Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2456789101112
Pokaż wyniki od 221 do 235 z 235

Wątek: Odparzenia przy stosowaniu wielo...

  1. #221
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Ja wysadzałam nad umywalką, noworodki nawet. Takie prawie siedzące to łapałam za uda, opierałam plecami o swoją klatkę piersiową. Tylko że nie na każde siku czy kupę - na tyle na ile pozwalał mi czas i zauważanie sygnałów. Przy dwójce łatwo nie jest, to fakt


  2. #222
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    ja pomagałam w siedzeniu na nociku jak miał 5 mcy ale na pocz to czas leciał a siku nie potem jak automat. Teraz starszak ni rozumie po co młodemu beda potrzebne pieluchy skor o jest nocnik. Tłumacze, ze bedziemy go szybko uczyc siku i kupe na nocnik - to rozumie. Musiałam kupic nowe nocniki dla drugiego...

  3. #223
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Ja ostatnio doszlam do wniosku ze nie chodzi o jakis magiczny sik zebowy, ale o ruchliwosc. Spiacy maluszek sie nie obciera, jak sie bardziej zaczyna poruszac to tarcie o mokra pieluche robi swoje. Po nocy bylo super, mimo ze sik o wiele wiekszy niz w dzien wyprodukuje zanim zmienie. Zaczelam smarowac poteznie naprawde jak najtlustszymi specyfikami, L coraz czesciej wstaje na czworaka, sprawniej sie porusza i czerwieni mniej. A zebow nadal nie widac
    Mam tez przepis na super smarowidlo, nawet na moje rece samo wcieranie miedzy zmiana pieluchy a umyciem niezle pomoglo, a juz rany mialam od ciaglego moczenia, ale to nie na tel do pisania Jak ktos bedzie chcial to moge wrzucic co wolniejszego wieczora.
    01.2014 G., 03.2016 L.

  4. #224
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    inwyt wrzuc te smarowidła chetna jestem...

  5. #225
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Krówko podaję jaki robiłam krem ostatnio, mi ręce pięknie ratuje, mimo że nie smaruję jakoś specjalnie, czasem jak pamiętam to wieczorem maznę oprócz wcierania przy zmianie pieluchy, a już u 3 lekarzy byłam, bo myślałam, że to niemożliwe mieć aż rany od samego robienia przy dzieciach (wiadomo, że ciągle się moczy ręce, ale przecież ich nie zostawiam, aż wyschną same a jednak 3 lekarzy potwierdziło, że to żaden grzyb ani nic takiego i wydaje się że ten krem to potwierdza, bo pomaga).
    Z góry przepraszam za słabą formułę proporcji, ale robiłam "na szybko" a większość miałam podane w ml, szybciej mi było przeliczyć to co w g. Na kolejną porcję już się postaram przeliczyć na g, bo wtedy można precyzyjnie odmierzyć, a z tymi ml to tak na oko w sumie jest, jak tam mi się wydaje że miarce siedzi.

    faza tłuszczowa:

    lanolina 15ml
    masło shea 15ml
    masło mango 15ml
    masło kakaowe 15ml
    masło makadamia 15ml
    masło avocado 15 ml
    skwalan 5ml
    olejek makadamia 5ml
    olejek z arbuza 5ml
    olejek lniany 5ml
    olejek jojoba 2,5 ml
    olejek arganowy 2,5ml
    olejek z aronii 2,5ml

    faza wodna:

    woda 12,5ml
    mocznik 5ml
    gliceryna 10ml

    faza c (do schłodzonego poniżej 40 st. C):
    wit. e 2,5ml
    olejek migdałowy 5ml
    bisabolol 2,5ml

    Fazę tłuszczową rozpuszczać w kąpieli wodnej (miseczka wstawiona do większej miseczki z wrzątkiem) do połączenia, intensywnie mieszając połączyć z wodną, po schłodzeniu poniżej 40 st. C dodać elementy wrażliwe na temperaturę. Mi wyszła z takich proporcji raczej gładka masa, nie rozpuszcza się, nie rozwarstwia, bardzo wydaja, zostawia delikatną tłustą warstwę na skórze, ale nie jest to coś co by przeszkadzało albo dawało wrażenie torby foliowej na skórze, raczej miękkiego kocyka jeśli już
    01.2014 G., 03.2016 L.

  6. #226
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    o rety długa lista ja mam rece sciągnięte i suche ciagle myje i susze itp. ale jeszcze stopy dramat. Testowałam juz wiele róznych mazideł apetecznych, recpeturowcych ale hm jeszcze nie. Te składaniki masz jakis sklep z namiarem moze być pw.

  7. #227
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Krówko ja kupowałam na www.zrobsobiekrem.pl
    Wyszło mi ok 150zł z przesyłką, ale miałam już lanolinę, glicerynę, mocznik i wit. e. Z tym że brałam najmniejsze porcje dotępne, a wyjdzie na 4-5 pudełek kremu, a robię w takim normalnym kuchennym, a nie mikro-kremowym.
    No ja też próbowałam już różnych rzeczy, w końcu dostałam maść ze sterydem czy czymśtam i nakaz noszenia ciągle rękawiczek (hehehe). Oczywiście rękawiczki ciągle to niewykonalne, ale staram się czasem chociaż. Podpowiedział mi lekarz nitrylowe bezpudrowe zamiast lateksowych i są naprawdę świetne, nie trzeba po zdjęciu zaraz myć rąk obklejonych pudrem i zaśmierdłych. No i ten krem wykombinowałam. Biorąc pod uwagę częstotliwość z jaką udaje mi się zakładać rękawice to raczej jemu przypisuję poprawę Po steryd w końcu sięgać nie musiałam.
    01.2014 G., 03.2016 L.

  8. #228
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Przypadkiem zauwazylam ze o kremach piszecie

  9. #229
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    1

    Domyślnie

    Moim zdaniem to wina dzisiejszych proszków do prania sa zbyt żrace i drazniace... nalezaloby prac dzieciece ciuszki w szarym mydle

  10. #230
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Dejemny ja piore w robionym samodzielnie, na bazie sody. Także u nas ten aspekt odpada. Za to na 100% tarcie. Widać po tym jak jest nieruchoma jakis czas jaka różnica w pieluszce.
    01.2014 G., 03.2016 L.

  11. #231

    Domyślnie

    Moim zdaniem masło kakaowe robi całą robotę - świetnie natłuszcza!

  12. #232
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Masło kakaowe miałam też w poprzedniej recepturze, która tak nie pomagała, więc obstaeiam co innego jednak. Zdecydowanie pomaga właśnoe smarowidło, rękawiczki nadal mam, krem się skończył, ręce moje znów masakra, pupa dziecka znów czerwona.
    Ponieważ temat o odparzeniaxh w wielo to dodam - ja smaruję na potęgę bo używam prefoldów z wełnianymi gaciami, w pulu sobie nie ma jak poszaleć pod tym względem.
    01.2014 G., 03.2016 L.

  13. #233
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,240

    Domyślnie

    Poprzedniczka nie spamowala
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  14. #234
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    2

    Domyślnie

    Najlepszym sposobem na odparzenia jest sudocrem.

  15. #235
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    spam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •