Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 82

Wątek: 'Atak' na chustonoszących

  1. #1
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Angry 'Atak' na chustonoszących

    Niestety ze strony mojej rodziny moje noszenie w chuście dziecka jest niesamowicie atakowane
    Pierwsze oburzenie usłyszałam od mamy i babki,że przecież nie da się nosić dziecka,które ma powyżej 4 miesięcy,bo za ciężkie.
    Kolejną bzdurą zostałam zaatakowana od znajomych rodziny: natychmiast wyrzuć tą chustę, dziecko przez Ciebie będzie miało totalnie pokrzywiony kręgosłup

    Ogólnie jak mówię ludziom, że nie używamy wózka, to klepią się po głowach,a to przecież wózek jest nowszym wymysłem i udogodnieniem naszych czasów, a nie chusta.

    Jesteście także tak atakowani? Skąd się bierze to niedoinformowanie u ludzi i jak temu zapobiegać?

    Ja przede wszystkim odsyłam do lektury,bo dyskusja nie ma sensu,kiedy jedna strona nie ma pojęcia w temacie. Niestety dużo spotkałam osób, które na prawdę wierzą,że dzieci z chust to wypadają ciągle na chodniki główką, są duszone i mają powykręcane kręgosłupy

  2. #2
    Chustomanka Awatar Aliszia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    733

    Domyślnie

    Masz okazję do ćwiczenia asertywności i wlaściwie tyle tylko możesz zrobić, co już zrobiłaś. Ja wątpiących trochę zbijam z pantałyku, podśmiechując się z ich teorii, ale przyznam, że niewielu wątpiących spotkałam.
    Doula. Mama małej Polki, urodzonej16 czerwca 2012.

  3. #3
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    u mnie raczej pozytywnie, teść, teściowa - bardzo im sie noszenie podoba i sami chętnie by nosili (teściowa) gdyby nie problem jej z kręgosłupem.
    Czasem jak Baśka płacze to słysze, mama nauczyła to leżeć nie chce ale to raczej z żartem a nie złośliwością mówią. A ja na to odpowiadam że kocham nosić i dzieci za szybko dorastają żeby rezygnować z takich chwil razem.
    Mama Kubusia i Basi

  4. #4
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    ja byłam za stara,żeby mi ktos z rodziny mógł wciskac jakikolwiek kit. Robie zawsze to co uważam za stosowne, w razie czego mówie co mysle. Moje dziecko , moja sprawa. moja rodzina sie nauczyła i mi nie podskakuje.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  5. #5
    Chustomanka Awatar kashinka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Royston, UK
    Posty
    688

    Domyślnie

    niedoinformowanie bierze sie wlasnie z niedoinformowania. matki i babki rodzily i wychowywaly dzieci 20-40 lat temu, jesli nie dawniej, wiec nie ma sie co dziwic. trzeba byc poblazliwym i robic swoje.
    moje dzieci: Jacob (2003), Alexander (2004), Mila (2006), Nicolas (2007) i Maya (lipiec 2012)
    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ® Dresden

  6. #6
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    z moich doświadczeń wynika że najgorzej reaguje pokolenie naszych rodziców, dla których podać dziecku butle to było coś - że ich stać, że wygoda itp... że wózek to szpan...
    czym ludzie starsi i pamiętają czasy jak sie dzieci w szmacie do pola zabierało tym reagują lepiej

    czasem mam wrażenie że jak mówie ze karmie piersią to ludzie myślą że pieniądze oszczędzam na dziecku i mu mleka żałuje, że w wózku nie wożę itp.
    Mama Kubusia i Basi

  7. #7
    Chustomanka Awatar panna.z.wilka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    543

    Domyślnie

    nie, aż tak to nigdy
    obcy sobie raczej nie pozwalali, a gdy ktoś bliski próbował mnie "nawrócić", mówiłam że konsultowałam noszenie z ortopedą, neurologiem oraz rehabilitantem i wszyscy oni byli "za". nikt z takimi autorytetami nie śmiał dalej dyskutować

  8. #8
    Chustomanka Awatar Aniika
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    702

    Domyślnie

    Mnie porownywano do cyganek, bo mialam dziecko w chuscie i to wlasnie slyszalam od najblizszej rodziny. Ogolnie to zalowano mnie, ze ja sie tak mecze, a nie ze dziecku krzywde zrobie.

  9. #9
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Kiedyś bardzo ostro kobieta-matka dziecka z krzywym kręgosłupem napadła na mnie, gdy byłam z synkiem w jakimś nosidle. (Testowaliśmy wtedy różne z tego forum i z KK). Twierdziła, że ona nie miała wpływu na krzywy kręgosłup, ale ja to robię świadomie i okrutnie - specjalnie narażam dziecko na problemy.

    Kiedyś ktoś za mną krzyczał - "takie małe dziecko na plecach nosić", a synek miał chyba z 10 miesięcy i sam na te plecy się "gramolił".
    Ostatnio edytowane przez Jazzoo ; 10-01-2014 o 23:16

  10. #10
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    53

    Domyślnie

    Ot, jestem cyganka, dziecko nauczylam I jak mnie kregoslup wysiadzie, a wysiadzie na pewno, kto dziecia bedzie nosil. Nie jest jakos bardzo ostro, ale zrozumienia nie ma.trudno.

  11. #11
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eloiz Zobacz posta
    ...I jak mnie kregoslup wysiadzie, a wysiadzie na pewno, kto dziecia bedzie nosil. Nie jest jakos bardzo ostro, ale zrozumienia nie ma.trudno.
    ... mi wysiadł.

  12. #12
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    ja takie na prawdę nieprzyjemne ataki miałam od obcych ludzi na ulicy. Było to bardzo nie miłe, na początku mojego noszenia, nie wiedziałam jeszcze jak reagować. W ogóle byłam świeżo po porodzie więc emocjonalnie i psychicznie jeszcze nie byłam do końca sobą. A podejrzewam, że to byli ludzie, którzy mieli coś z głową i do każdego o wszystko mieli pretensje i wyrzuty.

    Nie mniej strasznie się wtedy tym przejmowałam i brałam to sobie do serca. Teraz wiem, że niepotrzebnie Nie warto

  13. #13
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    53

    Domyślnie

    Od chusty? Mnie wysiada odcinek dolny, ale boli tylko kiedy dziecia podnosze.ni bolal przed porodem juz.

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Aniamama
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bydgoszcz\fordon
    Posty
    1,578

    Domyślnie

    moja babcia mnie powaliła na łopatki . Stwierdziła że Zosie to sobie mogłam nosić ale Filipa nie bo to chłopiec i raka dostanie .

  15. #15
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aniamama Zobacz posta
    moja babcia mnie powaliła na łopatki . Stwierdziła że Zosie to sobie mogłam nosić ale Filipa nie bo to chłopiec i raka dostanie .


    przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać

    a jakiego dokładnie i czemuż to?

  16. #16
    Chusteryczka Awatar Aniamama
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bydgoszcz\fordon
    Posty
    1,578

    Domyślnie

    chodziło jej o organy męskie czyli jądra , prostata i te sprawy . Szok

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Melodi, serdecznie współczuję takiego muru braku zrozumienia i agresji ze strony najbliższych. Mam nadzieję, że jak poczytają to im przejdzie. Bo podejrzewam, że mało do śmiechu jest jak ciągle ktoś się czepia. Pozdrawiam ciepło.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  18. #18
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eloiz Zobacz posta
    Od chusty? Mnie wysiada odcinek dolny, ale boli tylko kiedy dziecia podnosze.ni bolal przed porodem juz.
    Do lekarza! Znam osobę, której poszło dalej i zanikł odruch bezwarunkowy "podskakiwania" nogi po uderzeniu w kolano.
    http://chusty.info/forum/showthread....%29?highlight=
    i patrz post #11

  19. #19
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Po prostu nikomu nie opowiadam, że nie używam wózka i w ogóle się na ogól nie rozwodzę na ten temat, chyba że widzę iż grunt jest podatny. A poza tym robię swoja. Kiedy mnie ktoś z chustą zobaczy i skomentuje to albo odpyszczę, jeśli jest to wyjątkowo niefajny komentarz, albo oleję, albo wytłumacz e jeśli uznam, że w przypadku tej osoby ma to sens. Mam ogólnie rzecz ujmując sporo luzu w tym temacie. Z resztą nigdy się jakoś za bardzo nie przejmowałam cudzymi opiniami.

  20. #20
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aniamama Zobacz posta
    chodziło jej o organy męskie czyli jądra , prostata i te sprawy . Szok
    aaa, rozumiem

    pewnie myśli, że jakoś mu się przegrzeją w tej chuście, czy coś w ten deseń. Nie zazdroszczę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •