalam niespokojnie, nie chciałam, żeby mojemu maluchowi było mokro, niewygodnie, zimno. Od 23 do 6 zmienilam wkład (ręcznik z Ikea) 3 razy, syn się za pierwszym razem przesikal (miał podkład).
    Czy pieluchowanie wielo wiąże się ze zmianami nocnymi i przesikiwaniem czy może powinnam włożyć do otulacza coś jeszcze?
    Zarówno w nocy jak i w dzień sprawdzałam suchosc pieluszki - jak było cokolwiek to zmiana. Dobrze robię czy powinnam poczekać na sygnał od syna i dopiero wtedy zmieniać?

    Jestem zielona w temacie^^
    Wydaje mi się, że sama powinnaś się zastanowić, jakie wyjście będzie dla Ciebie najwygodniejsze. Jeżeli dziecku nie przeszkadza w nocy zmiana pieluch (czyli jeśli nie wybudza się zbyt mocno), to zmieniaj tak często, jak jesteś w stanie. Mój noworodek (Maks, bo Miłosz był jako niemowlę na jednorazówkach) sikał bardzo bardzo dużo (bo ciągle wisiał na cycu). Zmiana pieluchy w nocy była KONIECZNA, ale on się przy tym wybudzał tak mocno, że przerzuciłam się na jednorazówki. Obecnie na nowo testuję wielo, ale nawet teraz bywa różnie. Są noce, kiedy budzi się suchy, a są takie, kiedy coś tam wokół wilgotnieje.
    To są sprawy bardzo indywidualne. Są dziewczyny, które zmieniają w nocy pieluchy po każdym siku i ja ogromnie podziwiam zarówno je, jak i dzieci, które super sobie z tym radzą i nie potrzebują każdorazowego usypiania

  16. #56
    Chustonoszka Awatar Mariolkadg
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    75

    Domyślnie

    Heh, tak sobie poczytałam mój wątek jako już doświadczona zmieniaczka wielopieluch i śmiać mi się chce - jaka ja zielona byłam Nie wiedziałam nawet o co pytać A teraz? Ha, wszystko mam w jednym paluszku - jesteśmy oddani tetrze w otulaczu, to nasz ulubiony zestaw. Jak Ąte był mniejszy, kochałam prefoldy - cieniutkie przy plecach i chłonne. Potem zachwyt tetry (samolocik), bo to supermajty przewiewne na lato i teraz właśnie zwyczajnie składam w prostokąt. Bardzo lubię te moje pieluchy
    Kieszonki - jak jeden mąż - wszystkie przeciekają i stosuję je wyłącznie w domu z ręcznikiem IKEA złożonym na cztery - kładę na siusiaku, dupcia dotyka polarku kiszonki. To zestaw na jeden sik, czasem nie wytrzymuje, ale staram się też trochę NHN, więc ogólnie wpadki nie są mi obce.
    A nocą bez pieluchy

    Zaczynałam wielopieluchować od "nowości" Anteczkowej, a teraz we wtorek skończy rok tak to leciiiiii


    No, pogadałam sobie
    ​Jestem Doradcą Noszenia, zapraszam na konsultacje!

    Zapraszam też w odwiedziny:
    Mamuszka

  17. #57
    Chusteryczka Awatar majetta
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,751

    Domyślnie

    To teraz ja jako świeżynka mam pytanie (przepraszam jeśli już gdzieś się pojawiało).

    Czy bambusowe formowanki mają sens przy noworodku? Wyczytałam, że są polecane dla większych dzieciaków na noc (jako bardzo chłonne).
    Dzidziuch jeszcze w brzuchu, więc nie wiem jakie będą moje i jego potrzeby co do częstotliwości zmian pieluch w nocy.
    L. 12.2014, Przecinek 06.2017

  18. #58
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Dopóki nie zacznie sikać, nie będziesz wiedziała Moje cycoholiki przesikiwały wszystko. Nie znałam pojęcia zbyt chlonnej pieluchy.

  19. #59
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Ta i bambus konopie prefoldy bawelniane, wszystko przesokane na wylot. Sie okaze jaki bedziesz miala egzemplarz
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  20. #60
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,288

    Domyślnie

    tak jak piszą dziewczyny oraz do tego jak często kupa - bo może być chłonne ale do zmiany jak tylko kleks

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •