Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: **KoKoSi** wkłady bambusowe

  1. #1
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie **KoKoSi** wkłady bambusowe

    Na prośbę kilku mam, zakładam wątek w recenzjach na temat wkładów bambusowych KoKoSi.
    Wkłady KoKoSi, to największy wybór wkładów różnej maści i rozmiarów.
    Piszcie tutaj co Wam się podoba w nich, co jest do poprawy, na co narzekacie.
    Dzielcie się swoimi doświadczeniami, które najlepiej nadają się dla noworodka, które dla starszych dzieci. które do kieszonek, a które do otulaczy

    Zaprszaszam i dziękuję
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  2. #2
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    to ja napisze

    uwielbiam duży składany,mam nabite napki, wiec moge go przypiąć do sio,albo włożyć do kieszonki, po praniu jest ciągle miękki

    mały jest fajny dla noworodka
    ten największy jest dobry dla starszaka,starczy do końca- te jakoś szybciej mi stwardniały,ale nie tak bardzo tylko bardziej niż składany,może dlatego,że jest podwójny bambus,więc proszek się gorzej wypłukuje
    mam jeszcze duży składany na 3, z podwójnego bambusa, meeega chłonny ale z jednego boku mógłby byc dłuższy, żeby był prostokąt
    nie mam pośredniego nawet nie wiem czy jest?
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Ja mam duże wkłady bambusowe z podwójnej froty i są rewelacyjne. Baaardzo chłonne i mięciutkie po praniu. Chciałabym takie w wersji nieco dłuższej.

    Jedyne do czego mogę się przyczepić jest to, że trochę postrzępiły się z brzegu. Ale być może to wina pralki, bo starą mamy

    Generalnie wracam po różności bambusowe od kokosi i za każdym razem 100% zadowolenia!

  4. #4
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Ja mam różne

    Ręczniczki - pierwsze wkłady od Kokosi, używałam też do otulaczy. Zesztywniały po kilkunastu praniach, ale faktem jest, że nie chce mi się ich o brzeg stołu przeciągać, pewnie byłyby miększe W każdym razie chłoną super, na razie nie wykorzystujemy w pełni ich chłonności bo synek ma niecałe 4 miesiące i jeszcze tak bardzo dużo nie sika. Używaliśmy jako wkładu do otulacza, ale teraz wolimy tetrę. IMO łatwiej się składają niż te pozostałe dzięki twardszym krawędziom.

    Składane na 3 - w tej chwili moje ulubione, nie za duże, nie za małe, mięciutkie i chłonne. Zastanawiam się, czy nie byłyby lepsze odrobinę bardziej prostokątne, żeby były troszeczkę szersze po złożeniu na 3 I tak na próbę chciałabym mieć taki wkład z napkami, żeby się nie rozwijał przy wkładaniu do kieszonki, może to by było wygodne

    Składany na 4 - zalety te same, co składany na 3, tylko większy no i po złożeniu nieco grubszy, więc raczej dla trochę większych użytkowników

    Zszywany wkład z podwójnego bambusa - super, bo cienki i układa się na pupce rewelacyjnie, ale dla większego dziecka będzie raczej jako booster niż samodzielny wkład.

    Edit: aaa i sądzę, że zeszmacona tetra bambusowa byłaby super wkładem do kieszonki, muszę koniecznie wypróbować!
    Ostatnio edytowane przez Ronja ; 24-03-2013 o 11:36
    Witek 2012

  5. #5
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    A ja mam wkłady w większości z napkami do sio i formowanek, są cudowne dość cienkie a bardzo chłonne, bambus po wielu praniach nadal jest miękki, jak się suszy w łazience delikatnie twardnieje jak całe pranie ale ostatnio suszyłam na balkonie na wietrze i wróciły do dawnej miękkości . To są moje najlepsze wkłady jakie mam, miałam też IB ale te mimo że bambusowe były jak deski szybko poszły w świat. Żałuję że nie miałam okazji wypróbować skladanych i prefoldów bo dziecko już nie potrzebuje ale przy następnym napewno wypróbuję tak że nic straconego. Dodam że dla dwulatki używałam wkład średni plus mały i wystarczały.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  6. #6
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    na tym etapie życia mojego sikacza wkład składany na 4 to strzał w 10!!!!! po praniu ciągle super miękki
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  7. #7
    Chusteryczka Awatar mazumal
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Wieliczka/Krakow
    Posty
    1,869

    Domyślnie

    Oooo to jeszcze ja Mam ręczniczki rożane super zarówno do kieszonek jak i do otulaczy. Ręczniczki ecru bomba - moje najulubieńsze i super chłonne. Wkład składany na 3 zgrabny ale ja jeszcze dokladam sobie średni bambusowy albo mały bambusowy. Malutkie bambusowe super dla noworodka - moje ulubione zaraz po ręczniczkach ecru. Mam jeszcze z napkami i też są suuuuuper. Ogólnie wkłady bambusowe kokosi to moje najulubieńsze i nie chcemy innych. Twardnieją ale chłoną fantastycznie

  8. #8
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,281

    Domyślnie

    A jakie mają wymiary te składane na 3 i na 4 po kilku praniach?
    Bardzo się kurczą?
    I czy te podwójne wkłady bambusowe będą ok do otulacza, tak na 1sik? Czy za mało?
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  9. #9
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Stalowa Wola
    Posty
    94

    Domyślnie

    Dawno mnie tu nie było...
    Mam nadal wkłady z froty bambusowej, brązowym i ręczniczkowym ceglastym nic się nie stało, białe wkłady i różowe ręczniczki niestety się powycierały, prześwity się zrobiły, a teterki bambusowe właśnie skończyły swój żywot niestety, czyli jakieś 9 miesięcy nam posłużyły i podarły się na strzępy, dziś poszła ostatnia tetra (miałam ich chyba 6).
    cały czas myślę czy ja coś nie tak prałam, czy co, zawsze tylko 40 stopni i obroty na 8... no trudno, jak widać bambus delikatny albo ja mam dziwną pralkę
    myślę że to jednak częstotliwość używania miała tu na to wpływ, bo były używane i prane codziennie, kikko bambusowe też mi się podarły w tym samym czasie i były równie często używane
    to samo się stało z materiałem bambusowym w formowankach
    Ale za to małe teterki mają się dobrze i świetnie służą małemu kiedy ma katar.

  10. #10
    Chustomanka Awatar maldita
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wro
    Posty
    809

    Domyślnie

    Nie zauważyłam, żeby wkłady składane na 3 i 4 kurczyły się po praniach. Używam od trzech miesięcy i myślę, że do tej pory już zauważyłabym. Myślę, że spokojnie nadają się na jeden sik do otulacza. Ale tylko na jeden. Zazwyczaj dokładam je do kieszonki + wkład średni albo duży. Wtedy wytrzymują długo.
    Składane schną dużo szybciej niż podwójne wkładki.
    Zamawiałam różne wkłady u Sylwii już dwa razy, jedyny minus do tej pory to taki, że wkłady składane z pierwszej partii miały większą gramaturę niż z drugiej. Te, które przyszły ostatnio są tak cienkie, że już z jednym "sikiem" mogą mieć problem.
    Zanim zamówicie upewnijcie się u Sylwii jaka to tkanina.
    T. 10.2002, J. 02.2013 i J. 03.2015

    ...and up happy hands!
    Ja, doula:
    www.rodzisiemama.pl
    Moje świece: www.facebook.com/elbesoswiece/



  11. #11
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beautygosiek Zobacz posta
    Dawno mnie tu nie było...
    Mam nadal wkłady z froty bambusowej, brązowym i ręczniczkowym ceglastym nic się nie stało, białe wkłady i różowe ręczniczki niestety się powycierały, prześwity się zrobiły, a teterki bambusowe właśnie skończyły swój żywot niestety, czyli jakieś 9 miesięcy nam posłużyły i podarły się na strzępy, dziś poszła ostatnia tetra (miałam ich chyba 6).
    cały czas myślę czy ja coś nie tak prałam, czy co, zawsze tylko 40 stopni i obroty na 8... no trudno, jak widać bambus delikatny albo ja mam dziwną pralkę
    myślę że to jednak częstotliwość używania miała tu na to wpływ, bo były używane i prane codziennie, kikko bambusowe też mi się podarły w tym samym czasie i były równie często używane
    to samo się stało z materiałem bambusowym w formowankach
    Ale za to małe teterki mają się dobrze i świetnie służą małemu kiedy ma katar.
    Ja też mam problem z tetrą. Używam obecnie od 9 miesięcy. Chyba tutaj powinnyśmy opisać problem: http://chusty.info/forum/showthread.php/91172-tetra-bambusowa-BAMBOO-line-TEXPOL, bo to nie wina KoKoSi, lecz problem producenta. Jestem załamana tym, co zostaje z mojej tetry, którą tak lubiłam. A producent ciężki we współpracy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •