Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 56

Wątek: Mokre chusteczki do pupy

  1. #21
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    chusteczki nawilzane brrrr niecierpie. Kupilam sensitive z bootsa w promocji, przed uzyciem wypralam i do pudelka z woda i mydelkiem.Przy wkladaniu drugiego opakowania do worka z praniem zaczely mnie szczypac rece....wiec z tym sensitive to chyba nie do konca prawda. Jedno opakowanie zostawilam nie prane na awarie.Czyli jak juz zupelnie nie bedzie jak pupki umyc. Jednak dostep do wody zawsze jest czy to kran czy butelka i nawet jesli zdarzy mi sie uzyc chusteczki to i tak na koniec przecieram pupke wacikiem z woda.Nie cierpie tego uczucia lepkosci po uzyciu chusteczek.
    Raz widzialam mame,ktora wycierala noworodkowi buzie jakims J&J Chce werzyc ze z niewiedzy.

    A. listopad 2012




  2. #22
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kacha-rudzielec Zobacz posta
    Poparz dokładnie w rossmanie bo ja ostatnio czteropak babydream natural ku swojej wielkiej radości dostałam extrasensitive niestety nie ma
    u mnieniema ani extrasensitive ani natural od jakiegoś czasu, a niebieskich babydream nie chciałam bo zawierają propolyne glicol a poza tym są do bani. W przypływie rozpaczy i potrzeby kupiłam mniejsze zło czyli Dzidziusia Skin Balance. Idę do netto niedługo, kupi te chusteczki i przetestuje
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #23
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    10

    Domyślnie

    u mnie we wszystkich rossmannach sa extrasensitve. nawet promo ostatnio na 4pack była.
    moze chwilowo ich nie było u Was?

  4. #24
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    9

    Domyślnie

    też widziałam mamę , która wycierała chusteczką buzię. Na jakimś forum z pieluchami wielo pisali, że wyprane chusteczki jednorazowe, to tak , jak papierki jednorazowe do pupy,. też je piorę, a potem mokre używam do pupy lub wycierania buzi ( po wycieraniu buzi płuczę i znowu używam, tak kilka razy) Mojej córce nie służyły nawilżane chusteczki, tak samo jak i wszelkie pampy.

  5. #25
    Chustonówka Awatar Organicgirl
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    30

    Domyślnie

    Można jeszcze na wyjścia przełożyć mokre własnoręcznie robione chusteczki np. do takiego pojemnika, a z gotowych chusteczek te z netto są fajne nie uczulają, nie pachną jakoś intensywnie i skład super (jak na chusteczki gotowe)

  6. #26
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    będąc w ciąży naszyłam sobie myjek z tetry, flaneli, bawełny frote - po prostu super sprawa... wygoda i jaka oszczędność... umyję dupkę i razem z pieluchą rzucam do prania, i następna...
    a na wyjścia zmoczone w małe pudełeczko plastikowe wkładam...
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  7. #27

    Domyślnie

    Póki co używam zwykłych wacików, które moczę w wodzie. Bardzo mi odpowiada, choć one do kosza wędrują... próbuję się do wielorazowych myjek przekonać, próbuję i nie mogę
    Szkoła Noszenia ClauWi®
    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs podstawowy)
    Warszawa/Bełchatów

  8. #28
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,629

    Domyślnie

    Moze sprobuj uzywac myjek wielorazowych tylko po siku, a do kupy zwykle waciki. Taki kompromis...
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  9. #29
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    A ja ostatnio zakupiłam nowe chusteczki w Biedronce. Jakaś nowość 100% Cotton.... Rzeczywiście trochę inne niż te zwykłe... ale używam ich tylko na wyjścia, bo w domu to dupsko pod kran i już czyściutko mamy

  10. #30
    Chustomanka Awatar pompolinka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    611

    Domyślnie

    ja polecam zwykłe z Reala z marki Tip...
    byłam w szoku jak luknęłam na skład, bardzo miły dla pupensa

    skład:
    Real, TiP Baby wet wipes

    skład:
    Aqua,
    Chamomila Recutita Extract - działanie przeciwzapalne,
    Panthenol - prowitamina B5, substancja nawilżająca,
    Olus Oil - olej pochodzenia roślinnego, emolient,
    Glycerin - substancja nawilżająca,
    Allantoin - działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia,
    Lauryl Glucoside - emulgator,
    Polyglyceryl-4, Caprate - emulgator
    Polyglyceryl-2-Dipolyhydroxystearate - emulgator
    Glyceryl Oleate - emolient
    Dicaprylyl Carbonate - emolient
    Sodium Benzoate - konserwant (dopuszczalne stężenie 0,5%),
    Propylene Glycol - konserwant,
    Potassium Sorbate, - konserwant (dopuszczalne stężenie 0,5%)
    Tetrasodium Glutamate Diacetate - składnik chelatujący
    Parfum
    Citric Acid - regulator pH

  11. #31
    Chustomanka Awatar maldita
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wro
    Posty
    809

    Domyślnie

    Dostałam ostatnio od kuzynki, która czuła się zobowiązana do prezentu a nie wie nic o naszych metodach pieluchowania i mycia pupy trzy opakowania mokrych chusteczek niewiemjakich. Podziękowałam, bo nie wypadało mi inaczej i pomyślałam sobie, że kiedyś zużyję - np. przydadzą się w podróży do wycierania rąk i do wycierania kupy zanim włożę młodego pod kran. Tylko, że on kupki to raz na tydzień albo rzadziej robi, więc nieprędko się pozbędę.
    Obserwując jednak znajome mamy stwierdzam, że świadomość nt. zawartości chusteczek jest niewielka. Jedna nawet stosowała chusteczki zamiast kąpieli...
    T. 10.2002, J. 02.2013 i J. 03.2015

    ...and up happy hands!
    Ja, doula:
    www.rodzisiemama.pl
    Moje świece: www.facebook.com/elbesoswiece/



  12. #32
    Chustonoszka Awatar bohemka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Czech Republic
    Posty
    133

    Domyślnie

    My sobie sami nawilżamy chusteczki wielorazowe Olejek, woda, chusteczki i buteleczka ze spryskiwaczem (wersja na wyjścia) lub miseczka (wersja domowa).

    http://www.google.cz/search?rls=com....07%3B480%3B640

  13. #33
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    W szpitalu w którym rodziłam nie kąpali dzieci bo stare rury mają ale położne kazały myć dzieciaczki chusteczkami, więć generalnie jak nie ma się jakiejś wiedzy i w szpitalu polecają chusteczki to się używa. Sama używałam różnych chusteczek u dziecia nie patrząc na skład bo nie miałam wiedzy, teraz mam myjki welurowe, bambusowe i są super

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  14. #34

    Domyślnie

    U nas nawet panie w zlobku zostaly poproszone o przemywanie malej platkami i woda. Wiadomo, ze przy grubszej sprawie chusteczka i woda. Przy czym po miesiacu prosily o doniesienie chusteczek nawilzanych (co oznacza, ze uzywaja dosyc czesto....:/).
    Zakupilam wiec nowe chusteczki:
    Jackson Reece Natural
    skład: woda, Betaine (substancja nawilżająca - pochodzenia roślinnego), Aloes organiczny*, Caprylyl/capryl glucoside (roślinny detergent usuwający tłuszcz), Sodium levulinate (konserwant pochodzenia roślinnego), Gliceryna, Zapach (wolny od alergenów), Potassium sorbate (konserwant naturalnie występujący w roślinach)

    Bardzo fajne. Pani z Eko shopu polecala nawet bardziej niz Beaming baby.

    http://www.jacksonreece.com/


  15. #35
    Chustonówka Awatar manoo
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    wwa
    Posty
    11

    Domyślnie

    Swego czasu interesowałam się bardzo chemią zawartą w kosmetykach, co poskutkowało porzuceniem wszelkich kremów, balsamów i odżywek

    Polecam artykuł, który kiedyś wpadł mi w ręce (co prawda na innej stronie), o wdzięcznym tytule "Czy umyłbyś buzię swojego dziecka benzyną? "

    http://www.pocztazdrowia.pl/cala-pra...h-nawilzanych/

    Artykuł bardzo drastycznie i stronniczo podchodzi do sprawy, ale warto poczytać, poszukać trochę informacji samemu i zadecydować, czy jednorazowe chusteczki to takie wybawienie. Tym bardziej, że można sobie na przykład sprawić gotowy zestaw do "wielorazowego chusteczkownia", jak wspomniany Cheeky Wipes.

  16. #36
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wilydż w północnej Pl
    Posty
    96

    Domyślnie

    Zastanawia mnie właśnie kwestia żłobka- nie sądzę, że ktokolwiek "bawiłby się" w takich miejscach w miseczki z wodą. Wiadomo- szybciej i prościej z chusteczkami- wyciągasz, wycierasz, zanieczyszczasz Glob ...i już. I mimo, że na co dzień ograniczam radykalnie stosowanie chusteczek nawilżanych to pewnie prędzej czy później ich złooooo dopadnie i mnie (po skończonym macierzyńskim, o zgrozo!) Pamiętam jak jeszcze nie będąc mamą zachodziłam w głowę jak można myć tym badziewiem ręce paroletniemu dziecku, kiedy w pobliżu są krany z wodą... Obym wytrwała w tym zdziwieniu jak już córa będzie miała te parę lat

  17. #37
    Chustonoszka Awatar Madziula
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Mój cudowny Koniec Świata }*{
    Posty
    135

    Domyślnie

    Niestety u mnie powrót do rpacy po macierzyńskim i wychowawczym zaskutkował zakupem paczki jednorazówek i chusteczek nawilżanych
    Dziadek za zmiane z babcią podjęli sie opieki nad maleńką, ale cóż... babcia śmiga już w kwestii wielo, dziadek ciągle przecieki ma i stwierdził,ze na wyjazdy to on jednak chce jednorazówy i chusteczki nawilżane ( często z małą do lasu śmigają na grzyby, a to na spacerki łuższe nad rzekę, do parku etc.
    Cóż poradzić...
    dziewczyny, a takie OT widziałyście te nowe chusteczki w Biedronce?? za bardzo sie nie znam na tym, pomógłby ktoś rozszyfrować skład?? wyczytałam tylko,ze bez parabenót, bez perfum i ogólnie wydaja sie dość ok. Coś muszę dziadkowi kupić niestety
    Wybaczcie brak polskich krzaczków i błędy- z natury narwaniec jestem, co w sercu to na języku i enter zanim przeczytam

    B. 2010 D.2012

  18. #38
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Madziula Zobacz posta
    Niestety u mnie powrót do rpacy po macierzyńskim i wychowawczym zaskutkował zakupem paczki jednorazówek i chusteczek nawilżanych
    Dziadek za zmiane z babcią podjęli sie opieki nad maleńką, ale cóż... babcia śmiga już w kwestii wielo, dziadek ciągle przecieki ma i stwierdził,ze na wyjazdy to on jednak chce jednorazówy i chusteczki nawilżane ( często z małą do lasu śmigają na grzyby, a to na spacerki łuższe nad rzekę, do parku etc.
    Cóż poradzić...
    dziewczyny, a takie OT widziałyście te nowe chusteczki w Biedronce?? za bardzo sie nie znam na tym, pomógłby ktoś rozszyfrować skład?? wyczytałam tylko,ze bez parabenót, bez perfum i ogólnie wydaja sie dość ok. Coś muszę dziadkowi kupić niestety
    no wiec tak: stare chusteczki z Biedronki są naszpikowane chemią do granic możliwości, zawieraja parabeny i nie tylko. Te które ostatnio pojawiły sie w dwupakach Dada cotton mają skład ok i możesz śmiało kupować, zrób nawet zapasy. Fajne są tez chusteczki tibelly z Netto, mają skład ok, no i z Rossmanna chusteczki babydream wróciły, te extrasensitive skład mają w miarę ok, niebieskie niestety nie, ale wolę wyżej wymienione. Z jednorazówek podpowiem że raczej nei dostaniesz już tych babydream oko, ale są inne babydream-równiez wybielane bezchlorowo (inne o tym nie piszą, więc zakładamy że bielą chlorem wiec zawieraja dioksyny). Te fun&fit w starych opakowaniach można do końca roku kupić z karta rossne za bardzo atrakcyjną cenę

  19. #39

    Domyślnie

    Bella Happy nie sa z tego co pisze bielone chlorem (pisze chlorine free?).
    Chusteczek w zlobku uzywamy tych:
    http://dziecko.bioieko.pl/pielegnacj...zapachowe.html

    skład: woda, Betaine (substancja nawilżająca - pochodzenia roślinnego), Aloes organiczny*, Caprylyl/capryl glucoside (roślinny detergent usuwający tłuszcz), Sodium levulinate (konserwant pochodzenia roślinnego), Gliceryna, Zapach (wolny od alergenów), Potassium sorbate (konserwant naturalnie występujący w roślinach)
    Córa '12 Synuś '14

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maldita Zobacz posta
    Dostałam ostatnio od kuzynki, która czuła się zobowiązana do prezentu a nie wie nic o naszych metodach pieluchowania i mycia pupy trzy opakowania mokrych chusteczek niewiemjakich. Podziękowałam, bo nie wypadało mi inaczej i pomyślałam sobie, że kiedyś zużyję - np. przydadzą się w podróży do wycierania rąk i do wycierania kupy zanim włożę młodego pod kran. Tylko, że on kupki to raz na tydzień albo rzadziej robi, więc nieprędko się pozbędę.
    Obserwując jednak znajome mamy stwierdzam, że świadomość nt. zawartości chusteczek jest niewielka. Jedna nawet stosowała chusteczki zamiast kąpieli...
    No, chusteczki zamiast kąpieli to już przesada ) ja staram się nie nadużywać. Chyba najczęściej wracam do Kindii, próbowałam innych ale te mi najbardziej odpowiadają. A Wy jakich używacie??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •