Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51

Wątek: Babybjorn, wypowiedzi lekarzy

  1. #41
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Mnie dziwi, że lekarze, czyli osoby, które się tym zajmują na co dzień i które dają zalecenia innym ludziom, nie zgłębiają tematu, nie poszerzają wiedzy, nie czytają jakichś bardziej aktualnych opracowań, tylko powtarzają jakieś głupoty. Kompletnie tego nie rozumiem! Tak jak nie rozumiem, dlaczego w szpitalach nadal podaje się dzieciom butelki (potem koszmarne problemy z laktacją!), a nie dren, i dlaczego mój pediatra przy każdej możliwej okazji sugeruje, żebym może tak Zosię (wagowo w 80 centylu) dokarmiała mieszanką... Nie mówiąc już o tym, że moja ginekolożka przepisała mi na uregulowanie okresu leki homeopatyczne. O zgrozo...

  2. #42
    Chustonówka Awatar Maria Ewa
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Derby, Wielka Brytania
    Posty
    39

    Domyślnie

    Nie dość, że nie zgłebiają tematu, to jeszcze czerpią korzyści z podpisania się pod jakimś pierwszym lepszym wisiadłem (tutaj szczegółami też nie są zainteresowani). Jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Trzeba się naszukać żeby znaleźć niezależną opinię.




  3. #43
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    nie wiem z czego to wynika, ten brak chęci do zgłębiania swojej wiedzy; pewnie że wygodniej się podpisać, wziąć kaskę i żyć w błogim przekonaniu że jest się mega mądrym i cacy;

    Nie rozumiem ludzkiej zarozumiałości i chyba głupoty Ludzie żyją w jakimś przekonaniu że pozjadali wszystkie rozumy, a ten kto twierdzi inaczej jest zwykłym

    W dzisiejszych czasach wystarczy poświęcić odrobinę czasu i mieć chęci, nie trzeba polegać tylko na jednej opinii znalezionej na pierwszej lepszej stronce ehh


    Kilka dni temu byliśmy w górach, matko prawie płakałam jak widziałam noworodka w bb przodem do świata... i co ja mogę wiedzieć skoro sama noszę w szmacianym nosidle, bo ich sztywne my byłyśmy w chmt
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  4. #44
    Chustonówka Awatar Maria Ewa
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Derby, Wielka Brytania
    Posty
    39

    Domyślnie

    Prawda. Nie wiem z czego wynika brak chęci u lekarzy, u użytkowników myslę, że to ślepa wiara w nieomylność swojego specjalisty i bezgraniczne zaufanie. Nie chcę podważać niczyjego autorytetu, ale jak mam jakiekolwiek wątpliwości sprawdzam różne opinie. A gdy chcę wypróbować coś nowego szukam jak najwięcej informacji. Może nauczyło mnie tego obcowanie z angielską służbą zdrowia, gdzie lekarz pierwszego kontaktu sprawdza symptomy w google, lekiem na wszystko jest paracetamol, a w ciągu całej ciąży robione są aż 2 usg i dwa badania krwi, a przy pierwszym poronieniu usłyszałam ;za 5 razem będziemy się martwić'. Lekarze nie są nieomylnymi bogami, niestety część społeczeństwa wyłącza przy nich myślenie. Przy takim postępowaniu patrzy się na mnie jak na prymitywa, który nosi dziecko w szmacie zamiast kupić porządny wynalazek.




  5. #45
    Chustonówka Awatar gatita
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    20

    Domyślnie

    Podniosę temat bo ciekawy My z kolei trafiliśmy na dwa skrajne przypadki przedstawicieli naszej służby zdrowia. Położna na szkole rodzenia straszyła chustą, a pod niebiosa wynosiła nosidło BB (nota bene ewidentnie była podpłacana przez BabyBjorna bo wszystko od nich było cud-miód). Z kolei pani ortopeda z poradni preluksacyjnej, do której trafiliśmy z młodym na kontrolę, ZALECIŁA noszenie w chuście jako znakomitą profilaktykę dysplazji... i w ogóle kochana kobieta, zagorzała chustofanka, zaczęła nam puszczać filmiki na youtubie o wiązaniach i pokazywać jedyne słuszne nosidła - ergonomiczne :-D

    Wysłane z mojego HUAWEI U8815 przy użyciu Tapatalka

  6. #46
    Chustoholiczka Awatar roneczka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Morąg
    Posty
    3,032

    Domyślnie

    [QUOTE=aniafrania;2275801Niestety, ludzie często mają takie podejście, że jak coś rekomenduje lekarz/szpital/położna to można wyłączyć umysł a jeszcze jak w aptece sprzedają to można brać w ciemno.... [/QUOTE]
    A jak jeszcze kosztuje 400 zł to już Amen, bo jakby kosztowało 50 to nikt by tego nie kupił
    Taaaa. a ja jeszcze przed chustami myślałam, że jak coś jest w sprzedaży, np w sklepie z art dziecięcymi to można brać w ciemno, bo przecież ma atesty i bla,bla, bla....bo przecież kto by wyprodukował coś co się nie nadaje np. do noszenia dzieci. I na tym żerują producenci.

    Pokarm jest w głowie a nie w cyckach

    http://www.avast.com/pl-pl/get/3PZrfmgB

  7. #47
    Chustonoszka Awatar cranberry
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kraków, czasem Warszawa
    Posty
    130

    Domyślnie

    Mam znajomą, która na znanym portalu społecznościowym wkleja zdjęcia swojego 4 miesięcznego dziecka w BB.. także przodem do świata..
    więc podesłałam jej kilka linków znalezionych tu na forum o wisiadłach, dostałam info zwrotną.. "nosidlo baby Bjorn jest super bo jest miękkim nosidlem ergonicznym- działa jak chusta"... nie wiem czy wdawać się w dyskuje...
    Moje Szczęścia dwa: Nutka - 06.10.2010r. i Gaja - 26.02.2013r.

  8. #48
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cranberry Zobacz posta
    Mam znajomą, która na znanym portalu społecznościowym wkleja zdjęcia swojego 4 miesięcznego dziecka w BB.. także przodem do świata..
    więc podesłałam jej kilka linków znalezionych tu na forum o wisiadłach, dostałam info zwrotną.. "nosidlo baby Bjorn jest super bo jest miękkim nosidlem ergonicznym- działa jak chusta"... nie wiem czy wdawać się w dyskuje...
    ja bym nie dyskutowala, moim zdaniem zrobilas co moglas . Ciagle mnie zadziwia jak ludzie lekko traktuja temat dbania o kreguslupy wlasnych dzieci.

    A. listopad 2012




  9. #49
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cranberry Zobacz posta
    Mam znajomą, która na znanym portalu społecznościowym wkleja zdjęcia swojego 4 miesięcznego dziecka w BB.. także przodem do świata..
    więc podesłałam jej kilka linków znalezionych tu na forum o wisiadłach, dostałam info zwrotną.. "nosidlo baby Bjorn jest super bo jest miękkim nosidlem ergonicznym- działa jak chusta"... nie wiem czy wdawać się w dyskuje...

    A no właśnie w to mi chodziło w tamtym wątku.

    Rzucili w opisie hasło, które powinno oznaczać co innego a ludziska podłapały

    Edit - jeżeli podlinkowanie np tego wątku nie przyniosło efektu - to nic nie przyniesie. Siła reklamy. Plus dysonans podecyzyjny - ludzie czasami nawet jak do nich coś dociera to idą w zaparte, bo przecież nie będą odwoływać tego, co przed chwilą z dumą ogłosili światu. Gema jest pozytywnym przykładem zadziałania forum plus pewnie kilka innych forumek które witały się z hasłem "chciałam kupić nosidełko ale już wiem, że chusta lepsza "

    Edit - a czy wdawać się w dyskusje? Raczej nie, bo wyjdziesz na nawiedzoną a na nawiedzenie zawsze jest opór.
    Możesz odpisać, że nie, nie jest ergonomiczne i nie działa jak chusta i niestety reklamami BB wprowadza ludzi w błąd i że jak będzie zainteresowana to jej wytłumaczysz (i pokażesz na żywo?) różnicę między prawdziwym nosidełkiem ergonomicznym DLA DZIECKA a nie tylko dla rodzica i tyle.
    Miłego dnia, pozdrów maluszka i pożycz mu zdrówka

    I tylko tyle - albo aż tyle
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 08-12-2013 o 09:34
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  10. #50
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cranberry Zobacz posta
    Mam znajomą, która na znanym portalu społecznościowym wkleja zdjęcia swojego 4 miesięcznego dziecka w BB.. także przodem do świata..
    więc podesłałam jej kilka linków znalezionych tu na forum o wisiadłach, dostałam info zwrotną.. "nosidlo baby Bjorn jest super bo jest miękkim nosidlem ergonicznym- działa jak chusta"... nie wiem czy wdawać się w dyskuje...
    Ja bym ograniczyła się do odpowiedzi w stylu: To nie jest nosidło ergonomiczne (bez względu na to co mówi producent) i nie działa jak chusta. A poza tym w chuście nie nosi się przodem do świata, bo to akurat ergonomiczne nie jest. Oczywiście zrobisz jak zechcesz, ale przynajmniej nie opowiadaj takich rzeczy, bo to nieprawda.

    I na tym bym dyskusję zakończyła. No chyba, że dziewczyna jednak by się zreflektowała i chciała by się dowiedzieć co i jak.

  11. #51
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    koło W-wy
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cranberry Zobacz posta
    Mam znajomą, która na znanym portalu społecznościowym wkleja zdjęcia swojego 4 miesięcznego dziecka w BB.. także przodem do świata..
    więc podesłałam jej kilka linków znalezionych tu na forum o wisiadłach, dostałam info zwrotną.. "nosidlo baby Bjorn jest super bo jest miękkim nosidlem ergonicznym- działa jak chusta"... nie wiem czy wdawać się w dyskuje...
    Ja też mam takie zdjęcia - Płaczoliny w BB. I o dziwo, jako aktywne znajome dziewczyny chustofanki, baaardzo aktywne chustowo. I nikt mi uwagi nie zwrócił
    Całe szczęście doczytałam i Płaczolinę nosiłam tylko kilka dni, ale zdjęć nie wyrzucam specjalnie.
    Ja bym była wdzięczna, gdyby się ktoś wtedy ze mną w dyskusje wdał, a tu kiszka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •