Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 235

Wątek: Odparzenia przy stosowaniu wielo...

  1. #181
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    genia w każdym pamperach jest chemia i środki łagodzące, a co do uczucia suchości to polemizowałabym
    jak chcesz, żeby dziecko miało naprawdę sucho to polecam welur syntetyczny, ale nie jest to tkanina naturalna, choć warto spróbować
    a ta wełenka nie gryzie, fajna jest ona dodatkowo masuje te chore miejsca i pobudza krążenie w chorym miejscu, żeby przyspieszyc regeneracje

    inwyt wełenkę mam u siebie w sklepie i powtórzę się - nie drapie, jest fajniutka

    dziewczyny istotne jest tez to w czym pierzecie, bo większość proszków ma okropne wypełniacze, które nie wypłukują sie podczas prania (płukania), osiadają na odzieży (pieluszkach) i potem drażnią skórę :/
    Amelka lipiec`12 Zuzia sierpień`15 Alicja marzec`18
    fb Naturalnie dla dziecka: https://www.facebook.com/pages/Natur...11082035818542

  2. #182
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    O kurcze, tu każdy sklep ma chyba Muszę pomyśleć o jakiejś działalności, w sumie jak zaglądam czasem na mejla firmowego to włos mi się jeży, może zacznę dziergać gacie wełniane?
    Hehe, ale serio to dzięki za namiar Zobaczę jeszcze jak po moim kremidle, dziś pół dnia strawiłam na robienie, może pomoże. Pupa po całym dniu w wełniakach, nawet przy częstej zmianie i smarowaniu lanoliną, jednak była w czerwone kropki, zlewające się już miejscami, więc na noc pampuch poszedł A wcale nie jest w nim sucho, mam wrażenie, że pupa bardziej mokra niż w wieluszkach, na opakowaniu nic o magicznych super-hiper-kremach nie ma, więc nie wiem naprawdę co w nim pomaga. Prefoldy prane w proszku własnej roboty, także zero wypełniaczy, dużo nie sypię, czasem dodatkowe płukanie nastawię. Chyba je wykwaskuję, chociaż wątpię czy to wiele pomoże, bo suche niemal dziś zmieniałam co chwilę, naprawdę pupa w pampie widać aż że mokra w porównaniu z nimi, i lipa jednak.
    Swoją drogą tak myślałam o tym, że tak z przodu tylko brzydko, czyżby to znaczyło że L większość czasu jednak na brzuszku? W sumie i drzemki brzuszkowe się zdarzają, ale jednak spania większość na pleckach, a z tyłu pupka ładna. Nieodgadnione są dla mnie kwestie podrażnień pupy u L...
    01.2014 G., 03.2016 L.

  3. #183
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    [QUOTE=plejady;3339875]genia w każdym pamperach jest chemia i środki łagodzące, a co do uczucia suchości to polemizowałabym



    nie polecam pamperów, wiem, że to plastik i chemia, tyle że akurat tu myślę, że te granulki mogą wciągać mocz w głąb pieluchy i dlatego nie drażni dziecku skóry (co nie znaczy,że polecam pampersy)

    welur syntetyczny miałam w otulaczu s od agis na zakladkach i przekonałam się, ze jest super. Dlatego zamowilam u niej potem kieszonke z nim,ale już nie miała a nie znam innych pieluszek z tym materialem

  4. #184
    Chustomanka Awatar pasquda
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    Masło shea jest dobre na odparzenia, wogóle na wszystko jest dobre Ale tłuste, więc przy wielorazówkach ostroznie. Ale zawsze mozna potem je odtłuścic, a pupa jak marzenie.
    Zakończyłyśmy cysianie w wieku okrągłych 4 lat
    M1 X 2007, M2 V 2016

  5. #185
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plejady Zobacz posta
    genia w każdym pamperach jest chemia i środki łagodzące, a co do uczucia suchości to polemizowałabym
    jak chcesz, żeby dziecko miało naprawdę sucho to polecam welur syntetyczny, ale nie jest to tkanina naturalna, choć warto spróbować
    a ta wełenka nie gryzie, fajna jest ona dodatkowo masuje te chore miejsca i pobudza krążenie w chorym miejscu, żeby przyspieszyc regeneracje

    inwyt wełenkę mam u siebie w sklepie i powtórzę się - nie drapie, jest fajniutka

    dziewczyny istotne jest tez to w czym pierzecie, bo większość proszków ma okropne wypełniacze, które nie wypłukują sie podczas prania (płukania), osiadają na odzieży (pieluszkach) i potem drażnią skórę :/
    Jaki więc proszek polecasz?

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  6. #186
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    Ja ostatnio używam eukaliptusowy, bez wypełniaczy, fosforanów i innych zbędnych rzeczy jak chcesz to prześle Ci próbkę

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    Amelka lipiec`12 Zuzia sierpień`15 Alicja marzec`18
    fb Naturalnie dla dziecka: https://www.facebook.com/pages/Natur...11082035818542

  7. #187
    Chustomanka Awatar pasquda
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    a gdzie można zdobyc ten eukaliptusowy?
    Zakończyłyśmy cysianie w wieku okrągłych 4 lat
    M1 X 2007, M2 V 2016

  8. #188
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    przede mną pierwsza dostawa, już w nadchodzącym tygodniu będzie do kupienia w moim sklepie
    nie wiem czy mogę tu podać nazwę, żeby nie robić reklamy zatem jakby co to zapraszam na pw

    pisze juz z kompa zatem mogę podać pełny skład proszku:
    100% olejek eukaliptusowy (również czysty, bez wypełnaczy; swoją drogą jest bardzo łatwy test, żeby sprawdzić czy olejek jest OK), węglan sodu, metakrzemian sodu, tripolifosforan sodu

    tak jak pisałam wyżej proszek zawiera wyłącznie biodegradowalne komponenty, nie zawiera wypełniaczy, enzymów, wybielaczy i fosforanów, woda po praniu jest nieszkodliwa dla środowiska
    Amelka lipiec`12 Zuzia sierpień`15 Alicja marzec`18
    fb Naturalnie dla dziecka: https://www.facebook.com/pages/Natur...11082035818542

  9. #189
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Plejady brzmi fajnie Sklep łątwo znaleźć Wczoraj sekundę mi to zajęło, także nie ma z tym problemu. A zdradzisz ile taki proszek będzie kosztował? On się do pieluch będzie nadawał, prawda?
    01.2014 G., 03.2016 L.

  10. #190
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    inwyt
    tak - jak najbardziej będzie się nadawał do pieluszek postaram się jeszcze zrobić testy czy dodatek olejku z eukaliptusa, lawendy albo drzewa herbacianego wystarczy by odkazic pieluszki wtedy nappy fresh byłby zbedny

    ceny wyslalam na pw
    Amelka lipiec`12 Zuzia sierpień`15 Alicja marzec`18
    fb Naturalnie dla dziecka: https://www.facebook.com/pages/Natur...11082035818542

  11. #191
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Co do dodatku olejku z drzewa herbacianego to nie ma właściwości dezynfekujących bo jest zbyt rozcieńczony. żeby miał to trzeba by go wlać tyle, że miałby działanie drażniące. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1360273/ (na grupie na FB o tym dziewczyny pisały).

    o tym, że nappy fresh jest zbędny teź już wiele razy było. Lepiej dziala wysoka temperatura przy praniu


  12. #192
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    HoliPoli wszystko zależy od tego jaki to jest olejek, często olejki mają w skladzie duzo wypełniaczy i innych zbędnych dodatków, olejek dodany do tego proszku jest czysty, zatem ma też mocniejsze dzialanie, mam nadzieje ze uda sie przeprowadzic badania, które pokazą czy lepiej odkaża pieluchy niz ten, który był uzyty do poprzedniego testu

    wyzsza temperatura rzeczywiscie wystarczy, ale na pewno nie jest to bardziej ekonomiczne
    Amelka lipiec`12 Zuzia sierpień`15 Alicja marzec`18
    fb Naturalnie dla dziecka: https://www.facebook.com/pages/Natur...11082035818542

  13. #193
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    absolutnie nie polecam wełny leczniczej. U nas po 1x nastąpiła masakra. Pupa cała strasznie zaogniona - jedna wielka rana. Z małego odparzenia od zębów zrobiło się straszne odparzenie. Nie dla każdego to jest. A młody na wełnę uczulony nie jest bo i otulacz i gatki wełniane są ok.

  14. #194
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    Marta a jestes pewna, ze to po tej wełnie? Moje male pupki tez dość wrażliwe, ale wełna zawsze super dzialala. Co moglo wywolac taka reakcje?
    Amelka lipiec`12 Zuzia sierpień`15 Alicja marzec`18
    fb Naturalnie dla dziecka: https://www.facebook.com/pages/Natur...11082035818542

  15. #195
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Kurcze, u nas nawet w pampie już cała czerwona pupa, myta i smarowana moim mazidłem za każdym razem Niech już wyjdą te zęby! Ani ich śladu poza sikiem
    01.2014 G., 03.2016 L.

  16. #196
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plejady Zobacz posta
    Marta a jestes pewna, ze to po tej wełnie? Moje male pupki tez dość wrażliwe, ale wełna zawsze super dzialala. Co moglo wywolac taka reakcje?
    jestem 100% pewna bo aż tak źle nigdy nie było i to po 1h od założenia wełny. Ale już chyba wiem dlaczego. Wełna pewnie działa dobrze jak są odparzenia "od pieluszek", natomiast jak się zmienia dieta albo idą zęby i wtedy mocz się staje dosyć ciężki i palący a kupa "kwaśna" (u nas taka kupka zmyta po po kilku minutach jak się nie zauważyło od razu strasznie odparzała) to wtedy wełna nie pomoże. Przynajmniej u nas pogorszyła bardzo sprawę. A młody nosi wełniane gatki, spodnie, body, śpi w wełnianej piżamce i ze skórą nic się nie dzieje. Dlatego obstawiam, że winne jest połączenie wełna + zęby. Nam pomagało jedynie ciągłe wietrzenie pupy i psikanie roztworem nadmanganianu potasu. A przed ubraniem czegokolwiek smarowanie domowym mazidłem.

  17. #197
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Dziewczyny w kwestii odparzeń; co lepsze linomag jeśli tak to który? Czy weleda? Szukam czegoś idealnego.

  18. #198
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    bepanthen masc ochronna polecam

  19. #199
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Linoderm z czerwoną nakrętką i weleda, bo ma trochę cynku a nagietek też świetnie działa
    córki: M 04.2012, R 11.2013 i B 08.2016 27tc [*]

  20. #200
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Może się komuś przyda
    http://www.srokao.pl/2011/08/analiza...my-z.html?m=1#
    Mustela, babydream albo hipp no i weleda

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •