Strona 1 z 12 12345678911 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 235

Wątek: Odparzenia przy stosowaniu wielo...

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    28

    Domyślnie Odparzenia przy stosowaniu wielo...

    Dziewczyny, z jakiej przyczyny mogą powstawać odparzenia przy używaniu wielorazówek. Zakładamy że pielucha zmieniana przy każdym siku i kupce. Co jakieś 1,5 h - czy to zbyt długo ? Czy skóra malucha musi przyzwyczaić się do pieluszek, jeśli dotychczas dziecko było pieluchowane w jednorazówkach. Dziś debiut i od razu klapa. Odparzenia. Co może być przyczyną ? Pomocy

  2. #2
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    a czym pieluchujesz?
    U niektórych dzieci skóra musi się przyzwyczaić, czasem reaguje odparzniem
    może to uczulenie na polar albo nie lubi mieć mokro?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    u mnie tez tak bylo...Chyba to kwestia przyzwyczajenia.
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Koleżanka dziś zaczęła, moja Hanka jeszcze w brzuchu,ale obie jesteśmy nastawione na wielo. Deklarowała że zaczęła od formowanki bawełnianej, ewentualnie ma jeszcze flanelową. Potem kieszonka od pupy z mikropolarem... Pisze że zmieniała pieluszkę co półtorej godziny, w zasadzie po każdym siku. No nie chciałabym aby się zniechęciła.

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    jak Lenie szly zeby to mi sie odparzyla prawie do krwi w ciagu 30 minut... Moze to to?
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  6. #6
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    ja bym stawiała na mikropolar
    ale nówki czy używki?
    i w czym były prane (ewentualnie - czy były prane przed?)
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Mała ma 5 tygodni - to chyba jeszcze nie zęby ??

    Pieluchy nowe, ale muszę się dopytać czy je wyprała przed - myślę że tak ! Flanela i bawełna to były formowanki szyte, wcześniej uprane w płatkach.

  8. #8
    Chustonoszka Awatar Podlasianka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    132

    Domyślnie

    Oj, to maleństwo jeszcze Być może nie toleruje mokrej pieluszki. Albo jeszcze w jednorazówce złapała do moczu jakieś bakterie, które teraz powodują zaczerwienie.
    „Ekologia zaczyna się od pościelenia łóżka, wzięcia prysznica, umycia zębów po jedzeniu i zmycia naczyń. Nie mówcie mi o wielkiej ekologii. Jeśli zrobicie podstawowe rzeczy wokół siebie, to panujecie nad swoim życiem. Pierwsza rzecz w ekologii, to zadbać o to, co jest wokół. Nie można myśleć o całej ziemi i o wszystkich ludziach, a nie robić nic w swoim życiu.” (W. Wharton)

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    a dobrze te pieluchy wyplukala?
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  10. #10
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Inkak Zobacz posta
    Mała ma 5 tygodni - to chyba jeszcze nie zęby ??

    Pieluchy nowe, ale muszę się dopytać czy je wyprała przed - myślę że tak ! Flanela i bawełna to były formowanki szyte, wcześniej uprane w płatkach.

    płatki mydlane to nienajlepszy detergent do pieluch - siuśki się nie będą wchłaniać
    kieszonka też tak prana była?
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Wyprane i wypłukane w pralce, w płatkach....

    Może Mała musi się przyzwyczaic.
    A swoją drogą, jak teraz z tego wybrnąc ? Mąka ziemniaczana na pupę i stosowac dalej ? czy podleczyc dupkę, tymczasem jednorazówki i do wyleczenia dac za wygraną ?

    Mam jeszcze pytanie takie na przyszłośc, aby uniknąc takiej sytuacji myślicie że lepiej od razu zacząc z wielo ? Hanka ma mi się urodzic na dniach (MAM TAKĄ NADZIEJĘ !) to od poworotu do domu starac się pieluchowac w wielo ?
    O co chodzi z bakteriami w jednorazówkach - musze temat pogłębic

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marsjanka Zobacz posta
    płatki mydlane to nienajlepszy detergent do pieluch - siuśki się nie będą wchłaniać
    kieszonka też tak prana była?
    myślę że tak....... za pewnie nie wiedziała o tym . Musimy się obie jeszcze wiele nauczyc

  13. #13
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka82 Zobacz posta
    jak Lenie szly zeby to mi sie odparzyla prawie do krwi w ciagu 30 minut... Moze to to?
    tutaj może być prawda, gdyż Pitek nosi wielorazówy od ponad 7 miesięcy i na początku pupcia była lekko różowiutka,ale szybko przeszło.. a teraz od 2 dni czerwona :/ więc skłaniam się ku wypowiedzi że przyczyna leży w zębach bo na dole coś już czuć idzie pierwszy ząbek... w końcu

  14. #14
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Inkak Zobacz posta
    Wyprane i wypłukane w pralce, w płatkach....

    Może Mała musi się przyzwyczaic.
    A swoją drogą, jak teraz z tego wybrnąc ? Mąka ziemniaczana na pupę i stosowac dalej ? czy podleczyc dupkę, tymczasem jednorazówki i do wyleczenia dac za wygraną ?

    Mam jeszcze pytanie takie na przyszłośc, aby uniknąc takiej sytuacji myślicie że lepiej od razu zacząc z wielo ? Hanka ma mi się urodzic na dniach (MAM TAKĄ NADZIEJĘ !) to od poworotu do domu starac się pieluchowac w wielo ?
    O co chodzi z bakteriami w jednorazówkach - musze temat pogłębic
    mąka i wietrzenie to raz
    dwa ważna jest też temperatura prania min 60 stopni
    podwójne płukanie
    5 tyg dziecko dużo kupek robi i ja przy mojej Hani prałam na 90 stopni pranie wstępne, właściwe i płukanie dodatkowe co 3 -4 zamiast płukania pranie bez proszku na 60 stopni
    używałam od razu po wróceniu ze szpitala i tetrę z otulaczami


    przy ząbkowaniu mocz hmmm no strasznie śmierdzi

  15. #15
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    pierzcie w proszkach np. dziecięcych (Lovela, Jelp, Dzidziuś itp.) + dodatek antybakteryjny (Nappy Fresh lub Mio Fresh) w 40-60 stopniach
    ewentualnie w proszkach które już mają taki dodatek antybakteryjny w składzie (Potion czy Miocare)

    mydło "zatłuszcza" pieluszki i stają się one niechłonne


    proponuję wyprać porządnie pieluszki, wyleczyć odparzenie i zacząć jeszcze raz
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  16. #16
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Jesteście niezastąpione ! Wielkie, wielkie dzięki. Odbudowałyście moją wiarę, że sobie poradzimy Teraz najważniejsze żeby małej Juli uratować dupkę, bo bidulka się pewnie namęczy.

  17. #17
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Swoja drogą ja nastawiałam się na wielorazówki od razu. Do szpitala kopiliśmy tylko paczkę pampersów. No ale jak dziś usłyszałam historię z odparzeniem - zwątpiłam Muszę nauczyć sie mojego małego człowieka, podołać wyzwaniu z wielo i jeszcze powalczyć z odparzeniem. Załamałam ręce Na szczęście jesteście Wy

  18. #18
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    poobserwowałabym dziecko, bo może dziecko nie toleruje jak ma mokro jak mój syn? I tu przydają się wkładki sucha pielucha. Albo odwrotnie, ma uczulenie na mikropolar
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  19. #19
    Chustomanka Awatar Aliszia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    733

    Domyślnie

    Gratuluję pozytywnego nastawienia! Niewiele dziewczyn ma ochotę na zabawę z wielo od początku, ale fajnie, że macie siebie nawzajem, jako przyjaciółki do wspierania!

    Nie zrażajcie się do wielo. Mi wypracowanie własnego systemu zajęło ze 3 tygodnie.

    Jeśli chodzi o odparzenia- uwierz mi, że mogą się zdarzyć w każdym rodzaju pieluszki. 5 tygodni to jeszcze maleństwo. Mógł ją podrażnić polar, ale mogła też bawełna (moja córka ma odparzenia w pieluszkach, w których czuć mokro).

    Wypłuczcie dobrze pieluszki, poczytaj o strippingu. Kartoflanka i do przodu
    Doula. Mama małej Polki, urodzonej16 czerwca 2012.

  20. #20
    Chustomanka Awatar margaretka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    923

    Domyślnie

    Zarówno Gabi, jak i Hanię wielo niestety odparzały/ją, niezależnie od tego, czy to polar, czy naturalne od pupy. Także muszę smarować, daję cieniutką warstwę linomagu zielonego (w aptece dostaniesz) i czekam chwilkę, aż się wchłonie, ewentualnie nadmiar ściągam przecierając pupkę tetrą i dopiero zakładam pieluszkę. Nie robię tego przy każej zmianie pieluszki, zawsze po kupce, a po siusiu to raz na jakiś czas.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •