Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Wątek: co ile zmieniacie otulacz?

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,300

    Domyślnie co ile zmieniacie otulacz?

    Jak czesto, tj. co ile zmian pieluchy, w praktyce zmieniacie otulacz?

    Pewnie zależy to rodzaju pieluchy w środku? Czy też od rodzaju samego otulacza?
    Mama dwóch córek: 2008, 2012

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    dokładnie zależy od rodzaju otulacza i pieluchy w środku

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,300

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    dokładnie zależy od rodzaju otulacza i pieluchy w środku
    odpowiedź niewyczerpująca proszę o rozwinięcie
    Mama dwóch córek: 2008, 2012

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    zmieniałam, gdy zaczynał "pachnieć". Chyba że wcześniej się zabrudził, to logiczne
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  5. #5
    Chustofanka Awatar ignasiamama
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    192

    Domyślnie

    Ja podobnie, czyli jak mam wątpliwości co do jego świeżości lub jak obkupkany, to wtedy do prania. Tak to zakładam na zmianę 2-3 otulacze dziennie. Ten chwilowo nieużywany wietrzę .

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ane-eta Zobacz posta
    odpowiedź niewyczerpująca proszę o rozwinięcie
    Flipy u mnie łapią zapaszek tak po dwóch trzech razach jak są w nocy bardzo zasikane albo po całym dniu.... (u nas kup w pieluchach nie ma więc tylko siku wchodzi w grę), otulacz małe Me podobnie (ten polarek na zakładkach łapie zapaszek jak jest zasikany bardzo), a wełniaczek Ecodidi nie łapie zapaszku przez parę tygodni i używamy na okrągło chyba, że złapie trochę wilgoci to suszymy....

  7. #7
    Chustofanka Awatar polly
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    491

    Domyślnie

    gdy jest mokry lub brudny czasem schodzą 2-3 dziennie a czasem jeden na 2-3 dni

  8. #8
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez polly Zobacz posta
    gdy jest mokry lub brudny czasem schodzą 2-3 dziennie a czasem jeden na 2-3 dni
    Jeden na 2-3 dni
    Czy to przychodzi z czasem? U nas potrafi zejść 5 otulaczy na dzień! Wczoraj zakupała 3 otulacze pod rząd Ale może to dlatego, że 1. to 2-miesięczniak, 2. nie używam formowanek.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  9. #9
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja co prawda pieluchowałam starsze dziecko ale otulacze zmieniałam praktycznie za każdym razem razem z formowanką, otulacz miał kontakt z moczem od wilgotnej formowanki i nie potrafiłam założyć małej ponownie takiego otulacza, rzadko się zdażyło że dwa razy pod rząd założyłam ten sam. Wyjątkiem jest wełna którą po każdym użyciu suszyłam i wietrzyłam.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  10. #10
    Chustofanka Awatar polly
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    491

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    Jeden na 2-3 dni
    Czy to przychodzi z czasem? U nas potrafi zejść 5 otulaczy na dzień! Wczoraj zakupała 3 otulacze pod rząd Ale może to dlatego, że 1. to 2-miesięczniak, 2. nie używam formowanek.
    hehe młody od 4 miesięcy sika do nocnika, jak złapie wszystkie siuski to pielucha sucha (po domu używamy otulacza z ręczniczkiem z Ikei), kupa co rano w nocnik w nocy formowanka z wełniakiem. no i wychodzi czasem że w dzień chodzi w tym samym zestawie kilka dni

  11. #11
    Chustomanka Awatar Atorianna
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    563

    Domyślnie

    u nas tak co 2-3 zmiany wkladu, chyba ze zabrudzi wczesniej (co przy rozszerzaniu diety ostatnio jest nagminne)

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,300

    Domyślnie

    będzie OT, ale że to mój wątek, to sobie pozwolę

    Cytat Zamieszczone przez Atorianna Zobacz posta
    u nas tak co 2-3 zmiany wkladu, chyba ze zabrudzi wczesniej (co przy rozszerzaniu diety ostatnio jest nagminne)
    to co Ty mu dajesz jeść, że tak Ci pieluszki brudzi? u nas przy rozszerzaniu diety kupy znacznie rzadziej, sama nie wiem, czy trochę jej nie zapiera... ale niby jak już robi tę kupkę, to nie płacze... u starszej też przerabiałyśmy zaparcia przy rozszerzaniu diety.
    Mama dwóch córek: 2008, 2012

  13. #13
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Atorianna Zobacz posta
    u nas tak co 2-3 zmiany wkladu, chyba ze zabrudzi wczesniej (co przy rozszerzaniu diety ostatnio jest nagminne)
    U nas podobnie.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ane-eta Zobacz posta
    Jak czesto, tj. co ile zmian pieluchy, w praktyce zmieniacie otulacz?

    Pewnie zależy to rodzaju pieluchy w środku? Czy też od rodzaju samego otulacza?
    Za każdym razem zmieniam, zużyty przepieram ręcznie w mydle i wieszam do wyschnięcia. Jeśli jednak pobrudzi się kupą, ląduje w pralce.
    Nawet jeśli otulacz wydaje się suchy, ma kontakt z sikami i bakteriami, a mój syn ma wyjątkowo wrażliwą skórę.

  15. #15
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Używamy formowanek + otulacza.
    Zmieniam: wszystko jeżeli był klocek

    Otulacze z polaru zmieniam razem z pieluszką, czasem wytrzymuje dwie pieluszki. Jednak to też materiał i trochę nasiąka.
    Otulacze PUL zmieniam co dwie-trzy zmiany formowanki.
    Wełniane gatki zmieniałam co dwie-trzy zmiany formowanki.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  16. #16
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    uzywamy otulaczy z formowanka. po nocy calosc do wiadra, w dzien zakladam nie wiecej niz dwa razy ten sam otulacz. jednak ma kontakt z moczem i nie chce, zeby sie tam bakterie rozwijaly.
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,797

    Domyślnie

    Czasem w ciągu pół dnia potrafimy zużyć 4 otulacze - tyle mamy, a czasem, gdy często zmieniamy wkład/formowankę (znaczy od razu po siku) to i jeden na dwa dni wystarczy.
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  18. #18
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Zależy jaki, zależy kiedy. Na początku to przy ciągłych kupkach, otulacz często obrywał, więc był zazwyczaj na raz. Teraz na EC, kupki do wiaderka, więc otulacz PULowy to max 2 razy, zazwyczaj wtedy już jest przesikany i leci do prania, czasem jak tylko lekko wilgotny po przeschnięciu jeszcze zakładam, ale to sporadycznie. Wełniaki idą na dłużej na pupę ( na noc, albo na dłuższą drzemkę ), więc używam raz i potem się wietrzą.
    Ostatnio edytowane przez larwunia ; 25-09-2013 o 16:27 Powód: lit
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  19. #19
    Chustonoszka Awatar jagienka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Świecie
    Posty
    50

    Unhappy

    Czyli trzeba się pogodzić z tymi ciągle obkupkanymi przyłączami i przeciekami? małą ma 7 tygodni a ja już trzecie podejście do wieko robię .nakupowalam trochę różności na bazarku ale jakoś nic na mnie wrażenia nie robi...formowanki spoko ale i tak przecieki są...terre próbowałam w origami składać ale zdaje mi sie ze za duże na małą dupke i też bokiem ucieka pokrzepcie mnie bo tracę zapal!!!

  20. #20
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    dobrze będzie. Ja mam wrażenie, że jak dzieć większy to lepiej idzie wielo potem też mniejsza dupka się robi bo proporcje się zmieniają ciała do pieluchy. Mi się przy noworodku zdarzały przecieki (rzadko ale jednak), otulacze ciągle pobrudzone a teraz... miód malina. Zero przecieków, otulacz max jeden dziennie ubrudzony kupą. Nic tylko pieluchować


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •