Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36

Wątek: Dziecko w chuście, a gdzie potrzebne klamoty?

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Dziecko w chuście, a gdzie potrzebne klamoty?

    Nie znalazłam tematu, ale też za bardzo nie wiem, co wklepać w wyszukiwarkę, bo to obszerny temat.

    Z wózkiem ułatwienie jedno: torba na rączkę, bambetle pod wózek. A co w chuście? Egzemplarz mocno ulewający mam, więc MUSZĘ mieć ze 2 zmiany ciuszków. Do tego pieluchy - sztuk kilka, chusteczki też. No i ze 2-3 tetrówki.

    W czym nosicie, jak sprawę rozwiązujecie?

  2. #2
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    18

    Domyślnie

    plecak na plecy i ręce wolne pozostają praktykuję w sklepach, komunikacji miejskiej i działa oczywiście póki małe jest małe i możesz z przodu nosić (a po ulewaniu sądzę że póki co tak jest)

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    A jak dziecko na plecach?
    Witek 2012

  4. #4
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    ja zwykle z torbą na ramieniu
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  5. #5
    ulala.v
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ronja Zobacz posta
    A jak dziecko na plecach?
    to torba przez ramię, z regulowaną długością paska najlepiej http://3.bp.blogspot.com/-0y0QWwTYP6...U/s1600/10.jpg

  6. #6
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    mój egzemplarz też mocno ulewający był ja nosiłam i noszę w sumie dalej,taką wielką torbę, z długimi uszami. Można ją powiesić na ramieniu, na przegubie ręki, albo za te uszy trzymać w dłoni. A w środku to i słoń się zmieści

  7. #7
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,517

    Domyślnie

    albo dziecko w chuście a zakupy/rzeczy w wózku.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  8. #8
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Dla mnie to największy minus chusty Jedno dziecko, chusta i troche klamotów - no problem ..ale trójka dzieci, chusta plus klamoty całej trójki i ewentulane zakupy...oj momentami wymiekam i wolę wózek
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  9. #9
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Nie bede orginalna chusta+ obszerna torba na ramię.
    Gdy przestaniesz mieć tyle klamotów może wystarczyć Ci większa "nerka" (na pasku), albo pojemne kieszenie.

    A na zakupy dziewczyny polecały wózeczek z kółkami, taki, jaki kojarzony jest ze starszymi paniami. Nie próbowałam, ale brzmi to zacnie.

  10. #10
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    Dla mnie to największy minus chusty Jedno dziecko, chusta i troche klamotów - no problem ..ale trójka dzieci, chusta plus klamoty całej trójki i ewentulane zakupy...oj momentami wymiekam i wolę wózek
    Gdzieś był wątek o torbach na kółkach

  11. #11
    Chustomanka Awatar madlles
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta
    A na zakupy dziewczyny polecały wózeczek z kółkami, taki, jaki kojarzony jest ze starszymi paniami. Nie próbowałam, ale brzmi to zacnie.
    oo tak ja praktykująca i jest super z ciągajkiem na kółkach nie czujesz dziecka+klamotów+zakupów...nie wiem tylko czemu w Polsce ludzie wstydzą się tych wózeczków chyba ważniejszy nasz kręgosłup i wygoda ..a wtedy i ziemniole z targu przytachać można

  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    84

    Domyślnie

    Na zakupy to mąż najlepszy

  13. #13
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    A poza tym ja uważa, że chusta uczy minimalizmu. Jak się człowiek tak głębiej zastanowi to się szybko okazuje, że wcale nie trzeba ze sobą ciągnąć aż tak wiele klamotów

  14. #14
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    3,219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    A poza tym ja uważa, że chusta uczy minimalizmu. Jak się człowiek tak głębiej zastanowi to się szybko okazuje, że wcale nie trzeba ze sobą ciągnąć aż tak wiele klamotów
    prawda

    Dzieć z przodu - plecak z tyłu
    Dzieć z tyłu - torba "na skos" - ja miałam i mam nadal taką Colorful - w paseczki - dużo dziewczyn ją kiedyś właśnie do chusty kupowało.
    O, znalazłam
    http://moda.allegro.pl/torba-indyjsk...019308319.html

    Albo plecaczek z przodu dla równowagi


    A starszy dzieć, samobieżny z własnym plecakiem
    Ostatnio edytowane przez Gavagai ; 10-03-2013 o 19:32

  15. #15
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Gava, te torby są cudne, niektóre pasują idealnie do pewnych chust, np. do babylonii pineapple, nati rodos
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Fajne te torby! chyba się skuszę
    bo teraz już też prawie tylko na plecach/biodrze się nosimy i plecak odpada. Z przodu mi nie jest wygodnie
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  17. #17
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Torba na ramię albo plecak, co już zostało wymienione
    ale dodam jeszcze, że wózek/torba na kółkach to nie tylko na zakupy - na spacer do oddalonego parku też się przydaje

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar Bonita
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    4,117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta
    Nie bede orginalna chusta+ obszerna torba na ramię.
    Gdy przestaniesz mieć tyle klamotów może wystarczyć Ci większa "nerka" (na pasku), albo pojemne kieszenie.

    A na zakupy dziewczyny polecały wózeczek z kółkami, taki, jaki kojarzony jest ze starszymi paniami. Nie próbowałam, ale brzmi to zacnie.
    Mam torbę na kółkach - super sprawa Jedyny minus jest taki, że musisz wyjść na spacer specjalnie w tym celu. Nie da się iść na spacer a wracając przy okazji zrobić duże zakupy. Ale to drobnostka - najważniejsze, że zakupy same się niosą

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    A poza tym ja uważa, że chusta uczy minimalizmu. Jak się człowiek tak głębiej zastanowi to się szybko okazuje, że wcale nie trzeba ze sobą ciągnąć aż tak wiele klamotów
    Zgadzam się w 1000000%. Nie potrzebuję dziesięciu pieluch i trzech kompletów na zmianę. Jak dzieć mocno się ślini to pielucha bambusowa pod brodę (chłonie lepiej niż bawełniana), druga do torby i wio! I wtedy żadne ubrania na zmianę nie są potrzebne.
    Cytat Zamieszczone przez Gavagai Zobacz posta
    Miałam taką torbę i niestety muszę stwierdzić, że mi się rozjechała - zwyczajnie ta zewnętrzna dzianina nie wytrzymała obciążenia i się porozciągała na szwach. A nosiłam różnie, raz mniej, raz więcej. Choć przyznam, że torba sama w sobie jest ładna i wygodna.
    Basia 29/08/2009 Jacuś 15/08/2012

    Bycie położną grozi tym, że pęknie ci serce, ale to nic złego,
    ponieważ wydostanie się w ten sposób mnóstwo miłości.
    Staniesz się dzięki temu lepszą położną. [Stephen, mąż Iny May Gaskin]


  19. #19
    Chustomanka Awatar Atorianna
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    563

    Domyślnie

    u nas plecak. choc przy zimowym odzieniu to wygladam a tym jak wielblad z garbem z tylu i z przodu

    gorzej w malych sklepach, trzeba uwazac, aby nic ani z przodu ani z tylu nie zrzucic ;]

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Jeszcze co do ręczniczkòw do paszczy śliniącego się malucha - jak nie brałam ze sobą torby czy plecaka to wsadzałam ją za szmatę - na pasie najczęściej.
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •