Strona 21 z 64 PierwszyPierwszy ... 11131415161718192021222324252627282931 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 1261

Wątek: Koszmarne noszenie/wożenie

  1. #401
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    no to ja się aż boję oglądać

  2. #402
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irish_dancer Zobacz posta
    cofam!!! koszmar to jest dopiero tutaj:
    http://www.youtube.com/watch?v=NQaphp39EUE
    1:40
    dla ludzi o mocnych nerwach
    Tragedia

  3. #403
    Chustofanka Awatar lawinia
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    B.
    Posty
    338

    Domyślnie

    o ja pi....lę
    Jak można takie coś w sieci umieszczać..

  4. #404
    Chustonówka Awatar Maria Ewa
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Derby, Wielka Brytania
    Posty
    39

    Domyślnie

    YT mi się buntuje i nie chce otworzyc, ale to może i lepiej... Mnie ostatnio zalały wisiadła: jedno w sklepie - właścicielka posłała mi pełne współczucia spojrzenie pod tytułem weź ze mnie przykład tak mi wygodnie (Mała była u mnie na rękach); drugie w parku - mrozu nie było, może jakieś 9 stopni, a dzieciak wisiał w puchowym kombinezonie; trzecie opuszczało sklep w pudełku z parą rozradowanych rodziców I gondolowym maluchem... Tak mi się przykro zrobiło...




  5. #405
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    A to widziałyście? Masakra!
    http://www.youtube.com/watch?v=IqzGOeNnWdE

    edit: Z takiego materiału moja mała ma pościel!
    Gosia 31.05.2013 Jaś 10.02.2015 Przemek 11.2016
    Marysia [*] 12.2017 Ktoś 12.2018


  6. #406
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    omg masakra!! a ja sie dziwie, jak ortopeda twierdzi, ze chusty sa niebezpieczne, bo dziecko moze wypasc! jak tak sie nosi, to nic dziwnego...
    a te chusty to jakies superpopularne na allegro są
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  7. #407
    Chustonówka Awatar Maria Ewa
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Derby, Wielka Brytania
    Posty
    39

    Domyślnie

    Aż mi się zimno zrobiło...




  8. #408
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    oż.
    Szkoda,że dodawanie komentarzy zablokowane, bo można by było podlinkować jakiś filmik o wiązaniu itd.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  9. #409
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,804

    Domyślnie

    było to juz jakis czas temu, ale nadal mnie przeraza jak na to patrze
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  10. #410
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    melodi, o tym samym pomyślałam. Jakoś łagodnie do nich trafić. Przecież w tym musi być mega niewygodnie, wyobraziłam sobie siebie w takim czymś. Moja koleżanka mówiła, że też znalazła jakieś wiązanie z przodu i tak nosiła, mam nadzieję, że to było coś innego niż "TO".
    Nie dała sobie powiedzieć, że z przodu nie można nosić. Z Hanią się ponoć inaczej nie dało, bo ona musiała wszystko widzieć...
    Gosia 31.05.2013 Jaś 10.02.2015 Przemek 11.2016
    Marysia [*] 12.2017 Ktoś 12.2018


  11. #411
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniamakrela11 Zobacz posta
    A to widziałyście? Masakra!
    http://www.youtube.com/watch?v=IqzGOeNnWdE

    edit: Z takiego materiału moja mała ma pościel!
    Masakra to mało powiedziane. Chociaż z drugiej strony, żadne słowa nie są chyba odpowiednie.


  12. #412
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    ale ta babeczka z filmu wyzej wyglada ze zamotala tak dziecko tylko na chwile podczas zakupow,
    rowniez nie wydaje mi sie ze w takim wiazaniu mozna wytrzymac dluzej niz 15 min. Przeciez jakby niosla na rekach przodem to tez wiecej niz dlon pomiedzy nozki nie wlozy i dziecko ma podobna pozycje jak w tej 'chuscie'. Pomijajac fakt ze maluch wyglada na mega zadowolonego.

    edit: mnie bardziej zszokowal tata z blizniakami w mobym, bo tam te dzieci sa malutkie, nie trzymaja glowki no i wogole jedno omal nie wypadlo

    A. listopad 2012




  13. #413
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta
    Przeciez jakby niosla na rekach przodem to tez wiecej niz dlon pomiedzy nozki nie wlozy i dziecko ma podobna pozycje jak w tej 'chuscie'.
    Dlatego tak się nie nosi. Jak chce się nosić przodem to się podkłada pod pupę ramię i podwija biodra do góry a plecy dziecka są oparte o klatkę piersiową.


  14. #414
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,609

    Domyślnie

    Edit: a jeśli chodzi o ten koszmarek ze sklepu (filmik) to... dziecko ma nawet dość poprawną pozycję Miednica jakaś taka nawet nieźle zawinięta, nóżki do przodu

    Tu też wesoło (np. 3 minuta): http://www.youtube.com/watch?v=tJXtKsEtQx8

    A ja się złapałam na tym, że choć moja córka już siedzi spokojnie od jakiegoś czasu, a 2 miesiące temu pierwszy raz sama stanęła przy meblu to... nadal mam opory, aby wozić ją w spacerówce całkiem na siedząco, tj. w takiej pozycji jak na krześle... Tak na maxa złożone siedzenie to chyba nigdy nie woziłam...

    I jeszcze taka myśl... Taka prawda, że im chusty są popularniejsz to tym więcej będzie koszmarnie noszących. Niestety, zawsze jest gro ignorantów. Jakiś czas temu jak ktoś docierał do chust to musiało mu zależeć, musiał się postarać i natura dociekającego przekładała się na sumienność wiązań. Teraz jak ktoś chustuje z przypadku to i byle jak się zawiążę...
    Ostatnio edytowane przez franada ; 20-11-2013 o 22:22
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  15. #415
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czyżyk Zobacz posta
    Kurcze, sama się zastanawiałam nad tym, czy to nasze zwracanie uwagi na odpowiednie kąty odwodzenia i zaokrąglenie pleców nie jest lekką przesadą
    Tylko jakoś nie chce mi się wierzyć w to co napisałaś samasia, bo nie wyobrażam sobie jak takie dziecko z dysplazją miałoby stać się w przyszłości łowcą potrafiącym przeżyć w puszczy tropikalnej i być w stanie wyżywić swoją rodzinę No więc takie noszenie powinno być dość szybko wyeliminowane przez dobór naturalny
    Tam i tak jest masakryczna śmiertelność w porównaniu z nami - i niemowląt, i dorosłych. Ma problemy zdrowotne - nie wyżywi. Ale z tego nic nie wynika, bo nie miał zapisanej w genach predyspozycji do dysplazji, której, umierając, nie przekaże kolejnym pokoleniom. Niestety dobór naturalny działa tylko tam, gdzie dana cecha wynika z dziedziczenia genów. Pięknie by było, gdyby przez dobór naturalny np. w Afryce zaprzestali okaleczania kobiecych narządów (też często przecież kończącego się śmiercią).

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Dlatego tak się nie nosi. Jak chce się nosić przodem to się podkłada pod pupę ramię i podwija biodra do góry a plecy dziecka są oparte o klatkę piersiową.
    O, to dobrze jednak, że mi zawczasu wpadły w ręce książki Zawitkowskiego

  16. #416
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Dlatego tak się nie nosi. Jak chce się nosić przodem to się podkłada pod pupę ramię i podwija biodra do góry a plecy dziecka są oparte o klatkę piersiową.

    O rany, wlasnie sobie uswiadomilam, ze moj maz tak wlasnie nosil dzieci, a Zawitkowskiego na oczy nie widzial, ani nawet o nim nie slyszal. Jakas plemienna prawiedza?
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  17. #417
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,797

    Domyślnie

    Nas ortopeda od USG bioderek kształcil w temacie noszenia przodem. I nawet jeszcze inaczej niż na zdjęciu powyżej - ze nie dłoń, a przedramię pod udkami ma być.
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  18. #418
    Chusteryczka Awatar czyżyk
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    Tam i tak jest masakryczna śmiertelność w porównaniu z nami - i niemowląt, i dorosłych. Ma problemy zdrowotne - nie wyżywi. Ale z tego nic nie wynika, bo nie miał zapisanej w genach predyspozycji do dysplazji, której, umierając, nie przekaże kolejnym pokoleniom. Niestety dobór naturalny działa tylko tam, gdzie dana cecha wynika z dziedziczenia genów. Pięknie by było, gdyby przez dobór naturalny np. w Afryce zaprzestali okaleczania kobiecych narządów (też często przecież kończącego się śmiercią).
    Ano wiem, że DN działa na cechy dziedziczne, ale czy zawsze wiesz co jest dziedziczne, a co nie? Możemy sobie np. wyobrazić, że w pewnym plemieniu Indian, kobieta wpada na pomysł, że będzie swoje dziecko (które jest ruchliwe i denerwuje ją ruszając się na plecach) przywiąże do deski i tak będzie je nosić. Może nawet znajdzie naśladowczynie? Będą jednak matki, których wrażliwość czy intuicja uchroni od przerzucenia się na ten typ noszenia. W konsekwencji matki "wrażliwe" wychowają dzieci zdrowe, a te "niewrażliwe" będą miały dzieci z dysplazją. Chłopiec z dysplazją będzie marnym łowcą i żadna dziewczyna nie będzie chciała się z nim związać. Pierwsze kobiety doczekają się wnuków, a drugie nie (albo mniejszej liczby). To oczywiście takie moje dywagacje Poza takim dość hipotetycznym mechanizmem eliminacji tego zachowania, możliwy jest też przekaz kulturowy typu: "tamta wiązała dziecko do deski i miało krzywe nogi". Swoją drogą chyba nie tak łatwo o deskę w dżungli

  19. #419
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    a to:



    ta "chusta" zapinana jest na suwak....
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  20. #420
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lawinia Zobacz posta
    o ja pi....lę
    Jak można takie coś w sieci umieszczać..
    równie dobrze mógłby dzieciaki do worka wrzucić...
    ale się zestresowałam jak mu malutki prawie wypadł...normalnie ciśnienie mi podniósł...
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •