Strona 85 z 89 PierwszyPierwszy ... 357577787980818283848586878889 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,681 do 1,700 z 1762

Wątek: tylko dla INDIOfilek część II

  1. #1681
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaheira Zobacz posta
    Didymos Indio Zinnober i Indio Apricot Rubin takie 2 znalazłam u nas na bazarku
    rubin apricot jest cieniutki, jak dla mnie 5 kg dziecka max. tzn ja nosiłam z godzinę- dwie i 10 kg, ale na dłuższe chwile i jako jedyną chustę chyba nie polecam


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  2. #1682
    Chustofanka Awatar moniqa
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    162

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaheira Zobacz posta
    Didymos Indio Zinnober i Indio Apricot Rubin takie 2 znalazłam u nas na bazarku
    ja noszę mojego synka od urodzenia w zinnoberku. Teraz mały waży ok 9 kg i wg mnie spokojnie daje radę (ale to moje osobiste odczucie ). Nie gryzie ani nic, jest najmięciutsza.

    a i sama się dociąga.

    ja mojego zinnobra kupiłam niecały rok temu od matysi za 400zł
    Ostatnio edytowane przez moniqa ; 29-12-2014 o 15:14
    J 2010
    M 2014

  3. #1683
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żuk Zobacz posta
    rubin apricot jest cieniutki, jak dla mnie 5 kg dziecka max. tzn ja nosiłam z godzinę- dwie i 10 kg, ale na dłuższe chwile i jako jedyną chustę chyba nie polecam
    Cytat Zamieszczone przez moniqa Zobacz posta
    ja noszę mojego synka od urodzenia w zinnoberku. Teraz mały waży ok 9 kg i wg mnie spokojnie daje radę (ale to moje osobiste odczucie ). Nie gryzie ani nic, jest najmięciutsza.

    a i sama się dociąga.

    ja mojego zinnobra kupiłam niecały rok temu od matysi za 400zł
    Dzięki dziewczyny już mi się nieco wyklarowało, napaliłam się na Indio jak nie wiem co, ale nie chce wtopic kilku stówek, dlatego cenne są wasze uwagi

  4. #1684
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,993

    Domyślnie

    Apricota kupiłabym dla cięższego dziecka tylko w perspektywie upalnego lata, bo cienki, chlodny.
    Dla maluszka to cudna chusta, doskonale mi się z niej wiąże kangurka.

  5. #1685
    Chustofanka Awatar moniqa
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    162

    Domyślnie

    yaheira, jeśli kupisz indio z wełną, to pierz je tylko ręcznie, nie wiruj w pralce, delikatnie z nim trzeba

    J 2010
    M 2014

  6. #1686
    Chustomanka Awatar nemirowskaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    RAJCZA/śląskie
    Posty
    1,158

    Domyślnie

    napiszcie mi proszę czym się różni terra od moss?
    Zuzanna (16.02.2011), Lilianna (27.05.2014)
    "W obawie, by śmierć nie wydarła dziecka, wydzieramy dziecko życiu; nie chcąc by umarło, nie pozwalamy żyć." J.Korczak

  7. #1687
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nemirowskaya Zobacz posta
    napiszcie mi proszę czym się różni terra od moss?
    nie jestem pewna czy dobrze pamietam ale skladem i kolorem
    moss jest z welna, terra z lnem
    moss jest bardziej zielony, terra szarawa
    2006, 2008 i 2015
    Doradca noszenia ClauWi

  8. #1688
    Chustomanka Awatar nemirowskaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    RAJCZA/śląskie
    Posty
    1,158

    Domyślnie

    terra with wool tez
    Zuzanna (16.02.2011), Lilianna (27.05.2014)
    "W obawie, by śmierć nie wydarła dziecka, wydzieramy dziecko życiu; nie chcąc by umarło, nie pozwalamy żyć." J.Korczak

  9. #1689

    Domyślnie

    Czy któraś z szanownych Indiofilek mogłaby mi wytłumaczyć jak krowie na miedzy od czego zależy cena tej chusty? Rozumiem, że od rozmiaru/składu/stanu/dostępności, ale jak widzę bawełniane indio w rozm. 3–4 w cenach 200–600 zł to zupełnie głupieję. Planuję zakup plecakowego indio i zupełnie nie wiem, ile warto za nie dać (i za które). Z bazarku znikają szybko, a wraz z nimi znikają ceny, co utrudnia rozeznanie Może podacie przykładowe ceny (najlepiej z podziałem na kategorie ).





  10. #1690
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    Czy któraś z szanownych Indiofilek mogłaby mi wytłumaczyć jak krowie na miedzy od czego zależy cena tej chusty? Rozumiem, że od rozmiaru/składu/stanu/dostępności, ale jak widzę bawełniane indio w rozm. 3–4 w cenach 200–600 zł to zupełnie głupieję. Planuję zakup plecakowego indio i zupełnie nie wiem, ile warto za nie dać (i za które). Z bazarku znikają szybko, a wraz z nimi znikają ceny, co utrudnia rozeznanie Może podacie przykładowe ceny (najlepiej z podziałem na kategorie ).
    Jest moda na Indio, dlatego znikają szybko Co do tego ile warto dać, to nigdy nie ma gwarancji, że moda się utrzyma i że np za dwa lata na odsprzedaży nie stracisz, szczególnie, że Indio łatwo zaciągnąc (Ale tez łatwo naprawić . Ostatnio Didymos bardzo promuje bardzo inny splot- Lisca.

    Moje podejrzenie jest takie, że Lisca jest prostsza do utkania, więc jest niższy koszt produkcji, a podobnie unikalna (różne wzorki robią różne firmy, ale splot a nie wzorki- czyli Indio czy Lisca to tylko do kupienia w Diymosie).

    Cena na bazarku, po jakiej są wystawiane nie tylko Indio, moim zdaniem zależy od tego kiedy i za ile kupowała to obecna właścicielka i ile czasu uzywala, a takze ila czasu chce poswiecic na sprzedawania. I czy to limit czy standard Indio. Nowe chusty (jedno-dwuroczne) na pewno będą droższe niż chusty z dłuższa historią, n-tej włascicielki. Na polski rynek chust jakiś tam wpływ ma też rynek wtorny chust- niemiecki - ebay kleinanzeigen - ale chyba jednak wciaz malo osob decyduje sie na korespondencje bezposrednia z DE ,i poniesienie ryzyka i ceny transportu z DE do PL.

  11. #1691

    Domyślnie

    Dzięki! Już jaśniej Czy poszczególne bawełny oprócz koloru różnią się właściwościami czy też fakt bycia mniej lub bardziej pożądanymi (a zatem i różnica w cenie) wynika li tylko z ich walorów estetycznych/kolekcjonerskich? No i jaka jest zatem dobra/normalna cena za nielimitowaną bawełnę rozm. 4 w bdb stanie? 300? Mniej? Więcej? Ostatnio mi mignęło indio ultramaryna za 280 zł i poszło od ręki... Ach, i nie chodzi mi o wartość wirtualną i to, czy stracę/zyskam przy sprzedaży, bo raczej przywiązuję się do rzeczy i jak pokocham to nie oddam i będę kolejne (oby!) dzieci nosić Po prostu chcę kupić fajne indio dla siebie i nie przepłacić np. za to, że jest bardziej unikalne. A podoba mi się zdecydowana większość





  12. #1692
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    Sowa, to chyba jednak indywidualnie trzeba rozpatrywać też myślę,że to moda choć moim zdaniem wyjątkowość indio tkwi w tym luźnym splocie i czepliwości. Jeśli masz jakies widełki cenowe a upatrzysz sobie coś ukochanego to poluj, jeśli jak piszesz nie będziesz chciała się rozstać to nie stracisz a, że będzie unikalne, to źle?
    Ja zgadzam się z pewną fajną myślą, że jesli nam sie chusta podoba to bedzie dobrze nosić zatem nośność chusty zależy od indywidualnych preferencji. Niektórzy lubią cienkie,inni grube. Niektórzy bawełnę inni domieszki, niektórzy lubią jak chusta sztywno trzyma, inni jak amortyzuje ja mówiłam kiedyś,że w życiu wełny i lnu nie kupię. A teraz co? Len i wełna na stosie a wełna to indio

  13. #1693
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie


    1 kolumna:
    latte macchiato
    gold
    papaya
    gold rubin
    stroopwaffle
    OSL

    2 kolumna:
    biało-niebieskie
    cornflower
    dbdr
    north shore
    az
    darkblue gold

    3 kolumna:
    jade
    turkusowe
    PHI
    april
    greenland
    Ostatnio edytowane przez Martulec ; 31-01-2015 o 16:53


  14. #1694
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,993

    Domyślnie

    Och I w tym trzy moje pragnienia Bardzo proszę o podpis wszystkiego!


  15. #1695
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zulam Zobacz posta
    Och I w tym trzy moje pragnienia Bardzo proszę o podpis wszystkiego!
    uzupełniłam


  16. #1696
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    …to będzie o tym jak nie zostałam indiofilką…qrczę dziewczyny-jak wy polujecie na te chusty? gdzie?
    jak upatrzę cosik na niemieckiej tablicy lub ebay-to nie ma opcji wysyłki do Polski albo sprzedawca nie odpowiada, nie mam wygórowanych chciejstw-raczej skromne

  17. #1697
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    a ja mam pytanie co to ostatnio się porobiło. Bo jeszcze do niedawna to były bawełniane indiacze po 300-350zł, ba! pamietam, że dłuugo wisiały dwa phi chyba za 350 i 400zł. a teraz i na bazarku i na fejsie (to drugie nawet przede wszystkim), widze 500 zł, albo i 700zł... to są jakieś mega limity? czy to moda tak wywindowała ceny? o co chodzi??
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  18. #1698
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    moda, moda moja droga idzie lato, są częściej szukane lżejsze szmatki.

  19. #1699
    Chusteryczka Awatar emilia3333
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martulec Zobacz posta

    1 kolumna:
    latte macchiato
    gold
    papaya
    gold rubin
    stroopwaffle
    OSL

    2 kolumna:
    biało-niebieskie
    cornflower
    dbdr
    north shore
    az
    darkblue gold

    3 kolumna:
    jade
    turkusowe
    PHI
    april
    greenland

    Martulec jeśli to u Ciebie wdomu to podaj adres, wprowadzam się!!

    Stosy z moich marzeń....

  20. #1700
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    no i rynek się napędza…przykładowo mam chciejstwo na phi-wydam jak za zboże a potem jak będę puszczać-to przecież nie mogę już zejść drastycznie z ceny co by nie zbankrutować no i fakt jest też taki, że indiofilki zbunkrowały wszystkie indio i ciężko coś upolować-a to psuje rynek, dlatego ja mogę kogoś odciążyć od nadmiaru szmatek jakby co
    można by niejedną mgr napisać o chustach i marketingu, dla mnie niektóre marki są tak fantastycznie przemyślane-złoty interes

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •