Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Do kiedy zwykle nosi się dziecko?

  1. #21
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Warszawa- Stegny
    Posty
    627

    Domyślnie

    2 lata i 11 miesięcy. Dopóki nie poszła do przedszkola we wrześniu, to jeszcze w sierpniu spała w chuście w dzień.
    Przez 1,5 roku nosiłam dzień w dzień. Jak mi tego brakuje



  2. #22

    Domyślnie

    Starszą nosiłam regularnie aż zaszłam w ciążę. Miała jakieś trzy lata, noszona była nie ze względów ideologicznych, ale wyłącznie praktycznych. Była już bardzo ciężka dla mnie, a na autobus z nią na plecach szłam 10 minut, z wózkiem błotnistą drogą 40 minut.
    Młodego nie noszę już od dawna. Bardzo mi tego brakuje (psychicznie, funkcjonalnie też), wiem że on też jeszcze tego potrzebuje. Niestety mam poważne problemy z kręgosłupem, boję się że jak go obciążę i poniosę dziecko to już sama dalej nie pójdę. Ostatni raz nosiłam go jesienią. Zimą parę razy M go nosił. Jak mi tego brakuje
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  3. #23
    Chusteryczka Awatar mayetschka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    2,199

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    chyba niewózkowa
    tak niewózkowa oczywiście

    Doradca noszenia- kurs średniozaawansowany Die Trageschule® Drezden

  4. #24
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    wolne chusty
    Posty
    4,230

    Domyślnie

    moja skończyla w listopadzie 2 lata i ją jeszcze nosze, bo twierdzi ze jej zimno i nie chce chodzić
    "Ludzie od czasu do czasu potykają się o prawdę, ale większość z nich podnosi się, otrzepuje i idzie dalej, jakby nic się nie stało" W.Churchill

  5. #25
    Chusteryczka Awatar Zuz
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    2,333

    Domyślnie

    Synku był po części wózkowy, ale i gabarytami bardzo duży - noszony jest w MT przez M. do dziś i sam czasem woła że chce do mietka 16,5 kg
    Skończyłam go nosić jak miał 11 m-cy - ciąża...
    Ostatnio jak ja go wiązałam w 50% lnu to wytrzymałam 15min.

    Tośka do wózka pierwszy raz wsiadła jakoś w wieku 7 -8 m-cy i to tak o, by sprawdzić. Noszeniak pospolity Na szczęście waży jakieś 9kg i już drugą zimę nosiłyśmy się w KOALI zapiętej na max, więc w tym tempie to za rok poluzuję tylko zamki
    Uwielbiamy się nosić i liczę na to, z jeszcze długo będziemy.
    Coach dyplomowany SWPS

    Doradca d/s noszenia dzieci w chustach Akademii Noszenia Dzieci
    Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala

  6. #26
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Właśnie z M. uśpiliśmy w szmatach nasze 2,5latki. Usypiane w szmacie na ich wyraźne życzenie. Buntu chustowego na horyzoncie nie widzę

  7. #27
    Chustomanka Awatar Georgina
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,174

    Domyślnie

    U nas to przychodzi tak naturalnie. Wózka nie używamy. Jagoda od jakiegoś pół roku sama ogranicza noszenie na rzecz samodzielnych spacerów na nóżkach. Kiedy się zmęczy, chce do chusty. Na długie spacery i górskie wędrówki mąż nosi ją w nosidle. Na razie nie protestuje.
    Pewnie, że żal, że już nie chce się nosić jak kiedyś, ale wszystko ma swój czas.
    Może czas pomyśleć o następnym chuściochu?





    Bubu 7.9.2010

  8. #28
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Moje dzieci drobne, najstarszą nosiłam na rękach (chust nie znałam) sporo, potem sporadycznie, dopóki nie zaszłam w ciążę- a miała wtedy...7lat młodszą też nosiłam (na końcu w kółkowej) też dopóki nie zaszłam w ciążę- czyli do ok. 2,5 roku, w ciąży sporadycznie na rękach. Ale przed świętami jak zobaczyła że małego noszę na plecach, to też chciała i jak mały usnął , to ją ponosiłam i nawet posprzątałam z nią na plecach łażienkę- miała 3,5roku i pewnie jeszcze nie raz ją ponoszę.
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •