Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 235

Wątek: Odparzenia przy stosowaniu wielo...

Mieszany widok

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    28

    Domyślnie Odparzenia przy stosowaniu wielo...

    Dziewczyny, z jakiej przyczyny mogą powstawać odparzenia przy używaniu wielorazówek. Zakładamy że pielucha zmieniana przy każdym siku i kupce. Co jakieś 1,5 h - czy to zbyt długo ? Czy skóra malucha musi przyzwyczaić się do pieluszek, jeśli dotychczas dziecko było pieluchowane w jednorazówkach. Dziś debiut i od razu klapa. Odparzenia. Co może być przyczyną ? Pomocy

  2. #2
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,898

    Domyślnie

    a czym pieluchujesz?
    U niektórych dzieci skóra musi się przyzwyczaić, czasem reaguje odparzniem
    może to uczulenie na polar albo nie lubi mieć mokro?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    u mnie tez tak bylo...Chyba to kwestia przyzwyczajenia.
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Koleżanka dziś zaczęła, moja Hanka jeszcze w brzuchu,ale obie jesteśmy nastawione na wielo. Deklarowała że zaczęła od formowanki bawełnianej, ewentualnie ma jeszcze flanelową. Potem kieszonka od pupy z mikropolarem... Pisze że zmieniała pieluszkę co półtorej godziny, w zasadzie po każdym siku. No nie chciałabym aby się zniechęciła.

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    jak Lenie szly zeby to mi sie odparzyla prawie do krwi w ciagu 30 minut... Moze to to?
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  6. #6
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka82 Zobacz posta
    jak Lenie szly zeby to mi sie odparzyla prawie do krwi w ciagu 30 minut... Moze to to?
    tutaj może być prawda, gdyż Pitek nosi wielorazówy od ponad 7 miesięcy i na początku pupcia była lekko różowiutka,ale szybko przeszło.. a teraz od 2 dni czerwona :/ więc skłaniam się ku wypowiedzi że przyczyna leży w zębach bo na dole coś już czuć idzie pierwszy ząbek... w końcu

  7. #7
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    ja bym stawiała na mikropolar
    ale nówki czy używki?
    i w czym były prane (ewentualnie - czy były prane przed?)
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Mała ma 5 tygodni - to chyba jeszcze nie zęby ??

    Pieluchy nowe, ale muszę się dopytać czy je wyprała przed - myślę że tak ! Flanela i bawełna to były formowanki szyte, wcześniej uprane w płatkach.

  9. #9
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Tak kieszonki kurcze myślałam że są super dla pupy
    Nie mam pojęcia co to czasem mu wyjdzie czerwone jakby plamki ale znika na drugi dzień

  10. #10
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    a moze sproboj dodatkowe plukanie? My tez na poczatku mielismy takie czerwone kropeczki. Od kiedy daje jeszcze mniej proszku niz zalecaja plus dodatkowe plukanie problem nie powrocil

  11. #11
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    i nas dopadły odparzenia. Ale takie, że aż porobiły się ranki i nie wiem, czy to są takie małe owrzodzenia, czy skóra tak schodzi. Skóra rozogniona. No tragedia i nie wiem czym to zaleczyć. Bez pieluchy córa nawet sekundy nie chce posiedzieć. Bepanthen nie pomaga. Mąką posypałam, ale wydaje mi się, że takich ran, to mąka nie podleczy. Czym mam jej to smarować, czy przecierać? I u nas to raczej na 90% zęby.

  12. #12

    Domyślnie

    Polecam kapiele w Balneum Baby Basic (olejek kojacy), do smarowania Zinalfat. U nas Sudokremy, Linomagi, Bepanteny, Biodermy, Mustele itd. nie zdaly egzaminu.
    Córa '12 Synuś '14

  13. #13
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    mojej córce i przy pieluszkach i jak już nie nosiła pieluszek to często robiły się odparzenia, zapytałam raz mojej ginekolog co na to poradzić i poradziła żeby myć dziecko płynem do higieniy intymnej venus najlepiej z nagietkiem a jak nie będzie to inne venus też dobre, faktycznie odkąd myje ją tym płynem nie miała ani razu odparzeń powiedziała żeby nie smarować żadnymi tłuszczami.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  14. #14
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Chyba syn mój ma uczulenie na pieluchy już mi ręce opadają.
    Byliśmy teraz w weekend u rodziny zakładałam tylko jednorazowe po powrocie do domu znów pieluchy i już po jednej miał czerwone jajeczka :/ po nocy to ma całego czerwonego siusiaka
    szlak mnie trafi

  15. #15
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fiolka Zobacz posta
    Chyba syn mój ma uczulenie na pieluchy już mi ręce opadają.
    Byliśmy teraz w weekend u rodziny zakładałam tylko jednorazowe po powrocie do domu znów pieluchy i już po jednej miał czerwone jajeczka :/ po nocy to ma całego czerwonego siusiaka
    szlak mnie trafi
    Fiolka, a nie na proszek, olejek, albo coś takiego? Aleks źle reaguje na niektóre proszki ( i to w zasadzie od jakiegoś czasu objawia się tylko w okolicy pieluszkowej, bo po zmianie proszku jest ok ), no i olejki eteryczne też go uczulają ...
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  16. #16
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Kurcze do tego ostatniego prania nie dałam olejku
    Piorę w loveli od urodzenia ostatnio było z białym jeleniem nie mam pojęcia pokombuje jeszcze z tym może mniej jeszcze dać
    ech coś nas te pieluchy nie lubią

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    586

    Domyślnie

    Dziewczyny pomocy! Pieluszkujemy od trzeciego tygodnia życia, teraz mała za dwatygodnie skończy trzy miesiące i od kilku dni zaczeły pojawiać się na pupci krosteczki, dziś wieczorem cała pupa była czerwona. Nie wiem od czego to się mogło zrobić, na zęby chba jeszcze za wczesnie. Stosuję tylko tetrę i pul, piorę w jelpie w 60 stopniach, a raz w miesiącu wszystkie pileuchy piorę w 95 stopniach. Do prania dodaję też kilka kropli olejku herbacianego. Ach, no i jeszcze zawsze pudruję pupkę mąką ziemniaczaną. Zastanawiam się czy nie posmarować porządnie pupy sudokremem i założyc pampersa...

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    tylko nie sudokrem, nam właśnie pogorszył sprawę!

  19. #19
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,882

    Domyślnie

    IMHO
    przemyć mocną herbatą
    i zostawić goły tyłek

    jak znikną krostki,wielopieluchować bez mąki.



  20. #20
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,898

    Domyślnie

    też tak miałam, dużo wietrzyc tyłek, ewentualnie smarować maściami typu bepanten, alantan ale używać wtedy papierków
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •