Strona 31 z 64 PierwszyPierwszy ... 21232425262728293031323334353637383941 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 1261

Wątek: Koszmarne noszenie/wożenie

  1. #601
    Chustopróchno Awatar Andzia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Walia/ UK
    Posty
    10,996

    Domyślnie

    Są głębokie, tylko mało kto używa



  2. #602
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andzia Zobacz posta
    Są głębokie, tylko mało kto używa
    dlaczego? jakimi kryteriami kierują się angielskie mamy?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #603
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    dlaczego? jakimi kryteriami kierują się angielskie mamy?
    Wygodą. Ale swoją, nie dziecka.
    W Pl też coraz częściej widzę to.

    tabletowo pisane

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  4. #604
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    dlaczego? jakimi kryteriami kierują się angielskie mamy?
    Nie wiem jak angielskie, ale tutaj po prostu nikt nie wie, ze to mogloby byc potencjalnie szkodliwe. Nie mowia o tym lekarze, ani polozne. Nie spotkalam sie z taka informacja w zadnym czasopismie dla rodzicow (aczkolwiek nie czytalam ich wiele). Wydaje mi sie, ze to wynika z tego, ze jesli cos nie jest na 100% udowodnione naukowo (w tym przypadku fakt, ze wozenie dzieci w wozkach bez gondoli moze negatywnie wplynac na rozwoj kregoslupa), to nie jest podawane jako fakt. Tak samo nikt nigdy tutaj nie mowil mi o: podtrzymywaniu glowki niemowlaka, o tym jak trzymac niemowle, o tym, ze chodziki sa zle, o tym, ze buty dla dziecka maja byc z usztywniona kostka itp. Tylko na polskich forach i w polskich mediach sie z tym spotkalam.
    To samo zreszta tyczy sie noszenia w nosidlach typu Baby Bjorn. Kiedys wdalam sie w dyskusje na fb i uslyszalam, ze skoro nie ma badan, ktore jednoznacznie wskazywalyby na szkodliwosc noszenia w taki sposob, nikt nie ma prawa sie przyczepic i twierdzic, ze to niezdrowe.
    To takie pomieszanie politycznej poprawnosci z angielska uprzejmoscia i wiara w nauke.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  5. #605
    ChustoTata Awatar tatawariat
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Oberschlesien
    Posty
    15

    Domyślnie

    No i tradycyjnie ode mnie coś na poprawę/pogorszenie nastroju

  6. #606
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

  7. #607
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    to co dzisiaj widziałam łapie się pod ten wątek częściowo
    Na rowerze z dzieckiem w foteliku, takim, który się montuje na bagażniku jechała sobie pewna mama na rowerze. Po bardzo ruchliwej ulicy w centrum. Dziecko około 2letnie nie było zapięte pasami w foteliku ani nie miało kasku....
    Ja nie rozumiem o czym ta matka myślała jadąc tak z tym dzieckiem, nie dość, że mogło jej najzwyczajniej wypaść z fotelika to przy wypadku jakie miałoby szanse na przeżycie?

  8. #608
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marciula Zobacz posta
    to co dzisiaj widziałam łapie się pod ten wątek częściowo
    Na rowerze z dzieckiem w foteliku, takim, który się montuje na bagażniku jechała sobie pewna mama na rowerze. Po bardzo ruchliwej ulicy w centrum. Dziecko około 2letnie nie było zapięte pasami w foteliku ani nie miało kasku....
    Ja nie rozumiem o czym ta matka myślała jadąc tak z tym dzieckiem, nie dość, że mogło jej najzwyczajniej wypaść z fotelika to przy wypadku jakie miałoby szanse na przeżycie?
    Mój mąż w zeszłym roku przewiózł młodego prawie dwa kilometry w foteliku rowerowym bez pasów :/ Zapomniał!!
    Za to ja widziałam kilka dni temu niemowlaka w foteliku 0-13, który był zamontowany przodem do kierunku jazdy. Nie wiem jak im sę udało zapiąć pasy w takim układzie, chyba, że nie zapieli tylko postawili sobie fotelik na kanapie.

  9. #609
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Niektore foteliki mozna w obie strony montowac.

    Tutaj w glebokich woza czesto, ale rowniez w spacerowkach na plasko. Szczegolnie latem. Spacerowki na plasko w ogole mnie nie raza, niestety widuje 2-3 miesieczniaki s podniesionymi siedzeniami, takie zjezdzajace, w pozycji "rogala", to juz boli.

    A co do bucikow z usztywniana kostka, ja juz dlugi czas temu czytalam, ze od tego sie odchodzi. Moi mieli buciki "plytkie" i koniecznie z zamszowa podeszwa, zeby czuc podloze, zeby noga byla taka "prawie bosa".
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  10. #610
    Chustomanka Awatar Madzia_180
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Brzeg
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Marciula z Młodym bardzo dużo jeździłam na rowerze. Ale przyznam się, że bałabym się jeździć po wrocławskich ulicach. Nie wspominając już o braku kasku no i zapietych pasach.... chyba Pani miała zbyt ograniczona wyobraźnię.

    Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
    Szymonek 07/11/2009 i Filipek 31/03/2014

  11. #611
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    Niektore foteliki mozna w obie strony montowac.
    ale to był ten pierwszy fotelik, one z tego co się orientuję tylko tyłem

  12. #612
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    A to juz insza inszosc...
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  13. #613
    Chustofanka Awatar soh
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Japonia
    Posty
    495

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    Niektore foteliki mozna w obie strony montowac.

    Tutaj w glebokich woza czesto, ale rowniez w spacerowkach na plasko. Szczegolnie latem. Spacerowki na plasko w ogole mnie nie raza, niestety widuje 2-3 miesieczniaki s podniesionymi siedzeniami, takie zjezdzajace, w pozycji "rogala", to juz boli.

    A co do bucikow z usztywniana kostka, ja juz dlugi czas temu czytalam, ze od tego sie odchodzi. Moi mieli buciki "plytkie" i koniecznie z zamszowa podeszwa, zeby czuc podloze, zeby noga byla taka "prawie bosa".
    Troche OT bo odnosnie bucikow - w Japonii wszystkie zlobki i przedszkola sa na boso, bez skarpetek, rajstop czy kapci, bo podobno tak dzieci sie latwiej ucza chodzic, a starszym sie tlumaczy, ze skarpetki sie slizgaja, wiec sa niebezpieczne. Sa i podstawowki na boksaka, choc wiekszosc ma kapcie. Przeziebienia sa od golych brzuchow, nie od zimnych stop, wiec nie daj boze choc centymetr skory w pasie widac, juz straszenie, ze demon (oni) przyjdzie i zje pepek. Bucikow za kostke dla uczacych sie chodzic nie ma, z usztywniona to juz zapomnij, w zimowym sezonie sa miniaturki kozakow, bo generalnie to kupic w Japonii mozna wszystko. Poza tym to tylko kapciuszki takie materialowe na gumowej podeszwie. Sumire chodzi w tym po miescie, w domu, nawet po zwirze na dworze - na boso, bo ona tak woli

    W temacie - ostatnio w swietlicy widzialam jak mama blizniakow (ok 14-15 mcy chlopcy) probowala jednego wlozyc w wisiadlo na plecy, zeby drugiego na rece wziazc i do domu pojsc, i zaden z chlopcow nie chcial sie zgodzic na to, zeby nogi w pasy wlozyc. To generalnie regula - wiekszosc dzieci dookola mnie zaczyna odmawiac noszenia w wisiadle ok 12-14 miesiaca wlasnie, wszyscy sie dziwia czemu Sumire tak grzecznie czeka i daje sie w chuste motac i podobno mam takie niezwykle dzieci, bo nawet 4,5 letnia Kalinka domaga sie od czasu do czasu noszenia. Szkoda tylko, ze nikt tego z rodzajem nosidla/chusty i z pozycja w nim dziecka nie polaczy...
    Soh i same corki - Majka (08/2007), Kalina (09/2009), Sumire (07/2012), i Amelka (02/2015)

  14. #614
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    u nas dzisiaj 18 stopni w "cieniu" pewnie ze 25 jest na sloncu, bo w kurtce bylo mi cieplo, a widziałam dzieci w wózkach, ok 2 latki w śpiworach A jednej pani zajrzałam do wózka miała maleństwo kilku miesięczne, opatulone chyba jeszcze w zimowy kombinezon, czapkę, kaptur i tez śpiwór. A sama była w jeansach i cienkiej koszuli z rekawem 3/4.....

  15. #615
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,612

    Domyślnie

    U nas 20 w cieniu! Na słońcu więeeecej. Dobra, to jest 20 stopni w marcu, więc może nie trzeba od razu dzieckoa do koszulki rozbierać, ale jak zobaczyłam płaczące niemowlę w kombinezonie przekładane z fotelika do gondoli (co się chwali!) to od razu mi się cisnęło na usta: "może mu za ciepło?". Miejmy nadzieję, że mamusia sama do tego doszła Albo tatuś w tiszercie siedzi na ławce z niemowlakiem w kombinezonie i grubej wełnianej czapce!!!
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  16. #616
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    przekopujac allegro znalazlam takie pieknoty
    http://allegro.pl/nosidelko-turystyc...136832648.html
    wrzuc wozek na plecy! badz true babywearerem!

    i biedny niemowlaczek w wisiadle bokiem
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  17. #617
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isolt Zobacz posta
    przekopujac allegro znalazlam takie pieknoty
    http://allegro.pl/nosidelko-turystyc...136832648.html
    wrzuc wozek na plecy! badz true babywearerem!

    i biedny niemowlaczek w wisiadle bokiem
    widzialam raz babke na rynku z takim wisiadlem tylko ze dziecko bylo nizej jej bioder.Jak jej szyja od tego nie bolala to nie wiem...
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  18. #618

  19. #619
    Chustomanka Awatar chudzinkaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    581

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    Ale okładka!

    A tutaj Peaches Geldof ze swoim synkiem. To chyba te sztywne nosidło reklamowane jako ergonomiczne.
    I tak najsmutniejsze, to że synek był przy niej jak umierała.

    Adaśko 12.2013 i Basieńka 03.2017

  20. #620
    Chustofanka Awatar lawinia
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    B.
    Posty
    338

    Domyślnie

    Moze ta pani juz tu była, nie wiem, trafiłam na nią przypadkiem szukając jakiejś chusty:



    Pobieżnie przejrzałam jej bloga i czasem az sie wlos na głowie jezy, a ona jest chyba jakimś guru chustowym dla niektórych, pisze np że ręce mozna wyjać dziecku z chusty jak jest w stanie utrzymac głowę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •