Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 88

Wątek: Pomoc w doborze rozmiaru Nosidełka TULA

  1. #21
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,612

    Domyślnie

    Mi się zdaje, że to nosidło przez nas mierzone jest na córkę za małe... Mąż nosił w nim swego czasu 1,5roczną dziewczynkę, a teraz nasza 6mc córa z niego wyłazi tj. panel na szerokość nie jest od zgięcia kolanowego do zgięca i panel na wysokość nie sięga do szyi...
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  2. #22
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Bez fotki trudno cokolwiek powiedzieć, ale zakładając, że 1,5-roczna dziewczynka była w tym nosidle noszona poprawnie, to dziwne, że 6-miesięczne dziecko się nie mieści. Pierwsze co przychodzi mi do głowy to to, że dziecko zostało do nosidła włożone zbyt płytko.

  3. #23
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Moja córka ma rok, a panel sięga jej do połowy ucha, a nie jest ani kruszynką, ani dużym klopsem. Spróbuj załapać za panel i go "pociągnąć" w górę, zanim dociągniesz pasy- mi też się zdarza, że mała za płytko wpada, wtedy poprawiam. Można też włożyć ręce do środka i podnieść pupkę i ułożyć na nowo.

  4. #24
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,612

    Domyślnie

    Tamta dziewczynka miała rok - mój błąd. Nic w tym dziwnego, teraz moja córka bierze ubranka od niej, które ona nosiła jeszcze na jesieni... Proste: moja córka duża, tamta dziewczynka malutka Moja córka ma gdzieś 8,5kg i jakbym teraz body miała kupować to penwie 74 na styk, raczej 80.
    Spróbuję dziś to ustrojstwo na siebie włożyć z przodu i zrobić fotę. A ja dziecko włożyć sobie samej na plecy? Z tym za płytkim wpadaniem to trochę nie wiem o co chodzi...
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  5. #25
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Dziewzyny, czy rzeczywiście tula jest taka dobra (lepsza) w porównaniu do innych-> jej ceny (jak dla mnie) zabijają. wiem, każdemu co innego odpowiada,
    ale jakie są opinie większości- czuć dużą róznice między mamami szyjącymi a tulą?

    //wiem to nie ten watek i są watki z recenzjami, ale jest tego tyle, że tydz. musiałabym ogrniać a nadal miała mętlik//

  6. #26
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spinek Zobacz posta
    [...] czuć dużą róznice między mamami szyjącymi a tulą?
    Nie czuć, ale to w sumie zależy, co kto woli. Wiadomo, że każde nosidło ergo będzie się nieznacznie różniło krojem itp.
    P.s. Ja generalnie preferuję nosidła szyte na wymiar.

    franada, później postaram się napisać, o co chodzi.

  7. #27
    Chustofanka Awatar Blafia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    423

    Domyślnie

    Ja właśnie siedzę i myślę nad toddlerem WC...

    Moja Hania ma teraz 21mscy, wzrostu ok.92cm, waży 11,5kg (bez ubrania).
    W tym tygodniu nasza sówkowa Tula Standard poszła na pożyczki do znajomych, bo wydaje mi się, że na Hanię już była za mała - panel kończył jej się w połowie uda, nawet po wszelkich poprawkach, podwijaniu miednicy, podciąganiu kolan i innych cudach.

    Zastanawiam się tylko czy w toddlerze się nie utopi...
    Agnieszka, mama Hani (11.2011) i Jagody(12.2014)

  8. #28
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Nie powinna się utopić. Moja przy 13 m-cach od biedy mogłaby w toddlerze sobie siedzieć, ale było jednak ciut za duże. Margaretka ma fajną fotkę na początku tego wątku.


    edit. z wagą to bywa różnie, bo np moja waży ponad 10 kg, a w standardzie fajnie siedzi, ale później dzieci ważą podobnie, a nóżki coraz dłuższe
    podsumowując-przed roczkiem kupiłabym standard, a przed 2 latkami to już toddlera
    Ostatnio edytowane przez Magenta ; 06-09-2013 o 23:55

  9. #29
    Chustofanka Awatar Blafia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    423

    Domyślnie

    Dzięki, tak właśnie myślałam, ale zawsze mam problem z podjęciem decyzji

    Teraz tylko się zastanawiam, którą chustę przeznaczyć na ten cel
    Agnieszka, mama Hani (11.2011) i Jagody(12.2014)

  10. #30
    Chusteryczka Awatar Kamila
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    2,562

    Domyślnie

    Marcel 3 lata

  11. #31
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    proszę o pomoc czy ktoś ma Tulę mógłby mi zmierzyć dokładnie ile na ile cm ma ten wszyty obrazek?(tu akurat kółka):
    http://cdn.shopify.com/s/files/1/003..._large.jpg?533
    bez tego szarego obszycia, tylko to co jest w środku
    Pięknie proszę o pomoc!

  12. #32
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    hopsam i proszę o pomoc

  13. #33
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    a ja się zastanawiam, po czym poznać, że Standard jest już za mały? póki co nasz jest ok, pytam przyszłościowo...
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  14. #34
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    No... za krótki i za wąski panel...

    (Wysłane z telefonu.)

  15. #35
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    w sensie, że nogi za daleko wystają i górą też za dużo wygląda? czy są jakieś zasady, gdzie ma się kończyć panel? np. czy na tym zdjęciu kilka postów wyżej toddler jest jeszcze za duży albo standard za mały?
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  16. #36
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    w poście nr 30 tula standard jest ok, a toddler za duża na moje oko (dwa zdjęcia od prawej)

  17. #37
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    To zależy, czy dziecko śpi w nosidle czy nie. Jeśli śpi, panel powinien sięgać do karku, bo podtrzymanie głowy samym kapturkiem nie daje wsparcia dla górnej części kręgosłupa. Jeśli ktoś próbował kimać w autokarze lub pociągu na siedząco, to wie, o co chodzi.

    W poście nr 30 Standard jest za mały, a Toddler za duży Ja wolę szyć nosidła na miarę.

    (Wysłane z telefonu.)

  18. #38
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    To zależy, czy dziecko śpi w nosidle czy nie. Jeśli śpi, panel powinien sięgać do karku, bo podtrzymanie głowy samym kapturkiem nie daje wsparcia dla górnej części kręgosłupa. Jeśli ktoś próbował kimać w autokarze lub pociągu na siedząco, to wie, o co chodzi.

    W poście nr 30 Standard jest za mały, a Toddler za duży Ja wolę szyć nosidła na miarę.

    (Wysłane z telefonu.)
    ja też lubię szyte na miarę

    moja juz z tuli standard wyrasta, szyjemy nowe nosidła z chusty z uwzględnieniem moich i dziecka wymiarów, już nie mogę się doczekac

  19. #39
    Chustofanka Awatar olula
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    463

    Domyślnie

    fajny wątek
    zdjęcia dają jakieś wyobrażenie

    fajnie byłoby gdyby jakaś ekspertka napisała więcej o zasadach kiedy nosidło jest dobrane prawidłowo, bo nawet jak ktoś mierzy w sklepie to musi wiedzieć czego sie trzymać. Dokąd ma co sięgać. Czyli np. zdjęcie z ocena, ze tak jest dobrze a tak źle.
    Sama zastanawiam się nad doborem TULI
    Zosia (kwiecień 2006 r.), Oleńka (kwiecień 2013 r.)

  20. #40
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Ja powiem na naszym przykładzie: Zosia ma 10 miesięcy i pewnie ciut ponad 10 kg (74/80), dość tłusta jest. Jesienią było idealnie, bez zastrzeżeń. Ale teraz, jak mamy obie na sobie grube zimowe swetry, to zaczyna nam się robić ciasno, kiedy ja jestem w kurtce, a ona w kombinezonie, to jest już bardzo ciasno. W nóżkach wszystko jest moim zdaniem okej. Niedługo wiosna, więc podejrzewam, że jeszcze się spokojnie w standardzie ponosimy do jesieni. A potem to już pewnie pomału noszenie będzie w ogóle szło w odstawkę...

    Toddlera bym chętnie kupiła, ale nie stać mnie na nowego, a używanych na bazarku jak na lekarstwo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •