Strona 8 z 64 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161858 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 1261

Wątek: Koszmarne noszenie/wożenie

  1. #141
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tytanowa@ Zobacz posta
    A na jakiej podstawie twierdzisz, że to fotomontaż? Wygląda całkiem prawdopodobnie jak dla mnie,a le nie znam tego nosidełka.

    A ja Wam powiem tak. Przygotowywałam się przez ostatnich kilka tygodni do wystąpienia na temat historii noszenia i jak to noszenie niemowlaków wygląda wszędzie na świecie. I wiecie co? Wyluzujcie! Ludzie noszą dzieci w koszach z wikliny, albo przywiązane do desek sosnowych. W torbach noszonych na czołach, albo w takich prymitywnych nosidłach, że się aż słabo robi ot pasek koziej skórki i cześć. Na prawdę większość tych dzieci rozwija się świetnie! A wy tu " Czy spacerówka kubełkowa, czy nie kubełkowa"
    Ach nie ma nic koszmarniejszego niż cudze praktyki

    A. listopad 2012




  2. #142
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Dostałam od Dorel Polska ten plakat w pełnych wymiarach, jak tylko nosidło weszło na rynek. Widać na nim bardzo wyraźnie dorabiany, błogi uśmiech niemowlaka. W ogóle retusz całości dość widoczny, ma zapewne na celu pokazać, jak to wygodnie dziecku w nosidle.

    Nosidełko poza tym utrzymuje nóżki w pozycji żabki, jest ergonomiczne. Ma jednak zwijany materiał i daje niestety możliwość usadzenia dziecka przodem do świata. Ja bym jednak nie wrzuciła go do szufladki "koszmarne noszenie".

    Edit: W jednej z książek z serii o rodzicielstwie bliskości czytałam, że nawet najgorsze nosidło/wisiadło jest lepsze od nienoszenia dziecka wcale. Zgadzam się z tym stwierdzeniem.
    Ostatnio edytowane przez margolcia ; 14-06-2013 o 23:21

  3. #143
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margolcia Zobacz posta
    Edit: W jednej z książek z serii o rodzicielstwie bliskości czytałam, że nawet najgorsze nosidło/wisiadło jest lepsze od nienoszenia dziecka wcale. Zgadzam się z tym stwierdzeniem.
    Ja też się z tym zgadzam Mimo to jeśli już ktoś się mnie zapyta o zdanie, zawsze będę starała się odpowiedzieć zgodnie z moją wiedzą i przekonaniem- do tego chętnie i kwieciście
    To zdjęcie tu trafiło chyba raczej ze względu na maluszka, który jest w trochę dziwnej pozycji, no i zdecydowanie za mały jak na ergonomika czy tam nie ergonomika. Nie wiem dlaczego ale wyobraziłam sobie, że mówisz o tym, że całe dziecko jest domontowane tak w ogóle

    Edit: aż się wróciłam do fotki Klasyczny ergonomik to to na pewno nie jest, choćby zważywszy na usztywniany cały panel. Ale tego nosidełka fakt faktem nie widziałam, więc może ciężko ocenić tak na oko. No i może niech mnie ktoś poprawi, bo z tego co wiem to jedna z cech ergo- jest to nosidło miękkie.
    Ostatnio edytowane przez tytanowa@ ; 15-06-2013 o 00:33

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  4. #144
    Chustonoszka Awatar Atoka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta
    Bardzo pięknie to napisałaś!
    Cytat Zamieszczone przez szajajaba Zobacz posta
    Atoka, mądre słowa. A wisiadło lepiej/łatwiej kupić, niż ergo, bo... tańsze. I podejrzewam, że jeśli ktoś widzi nazwę firmy, dajmy na to, Chicco, która ogólnie jakąś tam renomę ma, to nawet nie przyjdzie mu do głowy, że ich wisiadło jest złe. To takie fałszywe zaufanie do marki.
    Dziekuje, ostatnio macierzynstwo bardzo nauczylo mnie pokory . A z tymi wisiadlami to jest tak, ze mozna dac 6 stow za wisiadlo i szpanowac , a jak sie na all wpisze to tez raczej przewazaja wisiadla.

    Co do producentow, to juz mnie nie dziwi. Zrobia badziewie i chca zarobic (tylko wlasnie nie kumam, czemu sie na wisiadlach tak upieraja, kupe kasy w projekt, promocje i nie wiadomo co wkladaja, jak mogliby tak samo ergo wyprodukowac).
    Za to najbardziej mnie boli, kiedy w mediach, ktore uwazaja sie, ze maja 'misje', promuja wisiadla lub denne motania. Tak samo filmiki na yt, gdzie instruktorzy pokazuja jak nosic przodem do swiata w chuscie. Albo zle instrukcje do chust (czytalam, ze sa takie, osobiscie nie widzialam). No kurcze, jakby na zlosc.
    Mama Kruszynki [*] 2010 i Jasia 2012, i Krzysia 2015

  5. #145
    Chustofanka Awatar adea
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tytanowa@ Zobacz posta

    A ja Wam powiem tak. Przygotowywałam się przez ostatnich kilka tygodni do wystąpienia na temat historii noszenia i jak to noszenie niemowlaków wygląda wszędzie na świecie. I wiecie co? Wyluzujcie! Ludzie noszą dzieci w koszach z wikliny, albo przywiązane do desek sosnowych. W torbach noszonych na czołach, albo w takich prymitywnych nosidłach, że się aż słabo robi ot pasek koziej skórki i cześć. Na prawdę większość tych dzieci rozwija się świetnie! A wy tu " Czy spacerówka kubełkowa, czy nie kubełkowa"
    Ach nie ma nic koszmarniejszego niż cudze praktyki
    ciesze sie ze to napisałas sama chciałam, ale nie wiedzialam jak ując w słowa. i troche bałam sie linczu
    Mały Mysz listopad 2012, Mniejszy Mysz luty 2016

  6. #146
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Smutne jest to jak niektórzy opowiadają jak np. usypiają dzieci-czekają aż wyryczy się i zaśnie , a taka mama z wisiadłem to przecież chce blisko dzieciątko mieć. Za długo w nim nie ponosi, a malec czuje, że jest przy mamie. Osobiście staram się chodząc z moją misią po mieście dawać dobry przykład, gdy ktoś pyta to chętnie opowiadam o zaletach, ale chyba bym się nie wtrąciła komuś, co ma robić, bo po prostu sama tego nie lubię-potrafię nawet bardziej upierać się przy swoim

  7. #147
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie



    wklejem tak troche dla smiechu, pozcja srodkowa jest dosc wyczynowa. Ech drodzy producenci

    A. listopad 2012




  8. #148
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    84

    Domyślnie

    Atoka, no ale wisiadło na all NOWE za 50zł kupisz, ergonomika nie

    Mnie jeszcze w ogóle zastanawia, jak rodzic może nosić wisiadło ze względu na siebie - przecież porządny ergonomik czy mietek odciążają rodzica, są ratunkiem dla pleców bolących, a takie wiszenie dziecka na bank wygody rodzicowi nie zapewnia. Zero dbałości o siebie...

  9. #149
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta


    wklejem tak troche dla smiechu, pozcja srodkowa jest dosc wyczynowa. Ech drodzy producenci
    A to nie pozycja do karmienia "w locie"?

  10. #150
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tytanowa@ Zobacz posta
    JNie wiem dlaczego ale wyobraziłam sobie, że mówisz o tym, że całe dziecko jest domontowane tak w ogóle miękkie.
    Jest zdjęcie tego samego dzieciaczka w nosidełku w pozycji poziomej, identyczna błoga mina i ułożone rączki. W sumie nie zdziwiłabym się, jakby dzieciak od początku był dorabiany. Tego nie wiem. Na pewno grafik się napracował, bo zdjęcia bardzo mało naturalne.

    Niedawno bylismy w zoo i widziałam tatę noszącego przodem do świata. Obserwowałam ich trochę i dzieciak naprawdę był zachwycony. Jestem przeciwnikiem wisiadeł, jednak ten widok odebrał mi sporo argumentów.

  11. #151
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,499

    Domyślnie

    Sama ostatnio koszmarnie się zawiązałam w 2x, bo dziecko dostało spazmów i najpierw musiało usnąc, a potem bałam się dociągać. Ostatecznie porpawiłam, ale kto widział te niesympetryczne nóżki mógł się przerazić ;P
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  12. #152
    hanciaa
    Guest

    Domyślnie

    Może trochę OT. Kiedyś chciałam, żeby mój niechustowy mąż ponosił naszą małą i poczuł jej słodki ciężar. Nasi znajomi (ludzie wykształceni, mający pieniądze) pożyczyli nam swoje nosidło, bo oni nie używają, bo małej się nie podoba. Jak zobaczyłam to coś to złapałam się za głowę! To nie było nawet wisiadło a coś co wyglądało jak chomąto! Sprawdziłam cenę na all i kosztuje to aż 29zł... Brak słow. Koleżanka widziała jak noszę małą w chuście i mówiła, że ona też by może i ponosiła, ale mała tak tego nie lubi... No ja się nie dziwię! Niestety nie zareagowałam. Nie uświadomiłam jej, że kupiła najgorszy badziew i całe szczęście dziecko nie chciało do tego usiaść/zawisnąć?? Ja się dziwię, że ludzie takie badziewie kupują. A jak kupują to inni produkują

  13. #153
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margolcia Zobacz posta
    Jest zdjęcie tego samego dzieciaczka w nosidełku w pozycji poziomej, identyczna błoga mina i ułożone rączki. W sumie nie zdziwiłabym się, jakby dzieciak od początku był dorabiany. Tego nie wiem. Na pewno grafik się napracował, bo zdjęcia bardzo mało naturalne.

    Niedawno bylismy w zoo i widziałam tatę noszącego przodem do świata. Obserwowałam ich trochę i dzieciak naprawdę był zachwycony. Jestem przeciwnikiem wisiadeł, jednak ten widok odebrał mi sporo argumentów.
    Moje dzieciaki są zachwycone jedzeniem w McDonalds, co nie odbiera mi argumentów o tym, że to jedzenie jest szkodliwe.
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  14. #154
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IzaBK Zobacz posta
    Moje dzieciaki są zachwycone jedzeniem w McDonalds, co nie odbiera mi argumentów o tym, że to jedzenie jest szkodliwe.
    Zawsze przede wszystkim słyszałam, że wisiadła są potwornie niewygodne i dziecko się w nich męczy. Tu nic z tych rzeczy nie miało miejsca. Dzieciak naprawdę był zachwycony.
    Ponadto nie ma udokumentowanych badań o tym, że wisiadła są szkodliwe (chyba, że jakieś znasz, to poproszę o źródło). To tylko opinie przeciwko opiniom. Znam sporo dzieci noszonych w wisiadłach i nie mają żadnych problemów zdrowotnych, a szkodliwośc McDonald's jest udowodniona.
    Ja przede wszystkim, patrząc na wisiadło, zastanowiłam się na początku, czy sama chciałabym być w takiej pozycji i stwierdziłam, że... nie. Dlatego własnego dziecka też bym do wisiadła nie wpakowała. I prawdę mówiąc pozycja żabki na plecach też mi się wydaje mało komfortowa i jej nie stosuję. Zresztą całkiem niedawno na spotkaniu chustowym usłyszałam, że pozycja żabki też jest be, a idealnie rozłożone nóżki powinny być pod kątem 90 stopni.

  15. #155
    Chustofanka Awatar adea
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margolcia Zobacz posta
    . Zresztą całkiem niedawno na spotkaniu chustowym usłyszałam, że pozycja żabki też jest be, a idealnie rozłożone nóżki powinny być pod kątem 90 stopni.
    heh a ja z kolei zawsze słyszałam ze 90 stopni to masakra, i ze tylko jak dziecko juz duze i nie ma innego wyjścia.
    Wniosek? Cokolwiek nie zrobisz i tak bedzie zle
    Mały Mysz listopad 2012, Mniejszy Mysz luty 2016

  16. #156
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adea Zobacz posta
    Wniosek? Cokolwiek nie zrobisz i tak bedzie zle

  17. #157
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margolcia Zobacz posta
    Zresztą całkiem niedawno na spotkaniu chustowym usłyszałam, że pozycja żabki też jest be, a idealnie rozłożone nóżki powinny być pod kątem 90 stopni.
    ja tak słyszałam zawsze
    dlatego nigdy nie rozumiałam forumowego zachwytu 2x czy luźną, acz "przytuszowaną" tu i tam, kieszonką, o dziwnych plecakach nie wpominając.

  18. #158
    Chusteryczka Awatar ewula
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,761

    Domyślnie

    Wracając do koszmarnego wożenia/noszenia. Dziś, Międzyzdroje, molo idzie mama z dzieckiem 3-4 miesięcznym w wisiadle. Do tego est 30 stopni w cieniu, a to nosidło było czarne, a dziecko w długim rękawie, nogawkach i skarpetkach :O
    Ja w ogóle nie mogę patrzeć na przegrzewane dzieci... Rodzice krótki rękaw, krótkie spodnia, a dziecko w dżinsach, bluzie i czapce, której nie jedyną funkcją jest ochrona przed słońcem. Jeszcze jedną rzecz często spotykam - dziecko śpiące w parasolce, z nóżkami zwisającymi w dół.
    Adaś - 22.IV.2012 i Ania - 08.III.2014

  19. #159
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewula Zobacz posta
    Jeszcze jedną rzecz często spotykam - dziecko śpiące w parasolce, z nóżkami zwisającymi w dół.
    Przypomniałaś mi wizytę u ortopedy: przede mną wchodziła babcia z maleńką (tak z 1,5-2 miesiące) wnusią umoszconą w parasolce. Korciło mnie, żeby jej to i owo wytłumaczyć, ale stwierdziłam, że lekarz na pewno zauważy. I zauważył, bo siedziały w gabinecie dość długo i babcia wyszła z surową miną, prężnie kierując się ku wyjściu.

  20. #160
    Chusteryczka Awatar maroussia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Wesoła
    Posty
    2,183

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    ja tak słyszałam zawsze
    dlatego nigdy nie rozumiałam forumowego zachwytu 2x
    No to ja już zgłupiałam. Zawsze słyszałam o żabce. To jak to jest z tymi 90 st. ?
    A jak ja szukałam info nt. 2x, to raczej wyczytałam negatywne opinie. Parę razy tak zamotałam na krótko (szybkie zakupy i dojście z/do auta), ale poprawiałam wiązanie, by chusta była dobrze dociągnięta i rozłożona.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •