Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56

Wątek: Mokre chusteczki do pupy

  1. #41

    Domyślnie

    Bamboo z drogerii ekologicznej były ok chyba i jakieś w Tesco znalazłam w miarę nie groźne (byliśmy w podróży. I musieliśmy cos kupić)

  2. #42
    Chustomanka Awatar Jagna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,430

    Domyślnie

    Ja w pudełeczku po nawilżanym papierze toaletowym trzymam namoczone wodą, albo moją mieszanką mydła/oleju/krochmalu te kwadratowe waciki z Rossmana, albo przywożone od siostry z Danii cienkie gąbeczki pocięte na wymiar pudełka |(nie wiem czy w Polsce też są)
    dużo lepiej te obie rzeczy się sprawdzają niż chusteczki
    Marzenia się spełniają www.ogrodymuzyki.pl

    Mój Franio Chuścioszek 08 maja 2010 i Laura Marianna 12 kwietnia 2015


  3. #43

    Domyślnie

    Ja mam mała miskę z woda do której dolewam na bierzaco wodę z kranu i kilka myjek. Nawet nie mam ich dużo bo i tak piore często. Pod ręką zawsze jest olejek lawendowy albo termos z ciepła woda.

    Nie wyobrazam sobie używania tylko chusteczek. Używamy tylko w podróży ale nie lubimy sie za bardzo..

    Woda to woda. Koniec kropka.

  4. #44
    Chustomanka Awatar gosiamy
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    593

    Domyślnie

    U nas tez chusteczki w ostateczności, czyli na wyjścia mało zaplanowane. Na co dzień, to ciepła woda + waciki Myjki nam się nie sprawdziły rozmiarowo, ale zastosowanie inne znalazły Bardzo tania i najlepsza dla nas metoda A chusteczki, których używamy (od urodzenia poszła dopiero jedna paczka, w tym większość w pierwszym tygodniu życia, kiedy byliśmy w szpitalu) to Huggies Natural Care - świetny skład i aloes pachnie oszałamiająco

  5. #45
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Wiecie do czego są super wielorazowe chusteczki? Do mycia butów! Niczym tak szybko nie zmyję z nich syfu jak własnie nimi . Mamy jedną paczkę w samochodzie i jedną w szafce na buty .
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  6. #46
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sandra Zobacz posta
    Wiecie do czego są super wielorazowe chusteczki? Do mycia butów! Niczym tak szybko nie zmyję z nich syfu jak własnie nimi . Mamy jedną paczkę w samochodzie i jedną w szafce na buty .
    Potwierdzam , my tez do butow i do mebli
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  7. #47
    Chusteryczka Awatar Jóna
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sandra Zobacz posta
    Wiecie do czego są super wielorazowe chusteczki? Do mycia butów! Niczym tak szybko nie zmyję z nich syfu jak własnie nimi . Mamy jedną paczkę w samochodzie i jedną w szafce na buty .
    Czy nie chodziło przypadkiem o jednorazowe

    Jagna, zdradź co to za mieszanka konkretnie??

  8. #48
    Chusteryczka Awatar Barbareks
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    2,314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dadzia Zobacz posta
    Czy nie chodziło przypadkiem o jednorazowe

    Jagna, zdradź co to za mieszanka konkretnie??
    u mnie są one wielo, bo piorę i używam z wodą, dają radę nawet z 5 prań i jakie delikatne są i super szybko schnące.. tylko od kremu to się nie bawię i wyrzucam... no i pierwsze użycie zazwyczaj zaczynało się od wypłukania ich

  9. #49
    Chusteryczka Awatar Jóna
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    No widzisz, na to bym nie wpadła, człowiek się całe życie uczy a głupi umiera

  10. #50
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Barbareks Zobacz posta
    u mnie są one wielo, bo piorę i używam z wodą, dają radę nawet z 5 prań i jakie delikatne są i super szybko schnące.. tylko od kremu to się nie bawię i wyrzucam... no i pierwsze użycie zazwyczaj zaczynało się od wypłukania ich
    robiłam tak samo. a po wypraniu niektóre nadawały się jako papierki do pieluch wielo (te wyłapujące kupki)



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  11. #51
    Chustomanka Awatar anczess
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    783

    Domyślnie

    A ja je wyrzucam po zużyciu

  12. #52
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Miejscowość
    Warszawa - Saska Kępa
    Posty
    180

    Domyślnie

    przepraszam, że się wcinam. Nie musicie prać mokrych chusteczek - dostępne są już wersje "nienamaczane" Zaś huggies natural care ma zmieniony od jakiegoś czasu skład - po wodzie konserwant na drugim miejscu i to taki odradzany dla niemowląt i kobiet karmiących http://www.srokao.pl/2011/05/brzydki...-wg-sroki.html

  13. #53
    Chustonówka Awatar Laguna
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jestem jeszcze przed porodem i oceńcie czy dobrze kombinuje
    Przeczytałam gdzieś, że do prania dobre są nivea. Kupiłam, wyprałam i ułożyłam w pudełeczku. Mam zamiar je moczyć w wodzie i myć pupkę.
    Ale ostatnio pomyślałam, że może przy kupce najpierw z grubsza wytrzeć pupę ręcznikiem papierowym (pociętym na mniejsze kwadraciki) lub papierem toaletowym i do kosza.
    Chcę uniknąć dodatkowego spierania kupy z tych chusteczek. Ale czy taki ręcznik jest wystarczająco delikatny?
    Ostatnio edytowane przez Laguna ; 26-06-2015 o 20:24

  14. #54
    Chusteryczka Awatar Leoni
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    1,591

    Domyślnie

    ręcznik albo papier wydawały mi się zbyt szorstkie dla takiej małej pupy, ja kupiłam gaziki z włókniny w aptece takie 10x10 cm i się super sprawdzały

  15. #55
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    duże kwadratowe waciki, do kupienia w rossmannie lub tesco



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  16. #56
    Chustofanka Awatar mrscreme
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    459

    Domyślnie

    Czy te prane chusteczki nadawałyby się zamiast papierków na kupy dla noworodka/ wczesnego niemowlaka?
    Hanusia 1.02.2006 i Adaś 11.11.2015

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •