Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40

Wątek: jaskółki z lnem czy jedwab/ramia dla "już nie maluszka"?

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Natkowa mieszanka jedwab/ramia to kawał szmaty. Didek tka cieniej, tam bym się wahała ale Nati robi gęsto tkane chusty. Tu nawet bawełna daje radę - mówie o żakardach.

  2. #22
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    co kupic ?nie moge sie zdecydowac

    A. listopad 2012




  3. #23
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta
    co kupic ?nie moge sie zdecydowac
    jutro powinnam mieć jaskółki, będę mogła porównać z lnianym morzem
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  4. #24
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    inka...myślę że najlepiej jak pomacasz kilka chust
    poproś dziewczyny
    może sie wymień na tydzień np. na coś
    -nati len albo jedwab(jaskolki itd-wspomniane juz)
    -didek hemp indio
    -didka pawie
    ...
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  5. #25
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaslon Zobacz posta
    inka...myślę że najlepiej jak pomacasz kilka chust
    poproś dziewczyny
    może sie wymień na tydzień np. na coś
    -nati len albo jedwab(jaskolki itd-wspomniane juz)
    -didek hemp indio
    -didka pawie
    ...
    A jak pawie to też różne
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  6. #26
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    no bo one roznie noszą
    np. te cienizny z zeszlego roku
    gold pawiska
    calkiem dobrze noszą sie okazało
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  7. #27
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaslon Zobacz posta
    no bo one roznie noszą
    np. te cienizny z zeszlego roku
    gold pawiska
    calkiem dobrze noszą sie okazało
    i aqua też
    Petrolki np też ale one grubsze
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  8. #28
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    no jak inka mówi ze zyje jej sie w cieplejszym klimacie to te grubsze ptaki jak ecru lniane itd...to raczej odpadaja...a szkoda bo szmatany
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  9. #29
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaslon Zobacz posta
    inka...myślę że najlepiej jak pomacasz kilka chust
    poproś dziewczyny
    może sie wymień na tydzień np. na coś
    -nati len albo jedwab(jaskolki itd-wspomniane juz)
    -didek hemp indio
    -didka pawie
    ...
    Ech ja bym bardzo chciala pomacac, poprzymierzac, pozyczyc. Tylko mieszkamy w Maroku i niestety daleko. Dlatego tez tak wypytuje.Nasza jedyna chusta to Litlle Frog, nigdy nie widzialam/dotykalam innej.Jak juz pisalam mlody swoje wazy.Motam tylko kieszonke ( dzieki wirtualnej pomocy Mayki1981 . Probowalam innych wiazan, ale np w 2x nielubie wkladania bo trzeba sie nameczyc.Przy kangurku nie jestem w stanie opanowac chusty, ktora sie rozlazi sie przy wiazaniu ruchliwego dziecka.Na plecy tez, wlozylam i mialam zonka co dalej ( musze M poprosic o pomoc).
    Wozek odpada, nie ma sensu sie meczyc,chodniki raz sa raz nie ma.Nosidlo wiadomo za maly....
    Nic tylko kupic w miare przewiewnego szmatana.Dodtakowo z racji wysylek, opcja kupie jak mi sie nie spodoba oddam tez nie wchodzi w gre.Bo pewnie przesylka bedzie szla wieki i kosztowala majatek.
    Jedyne co mi zostalo to zdac sie na rady bardziej doswiadczonych kolezanek.

    Podobaja mi sie natki rowniez cenowo, nie chce pasiaka bo mam i juz mi obrzydly te paski.Chce tez nowa chuste (chyba ze trafi sie jakas super okazja to zmienie zdanie), pierwsza kupilam uzywana,teraz chce miec przyjemnosc z rozpakowywania pudelka, lamania itp..
    Ostatnio edytowane przez inka ; 26-03-2013 o 00:41 Powód: literowki,skladnia

    A. listopad 2012




  10. #30
    Chustomanka Awatar ania_i
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    G. Śląsk
    Posty
    822

    Domyślnie

    Inka, jak nie masz wprawy ani doradcy pod ręką, to ja bym Ci lniane jaskółki odradzała. Nie wiem, jak ramia. Ale ja właśnie (ucząc się dopiero) kupiłam już podłamane lniane jaskółki z zamiarem domiętoszenia i ponoszenia w przyszłości i klnę w żywy kamień. Próbuję i próbuję, i za diabła nie umiem tego dociągnąć porządnie, za grube toto, a dzieć w wieku wykręcająco-więrcącym, ale jeszcze nie rozumie, jak proszę, żeby chwilę posiedziało spokojnie. Byłam u doradcy w ten weekend, i na ten etap, na którym jesteśmy poleciła mi jednak nie tak grubo tkane szmaty. Kurczę, nawet bym Ci posłała, żebyś sobie sprawdziła, ale faktycznie... hm, albo spytam męża, czy nie ma jakiś promocyjnych lotów tam, i tak nie może na tyłku usiedzieć, a Maroko fajne
    ----
    Młoda MMXII Młody MMXV

  11. #31
    Chustomanka Awatar Gugu
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Crosno
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta
    nie chce pasiaka bo mam i juz mi obrzydly te paski.

    Mi też
    No i jak tam Kachasku, masz już?
    Właśnie rozpakowałam swoje jedwabne i stało się to, co czytałam tu w wielu wątkach - same się zawiązały po prostu, ot tak. Na razie po domu tylko, ale zaraz wybieram się na długaśny spacer. W porównaniu z lnianymi są mięciuśne, cieńsze, i ach ten połysk, jestem pod wrażeniem. Myślę, że poniosą, ale w końcowym rozrachunku wydaje mi się, że lniane poniosą jeszcze więcej.
    Również miałam problem z lnianymi, jak dla mnie to strasznie "wymagająca" szmata, nie mogłam zmieścić ich na ramionach, łamałam ile się da, ale wciąż chyba złamane jeszcze nie są (nowych bym nie ogarnęła, nie chcę). Jedwab/ramia idealnie się mieszczą i naprawdę fajnie motają.
    No i mam pytanie: napisane jest, że jedwab nie lubi słońca i żeby nie suszyć na słońcu, to w takim razie jak jest z noszeniem na słońcu, w lecie? Bo w końcu to niby chusta na lato? I z takim przeznaczeniem ją kupiłam
    mama Estery lipiec 2012
    www.balkanfunk.pl

  12. #32
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania_i Zobacz posta
    Inka, jak nie masz wprawy ani doradcy pod ręką, to ja bym Ci lniane jaskółki odradzała. Nie wiem, jak ramia. Ale ja właśnie (ucząc się dopiero) kupiłam już podłamane lniane jaskółki z zamiarem domiętoszenia i ponoszenia w przyszłości i klnę w żywy kamień. Próbuję i próbuję, i za diabła nie umiem tego dociągnąć porządnie, za grube toto, a dzieć w wieku wykręcająco-więrcącym, ale jeszcze nie rozumie, jak proszę, żeby chwilę posiedziało spokojnie. Byłam u doradcy w ten weekend, i na ten etap, na którym jesteśmy poleciła mi jednak nie tak grubo tkane szmaty. Kurczę, nawet bym Ci posłała, żebyś sobie sprawdziła, ale faktycznie... hm, albo spytam męża, czy nie ma jakiś promocyjnych lotów tam, i tak nie może na tyłku usiedzieć, a Maroko fajne
    Dzieki za checi i zapraszam do Casablanki. to mowisz,ze sie moge wkopac z tym lnem.To moze jednak jedwab, bo cienszy.....
    Jeszcze jedno pytanie, bo piszecie ramia/jedwab.Czyli albo ramia albo jedwab, one nie sa polaczone w jednej chuscie co nie?

    Edit: juz sie doedukowalam z ta ramia

    Gugu czekamy na relacje ze spaceru.
    Ostatnio edytowane przez inka ; 26-03-2013 o 11:57

    A. listopad 2012




  13. #33
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gugu Zobacz posta

    Mi też
    No i jak tam Kachasku, masz już?
    Właśnie rozpakowałam swoje jedwabne i stało się to, co czytałam tu w wielu wątkach - same się zawiązały po prostu, ot tak. Na razie po domu tylko, ale zaraz wybieram się na długaśny spacer. W porównaniu z lnianymi są mięciuśne, cieńsze, i ach ten połysk, jestem pod wrażeniem. Myślę, że poniosą, ale w końcowym rozrachunku wydaje mi się, że lniane poniosą jeszcze więcej.
    Również miałam problem z lnianymi, jak dla mnie to strasznie "wymagająca" szmata, nie mogłam zmieścić ich na ramionach, łamałam ile się da, ale wciąż chyba złamane jeszcze nie są (nowych bym nie ogarnęła, nie chcę). Jedwab/ramia idealnie się mieszczą i naprawdę fajnie motają.
    No i mam pytanie: napisane jest, że jedwab nie lubi słońca i żeby nie suszyć na słońcu, to w takim razie jak jest z noszeniem na słońcu, w lecie? Bo w końcu to niby chusta na lato? I z takim przeznaczeniem ją kupiłam
    miałam nino tussah i nosiłam latem, nic mu nie było chodzi raczej o schnięcie jedwabiu, chyba żeby go nie przesuszyć, żeby nie oddzialowywac światłem słonecznym na delikatne włókno, jakoś tak to z jedwabiem było

    Nie mam jeszcze
    Jedwabny miałam ocean, ale długi był i puscilam dalej, głupia ja
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  14. #34
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,518

    Domyślnie

    Inka, a z Hiszpanii nie chcesz zamowic? Maja zapasc ekonomiczna, wiec i oferty super sa, nie sciagaja za przesylke jak Didy (jak za zboze znaczy).
    Moze jakis tri-blend? W sensie len, bawelna i jedwab, sama sie zastanawiam jak takie polaczenie dziala.

    A z tym lamaniem.... wiecie, mnie sie spoko wiaze nowe, raz prane OS z lnem, orienta, ranunkel indiacz; znaczy ze im pozniej tym lepiej mi bedzie? Choc fakt, powinnam troche popracowac z dociaganiem bo mi roznie to wychodzi i dzieci mi dosc nisko wisza, szczegolnie starszy, ale to mi sie wydaje, ze przy tej wadze (17) to normalne?

  15. #35
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    hmmm a znasz jakies sklepy gdzie moge zamowic? pogugluje moze na cos trafie

    A. listopad 2012




  16. #36
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta
    Ech ja bym bardzo chciala pomacac, poprzymierzac, pozyczyc. Tylko mieszkamy w Maroku i niestety daleko. Dlatego tez tak wypytuje.Nasza jedyna chusta to Litlle Frog, nigdy nie widzialam/dotykalam innej.Jak juz pisalam mlody swoje wazy.Motam tylko kieszonke ( dzieki wirtualnej pomocy Mayki1981 . Probowalam innych wiazan, ale np w 2x nielubie wkladania bo trzeba sie nameczyc.Przy kangurku nie jestem w stanie opanowac chusty, ktora sie rozlazi sie przy wiazaniu ruchliwego dziecka.Na plecy tez, wlozylam i mialam zonka co dalej ( musze M poprosic o pomoc).
    Wozek odpada, nie ma sensu sie meczyc,chodniki raz sa raz nie ma.Nosidlo wiadomo za maly....
    Nic tylko kupic w miare przewiewnego szmatana.Dodtakowo z racji wysylek, opcja kupie jak mi sie nie spodoba oddam tez nie wchodzi w gre.Bo pewnie przesylka bedzie szla wieki i kosztowala majatek.
    Jedyne co mi zostalo to zdac sie na rady bardziej doswiadczonych kolezanek.

    Podobaja mi sie natki rowniez cenowo, nie chce pasiaka bo mam i juz mi obrzydly te paski.Chce tez nowa chuste (chyba ze trafi sie jakas super okazja to zmienie zdanie), pierwsza kupilam uzywana,teraz chce miec przyjemnosc z rozpakowywania pudelka, lamania itp..
    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta
    Dzieki za checi i zapraszam do Casablanki. to mowisz,ze sie moge wkopac z tym lnem.To moze jednak jedwab, bo cienszy.....
    Jeszcze jedno pytanie, bo piszecie ramia/jedwab.Czyli albo ramia albo jedwab, one nie sa polaczone w jednej chuscie co nie?

    Edit: juz sie doedukowalam z ta ramia

    Gugu czekamy na relacje ze spaceru.
    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta
    hmmm a znasz jakies sklepy gdzie moge zamowic? pogugluje moze na cos trafie
    hmmm...a może po prostu na innym forum ..np: Natural Mamas ...znajdziesz mamuśke z Maroko...hmmm?
    Tam dużo mam z całej Europy jest

    oraz i równiez
    z ręka na sercu polecam na Twoje temperatury indiacza z hempem antracyta
    brzydkie to chyba ze ktos lubi czarny, ale poniesie słonia

    szukałabym własnie koło tego czegoś
    o!
    mam jeszcze jedna
    i kolor zacniejszy
    NSI V1
    Demonka coś nawet myślała nad rozstaniem
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  17. #37
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaslon Zobacz posta
    hmmm...a może po prostu na innym forum ..np: Natural Mamas ...znajdziesz mamuśke z Maroko...hmmm?
    Tam dużo mam z całej Europy jest
    nie wiedzialam o tym forum, dzieki za info, rozejze sie tam moze znajde jakas forumke z Maroka.

    A. listopad 2012




  18. #38
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    znalazłam ciekawego indiacza dla Ciebie-poszedł pv
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  19. #39
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Przyszły jaskółki, używane niby a sztywniary i po jedwabnym oceanie spodziewałam się cienkiej chusty, a tu zaskoczenie, grubasek. Mloda kazała się zamotac, noooo fajnie niosą przynajmniej te kilka minut
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  20. #40
    Chustomanka Awatar Gugu
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Crosno
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kachasek Zobacz posta
    Przyszły jaskółki, używane niby a sztywniary i po jedwabnym oceanie spodziewałam się cienkiej chusty, a tu zaskoczenie, grubasek. Młoda kazała się zamotac, noooo fajnie niosą przynajmniej te kilka minut
    Dopiero dzisiaj jestem po obiecanym długim spacerku (wcześniej pogoda nie dopisała) i rewelacja, nic się nie obluzowało i po przerzuceniu małej na przód ( w połowie drogi) jakież było moje zdziwienie, że wciąż mi wygodnie, a już zapomniałam o tym wiązaniu I kolor zdecydowanie mi się podoba!
    mama Estery lipiec 2012
    www.balkanfunk.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •