Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 235

Wątek: Odparzenia przy stosowaniu wielo...

  1. #101
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Rozumiem, że nie chcesz zatłuścić wkładów bephantenem? Może zastosuj na ten czas wkłady jednorazowe typu bibułka- są także biodegradowalne, które wywalasz do klopa, jak i tańsze, które lądują w koszu.

  2. #102
    Chustoholiczka Awatar gazetka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    5,042

    Domyślnie

    Tak, chodzi o zatłuszczenie,
    ale bephanten wiem że zatłuszcza, a zastanawiam się np czy maść tormentalum albo jakaś podobna, czy zatłuści też pieluchę jeśli się powietrzy pupę i maść się wchłonie.
    Poza tym odparzenie jest coraz mniejsze od samego stosowania pieluch z polarkiem, więc sama sobie odpowiadam że może zagoić się bez kremów.
    Myję pupę jak jest bardzo brudna w umywalce mydłem marsylskim, moje dłonie wysusza bardzo więc może pupkę też i o to nam chodzi

  3. #103
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    A co z zasypkami,też zatłuszczają? Myśmy ostatnio użyli pudru z nivei bo młody po podróży w jedno cały się odparzył, i mu wszystko zeszło, a pieluszki chłoną jak dawniej.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  4. #104
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Do tej pory jakos nam sie udawalo uchronic przed odparzeniami (czasem bylo niewielkie zaczerwienienie miedzy posladkami, np. po nocy, dluzszej drzemce), ale po dzisiejszej nocy pupa wyglada bardzo nieladnie... zaczerwienienie siega kosci krzyzowej, wychodzi na 3cm z kazdej strony pupa juz byla dlugo wietrzona od rana, podsypywana maka, ale to wszystko nic nie daje, kolor czerwony dalej tak samo zywy. Smaruje Bepanthenem, ale co dalej? Lepiej zalozyc pampersa czy bambusowa formowanke? Moze jednak masc z cynkiem?

    Mysle jeszcze nad przyczyna odparzenia, do tej pory H spala w bambusach od pupy, kieszonki czasem zakladalam w dzien. Czy to mozliwe, ze pupa tak wyglada po zalozonej pierwszy raz na cala noc kieszonce?


    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  5. #105
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    mist, najlepiej to tetrę załóż no i wietrz. A jak nie tetrę to bym bambusa założyła.
    No chyba, że najładniejsza pupa w pampersie to nie ma co dziecka męczyć i zakładaj pampka.

    I sądzę, że to mogło być po nocy w kieszonce, bo pewnie jednak dłużej była wtedy na pupie niż w dzień. A pieluchy dobrze wypłukane? Może to stąd odparzenie, że resztki proszku zostały i to + cała noc dało efekt czerwonej pupy?

    aha, a po maściach to nie zapomnij odtłuścić pieluch


  6. #106
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    potwierdzam, czasem lepiej grubo natłuscić pupkę i włożyć pampersa i za długo go nie trzymać i tak powtarzać, pieluchy oszczędzisz przed zatłuszczeniem, a te kilka pampków-no trudno....

  7. #107
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Sudokrem + czeste zmiany bambusow opanowaly sytuacje

    Czy myslicie, ze specjalnie bede je musiala teraz odtluszczac? Wydawalo mi sie, ze latwiej z nich zejdzie krem w 60 stopniach niz z np. polaru, wiec nie bedzie takiej potrzeby...

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  8. #108
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    namocz na noc w gorącej wodzie z płynem do naczyń i wypłucz rano z płynu i puść na 60 potem może jeszcze cykl jakiś krótki gdybyś widziała pianę podczas prania.

  9. #109
    Chustoholiczka Awatar gazetka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    5,042

    Domyślnie

    U mnie w końcu do zera odparzenie wyleczyło mydło marsylskie z olejem palmowym (wysuszające) i olej kokosowy. Ktoś tu wcześniej napisał że olej spiera się z pieluch w pralce. Ja też zatłuszczenia jeszcze nie zaobserwowałam.
    żadne sudokremy, nawet weleda z cynkiem. Ewentualnie właśnie bepanthen jak były najgorsze rany.

  10. #110
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Gazetko, jak ci sie sprawdza na dluzsza mete olej kokosowy? Nie pojawiaja sie odparzenia? Dopiera sie bez strippingu?

  11. #111
    Chustomanka Awatar diu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Podbijam temat, bo właśnie się mi mały odparzył
    Jesteśmy na wielo od prawie urodzenia - teraz ma 2 tygodnie i od kilku dni jest problem. W rowku odparzone, a tam, gdzie skóra ma kontakt z mokrą pieluchą - małe czerwone kropeczki. ewidentnie od pieluchy, bo przy brzuszku i na udkach tez sa, wiec to pewnie nie kwestia chusteczek nawilzanych.
    uzywam tetry lub flaneli plus otulacz. wstepnie płucze, piore w dzidziusiu na 60 st plus nappy fresh. moze jeszcze właczyc dodłaatkowe płukanie ? Położna doradziła zmienić proszek na biały jeleń.
    moze za bardzo przesikał pieluche? nie informował płaczem, ze mu zle, to i podczas trzygodzinnej drzemki pieluchy nie zmieniałam, za to po obudzeniu widziałam, że cała mokra.
    teraz uzywam eko jednorazowek, smaruje sudocremem, wietrze - nie pogarsza sie, ale i bardzo nie poprawia. boje sie załozyc wielo. ALe też nie chcę z wielo rezygnować. Pieluchy inne niż tetra i flanela nie wchodzą grę - nie mam żadnych innych.
    co byscie radziły?
    Jestem forumową bibliotekarką - akcja "Wędrujące książki"

  12. #112
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Diu, moze synek nie lubi miec mokro od pupy? Spróbowałabym położyć na tetrę wkładkę z mikropolaru.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  13. #113
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Diu, ja bym wrzucała na dodatkowe płukanie po praniu zasadniczym. Proszek też możesz spróbować zmienić ale może to jednorazowa akcja od przemoczenia właśnie? Ja bym wietrzyła ile się da.
    To że nie informował, że mu źle to mnie nie dziwi, moja też nigdy nie narzekała na to, że ma mokro. Miałam wręcz wrażenie, że jako noworodek to chętniej zasypiała w mokrej niż w suchej


  14. #114
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Diu - to może nie być wina pieluchy. Ja specjalnie przeszłam na wielo żeby nie mieć odparzeń. Jeśli sudokrem nie działa to spróbuj czegoś innego. U mnie działa Tormentalum (tylko nie pomyl z Tormentiolem) na odparzenia, a zapobiegawczo stosuje Linomag. Ja smaruje pupę używając wielorazowych pieluch, wolę je odtłuszczać raz na jakiś czas niż fundować młodemu odparzenia.

  15. #115
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    Diu, ja bym posmarowała pupę olejkiem arganowym. Częste wietrzenie i mycie pupy mydełkiem po prostu. Arganowy gdy moje dzieci już starsze były ale idealnie łagodzi wszystkie problemy skórne. Kiedy dzieci były małe stosowałam Linomag ale taki A+E chyba jednak był skuteczniejszy od tradycyjnego.
    A może te kropeczki to póki co potówki? Myślę że dobrym rozwiązaniem jest ten polarek albo kawałek welurku syntetycznego dla poczucia suchości przy pupie.
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  16. #116
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaheira Zobacz posta
    Diu - to może nie być wina pieluchy. Ja specjalnie przeszłam na wielo żeby nie mieć odparzeń. Jeśli sudokrem nie działa to spróbuj czegoś innego. U mnie działa Tormentalum (tylko nie pomyl z Tormentiolem) na odparzenia, a zapobiegawczo stosuje Linomag. Ja smaruje pupę używając wielorazowych pieluch, wolę je odtłuszczać raz na jakiś czas niż fundować młodemu odparzenia.
    Dlaczego Tormentiol nie jest odpowiedni na małą pupkę?

  17. #117
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Mlena tormentiol zawiera kwas borny/borowy, który przenika przez te delikatna dziecięcą skórkę i kumuluje sie w organizmie a jest b. Toksyczny.
    Tapatalk.
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  18. #118
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    a nam pielęgniarki na pediatrii kazały smarować pupę tormentiolem właśnie. zaufałam-nie sprawdzałam czy jest szkodliwy. natomiast jesli linomag-to tylko ten tradycyjny-zielony śmierdziel. pozostałe już zawierają chemiczne kwiatki (btw. witam serdecznie, do mnie dopiero lecą pierwsze wielo-już nie mogę się doczekać)

  19. #119
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    Zadziwia mnie niezmiennie to polecanie tormentiolu jak 20lat temu
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  20. #120
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Diu, mi się wydaje, że proszek mógł się nie wypłukać dokładnie.
    Czerwone krostki, to raczej nie jest odparzenie, a reakcja na jakąś chemię.

    Może wsypałaś wyjątkowo więcej proszku lub NF?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •