Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27

Wątek: a może to opisać?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    7

    Domyślnie a może to opisać?

    Witajcie!
    Tak jak część z Was zamiast rozpocząć przygodę z tym portalem od wpisu tutaj poczęłam w pierwszej kolejności penetrować jego zakątki. Przepraszam serdecznie i dotarwszy tutaj spieszę naprawić ów błąd
    Mam na imię Małgorzata i jestem mamą dwójki kochanych dzieciaczków: Franka (2007) i Michalinki (2009).
    Chustuję od 2 lat ale ten okres uznaję za niepełny, bo do wczoraj ograniczał się do chusty kółkowej, która nie w pełni nasyciła moje oczekiwania. Może nieudolność w zastosowaniu sprawiała, że byłam niepewna bezpieczeństwa Franka i pogotowie rąk jednak musiało być w ciągłym odwodzie. Od wczoraj jestem, wraz z Michasią, szczęśliwą i zachwyconą posiadaczką chusty wiązanej Data to o tyle przełomowa, że z racji mieszkania na 5 piętrze bez windy, odkryła przed nami pole możliwości samodzielnego poruszania się po świecie pozadomowym z dwójką dzieciaków. Cud!
    Przy okazji przywitania powiem Wam o pomyśle, który zakiełkował w mojej głowie. Mianowicie jak zapewne wiecie publikacji na temat chustonoszenia w Polsce jest jak na lekarstwo a mi zbliża się pisanie pracy magisterskiej. Co prawda mam temat niezwiązany z chustami ale przeglądając różniste strony na ten temat zaczęłam się zastanawiać nad zmianą. Może chciałybyście wspomóc mnie w takim zamyśle?
    powitalne!

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie Re: a może to opisać?

    Witajcie!!!

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar aneta.s
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Bieruń :)
    Posty
    3,436

    Domyślnie Re: a może to opisać?

    Witamy!
    Kamilek - 16 marca 2006
    Julianek -25 października 2007

    My soul is painted like the wings of butterflies...

  4. #4
    Nymphadora
    Guest

    Domyślnie Re: a może to opisać?

    witaj!

  5. #5

  6. #6
    Chustomanka Awatar pulcheria
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    587

    Domyślnie Re: a może to opisać?

    Witaj i realizuj pomysł
    Ania, mama Jaśka (26.08.04), Zuzi (14.03.08), Jagódki (18.04.16) i Józia (31.01.19)

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Musli
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,586

    Domyślnie Re: a może to opisać?

    Cytat Zamieszczone przez gomama
    Przy okazji przywitania powiem Wam o pomyśle, który zakiełkował w mojej głowie. Mianowicie jak zapewne wiecie publikacji na temat chustonoszenia w Polsce jest jak na lekarstwo a mi zbliża się pisanie pracy magisterskiej. Co prawda mam temat niezwiązany z chustami ale przeglądając różniste strony na ten temat zaczęłam się zastanawiać nad zmianą. Może chciałybyście wspomóc mnie w takim zamyśle?
    powitalne!
    Napisz koniecznie jak juz wymyślisz temat Pomoc myślę że się znajdzie, a jaka to specjalizacja?
    Witaj i rozgość się
    nie ma mnie, wracam w niedzielę


    blog http://szandorowemusli.blogspot.com
    dziergadełka http://musli-ruszyczmiejsca.blogspot.com

  8. #8
    Chusteryczka Awatar bubusita
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,905

    Domyślnie Re: a może to opisać?

    Cytat Zamieszczone przez Musli
    Cytat Zamieszczone przez gomama
    Przy okazji przywitania powiem Wam o pomyśle, który zakiełkował w mojej głowie. Mianowicie jak zapewne wiecie publikacji na temat chustonoszenia w Polsce jest jak na lekarstwo a mi zbliża się pisanie pracy magisterskiej. Co prawda mam temat niezwiązany z chustami ale przeglądając różniste strony na ten temat zaczęłam się zastanawiać nad zmianą. Może chciałybyście wspomóc mnie w takim zamyśle?
    powitalne!
    Napisz koniecznie jak juz wymyślisz temat Pomoc myślę że się znajdzie, a jaka to specjalizacja?
    Witaj i rozgość się
    Tak, tak koniecznie napisz(ja teraz też jestem na etampe magisterki ). Witamy serdecznie!
    Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
    *Paulo Coelho*

  9. #9
    Chusteryczka Awatar skybear
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    nad polskim morzem
    Posty
    1,878

    Domyślnie Re: a może to opisać?

    witaj
    uwazam ze to swietny pomysl
    net mi znów zabrali...

  10. #10
    Chustomanka Awatar iska1
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    538

    Domyślnie Re: a może to opisać?

    Witajcie! A pomysł fajny!

  11. #11
    Chusteryczka Awatar miedziana
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    1,556

    Domyślnie Re: a może to opisać?

    Witaj Koniecznie realizuj pomysł - warto przecierać szlaki
    Szymon - moje kwietniowe słońce

  12. #12
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    .
    Posty
    4,759

    Domyślnie Re: a może to opisać?

    Witamy serdecznie Po pierwsze- to prawda- chusta wiązana sprawia, że poznajemy świat od nowa i z nowej perspektywy Po drugie- powodzenia z pisaniem pracy, myślę, ze moznaby powaznie zastanowić się nad zmianą tematu bo chustowanie to temat bardzo ciekawy A jaki kierunek studiow jesli moge spytać?
    No i milego buszowania w forumowni
    http://edu-mata.blogspot.com/
    https://www.facebook.com/EduMatablogspotcom/
    Syn Pierwszy - 06.2007 r.
    Syn Drugi - 10.2008 r.
    Córka Pierwsza - 03.2014 r.
    Córka Druga - 04.2018

  13. #13
    yena
    Guest

    Domyślnie Re: a może to opisać?

    witaj, gomamo

    kiedyś założyłam wątek o tym, że dopiero wiązanka pozwala w pełni poznać smak chustonoszenia i poczuć się chustomamą (też zaczynałam od kółkowej). cieszę się, że masz już swoją wiązankę

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    7

    Domyślnie Re: a może to opisać?

    dziękuję wszystkim za ciepłe przyjęcie

    kierunek na której zdobywam "magazyniera" to kulturoznawstwo. zatem temat mógłby poruszać np.: kwestie społecznościowe chustomam. Kto wybiera, zaraża się ideą chustonoszenia i dlaczego; albo jak są ze swym słodkim ciężarem przyjmowane w społeczeństwie, może też poruszać związek chust z eko-życiem... sama nie wiem. Może macie jakieś sugesie?

  15. #15
    yena
    Guest

    Domyślnie Re: a może to opisać?

    gomma, załóż osobny wątek, a z pewnością pomysły się posypią

  16. #16
    Chusteryczka Awatar nianja
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,762

    Domyślnie Re: a może to opisać?

    Witaj Temat świetny!

  17. #17
    Guest

    Domyślnie Re: a może to opisać?

    witaj

  18. #18
    Chusteryczka Awatar lori
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,150

    Domyślnie Re: a może to opisać?

    witaj serdecznie
    też mam synka Franka
    http://milimoistudio.pl/ - Mili Moi Studio - fotografia rodzinna, dziecięca, portret
    https://milimoiwbeskidzie.wordpress.com/ - nasze przygody w Beskidzie

    F 2008 L 2010 K 2013 I 2015

  19. #19
    Chustonoszka Awatar enkeli
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    zasypana śniegiem w Krainie św. Mikołaja
    Posty
    59

    Domyślnie Re: a może to opisać?

    Cytat Zamieszczone przez gomama
    dziękuję wszystkim za ciepłe przyjęcie

    kierunek na której zdobywam "magazyniera" to kulturoznawstwo. zatem temat mógłby poruszać np.: kwestie społecznościowe chustomam. Kto wybiera, zaraża się ideą chustonoszenia i dlaczego; albo jak są ze swym słodkim ciężarem przyjmowane w społeczeństwie, może też poruszać związek chust z eko-życiem... sama nie wiem. Może macie jakieś sugesie?
    Czesc!

    Dobry pomysl!
    Mozesz wyjsc od "historii" noszenia w chustach w innych kulturach (niemoznosc rezygnacji z pracy i obowiazkow, potrzena wolnych rak, ciagla obecnosc starszych dzieci wokol), i przeniesc to do naszych realiow. Czy cos sie zmienilo czy sa podobne potrzeby nawet w tak "techniczym i latwiejszym swiecie" jak dzisiejszy? I czy w sumie mamy decydujace sie na noszenie w chustach nie maja tych samych potrzeb, co mamy (kurcze - to babcie i prababcie, i pra pra), ktore nosily kiedys lub ktore nosza w innych kulturach.
    Samo pojdzie.
    A ile zdjec mozesz dolaczyc.
    Poszperaj po watkach i juz samo Ci sie ulozy.
    Mozesz czasem na zajecia z promotoerem zabrac dziecie w chuscie i wtedy powiedza, ze jestes calkiem w temacie.
    enkeli - prywatnie mama Panny Migotki - Aino, od 14.01.2009
    Mama Muminka: "Ale mogę Ci narysować jeża, jak będziesz grzeczna..." ("Tatuś Muminka i morze")
    Pamiętaj, że Matkę Ziemię pożyczyliśmy od naszych wnuków...

  20. #20
    Chustomanka Awatar jujama
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    okolice Legionowa :)
    Posty
    1,328

    Domyślnie Re: a może to opisać?

    Witaj gomamo! Świetny pomysł, a na takim kierunku to w ogóle bomba. Łącz przyjemne z pożytecznym. Nawet kupowanie kolejnych chust będziesz mogła wytłumaczyć "zbieram materiały do magisterki"
    JUlcza (16.04.2006), JAcusiowa (9.05.2008) i MAćkowa (14.12.2012) mama Magda
    http://jama-jujamy.blogspot.com/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •