Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51

Wątek: Babybjorn, wypowiedzi lekarzy

  1. #1
    Chustomanka Awatar Przytulia
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Kórnik
    Posty
    518

    Domyślnie Babybjorn, wypowiedzi lekarzy

    http://scandinavianbaby.pl/Lekarze-o...ks-pol-50.html

    Kurcze, i jak po obejrzeniu/przeczytaniu tego rodzice mają nie wierzyć, że noszenie przodem jest ok? Albo wiszenie... eh

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Vernea
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,432

    Domyślnie

    edit. Już nic
    Ostatnio edytowane przez Vernea ; 17-03-2013 o 23:21
    www.nosimydziecko.pl chusty do noszenia dzieci, nosidełka ergonomiczne
    www.vernandnea.pl rodzinny sklep internetowy
    www.pluszowapileczka.pl internetowy sklep z zabawkami


    Moje cztery Szczęścia: 2008, 2010, 2012, 2017

  3. #3
    Chustomanka Awatar Atorianna
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    563

    Domyślnie

    i to jest właśnie straszne, że człowiek musi w coś wierzyć...
    no a lekarze jednak bądź co bądź powinni być osobami zaufania publicznego, innych edukować powinni. tylko pytanie - czy sami nie wiedzą, czy wiedzieć nie chcą zachęceni dobrami doczesnymi firm farmaceutycznych i innych tego typu

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Ja dostałam BabyBjorna jak się młody ledwo urodził, bo brat szukał praktycznego i bezpiecznego dla dziecka prezentu. W sklepach i na opakowaniach podają mnóstwo certyfikatów, pozytywnych opinii i zalet tych produktów, że naprawdę ciężko nie uwierzyć...

  5. #5
    Chustomanka Awatar Elanna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków :-)
    Posty
    1,202

    Domyślnie

    Kurcze, ale lekarzy jednak podstaw anatomii uczą.. Nie trzeba "się znać" jakoś specjalnie, tak myślę jako laik.

    Moja szwagierka jest lekarzem (pediatrą i neonatologiem) i ona szła w drugą stronę - chusty jej się podobały, nosideł się bała i odradzała a przynajmniej proponowała jak najpóźniej używać. Po tym jak ją wsadziłam w manducę (z dziewięciomiesięcznym młodym) przekonała się ewentualnie do ergonomików, na widok BB zieje ogniem i straszy piekłem za krzywdzenie dzieci...
    Zdeklarowana Galicyjka. Matka Polka pracująca.

    Mama P (2011), M (2013) i M2 (2018)

    Nie wierzy w krasnoludki ani w kalorie.

  6. #6
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Filmów nie oglądałam, ale te cytaty są trochę dziwne. Na przykład to: "...wykonano specjalistyczne pomiary, aby się upewnić, że dziecko w nosidle nie jest poddawane niebezpiecznemu czy nieprzyjemnemu naciskowi na genitalia..." - zauważcie, że tam nie jest napisane co im z tych pomiarów wyszło, tylko że je wykonano, równie dobrze mogło im wyjść, że dziecko nieprzyjemnie wisi...

  7. #7
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Matko i córko, zgroza

  9. #9
    Chustomanka Awatar panna.z.wilka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    543

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FatalFuchsia Zobacz posta
    Filmów nie oglądałam, ale te cytaty są trochę dziwne. Na przykład to: "...wykonano specjalistyczne pomiary, aby się upewnić, że dziecko w nosidle nie jest poddawane niebezpiecznemu czy nieprzyjemnemu naciskowi na genitalia..." - zauważcie, że tam nie jest napisane co im z tych pomiarów wyszło, tylko że je wykonano, równie dobrze mogło im wyjść, że dziecko nieprzyjemnie wisi...
    też zwróciłam na to uwagę, już przy pierwszym wpisie.
    "Nosidełko BABYBJÖRN doskonale podtrzymuje główkę z tyłu i po bokach. Pozycja „żabki” jest profilaktyką dysplazji stawów biodrowych..."
    jakby z pierwszego zdania wyrzucić słowo "doskonale", to już w ogóle nie miałabym się do czego przyczepić. bo przecież BB główkę podtrzymuje. a żabka jest profilaktyką dysplazji. a dalej to już podprogowo ma chyba działać sugestia...

    a końcowy akapit zalinkowanego artykułu mnie powalił
    jakbym wsadziła mojego ośmiomiesięcznego syna (a z 10kg wtedy miał) w "nosidło" przodem do świata to by mi chyba kręgosłup złamał. ja go w kieszonce ostatkiem sił niosłam raz kiedyś jesienią i było to średnio przyjemne doświadczenie...

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Co do wykształcenia i refleksji lekarzy, szczególnie pediatrów, to woła o pomstę do nieba...
    Nasza pediatra, gdy weszliśmy kiedyś z młodym ok.3-4 miesięcznym w Bjornie pytała czy to zalecenie od ortopedy, żeby tak nosić, bo to chyba jakieś ortopedyczne nosidło.

    Byliśmy wtedy nieuświadomieni, więc tym bardziej ucieszyliśmy się, że to takie zdrowe

  11. #11
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    U mnie niedaleko otworzyła się niedawno apteka i na wystawie dumnie prezentuje się nosidło BB... Niestety, ludzie często mają takie podejście, że jak coś rekomenduje lekarz/szpital/położna to można wyłączyć umysł a jeszcze jak w aptece sprzedają to można brać w ciemno.... Mam ochotę tam wstąpić i uświadomić koleżanki po fachu. Tylko szukam argumentów...

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    Dziewczyny przecież to all about money...niestety

  13. #13
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Ale ze tez im etyka pozwala... Chyba, ze swiecie wierza w to, co mowia/pisza, bo jakos nie chce mi sie wierzyc, zeby Bjorn przekupil wszystkich. No, moze kilku
    A to znaczy, ze nieuctwo kwitnie. I niestety nie pierwszy raz specjalista nie ma zielonego pojecia, o czym mowi, ech...

  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Przelecialam wzrokiem po cytatach (filmy się nie otwierają na komórce) i spodobało mi się coś
    Pomiędzy 4. a 6. miesiącem, gdy dziecko zyskuje kontrolę nad trzymaniem główki i wspieraniem ciała oraz zaczyna interesować się elementami otoczenia, sporadycznie można zmieniać pozycję i nosić je tyłem do rodzica..."

    Sporadycznie! Czyli nie jest to norma, standard i ciągle. To chyba juz coś, że nie ma opcji, przerzucamy dziecię tyłem do nas i jest git. Na rękach też przecież zdarza nam się nosić dziecko przodem do świata (oczywiście odpowiednio podtrzymane)
    I nie bronię tu BB tylko akurat to przykuło uwagę

    Ogólnie na temat wisiadełek mnóstwo jest wątków, mnóstwo opinii przeciw... A lekarze? Nasza pediatra w Pl stwierdziła ze jesteśmy kosmitki. W żartach niby, ale jednak. Pisałam juz chyba kiedyś w "reakcjach", ze jej córka stwierdziła, ze będzie nosić w chuście, jak będzie miała dziecko. Jednak pani dr sceptycznie się do tego odniosła. Cóż... Myślę ze stara szkoła postępowania z dziećmi też swoje robi (sztywne bety, twarde materace, dziecko niech się wypłacze, nic mu się nie stanie, a nauczy się, ze się nie wymusza, niemowlętom wyłącznie papki, bla bla bla...)
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  15. #15
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    Grimmo to jest przestraszne
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    I juz chyba było, no w każdym bądź razie juz czytałam kiedyś. Obrońcy nosidełek wszelkich się zawsze znajdą. Znajdą się przeciwnicy chust i ergo. Normalne, taka ludzka natura. A jak się jeden z drugim uprze... Nie ma zmiłuj, nie dotrą żadne argumenty. Bo każdy z nas ma swoje racje. Rodzice chcą dla dzieci dobrze, a rekomendacje choćby z palca wyssane będą działać na psychikę uspokajająco. Młodzi rodzice są często zostawieni sami sobie, kupują to, co w jest w sklepie, żeby tylko dziecko nie płakało, bo mama nie moze nic zrobić, jak malucha odłoży. No i raz dwa i założone i od urodzenia, a o ergo się słyszy, ze dopiero dzieci siedzące, chusty to tona materiału do ogarnięcia, trudne i w ogóle...
    Tak to często wygląda
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  17. #17
    Chustomanka Awatar gienia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Mnie przerażeniem napawa fakt, że w smyku można sobie galerię wisiadeł obejrzeć i kupić, w mothercare obowiązkowo BB. Ergonomików w sieciowych sklepach dla dzieci jeszcze nie widziałam. W smykach bywają chusty zafiro, ale jak ją pomacałam, to mnie odstraszyła tandetnym wyglądem. Rodzic, który akurat nie natknie się w sieci na info o chustach i ergonomikach, tudzież nie ma żadnych uświadominych znajomych może sobie zwyczajnie nie zdawać sprawy z istnienia alternatywy.

    W sumie to OT mi wyszło. A to dlatego, że sama niemal kupiłam BB, bo byłam przekonana, że to super nosidło.
    pszczółka Gucio 12.10, pszczółka Maja 04.13

  18. #18
    Chustomanka Awatar madlles
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    879

    Domyślnie

    dla mnie artykuł jest mocno sponsorowany..super nieobiektywny, wystarczy jedno zdanie i pas:

    "Pozycja „przodem do świata” nie jest jedyną pozycją dostępną dla noszącego. Najważniejsze jest jednak zachowanie rozsądku jeżeli chodzi o czas noszenia."

    Jak pozycja jest prawidłowa to chyba czas noszenia nie ma zbyt wielkiego wpływu..no chyba że się mylę...

  19. #19
    Chusteryczka Awatar mamaLiKa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    sercem na Ursynowie ;)
    Posty
    1,791

    Domyślnie

    tak, trochę w temacie, choć nie do końca.

    Wczoraj przypadkowo przeglądałam katalog z artykułami dla niemowląt i dzieci. Na tej samej stronie umieszczono BB, tanie wisiadło, manducę i ergo.
    W opisach niewiele było info, ale rzucała się w oczy zasadnicza różnica. Przy widziadle i BB napisane było, że można nosić dzieci do osiągnięcia przez nie wagi 8-11 kg. Manduca i Ergo - 18-20 kg.
    Taką mam cichą nadzieję, że ciut bardziej myślący rodzice zauważą tą różnicę, która ewidentnie pokazuje,że komfort noszenia dla rodzica jest dużo większy, skoro i cięższe dzieci można w nich nosić.



  20. #20
    Chusteryczka Awatar Ridibunda
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,571

    Domyślnie

    Kurczę, prof. Rudnicki mi podpadł...
    W ratowaniu wcześniaków ekspert ale co do nosideł to chyba się zwyczajnie nie przyjrzał.
    Mam swoje własne BabyBjorn kupione jako antyprzykład mogę mu pokazać jak bym przypadkiem miała ze sobą i prof spotkała.

    Dr. Amanda Weiss Kelly "C shape" w baby bjorn.... no no chyba "I shape"
    ] .. ...o o
    . .....( -- )............ ... Doradca Akademii Noszenia
    ... /\( , , )/\
    ^^ ^^ ^^ ^^ ...... Teorie przemijają, żaba zostaje.

    Rufin - 20.04.2008,...Inga - 13.07.2012

    e-damski.pl - chusty Baby-Doo i LennyLamb

    wymianka eko

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •