Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56

Wątek: Mokre chusteczki do pupy

  1. #1
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie Mokre chusteczki do pupy

    Czy mogę używać dalej mokrych gotowych chusteczek do przecierania pupy <np z pampers itd> czy to szkodzi pieluszkom wielorazowym?

    <nie mogłam znaleźć tematu,przepraszam jeżeli powtarzam temat>

  2. #2
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    To szkodzi przede wszystkim zdrowiu Twojego dziecka

    Odkąd zaczęto powszechnie używać pieluch jednorazowych i -przede wszystkim- nasączanych niewiadomoczym chusteczek, znacznie wzrosła ilość różnych infekcji układu moczowego maluchów - tak przynajmniej mówili mi lekarze w szpitalu, gdzie kilkakrotnie byłam z córeczką z powodu ZUMu (ale akurat spowodowanego wadą - refluxem)...

    Najlepszą, najprostszą i najtańszą metodą jest mycie pupy pod kranem - samą wodą albo delikatnym mydełkiem (babydream, marsylskie itp).
    Na wielkie wyjścia chusteczki, ale jakieś delikatne, z możliwie prostym składem.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  3. #3
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    Ja używam chusteczek pampers sensitive i nie uważam tego za zło...
    Nie ma tu znaczenia czy pieluchy są wielorazowe czy zwykle my jesteśmy na wielo.
    08.2011 04.2014

  4. #4
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,898

    Domyślnie

    czytałąm skład chusteczek pampers i pampers sebnsitive i zrobiło mi sie slabo od tej lektury
    Jeszcze niedawno kupowałam na wszelki wypadek babydream extrasensitive i natural, ale już nie ma. Teraz chusteczki dzidziuś (jasnoniebieskie i różowe) są w marę ok pod względem składu i jakości
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #5
    Chustomanka Awatar Aliszia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    733

    Domyślnie

    Od urodzenia dziecka używam płatków kosmetycznych 10x10 cm i wody czystej. Na wyjścia z domu (których jest mnóstwo) wlewam wodę do małej plastikowej buteleczki.
    Doula. Mama małej Polki, urodzonej16 czerwca 2012.

  6. #6
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    możesz też zamówić myjki wielorazowe np. u mam szyjących super sprawa, albo sama poszyć jak potrafisz

  7. #7
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    U nas świetnie sprawdzały się pieluchy tetrowe przecięte na pół (na ćwiartki). Mięciutkie, łatwe w praniu, tanie...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,596

    Domyślnie

    U nas ze względu na megawrażliwy zadek Kasi w rachubę wchodzi tylko woda. Mamy myjki Cheeky wipes i od ponad 1,5 roku tylko tego używamy w domu (+ u moich rodziców zestaw myjek welurowych od Kokosi czyli sylviontka) a na wyjazdy + jakieś szpitale czy tam podobne mamy beaming baby (jedna paczka na rok mniej więcej nam schodzi )
    Doradca Noszenia ClauWi®
    Mama dwóch córek: H. (03.2008) i K. (08.2011)

  9. #9
    Chustomanka Awatar rialdha
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    743

    Domyślnie

    przy starszej niestety jakoś nie przykładałam do tego wagi i używaliśmy różnych chusteczek nawilżanych, zazwyczaj bambino bo odpowiadały mi zapachem i stopniem nawilżenia. za to teraz czekając na drugą córkę zdążyłam się doedukować i w planie mamy przemywanie wodą w domu i chusteczki nawilżane na wyjścia
    co do tego które mokre chusteczki wybrać polecam fajne porównanie składów chusteczek jednorazowych, na które wpadłam jakiś czas temu:
    http://podwojona-sroka.blogspot.com/...nawilzane.html

  10. #10
    Chustofanka Awatar kacha-rudzielec
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Górzyskowo
    Posty
    334

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    czytałąm skład chusteczek pampers i pampers sebnsitive i zrobiło mi sie slabo od tej lektury
    Jeszcze niedawno kupowałam na wszelki wypadek babydream extrasensitive i natural, ale już nie ma. Teraz chusteczki dzidziuś (jasnoniebieskie i różowe) są w marę ok pod względem składu i jakości
    Poparz dokładnie w rossmanie bo ja ostatnio czteropak babydream natural ku swojej wielkiej radości dostałam extrasensitive niestety nie ma
    Maciej 22.04.2010 Hania 16.06.2011

  11. #11
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Aliszia świetny pomysł z tą buteleczką wody

    Co do chusteczek z Pampersów > tyłek mojego dziecka po tym jest jakiś taki śliski i lepki... Zupełnie nie jestem do nich przekonana. Do innych też nie bardzo, u nas najczęściej to miseczka z wodą i pocięta tetra
    Ale zastanawiałam się właśnie co na wyjścia.
    Pomysł Aliszia wydaje się bardzo fajny,przetestuję w praktyce w najbliższym czasie.

    Co do chusteczek z Babydream, to zawsze jakoś myślałam,że są gorsze od tych z Pampersów, i jak głupia kierowałam się bardziej znaną nazwą firmy zamiast składem i opinią mam

  12. #12
    Chustomanka Awatar Nyplowa
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rialdha Zobacz posta
    przy starszej niestety jakoś nie przykładałam do tego wagi i używaliśmy różnych chusteczek nawilżanych, zazwyczaj bambino bo odpowiadały mi zapachem i stopniem nawilżenia. za to teraz czekając na drugą córkę zdążyłam się doedukować i w planie mamy przemywanie wodą w domu i chusteczki nawilżane na wyjścia
    co do tego które mokre chusteczki wybrać polecam fajne porównanie składów chusteczek jednorazowych, na które wpadłam jakiś czas temu:
    http://podwojona-sroka.blogspot.com/...nawilzane.html
    ja też przy Mai i teraz w domu woda, na wyjścia chusteczki
    moim zdaniem po chusteczkach jest brzydki zapach
    i patrzę na to porównanie i moje chusteczki nivea i jest inny skład, na stronie są parabeny, a na moich nie ma i nawet info ze paraben free a widzę, że test w miarę świeży

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Filippa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole/Katowice
    Posty
    3,410

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rialdha Zobacz posta
    co do tego które mokre chusteczki wybrać polecam fajne porównanie składów chusteczek jednorazowych, na które wpadłam jakiś czas temu:
    http://podwojona-sroka.blogspot.com/...nawilzane.html
    Doskonałe! Dzięki Nie ma wszystkich, ale te których używamy i lubimy są i są polecane, więc uff (huggies) Ale do netto to się przejdę
    Roch 09.07.2010, Leon 20.05.2013 i Tola 05.01.2015

  14. #14
    Chustofanka Awatar adea
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    413

    Domyślnie

    ja wsadzam delikwenta tyłkiem pod kran i robota sama sie robi
    Ewentualnie uzywam jakichstam chusteczek, ale tylko przy kupie i to nie przy kazdej, a ze kupa u nas średnio raz na tydzien to czuje sie rozgrzeszona.
    Dużo częsciej wycieram nimi kurze z szafek
    Mały Mysz listopad 2012, Mniejszy Mysz luty 2016

  15. #15
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,270

    Domyślnie

    świetne porównanie,zwłaszcza,ze używamy chusteczek z Netto - cena super (3,99) i dość mokre i 80sztuk w paczce
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

  16. #16
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    Lila4 rzeczywiście te chusteczki mają taki skład i są takie fajne ?

  17. #17
    Chustomanka Awatar rialdha
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werka Zobacz posta
    Lila4 rzeczywiście te chusteczki mają taki skład i są takie fajne ?
    skład się zgadza, my właśnie po lekturze tego porównania przerzuciliśmy się na te różowe chusteczki tibelly z netto są tanie, odpowiednio mokre i łatwo można je przerwać na pół. co prawda nie przepadam za ich zapachem, ale da się przeżyć

  18. #18
    Chustofanka Awatar nixie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    http://fit-ma-ma.blogspot.com/
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rialdha Zobacz posta
    przy starszej niestety jakoś nie przykładałam do tego wagi i używaliśmy różnych chusteczek nawilżanych, zazwyczaj bambino bo odpowiadały mi zapachem i stopniem nawilżenia. za to teraz czekając na drugą córkę zdążyłam się doedukować i w planie mamy przemywanie wodą w domu i chusteczki nawilżane na wyjścia
    co do tego które mokre chusteczki wybrać polecam fajne porównanie składów chusteczek jednorazowych, na które wpadłam jakiś czas temu:
    http://podwojona-sroka.blogspot.com/...nawilzane.html
    oooo nasze..tzn te z netto są całkiem ok Tibelly baby
    Ja sie staram myc pod kranem ale jak mi sie nie chce albo jak jesteśmy poza domem to używam te z netto.
    Kiedyś babydream, ale są według mnie za suche. Jak Milusia była malutka to tez takich większych płatków kosmetycznych i wody używałam.

    D-11.2008, M-02.2011
    mama trenuje -
    http://fit-ma-ma.blogspot.com/

  19. #19
    Chustomanka Awatar Aliszia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    Aliszia świetny pomysł z tą buteleczką wody

    Co do chusteczek z Pampersów > tyłek mojego dziecka po tym jest jakiś taki śliski i lepki... Zupełnie nie jestem do nich przekonana. Do innych też nie bardzo, u nas najczęściej to miseczka z wodą i pocięta tetra
    Ale zastanawiałam się właśnie co na wyjścia.
    Pomysł Aliszia wydaje się bardzo fajny,przetestuję w praktyce w najbliższym czasie.
    A proszę Cię bardzo U nas się sprawdza. W domu mam uszyte myjki z flaneli (ehhh, ileż ja w ciąży miałam czasu wolnego!). Ja sama nienawidzę jednorazowych chusteczek, gdy czasem musiałam z nich korzystać, żeby wyczyścić ręce lub twarz, to miałam wrażenie, że cała się po tym lepię. No i koronny argument: Jezeli chusteczki zachowują wilgoć w opakowaniu nawet przez kilka miesięcy, a przy tym nie pleśnieją, to jakim syfem one muszą być nasączone?

    Nie to, że jestem mega wrogiem, zdarzało mi się ich awaryjnie użyć, teraz te, co mam, służą mi do ścierania kurzu... ale po prostu ich nie lubię.
    Doula. Mama małej Polki, urodzonej16 czerwca 2012.

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    chusteczki na wyjścia:
    myjki nasączone wodą włożone w mały woreczek na pieluszki.... a drugi woreczek na brudaski.... u mnie sprawdzało się super...
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •