Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58

Wątek: Kieszonka na basen?

  1. #1
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie Kieszonka na basen?

    Mhhh... tak się właśnie zastanawiam, czy kieszonka bez wkładów nadawałaby się na basen? Próbowałyście może takiego rozwiązania? Słyszałam, że świetnie w tej roli sprawdza się Milovia z coolmaxem. Niestety nie ma już w sprzedaży tych pieluszek...

  2. #2
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    U nas kieszonka się nie sprawdziła, bo woda wpływała między warstwę zewnętrzną a wewnętrzną. Za to otulacz super się sprawdza!
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  3. #3
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Faktycznie, otulacz powinien sprostać zadaniu My na razie używamy jednorazówek na basen. Nie jestem z nich zadowolona, i co chwila trzeba kupować nową paczkę. Więc finansowo też kiepska sprawa...

  4. #4
    Chustomanka Awatar Przytulia
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Kórnik
    Posty
    518

    Domyślnie

    Też myślałam kiedyś o kieszonce, ale faktycznie otulacz powinien lepiej się sprawdzić. Za kilka dni wybieramy się na basem więc damy znać

  5. #5
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Chętnie się dowiem, czy sięs sprawdził…
    Ostatnio edytowane przez margolcia ; 07-03-2013 o 22:38

  6. #6
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,740

    Domyślnie

    nie wkładałabym gołego pula przy pupie, nawet w wodzie - ale to ja. Kąpieluszki (wielorazowe) niedrogo kupowałam np w tesco.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #7
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    jednorazówki strasznie nasiąkają wodą i tworzą balon. wydaje mi się, ze w gruncie rzeczy są malo wygodne dla dziecka.

  8. #8
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,740

    Domyślnie

    jeśli to była odpowiedź do mnie - napisałam wielo-razowe mam wrażenie, że otulacz pulowy będzie tworzył balon, bo woda może wpływać, a będzie miała problem z wypłynięciem, aczkolwiek sama nie próbowałam, a Monice się sprawdzał, więc to tylko takie moje gdybanie. Dzieci od tak dawna używają materiałowych kąpieluszek, że nie pamiętam, jak było w jednorazówkach (jakieś niedobitki z jedynej chyba przez nas kupionej paczki jeszcze się gdzieś pałętają ).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #9
    Chustomanka Awatar Aliszia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    733

    Domyślnie

    Jakoś mnie opcja pulu przy pupie w otulaczu odstrasza.... kąpieluszkę na bazarku kupiłam za 10 pln (a potem drugą dostałam w prezencie )
    Doula. Mama małej Polki, urodzonej16 czerwca 2012.

  10. #10
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    jul ja też nie wiedziałam jak będzie. Żadnego balona nie było. Ja PULa przy pupie się nie boję, jest tak samo atestowany jak i mikropolar i tak samo sztuczny
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  11. #11
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,740

    Domyślnie

    z balonem nie będę dyskutować, z atestami również, ale... jak byłam mała mieliśmy malucha ze skajową kanapą - jeśli byłam w długim ubraniu i między moją skórą a siedzeniem był materiał wszystko było w miarę ok, ale zdarzało mi się siedzieć na owej kanapie w ciepłe dni w szortkach i do tej pory pamiętam jak mało przyjemne to było No i jakoś bardzo to wspomnienie przekładam na pul dotykający gołej pupy niemowlaka (może przesadnie). Wiem, że skaj nie jest oddychający, a pul trochę tak, no ale jednak pul jest o niebo gęstszy niż polar, a tym samym mniej oddychający (przez polar wiatr przewiewa, przez pul niespecjalnie).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #12
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Przeprowadzilismy dziś test z otulaczem, mając w zanadrzu na wszelki wypadek przygotowaną jednorazówkę. No i całkiem nieźle było. W basenie chyba zdecydowanie przyjemniej poruszać się w otulaczu: jest lżejszy i nie nasiąka. Minus: trochę wody się pod niego dostaje i trzeba pamiętać po wyjściu z basenu, żeby pomóc jej wypłynąć przed położeniem dziecka na ręczniku i zdjęciem otulacza. Ogólnie ok Chyba tak już zostanie Więc, jak ktoś zainteresowany, to mam 4 sztuki huggiesów rozmiar 3 do oddania na basen

  13. #13
    Chustomanka Awatar Quenya
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Krakówek
    Posty
    830

    Domyślnie

    Ja właśnie kieszonki używam na basen dla Misiaka i bardzo dobrze ten patent się sprawdza. Mam tylko jedną uwagę - ta kieszonka, którą bierzemy na basen, bardzo przepuszcza jeśli używana jej do "zwykłych" celów - czy możliwe, że chlor wpływ na przepuszczalność PULa?
    Mi 04.2009
    Miś 01.2012
    Mel 10.2013
    Mym 09.2017

    www.milowekroki.blogspot.com
    www.spiewajaceskrzypce.pl

  14. #14
    Chustomanka Awatar Suzi
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    524

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaK Zobacz posta
    U nas kieszonka się nie sprawdziła, bo woda wpływała między warstwę zewnętrzną a wewnętrzną. Za to otulacz super się sprawdza!
    Monika, w tą sobotę Gaba plywala w Twojej kieszonce bez wkładu. Owszem woda trochę wpływała przez dziurę na wkład , robil sie trochę balonik ale ani mnie ani tym bardziej Młodej to nie przeszkadzało, za bardzo byla zajeta machaniem konczynami

  15. #15
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    My po teście z kieszonką też jestesmy zadowolone. Ciekawi mnie jednak , jak kieszonka znosi kontakt z chlorem? Czy faktycznie pul nie zacznie przeciekać...

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    258

    Domyślnie

    A co myślicie o wybróbowaniu formowanki ? tzn.: mam formowanke z dopinanym wkładem ( bawełnianą). Moze ja uzyc? a moze na to otulacz?
    Malwinka 12.05.2008, Kropka 06.12.2011 [*], Sonia 01.12.2012, Kinga 01.12.2012

  17. #17
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Dołączam się do pytania, też jestem ciekawa

  18. #18
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    258

    Domyślnie

    chyba będziemy musiały same spróbowac tylko niech pójdzie ten straszny WIAR...wrrr...
    Malwinka 12.05.2008, Kropka 06.12.2011 [*], Sonia 01.12.2012, Kinga 01.12.2012

  19. #19
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilsi Zobacz posta
    A co myślicie o wybróbowaniu formowanki ? tzn.: mam formowanke z dopinanym wkładem ( bawełnianą). Moze ja uzyc? a moze na to otulacz?
    moim zdaniem formowanka zdecydowanie odpada - nasiąknie i dzieć na dno pójdzie prawda jest taka, że pieluchy do wody (jedno i wielo) nie mają na celu wchłaniania siuśków (właśnie dlatego, że zrobiły by się ciężkie i ściągały na dno) tylko zatrzymanie ewentualnej grubszej sprawy, a siuśki sobie gustownie wypływają

  20. #20
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Ja tak troszkę OT,ale od kiedy chodzicie z dziećmi na basen? W sensie ile dzieć miał, jak zaczęłyście chodzić
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •