Strona 5 z 64 PierwszyPierwszy 123456789101112131555 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1261

Wątek: Koszmarne noszenie/wożenie

  1. #81
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    368

    Domyślnie

    Z allegro najbardziej mnie wkurza, że żeby znaleźć cokolwiek konkretnego trzeba się przebić przez gąszcz ofert typu "nosidełko 5pozycyjne najfunkcjonalniejsze" czy "najlepszej jakości pościelowa chusta w przystępnej cenie" (na którą swego czasu praaawie się zdecydowałam - uff! )

  2. #82
    Chustomanka Awatar Atorianna
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    563

    Domyślnie

    a jak wpiszesz na allegro nosidelo ergonomiczne to wyskakuja bb i inne wisiadelka

  3. #83
    Chustofanka Awatar adea
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    413

    Domyślnie

    koszmarne wożenie to widziałam wczoraj. Koło 22 wracałam na noc do szpitala do synka, zeby się tam dostac muszę przejśc kawałek przez park. Nie bardzo mi się to uśmiechało o tej porze, no ale co zrobic. Idę i widzę ze przede mną podąrzajĄ dwie mamy z gondolkami, ucieszyłam sie w sumie ze nie jestem sama jak palec. Podeszłam blizej i zrobiłam . Masakra - jedna probuje odpalic szluga, w pojemniku na butelke, butelka Heinekena, druga taka napier****na że ledwo idzie. Z przodu widze jeszcze większą ekipe, kazdy z browarem w łapie, jakis tatus ze spacerówka. Jedno babsko drugiemu opowiadało jakąś emocjonujacą historie klnąc na cały głos. Ot, taki spacerek wieczorowa porą.
    Potem ja poszłam dalej oni w inną strone ale pluje sobie w brode ze nie zadzwoniłam na policje. Wtedy tłumaczyłam to sobie ze i tak by mnie olali pewnie a ja musze iśc zajac się malym,- debilne tłumaczenie. Byli jeszcze inni ludzie, mam nadzieje ze chociaz oni zareagowali (chociaz jak znam zycie to nie )
    Mały Mysz listopad 2012, Mniejszy Mysz luty 2016

  4. #84
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adea Zobacz posta
    Wtedy tłumaczyłam to sobie ze i tak by mnie olali pewnie a ja musze iśc zajac się malym,- debilne tłumaczenie.
    No trochę. Tym bardziej, że po ostatnich doniesieniach medialnych baliby się olać. TO po pierwsze. Po drugie wcale nie musiałabyś tam kwitnąć i na nich czekać.

  5. #85
    Chustofanka Awatar adea
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    413

    Domyślnie

    ale bardzoc mozliwe było że zanim policja by dojechała oni dawno by znikneli w domach do których własnie sie wybierali. I kto by miał potem przerabane? ja, za nieuzasadnione wzywanie policji. Tych kilkanasie osób które tam wtedy kwitło wtedy równie dobrze mogło zareagowac. ciekawe czy to zrobiło?
    Mały Mysz listopad 2012, Mniejszy Mysz luty 2016

  6. #86
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adea Zobacz posta
    ale bardzoc mozliwe było że zanim policja by dojechała oni dawno by znikneli w domach do których własnie sie wybierali. I kto by miał potem przerabane? ja, za nieuzasadnione wzywanie policji. Tych kilkanasie osób które tam wtedy kwitło wtedy równie dobrze mogło zareagowac. ciekawe czy to zrobiło?
    Dlaczego miałabys mieć przrąbane? Po pierwsze można wezwać policję anonimowo- i tak mają obowiązek sprawdzić, po drugie- nawet jak wezwiesz i np towarzycho się rozejdzie, to nie jest to Twoja wina i nic się tobie nie dzieje.

    Większośc ludzi mysli "Ktos powienien coś zrobic", w wyniku czego nikt nic nie robi.

  7. #87
    Chustofanka Awatar adea
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta

    Większośc ludzi mysli "Ktos powienien coś zrobic", w wyniku czego nikt nic nie robi.
    wiem i dlatego teraz żałuje no ale co sie stało to sie nie odstanie mam nadzieje ze inni byli bardziej rozgarnieci niz ja, nastepnym razem (którego mam nadzieje nie bedzie) nie bede sie zastanawiac...
    Mały Mysz listopad 2012, Mniejszy Mysz luty 2016

  8. #88
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    336

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda-sh Zobacz posta
    nie wiem dlaczego ludzie maja takie parcie na spacerowki i jeszcze na tych malutkich telepiacych sie kolkach. Ja nadal woze w gondoli moja 7 miesieczniaczke i' wszyscy 'sie dziwia ze taka duza i w gondoli i ze nie sadzam w spacerowke jeszcze
    Ale duzo zależy tez od dziecka, moja córka po pierwsze strasznie sie nudziła w gondoli, płakała, wierciła sie, unosiła głowę,żeby zobaczyć cos więcej niz niebo. Jak ja przesadziłam do rozkładanej na płasko spacerówki, to nagle cisza i spokój, bo zaczęła widzieć świat. Często jeździła w niej leżąc na brzuszku i była przeszczesliwa, zaczepiała ludzi, cos tam do nich gaworzyła. Nie mówiąc juz o tym, ze w upały spacerówka przewiewniejsza niz gondola. A po drugie, to szybko zaczęła siedzieć, raczkować i stać,wiec jako 7 miesięczniak to by mi z tego wózka wypadła- nie miałam gondoli z pasami bezpieczeństwa. Gdy ja wsadziłam raz do gondolki jako 5 miesieczniaka, żeby sprawdzić,czy jeszcze sie mieści, to zaraz mi z niej wypełzła

  9. #89
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Wczoraj na rynku spotkałam jakąś mamusię, turystkę z za granicy, granatowe nosidło ergonomiczne, pasy naciągnięte na max, w środku dziecko ok 1,5 letnie, z przodu, wiszące głową trochę nad jej pępek, i odbijające się o jej nogi Ogólnie małej nie wyglądało,by było niewygodnie,ale ja gratuluję kobiecinie kręgosłupa,maxymalne niedociągnięcie i z (15? kg) wagi tak sobie nosić.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  10. #90
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,481

    Domyślnie

    15 kilo to by bylo naprawde duze dziecko Moj Daniel duzy i ciezki, a 15 osiagnal jakos kolo 18 miesiecy. No ale z tym wiszeniem... taki duzy maluch to ma wlasciwie w nosie; za to potem slysze tu i owdzie, ze ktos juz nie nosi "bo kregoslup", no i zazwyczaj to jest jakis bjorn albo zle podociagane ergo. Ja ostatnio pozyczylam chuste na czas nieokreslony znajomej, ciekawe, czy sie polubia.

  11. #91
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    OT mój młody ma teraz jakoś ponad 70cm i 9,670 waży (5 miesiąc skończył) Więc też się szykuję,że kawał faceta będę dźwigać za rok >.<
    W sumie dużo od masy urodzeniowej zależy.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  12. #92
    Chustomanka Awatar Tasia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    KR - NH
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    w "urodzić i nie zwariować" jest kilka scen mrożących krew w żyłach, jak Tatusiowe w parku z dzieckami na spacerze są i mają te bidne istoty przodem do świata w nosidłach umieszczone
    Heniu sierpień`20

  13. #93

    Domyślnie

    Żaden ze mnie spec, ale widziałam ostatnio w akcji nosidło ze stelażem (!). Przez moment myślałam, że to plecak, dokładnie do momentu, kiedy kobieta umieściła w nim dzieciaka. Tyle mniej koszmaru, że to nie noworodek, tylko chodliwy już.

  14. #94
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dziadova Zobacz posta
    Żaden ze mnie spec, ale widziałam ostatnio w akcji nosidło ze stelażem (!). Przez moment myślałam, że to plecak, dokładnie do momentu, kiedy kobieta umieściła w nim dzieciaka. Tyle mniej koszmaru, że to nie noworodek, tylko chodliwy już.
    Ale w nosidle ze stalezem nie ma nic zlego, tzn nie jest chyba super wygodne dla noszacego, ale takie chodzace szkraby to chyba lubia.

    A. listopad 2012




  15. #95
    Chustonoszka Awatar .FK.
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    OT mój młody ma teraz jakoś ponad 70cm i 9,670 waży (5 miesiąc skończył) Więc też się szykuję,że kawał faceta będę dźwigać za rok >.<
    W sumie dużo od masy urodzeniowej zależy.
    No nie wiem, ja urodziłam chłopa 4760g, właśnie skończył 4 miesiące i waży 6600g, więc moim zdaniem zależy od mleka
    Ewka, mama Jacka (02.06.2011) Tomka (08.01.2013) i Marcina (07.07.2014)

  16. #96
    Chustomanka Awatar Falka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    548

    Domyślnie

    Na własnym osiedlu, sąsiadka z klatki nosiła dziś po placu zabaw swoją najmłodszą uwiązaną w chuście, wiszącą przodem do świata. Zdębiałam.
    Dziecko ma 6 miesięcy.
    Kręgosłup miało w literkę C, tyle, że odwróconą.
    Nie odezwałam się oczywiście.

    Zastanawiałam się gdzie ona takie wiązanie znalazła? Kreatywność własna?
    Gałganka 31.10.2011

  17. #97
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    OT mój młody ma teraz jakoś ponad 70cm i 9,670 waży (5 miesiąc skończył) Więc też się szykuję,że kawał faceta będę dźwigać za rok >.<
    W sumie dużo od masy urodzeniowej zależy.
    Hej, pocieszę cię mój też mniej więcej tyle ważył w tym wieku, a teraz chłopak prawie 20 miesięcy 12,5 kilo

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta
    Ale w nosidle ze stalezem nie ma nic zlego, tzn nie jest chyba super wygodne dla noszacego, ale takie chodzace szkraby to chyba lubia.
    Serio? (nie pytam z niedowierzania tylko z ciekawości) Myślałam, że jak w czymś dzieciak obija się na wszystkie strony, to tak czy owak nie jest dobrze. Chociaż z drugiej strony pewnie nosideł ze stelażem na rynku jest mnóstwo różnej maści i jedne na tak, drugie przeciwnie. Dobrze kminię?

  19. #99
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    Nosidło ze stelażem trzeba przymierzyć, czy jest możliwość regulacji i dostosowania do danego dziecka.
    A ja widziałam w niedzielę spacer po polach mokotowskich. Chłopak prowadził na smyczy psa, obok szła dziewczyna prowadziła na smyczy psa lewą ręką, a w prawej trzymała dziecko w pozycji samolotu. Ja bym się nie odważyła. Mam nadzieję, że jak napisałam to przestanie mnie nawiedzać ten obrazek.

  20. #100
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wisteria Zobacz posta
    Nosidło ze stelażem trzeba przymierzyć, czy jest możliwość regulacji i dostosowania do danego dziecka.
    A ja widziałam w niedzielę spacer po polach mokotowskich. Chłopak prowadził na smyczy psa, obok szła dziewczyna prowadziła na smyczy psa lewą ręką, a w prawej trzymała dziecko w pozycji samolotu. Ja bym się nie odważyła. Mam nadzieję, że jak napisałam to przestanie mnie nawiedzać ten obrazek.
    Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Jak wygląda pozycja samolotu?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •