Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 88

Wątek: Pomoc w doborze rozmiaru Nosidełka TULA

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    śląsk :)
    Posty
    73

    Domyślnie Pomoc w doborze rozmiaru Nosidełka TULA

    Witam
    Jestem po raz pierwszy na forum, chciałabym zakupić dla mojego maluszka Nosidlo Tula. Prosiłabym doświadczone forumowicz ki i posiadaczki Tuli o pomoc w dobraniu odpowiedniego rozmiaru.
    Mój maluszek ma 7 miesięcy, waży też około 8kg, jest jak na swój wiek duży (tak mi sie wydaje z obserwacji). Kupuje mu ubranka na rozmiar 80cm, sam ma 74cm wzrostu, ale jest szczupły. Zastanawiam się, który model Tuli mu kupić czy Nosidełko Ergonomiczne czy Toddler? Czy Toddler będzie dla niego za duży w nóżkach? Wiem że Toddler jest dla dużo starszych dzieci, ale mam wahania przy zakupie. Jak sprawdzić czy zmierzyć, który model będzie odpowiedni?

    Zależałoby mi by panel dla dziecka był wyższy niż niższy Proszę o radę chciałabym w najbliższym czasie zakupić TULE.

  2. #2
    Chusteryczka Awatar belfe
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Polska ;)
    Posty
    2,577

    Domyślnie

    skąd jestes?
    może ktos ma w twojej okolicy nosidło i mogłabys przymierzyc

  3. #3
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    śląsk :)
    Posty
    73

    Domyślnie

    mieszkam w województwie śląskim niedaleko granicy czeskiej..
    Może ktoś może coś jednak doradzić by bez przymierzania kopić?
    Ostatnio edytowane przez Mooli ; 09-03-2013 o 19:32

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków \ śląsk
    Posty
    2,305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mooli Zobacz posta
    mieszkam w województwie śląskim niedaleko granicy czeskiej
    Daleko od Wodzisławia Śląskiego?

  5. #5
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    śląsk :)
    Posty
    73

    Domyślnie

    nie, ale troche jest
    Ostatnio edytowane przez Mooli ; 09-03-2013 o 19:43

  6. #6
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    śląsk :)
    Posty
    73

    Domyślnie

    hmm.. a może, któraś z was mogłaby mi napisać od jakiego miejsca i do jakiego miejsca, są mierzone 39cm wysokości w panelu Tuli? czy ten "kołnierzyk" u góry jest wliczany w ten wymiar czy nie? jeśli nie to ile tam jest centymetrów?

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    368

    Domyślnie

    O, podepnę się pod temat
    Mam taki sam dylemat: dziecię 8miesięcy i 10kg/75cm więc całkiem podobnie jak u Mooli, rośnie i rośnie, a ja poważnie zastanawiam się nad Tulą...
    Chwilowo eksploatujemy chusty, ale tatusiowi nie wychodzi, a nosić uwielbia - na przymiarki nie mam szans...

    Potrzeba nam nosidła docelowego (i tak zaraz dobijemy do tych 11kg), ale czy toddler nie będzie za duży?
    Jakiej wielkości/w jakim wieku dziecko mogę w nim nosić?
    Czy za duże nosidło może być szkodliwe tak w ogóle?

  8. #8
    Chustomanka Awatar margaretka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    923

    Domyślnie

    Dziewczyny, toddler wg mnie będzie zdecydowanie za duży. Był dobry na moją rosłą 3-latkę. Dla Hani mam standard, a ona też do małych dzieci nie należy, 9 miesięcy, a ciuszki nosi na 80-86, także zdecydowanie odradzam toddlera, bo wam się dzieci utopią.

    edit: tu macie porównanie standard vs toddler (dziecko 9 kg i rozm. 80 mniej więcej)

    Ostatnio edytowane przez margaretka ; 11-03-2013 o 22:12

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    368

    Domyślnie

    Dzięki Ci dobra kobieto za te zdjęcia!

  10. #10
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    śląsk :)
    Posty
    73

    Domyślnie

    dzieki za fotki bardzo pomoglas
    moglabys jeszcze napisac jaka jest wysokosc panela dla dziecka w calosci (bez pasa u dolu)?
    Ostatnio edytowane przez Mooli ; 16-03-2013 o 14:25

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Kamila
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    2,562

    Domyślnie

    Mialam Tule standard i teraz mam Toddler. Obydwu wam zalecam kupienie standardu - bow Toddler wam sie dziecko utopi. Poza tym panel jest bardzo szeroki w toddler, by pomiescic juz wieksza pupe i dlugie uda.
    Marcel rozmiar 98/ 2 lata w tym tygodniu jeszcze spokojnie wchodzil w rozmiar standard do niedawna. Jest juz noszony w toddler, ale znika w nim co nie co. Nie wyobrazam sobie noszenia dziecka ponizej roku w tej wersji. Wersja standard starcza superancko do 20 miesiaca.
    Marcel 3 lata

  12. #12
    Chustonoszka Awatar indianka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    133

    Domyślnie

    Ja bym dodała jeszcze, że młodsze dzieci mają proporcjonalnie krótsze nóżki niż starsze o tym samym wzroście.

    A co powiecie o dodatkowym panelu dostępnym w tuli? takie trójkąty przy nóżkach. http://www.babytula.pl/products/free-to-grow-nos-dluzej
    Moje maleństwo ma już 16 m-cy i parę centymetrów między kolanem a nosidłem wystaje.
    Jestem mamą od 6.01.12r.

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    Dziękuję dobre kobiety za rady nt rozmiaru Tuli teraz już wiem, co brać
    a oświećcie mnie proszę - po co jest ta jakby zapinka, jakieś pasek dodatkowy pod dupką a tym pasie biodrowym?
    A może ktoś z Wrocławia(tuleposiadający ) mógłby się ze mną spotkać abym zobaczyła czy Tula jest w ogóle dla mnie?

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Ja mam standard . Zaraz Ci pw napiszę.

  15. #15
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    to i ja sie podlacze do watku rowniez mam zamiar zakupic tule tylko troszke boje sie wydac tyle kasy jesli okaze sie, ze cos nam nie podpasuje;/...
    moj dziec jeszcze mlody, ma 3,5 mies wiec mam jeszcze czas na podjecie decyzji, choc wg producenta mozna wsadzic w tule dziecia jesli tylko trzyma sztywno glowke czyli miedzy 4 a 6 mies, naszemu niewiele brakuje do odpowiedniej 'sztywnosci'...
    chcialabym zobaczyc i przymierzyc nosidlo ale nie moge znalezc sklepu w regionie, ktory mialby to cudo...
    a moze jest jakas 'tulonosicielka' z torunia lub okolic?

  16. #16
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,590

    Domyślnie

    Poszukuję zdjęć dobrze i źle dobranego rozmiaru nosidła. Pożyczyliśmy nosidło ergo i skąd mamw iedzieć czy dobrze dobrane? Intuicja mówi, że nie, ale chciałabym to na focie zobaczyc Był gdzies temat??
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  17. #17
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    oooooooo!!! to wątek dla mnie
    potrzebuję zegoś do noszenia, szybko załozyć, blisko ciała, wygodnie dla nosiciela + podtrzymanie ciałka i głowki przy śnie

    młoda ma 17 msc, ubranka między 86 a 92, 14,5-15 kg wagi-> już toddler? czy się potopi i nie ma sensu?

  18. #18
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    Poszukuję zdjęć dobrze i źle dobranego rozmiaru nosidła. Pożyczyliśmy nosidło ergo i skąd mamw iedzieć czy dobrze dobrane? Intuicja mówi, że nie, ale chciałabym to na focie zobaczyc Był gdzies temat??
    Masz w poście nr 8
    A tak serio - najlepiej zrób fotkę i umieść na forum do oceny. Tak będzie łatwiej cokolwiek powiedzieć, bo nosidło może być niewłaściwe pod różnymi względami.

    spinek, u Ciebie rozważyłabym Toddler - zwłaszcza, jeśli dziecko podsypia w nosidle (wyższy panel).

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Kamila
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    2,562

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spinek Zobacz posta
    oooooooo!!! to wątek dla mnie
    potrzebuję zegoś do noszenia, szybko załozyć, blisko ciała, wygodnie dla nosiciela + podtrzymanie ciałka i głowki przy śnie

    młoda ma 17 msc, ubranka między 86 a 92, 14,5-15 kg wagi-> już toddler? czy się potopi i nie ma sensu?
    zdecydowanie toddler!
    Marcel 3 lata

  20. #20
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    dzieki za odp.
    cieszy mnie pewnosc, nie cieszy mnie, że mniej toddlerów na rynku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •