Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Wątek: Nosidło idealne

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    87

    Domyślnie Nosidło idealne

    Przy starszaku miałam kilka nosideł, najlepiej pod prawie każdym względem pasowała mi Manduca. Przeszkadzało mi jedno - przez to że nosidło jest dość wszechstronne, panel jest za grubo napchany
    bo musi się tam zmieścić wkładka dla noworodka i ta część którą się spina suwakiem.
    Czy jest nosidło kształtem i wyprofilowaniem przypominające Manducę ale bez takich mechanizmów i bez kieszeni na plecach dziecka?
    Przede wszystkim chodzi mi o to żeby panel nie był prosty ani z zaszewkami, tylko właśnie tak fajnie wyprofilowany jak w Manduce.
    Poza tym odpowiednio wypchane (nie za mocno, nie za słabo) pasy, wygodna regulacja itp.

  2. #2
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Uszyj MT na miarę z uwzględnieniem własnych życzeń
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  3. #3
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nautika Zobacz posta
    Uszyj MT na miarę z uwzględnieniem własnych życzeń
    Szczerze mówiąc nie widziałam jeszcze MT z panelem takim jak Manduca, ktoś takie szyje?
    Te co widziałam miały albo panel prosty albo zaszewki, a właśnie nie o to mi chodzi.

  4. #4
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Manduca juz nie ma kieszonki na plecach tzn. na panelu - od roku czy jakos tak.Ale zaszewki na pupie ma - może ich dobrze nie widać, ale są, dzięki temu jest tak fajnie wyprofilowana. ale chyba w nowych to nawet widac jedną zaszewkę, nie wiem czy mi sie uda, ale postaram sie obfocić
    Myśle, ze mogłabyc pogadać z dziewczynami szyjacymi hybrydy.


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  5. #5
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    87

    Domyślnie

    Przymierzałam się kiedyś do nosidła z zaszewkami szytego przez jakąś mamę, ale to nie było to.
    Myślę że w Manduce ten super komfortowy kształt panela jest osiągnięty nie poprzez zaszewkę, tylko w inny sposób, pewnie te wstawki po bokach w innym kolorze to nie kwestia estetytyki tylko właśnie w celu nadania odpowiedniego kształtu.
    Czy któraś z dziewczyn szyjących profiluje panel inaczej niż poprzez dwie proste zaszewki po bokach?

  6. #6
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    A próbowałaś kiedyś Doux-Doux? To jest wg mnie właśnie nosidło idealne. I Ergo i hybryda i MT.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  7. #7
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie

    różwnież bardzo lubię wyprofilowaną manduce, w ogól,e lubie wyprofilowane nosidła, pewnie dlatego lubię też mt pathi
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    87

    Domyślnie

    Doux-doux nie miałam, ale raczej nie biorę pod uwagę. Są piękne, ale dla mnie właśnie to minus, bo na pewno bardzo zwracają na siebie uwagę, a ja nie lubię się aż tak rzucać w oczy.
    Za to mt pathi też ładne, ale jednocześnie spokojniejsze wzornictwo, to może być coś dla mnie.

  9. #9
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Miałam i to i to i jeszcze manduke, bondolino i nubigo. I z tego wszystkiego zostawiłam sobie Ergo DD nie ze wzgledu na wzornictwo , tylko na wygode długiego noszenia mojego i Franka.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  10. #10
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matysia Zobacz posta
    Miałam i to i to i jeszcze manduke, bondolino i nubigo. I z tego wszystkiego zostawiłam sobie Ergo DD nie ze wzgledu na wzornictwo , tylko na wygode długiego noszenia mojego i Franka.
    A nie zaczepiają cię ludzie na ulicy jak chodzisz z DD?

  11. #11
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamatomka Zobacz posta
    A nie zaczepiają cię ludzie na ulicy jak chodzisz z DD?
    A co to za różnica czy w DD czy Manduce czy ErgoBaby?


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    A co to za różnica czy w DD czy Manduce czy ErgoBaby?
    Moim zdaniem Ergo i Manduca wyglądają neutralnie, normalnie, zwyczajnie, a DD nie.

  13. #13
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamatomka Zobacz posta
    Moim zdaniem Ergo i Manduca wyglądają neutralnie, normalnie, zwyczajnie, a DD nie.
    Ja tam myslę, że dla wielu żadne noszenie nie wygląda naturalnie dlatego czy w Manduce czy w DD i tak sie będą oglądać. Nosiła i DD i w Manuce i chuście i zawsze sie oglądali


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  14. #14
    Chustoholiczka Awatar roneczka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Morąg
    Posty
    3,032

    Domyślnie

    ergonomia manducy polega chyba na wyprofilowanym pasie biodrowym. Nie prosty jak w MT. On jest taki jakby zaokrąglony. Na Zawsze myślałam, że to dlatego. Na panel nie zwróciłam uwagi, teraz nie mam możliwości...
    Ja manduce kocham i nienawidzę.
    Uwielbiam w niej nosić, ale jak mam założyć, to mi się flaki przewracają... ale ja z krótkorękich więc może to dlatego?

    Pokarm jest w głowie a nie w cyckach

    http://www.avast.com/pl-pl/get/3PZrfmgB

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Dla mnie emeibaby. Panelem jest chusta. Trochę jest zabawy z dopasowaniem ale potem się smiga. MT Pathi tez cudny. Od niedawna mam tez mT pani-olo i tez fajne.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  16. #16
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheana Zobacz posta
    Dla mnie emeibaby. Panelem jest chusta. Trochę jest zabawy z dopasowaniem ale potem się smiga.
    Do Manduki to chyba akurat stosunkowo mało podobne?
    Z tego co o tym wynalazku czytam to tylko pół panela z chusty, to nie lepszy zwykły chusto-MT jak już ktoś bardzo chce elementów chusty?

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Cóż- poleciałabym Tulikowo...ale kupienie go graniczy z cudem
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  18. #18
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamatomka Zobacz posta
    A nie zaczepiają cię ludzie na ulicy jak chodzisz z DD?
    Chyba jednak najbardziej zaczepiaja jak się nosi dziecko w chuście, choćby była najmniej rzucająca sie w oczy. A DD wygodne jest i tyle.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  19. #19
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roneczka Zobacz posta
    ergonomia manducy polega chyba na wyprofilowanym pasie biodrowym. Nie prosty jak w MT. On jest taki jakby zaokrąglony. Na Zawsze myślałam, że to dlatego.
    Ale przecież większość nosideł ergonomicznych ma taki zaokrąglony pas, ja obstawiam jednak że jakiś trik dotyczy panela.

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamatomka Zobacz posta
    Do Manduki to chyba akurat stosunkowo mało podobne?
    Z tego co o tym wynalazku czytam to tylko pół panela z chusty, to nie lepszy zwykły chusto-MT jak już ktoś bardzo chce elementów chusty?
    Tak, ale mówisz, ze szukasz idealnego To zdecydowanie nie jest, że "ktoś bardzo chce elementów chusty" tylko naprawdę bardzo wygodne nosidło i dla noszącego i podejrzewam, że dla dziecka. Na karku jest z zewnatrz kawałek naszyty niechustowy - one jest troszkę bez sensu. Ale jeśli chodzi o wygodę, to najlepsza rzecz jaką miałam. Zapomniałam, że mam Bruna na plecach. Fajnie jest wypełniony pas biodrowy, pasy naramienne. No a dodatkowo możesz manewrować panelem za pomocą kółek (i też zmieniać szerokość sznureczkami). Wydaje mi się najbardziej uniwersalnym nosidłem - pasującym i na mniejsze dziecko (choć noworodka bym nie wsadziła) i na większe.
    Manduki nie lubię. Tzn była długo moim marzeniem do czasów prób noszenia. Dla mnie ona fajna na starsze dziecko, bo jednak dość szeroko dziecko ma nogi. Sam chusto-MT też fajny, ale tak jak MT masz wadę pasów, które się majtają przy wiązaniu. Wada względna, bo też dzieki temu lepiej dopasować.
    DD koniec końców nie próbowałam, ale przecież można uszyć jakieś nierzucające się bardzo w oczy

    Widzę, że Ty z Wawy, poumawiaj sie może z dziewczynami, zeby przymierzyć, zobaczyć na żywo różne nosidła. Tak najlepiej chyba
    Ostatnio edytowane przez sheana ; 12-03-2013 o 15:10
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •