Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 88

Wątek: Pomoc w doborze rozmiaru Nosidełka TULA

  1. #41
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    A wiec powyzej Pat (czyli ekspertka IMO bo zdobyla drugi stopien w szkole instruktorow noszenia) napisla o tym gdzie powinien siegac panel jezeli chodzi o wysokosc, natomiast na szerokosc najlepiej jest gdy siega od jednego dolka podkolankowego do drugiego

  2. #42
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wilydż w północnej Pl
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olula Zobacz posta
    fajnie byłoby gdyby jakaś ekspertka napisała więcej o zasadach kiedy nosidło jest dobrane prawidłowo, bo nawet jak ktoś mierzy w sklepie to musi wiedzieć czego sie trzymać. Dokąd ma co sięgać. Czyli np. zdjęcie z ocena, ze tak jest dobrze a tak źle.
    Podzielam.
    Zastanawiam się na jak długo faktycznie może starczać takie nosidło, żeby wciąż noszenie w nim bobanka nie było katorgą. A że to spory wydatek, to szkoda kupować na parę miesięcy. A chyba szyte na miarę przestaje pasować nim się człowiek obejrzy, czy nie?
    Kamila, mama Kai (maj 2013)

  3. #43
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    To jest, zgodnie z moją wiedzą, dobrze dobrane nosidło:



    Jest to moje prywatne dziecko, z prywatnym mężem i prywatnym nosidłem, dlatego będę wdzięczna za nierozpowszechnianie

    Nosidło Doux-Doux - szyte na miarę.

    *To wykadrowane przeze mnie na potrzeby tego wątku zdjęcie jest autorstwa andzi330 (Anna Urbańska, www.fotodzieciaki.com) i zamieszczam je tu za jej zgodą.

  4. #44
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Idę_tam_gdzie_idę Zobacz posta
    Podzielam.
    Zastanawiam się na jak długo faktycznie może starczać takie nosidło, żeby wciąż noszenie w nim bobanka nie było katorgą. A że to spory wydatek, to szkoda kupować na parę miesięcy. A chyba szyte na miarę przestaje pasować nim się człowiek obejrzy, czy nie?
    To zależy, od kiedy zaczynasz korzystać z nosidła. Dzieci rosną z różną dynamiką w różnym czasie. Im później zaczynasz, tym dłużej korzystasz. To jest jedna rzecz, a druga - zazwyczaj nosidła szyte przez nasze forumki są znacznie tańsze niż gotowce.

  5. #45
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wilydż w północnej Pl
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta

    Jest to moje prywatne dziecko, z prywatnym mężem i prywatnym nosidłem, dlatego będę wdzięczna za nierozpowszechnianie
    ...a ja myślałam, że to z katalogu jakiegoś
    Kamila, mama Kai (maj 2013)

  6. #46
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Ania robi ładne zdjęcia

    (Wysłane z telefonu.)

  7. #47
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wilydż w północnej Pl
    Posty
    96

    Domyślnie

    Pat, a czy możesz powiedzieć ile takie Du Du Cię kosztowało? Byłam na stronie, wszystko wygląda fantastycznie ...ach..
    Kamila, mama Kai (maj 2013)

  8. #48
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    kurcze, to znaczy, ze nasza Tula powoli staje sie za mala Ignaś nosi rozmiar 80, i te dołki podkolanowe są ledwo, ledwo.... boję się tylko, że Toddler będzie sporo za duży, chyba też nas czeka szycie na miarę
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  9. #49
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Idę_tam_gdzie_idę Zobacz posta
    Pat, a czy możesz powiedzieć ile takie Du Du Cię kosztowało? Byłam na stronie, wszystko wygląda fantastycznie ...ach..
    Kosztowało sporo, mniej więcej tyle, co popularne gotowce, ale jest wyjątkowe i fantastycznie uszyte. Doux-Doux to klasa sama w sobie. Nosidło jest warte każdej złotówki.

    Napisałam jednak wyżej, że większość szytych na miarę jest tańsza, bo tak jest. Warto się zainteresować, naprawdę polecam.

    (Wysłane z telefonu.)

  10. #50
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    562

    Domyślnie

    Przepraszam jeśli wprowadzam w błąd, ale chyba nie ma juz mozliwosci uszycia dd ?
    Nam w Tuli jest akurat wygodniej, ergo DD nam nie pasowało jakoś, hybryda za to była cudownie wygodna <3

  11. #51
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    W chwili obecnej DD jest na urlopie wychowawczym

    (Wysłane z telefonu.)

  12. #52
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Dziewczyny, a jaka Tula dla chłopaka z długimi nogami? Mój mały ma 9,5 kg, nosi 80/86 i ma 8 miesięcy. Nogi ma przy tym długaśne, to nie lepiej będzie mu w toddlerze? Jak kg przekładają się na cm? No bo jest różnica między np. długim chudzielcem a krótkim puilpecikiem choć mogą ważyć tyle samo.
    I jeszcze mam pytanie- czy rozmiar rodziców ma jakieś znaczenie w wyborze nosideł? Bo my z mężem duzi jesteśmy raczej (180 i 190cm).

  13. #53
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    guesy zmierz go, bo to, że nosi ubranka na taki i taki rozmiar to nie znaczy, że tyle ma cm a co do dużego człowieka to Tula będzie ok

  14. #54
    Chustomanka Awatar pompolinka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    611

    Domyślnie

    dziewczyny prośbę mam o poradę..
    Młoda ma już roczek, nosi rozmiar 92, waży 11 kg.
    W standardzie panel już nie dotyka jej karczku, a nawet jest sporo poniżej, gdyby zasnęła to główka by jej latała.
    Kolanka również wystają poza panel dość znacznie.
    właśnie czaję się na Tulę nowiuśką i mam dylemat: standard czy toddler??

  15. #55
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pompolinka Zobacz posta
    dziewczyny prośbę mam o poradę..
    Młoda ma już roczek, nosi rozmiar 92, waży 11 kg.
    W standardzie panel już nie dotyka jej karczku, a nawet jest sporo poniżej, gdyby zasnęła to główka by jej latała.
    Kolanka również wystają poza panel dość znacznie.
    właśnie czaję się na Tulę nowiuśką i mam dylemat: standard czy toddler??
    Pomiędzy standardem a toddlerem jest duża różnica. Może masz gdzie przymierzyć toddlera?

  16. #56
    Chustomanka Awatar pompolinka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia1990 Zobacz posta
    Pomiędzy standardem a toddlerem jest duża różnica. Może masz gdzie przymierzyć toddlera?
    no właśnie ciężko z przymiarką, a czas mnie nagli bo włąśnie pozbyłam się standardu coby zdobyc finanse na nowe

  17. #57
    Chustonoszka Awatar KaMira
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Warszawa (Imielin)
    Posty
    94

    Domyślnie

    Skoro standardu sie pozbylas bo panel za niski i waski to pozostaje Ci tylko toddler
    Zmierz ile cm mloda ma od jednego dolu podkolanowego do drugiego i porownaj z szerokoscia panela w toddlerze.
    06-02-2013

  18. #58
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    149

    Domyślnie

    No dokładnie, skoro standard nie to toddler, choć panel może byc za szeroki ale na grupie na fb ktoś dodał zdjęcie fajne jak zwężyć panel w toddlerze.... szukać?

  19. #59
    Chustomanka Awatar pompolinka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia1990 Zobacz posta
    No dokładnie, skoro standard nie to toddler, choć panel może byc za szeroki ale na grupie na fb ktoś dodał zdjęcie fajne jak zwężyć panel w toddlerze.... szukać?



    poproszę )

  20. #60
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    149

    Domyślnie

    To ukradnę zdjęcie, mam nadzieję, że mnie An Na- autorka zdjęcia i pomysłodawczyni nie pogoni
    Podałabym link, ale pewnie się nie wyświetli osobom nie posiadającym fb albo nie należącym do grupy.


    I tu instrukcja
    Paskiem "sciagnac" Tule na samym dole, tak zeby szerokosc byla od kolanka do kolanka, zwiazac, pentelke schowac do wewnatrz, pasek zsunac na sam dol.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •