Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 235

Wątek: Odparzenia przy stosowaniu wielo...

  1. #141
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Monika84 Zobacz posta
    Nie. Sama woda. Ale przemywam po kazdej zmianie. Moze to wysusza?
    Trzymqłabym się wersji, że to zęby
    Możesz wierzyć jej pupę częściej i właściwie tyle. Z suszarką motyw pierwszy raz słyszę, mi by się nie chciało. IMO leżenie z gołą pupą lepsze
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  2. #142
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Monika84 Zobacz posta
    A jak to robisz? Myjesz, suszysz i pielucha? Wielo? Bez kremow i zasypek?
    Tak pomyslalam moze pieluchy wyprac
    w 90 st? Tylko boje sie o pule..
    Tak, myje myjką, suszę i na to pielucha wielo, chyba, że zrobi się odparzenie wtedy stosuje krem/zasypkę i jednorazówki

    Rzeczywiście od suszarki lepsze jest wietrzenie, ale często mój syn nie ma na to ochoty.

    Pranie w 90 stopniach nie polecam, wystarczy 60 stopni i dziewczyny mogą mieć racje, że to zęby u nas to jeszcze przed nami.

  3. #143
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Dziewczyny czy możliwe jest że przy ciągłym noszeniu wielo pupa się przyzwyczaja i jak się założy jednorazówki to mogą się pojawić odparzenia?

    Tak wogóle to jestem mega zadowolona! Odparzenia poszły precz po zastosowaniu ojeju kokosowego (btw. OLEJ KOKOSOWY NAWILŻA CZY WYSUSZA? bo mam wrażenie że wysusza) wełny i wkładów bambusowych i kilka razy użyłam bepanthenu aby nawilżyć.
    A w week byliśmy na wyjeździe i były 3 dni jedno i pojawiły się znowu odparzenia (czyli mąż nie miał racji że to od wielo - jeah!!!

  4. #144
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    tak możliwe - wręcz często tak bywa

  5. #145
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slomka81 Zobacz posta
    Bardzo fajna jest też maść nagietkowa taka: http://supple.pl/s/masc-nagietkowa
    używałam do pupy, ale genialna jest też na rany...goją się super po niej
    O widzę, że nie tylko ja stosuję tę maść. Polecam na oparzenia tym bardziej, że ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Ostatnio poparzyłam się podczas gotowania. Chwyciłam garnek nie tam gdzie trzeba, ale maść nagietkowa na szczęście pomogła szybko załagodzić ból i dość szybko się zagojiło i nawet blizny nie ma.

  6. #146
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    20

    Domyślnie

    Mam problem nie tyle z odparzeniami, ale z podrażnieniami, jednak pozwolę sobie podciągnąć sprawę pod ten temat. Ok. polowy lipca przeszliśmy na tetrę i otulacze. Nie mogliśmy długo doleczyć zaczerwienienia pod prąciem - co po maści zeszło to wracało bardzo szybko. Problem skończył się po powrocie do jednorazówek. Syn jest atopikiem, nie jakoś bardzo (bez ran i innych takich, skóra sucha, czasami czerwone rozlane plamy i problemy za uszami i w pachwinach). Pediatra stwierdziła, że być może dlatego jest wrażliwy na kontakt skóry z moczem. Czy ktoś spotkał się z podobną reakcją u dziecka z AZS i mógłby coś poradzić? Ja póki co na własną odpowiedzialność znowu próbuje tetry i nawilżam miejsce, w którym występowało zaczerwienienie. Może spróbuję też tej maści nagietkowej.

  7. #147
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    Może wkładki sucha pupa z polaru?
    Ostatnio edytowane przez Kasianie ; 09-09-2015 o 13:45 Powód: Literówka

  8. #148
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    moim zdaniem tetra nie jest najmilszym materiałem dla skóry dziecka,jest dość szorstka,a jeśli synek ma wrażliwą skórę to tym bardziej może na nią reagować podrażnieniami, spróbowałabym na tetrę dawać wkładki sucha pupa z polarku,albo welurku syntetycznego-tak jak napisała Kasianie i myślę,że podrażnienia znacznie się zmniejszą.

  9. #149
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    20

    Domyślnie

    Zapomniałam napisać - używamy wkładek domowej roboty, z cienkiego polaru. Podrażnienie pojawia się w miejscu, które nie ma kontaktu z tetrą - u nasady penisa od strony moszny.

  10. #150
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    A próbujecie wietrzyć pupę? Nie mam doświadczenia z AZS, ale jak tylko u synka jakieś zaczerwienia się pojawiają to zazwyczaj pomaga przewietrzenie i czas bez pieluchy.


  11. #151
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    20

    Domyślnie

    W upały chodził w samej luźno spiętej tetrze zmienianej po każdym siku i nie było różnicy. Z pupą gołą dłużej nigdy nie latał. Zaczerwienienie zeszło po 2 miesiącach stosowania clotrimazolu (podejrzenie grzybicy) - wróciło po tygodniu, 1 dniu stosowania maści robionej przepisanej przez pediatrę - przeciwgrzybicza i przeciwzapalna (wróciło po 3-4 dniach od zaprzestania smarowania) i po przejściu na pampki + smarowanie kremami ochronnymi (różowy z rossmana i kaufmann'a kupiony w Niemczech). Po ostatnim stan się raczej utrzymywał bez większych zabiegów aż do teraz.
    Zrezygnowałam z wielo na noc, był na formowankach bawełnianych, ale teraz w pięć godzin potrafi przesikać pampersa.

    Może dodam jeszcze, że zaczerwienienie po raz pierwszy wyszło, kiedy byliśmy na jednorazówkach, jakoś na początku czerwca.
    kuracje clotrimazolem kontynuowaliśmy przechodząc na tetrę.
    Ostatnio edytowane przez Nashi ; 09-09-2015 o 16:49

  12. #152
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Wietrzenie polega na całkowitym braku pieluchy na pupie, czyli jak jest nawet w samej tetrze to jednak się nie wietrzy np zdejmujesz pieluchę na drzemkę albo na całą noc.


  13. #153
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    20

    Domyślnie

    Jasne, rozumiem. Mimo wszystko jeśli chodziłoby tylko o wietrzenie w naszym przypadku to papmpers by nie pomógł. Zastanawiam się, czy ktoś miał podobne przejścia z małym atopikiem i czy doszedł do tego, jak sobie z tym radzić, żeby nie nawracało.

  14. #154
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam... Może chodzi o to że w pampersie, póki nie nasiąknie, jest "dużo miejsca" koło siusiaka i może on sobie latać. A w wielo jest on przyciśnięty do moszny co sprzyja odparzeniom nie tyle od samej pieluchy, co od przylegania wilgotnej skóry do skóry. Coś jak grzybica między palcami stóp
    Ale nie mam pomysłu co na to poradzić. Luźniej zapinać..?
    Ostatnio edytowane przez Kasianie ; 09-09-2015 o 18:49 Powód: Literówka

  15. #155
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nashi Zobacz posta
    Jasne, rozumiem. Mimo wszystko jeśli chodziłoby tylko o wietrzenie w naszym przypadku to papmpers by nie pomógł. Zastanawiam się, czy ktoś miał podobne przejścia z małym atopikiem i czy doszedł do tego, jak sobie z tym radzić, żeby nie nawracało.
    To popodbijamy, może ktoś coś powie

    Cytat Zamieszczone przez Kasianie Zobacz posta
    Tak się zastanawiam... Może chodzi o to że w pampersie, póki nie nasiąknie, jest "dużo miejsca" koło siusiaka i może on sobie latać. A w wielo jest on przyciśnięty do moszny co sprzyja odparzeniom nie tyle od samej pieluchy, co od przylegania wilgotnej skóry do skóry. Coś jak grzybica między palcami stóp
    Ale nie mam pomysłu co na to poradzić. Luźniej zapinać..?
    to może być dobry trop. No i też jednak to "uczucie suchości" pampersowe może pomagać zaleczać problem, choć go nie rozwiązuje.


  16. #156
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasianie Zobacz posta
    Tak się zastanawiam... Może chodzi o to że w pampersie, póki nie nasiąknie, jest "dużo miejsca" koło siusiaka i może on sobie latać. A w wielo jest on przyciśnięty do moszny co sprzyja odparzeniom nie tyle od samej pieluchy, co od przylegania wilgotnej skóry do skóry. Coś jak grzybica między palcami stóp
    Ale nie mam pomysłu co na to poradzić. Luźniej zapinać..?
    Nie potrafię sobie wyobrazić luźniejszego zapięcia - o ile pieluchę można spinać jak się podoba, o tyle otulacz ostatecznie wszystko przyciśnie... Jak zrobię go luźno to się zacznie lać przy nogach. :/ Ech, może ktoś, kto przezwyciężył problem się znajdzie i coś podpowie.
    Grzybica to to niby nie jest, bo cały czas byłoby czerwone, a tak pojawia się i znika. Oby się w nią nie przerodziło.
    A póki co chyba zostaje nam odciągający wilgoć pampers na noc a w dzień częste przewijanie.

  17. #157
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    A może uczulenie na polarek? U nas też było lepiej w jedno niż wielo ale właśnie przyczyną odparzeń okazały się wkładki sucha pupa. .
    Moje dwa szczęścia

  18. #158
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    20

    Domyślnie

    To też jest opcja do sprawdzenia, dziękuję!

  19. #159
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez len_a Zobacz posta
    A może uczulenie na polarek? U nas też było lepiej w jedno niż wielo ale właśnie przyczyną odparzeń okazały się wkładki sucha pupa. .
    Cytat Zamieszczone przez Nashi Zobacz posta
    To też jest opcja do sprawdzenia, dziękuję!
    Właśnie tu przyszłam pisać, że może to uczulenie na polar
    i jeszcze znalazłam taki wątek, może coś pomoże. Powodzenia i oby zaczerwienienie zniknęło!

    edit. I jeszcze jeden wątek http://www.chusty.info/forum/showthr...hlight=Wysypka
    Ostatnio edytowane przez kornflejka ; 10-09-2015 o 14:30


  20. #160
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    Właśnie tu przyszłam pisać, że może to uczulenie na polar
    i jeszcze znalazłam taki wątek, może coś pomoże. Powodzenia i oby zaczerwienienie zniknęło!

    edit. I jeszcze jeden wątek http://www.chusty.info/forum/showthr...hlight=Wysypka

    Dzięki wielkie, nic tylko czekać aż Młody zaśnie i czytać. Na razie sprawy "około pieluchowe" wyglądają w porządku, ale to dopiero trzeci dzień z powrotem na tetrze. A na noc jednorazówka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •