Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51

Wątek: Babybjorn, wypowiedzi lekarzy

  1. #21
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Szkoda czytać coś takiego, w zeszłym roku sama myślałam że wisiadła są spoko bo przodem do świata można i dzięki Bogu trafilam na chusty.info a nie na ten artykuł.. No ale ilu rodziców nie trafi...

    I jak oni tacy pewni że "W dodatku siedziska są na tyle szerokie i miękkie, że dziecko nie ma prawa na nim wisieć." to niech pokażą zdjęcie nóżek tego dziecka co to nie wisi w tym wisiadle :/

  2. #22
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FatalFuchsia Zobacz posta
    Filmów nie oglądałam, ale te cytaty są trochę dziwne. Na przykład to: "...wykonano specjalistyczne pomiary, aby się upewnić, że dziecko w nosidle nie jest poddawane niebezpiecznemu czy nieprzyjemnemu naciskowi na genitalia..." - zauważcie, że tam nie jest napisane co im z tych pomiarów wyszło, tylko że je wykonano, równie dobrze mogło im wyjść, że dziecko nieprzyjemnie wisi...
    Dokładnie. Sposób pisania jak w przypadku biowyągaczy kasy pseudoleczących, nieby napisane fachowym językiem, brzmi mądrze, ale nic konkretnego z tego nie wynika.
    A co do opini lekarzy to : głównie sa to opinie ze stanów a tam możesz dostac paier na wszystko jak tylko odpowiednia zapłacisz. Jak chcesz znac opinię lekarzy to popytaj wśród prawdziwych lekarzy i tutaj niespodzianka, wśród tych co znają chusty większość albo sama nosi albo popiera, a ci co mieli w ręku wisiadło odradzają.

    Nie było też na stronie opnini na zasadzie 60% lekarzy zaleca wisiadło ale kilka wypowiedzi.

  3. #23
    Chusteryczka Awatar Ridibunda
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,571

    Domyślnie

    Jeszcze taka drobna uwaga mi do głowy przyszła po obejrzeniu kilku filmików sugerowanych przez YT.

    Z nieumiejętnie zawiązanej chusty da się zrobić wisiadło ale z wisiadła chusty się nie zrobi
    ] .. ...o o
    . .....( -- )............ ... Doradca Akademii Noszenia
    ... /\( , , )/\
    ^^ ^^ ^^ ^^ ...... Teorie przemijają, żaba zostaje.

    Rufin - 20.04.2008,...Inga - 13.07.2012

    e-damski.pl - chusty Baby-Doo i LennyLamb

    wymianka eko

  4. #24
    ChustoTata Awatar Andy
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Krakow
    Posty
    20

    Domyślnie

    nie uważałbym żadnego z tych osób za lekarzy czy za osób jakkolwiek związanych z medycyną. jak oni podnoszą dzieci, podrzucają... tak się zdenerwować na początek dnia, eh, szkoda słów

  5. #25
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    My dostaliśmy BB od znajomych, którzy nosili swoją córkę mimo jej problemów z biodrami. Nie wiem dokładnie, co Jeej było, ale malutka była od trzeciego miesiąca w gipsie. Na początku się cieszyłam, że porządna firma i na pewno najwyższej jakości, skoro chore dziecko można było w nim nosić. Dopiero później, przy okazji nauki noszenia w chuście się dowiedziałam, jaką niemal krzywdę własnemu dziecku wyrządziłam... I teraz szwenda się to wisiadło u mnie w szafie i nawet sprzedać nie mam serca, żeby znów jakiś bobas na tym nie ucierpiał
    Ostatnio edytowane przez margolcia ; 19-03-2013 o 12:54

  6. #26
    Chustomanka Awatar Natalia
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Skala sprzedajności lekarzy, naukowców i mediów jest obrzydliwa. Doświadczyliśmy tego przy okazji wykupywania reklam w gazetach o tematyce niemowlęcej. Zniesmaczyło nas to do tego stopnia, że się w ogóle wycofaliśmy ze współpracy z mediami. Pracuję na uniwersytecie ekonomicznym i interesuję się problematyka korupcji wśród naukowców. Niektóre branże medyczne (ale nie tylko) są tak przeżarte korupcją, że ta ich "nauka" to niekiedy jedno oszustwo pod autorytetem uniwersytetów. Przepisy prawne dot. korupcji w zasadzie działają tylko wobec urzędników państwowych. Media, naukowcy, organizacje pozarządowe to istoty wyższe, które nie podlegają deprawacji na skutek wielomilionowych nawet kontraktów z różnymi koncernami.
    www.natibaby.pl - produkcja chust NATI, NATI Ring i in.


  7. #27
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    O Natalia! Wkońcu mam okazję "spotkać".

    Ja jestem tym całkowice zaszkowana. Zawsze porównuje wisiadała do wożenia niemowlaka w zwykłej spacerówce lasce. Pewnie żadna mama by czegoś takiego nie zrobiła. A wisiadełko to owszem czemu nie, przecież lekarze to popierają.

    Z tym naprawdę trzeba coś zrobić!
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  8. #28
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,483

    Domyślnie

    Natalia, dobrze napisane.

    Nautika, owszem, sa mamy wozace niemowle w spacerowce, ale sa to przypadki skrajne i raczej krytykowane. A z wisiadlem... owszem, zaznaczyli, ze przodem do swiata "na chwile" (zakladajac, ze w ogole mozna, ale niech im tam), ale ja widuje naprawde male niemowlaki w takich wisiadlach i przodem do swiata duzo za wczesnie, do tego to "krotko" to jest zazwyczaj ponad godzine. Na przyklad rodzinne zakupy tygodniowe.

    Dzis bylam u mojego lekarza z mlodszym i juz przed wyjsciem z gabinetu zamotalam go na plecach i zagadalam go na temat chust. On uwaza, ze chusty sa "cool" a z kolei wisiadla nienaturalne i raczej niezdrowe dla dzieci.

  9. #29
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Trochę nie z tematu,ale co jest złego w 'wózkach parasolkach'?
    Ja przez takie świetne reklamy także miałam dosyć spaczony pogląd na nosidełka, na szczęście trafiłam na ogarniętych ludzi i lekarzy,oraz fajne artykuły i stronki,które sprostowały kwestie noszenia dziecka przodem itd.

  10. #30
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,483

    Domyślnie

    Melodi, chodzi mi o wozenie w wozku - klasycznej parasolce, ktora sie nie do konca rozklada na plasko (powiedzmy na 3/4) takiego parotygodniowego malucha.
    Ba, widuje dosc czesto takie skulone w rogala dziecko, ktore na bank jeszcze nie ma 3-4 miesiecy, a spacerowka na polplasko - choc wiem, ze moze byc calkowicie plaska, pewnie rodzicom wydaje sie, ze tak dziecku "lepiej" bo "widzi"

  11. #31
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Natalia Zobacz posta
    Skala sprzedajności lekarzy, naukowców i mediów jest obrzydliwa. Doświadczyliśmy tego przy okazji wykupywania reklam w gazetach o tematyce niemowlęcej. Zniesmaczyło nas to do tego stopnia, że się w ogóle wycofaliśmy ze współpracy z mediami. Pracuję na uniwersytecie ekonomicznym i interesuję się problematyka korupcji wśród naukowców. Niektóre branże medyczne (ale nie tylko) są tak przeżarte korupcją, że ta ich "nauka" to niekiedy jedno oszustwo pod autorytetem uniwersytetów. Przepisy prawne dot. korupcji w zasadzie działają tylko wobec urzędników państwowych. Media, naukowcy, organizacje pozarządowe to istoty wyższe, które nie podlegają deprawacji na skutek wielomilionowych nawet kontraktów z różnymi koncernami.
    Niestety ja jako swego czasu naukowiec tez tego doswiadczylam. Stad miedzy innymi moja decyzja o wycofaniu sie z dalszej kariery naukowej. W Polsce w wielu instytucjach naukowych jak wyjdzie nieoczekiwany wynik, czlowiek dowiaduje sie, ze napewno pomylił probowki/pacjentów itp.
    Ostatnio edytowane przez Kaś ; 19-03-2013 o 01:08

  12. #32
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Intryguje mnie kim jest OSkar Głowacki, że tak obala te mity...bo w googlu na szybko wyszedł mi doktorant w Zakładzie Badań Polarnych Instytutu Geofizyki PAN Tak na poprawę nastroju w smutnym wątku. Bo oba linki przerażajace. Oczywiście, że ludzie potem wierzą specjalistom nie intuicji...
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  13. #33
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź o tych parasolkach
    Co do takich reklam, to w sumie każdy może ubrać biały fartuch i ładnie się uśmiechać...

  14. #34
    Chustomanka Awatar Falka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    548

    Domyślnie

    W świetle tych opinii wyszłam na totalną debilkę przed moimi sąsiadami, którzy pochwalili się kilka dni temu świetnym nosidłem, polecanym przez lekarzy, a ja oczywiście postanowiłam ponownie ich oświecić (pierwsza próba wraz z demonstracją miała miejsce kilka tygodni temu).
    Teraz przynajmniej wiem, dlaczego sąsiadka do mnie nie wpadła już na kawę. Pewnie uważają, ze maltretuję dziecko nosząc je w tych szmatach.
    Gałganka 31.10.2011

  15. #35
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedź o tych parasolkach
    Co do takich reklam, to w sumie każdy może ubrać biały fartuch i ładnie się uśmiechać...
    Dokładnie, AKTOR w białym fartuchu poleca i zachwala produkt a ludzie ślepo wierzą że poleca to lekarz, albo 90% lekarzy odradza, 7% nie ma zdania, ale jeden sie podpiszę pod reklamą i już ludzie trąbią że "lekarze polecają" i powstają wątki takie jak ten. Czy na prawdę lekarze wam do polecali BB? bo wszyscy neonatolodzy i ortopedzi polecali chusty, inni albo nie mieli zdania albo polecali a wisiadeł BB nie zachwalał mi żaden lekarz.

  16. #36
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    Proszę forumki - możecie mi podrzucić jakiś artykuł/temat o negatywnym wpływie tych nosideł? Znajoma chce kupić, muszę reagować, a jak zwykle szukaj na forum mnie nie kocha, znalazłam ten temat.
    Ratujcie...

  17. #37
    Chustonówka Awatar Maria Ewa
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Derby, Wielka Brytania
    Posty
    39

    Domyślnie

    Nie na temat BB, ale troche na temat jak to źle nosić na plecach a wspaniale przodem do świata - szczególnie ostatni akapit: http://www.dardlanajmniejszych.pl/in...porady&show=41

    Nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam takie bzdury. A najgorsze jest to sygnowanie autorytetami lekarzy. Szwagier męża ostatnio mi się pytał dlaczego w takim razie wisiadła są na rynku, przecież musiały przejść atesty. I nie przyjmował słowa 'kasa' jako odpowiedź, jakieś atesty musiały być...




  18. #38
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,083

    Domyślnie

    W temacie: znajoma, mama rówieśniczki mojej Gaby, od początku była do chust nastawiona sceptycznie. jej prawo
    Poszła do ortopedy na kontrolę z kilkutygodniowym niemowlęciem i obok zestawu zaleceń usłyszała m.in.: chusty to zło i krzywda dla dziecka, nosidła są dobre i fizjologiczne.
    Rezultat: kupiła wisiadło, założyła ze dwa razy, potem już tylko narzekała, że niewygodnie się dziecko nosi i odradzała i chusty, i nosidła.
    Ortopeda... krew zalewa.

  19. #39
    Chustonówka Awatar Maria Ewa
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Derby, Wielka Brytania
    Posty
    39

    Domyślnie

    No właśnie. Naszej znajomej lekarz odradzał chusty a nie widział nic złego w całodziennym wożeniu dziecka w foteliku samochodowym. W rezultacie mały spędzał w nim całe dnie i był tak usypiany. Jak zaprotestowałam usłyszałam 'lekarz powiedział'.




  20. #40
    Chustonoszka Awatar Lilith
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Krakow/Zabierzow
    Posty
    70

    Domyślnie

    Ja mysle, ze lekarze czesto nie wiedzaja jaka jest roznica w pozycji dziecka pomiedzy chusta/wisiadlem/ergonomikiem. Pamietam nasza pania chirurg, ktora kontrolowala stawy biodrowe naszego malego. Kategorycznie zabronila go nosic w chuscie twierdzac, ze dziecko przyjmuje w niej zla pozycje. Zglupialam zupelnie i zaproponowalam, ze przy niej zamotam malego i niech ona mi powie/pokaze co jest w tej pozycji zlego (kieszonke zamotalam chyba). I pani doktor byla zdumiona tym co zobaczyla i stwierdzila, ze wszystko w porzadku! Po rozmowie okazalo sie ze mowiac "chusta" miala na mysli wisiadla ktore widziala, lub chusty zamotane na "wisiadlo".

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •