Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 235

Wątek: Odparzenia przy stosowaniu wielo...

  1. #81
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Ja polecam chusteczki z netto sensitive. Mają olejki i tylko jeden konserwant używam na wyjścia, w domku woda i myjka. Ale są naprawdę ekstra jak coś. Nie podrażniają


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama_Asia Zobacz posta
    dzisiaj maz kupi nam mydlo aleppo (bo mnie troche postraszylyscie tymi skladami ). Dam znac jezeli bedzie sie fajnie sprawowac..
    Mydlo nie polepszylo pupy ale i nie pogorszylo wiec poki co przy nim zostajemy Na razie mamy takie z 5% olejkiem laurowym czyli "najslabsze".
    Córa '12 Synuś '14

  3. #83
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    U nas przy okropnych odparzeniach (upały!) nic nie pomagało, nawet ciągłe wietrzenie pupy w dzień i w nocy. Poprawa była dopiero po posypywaniu... mąką ziemnaczaną!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  4. #84
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    A u nas odparzenie się już długo utrzymuje i juz nie wiem co z tym robić :/

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasiaaparatka Zobacz posta
    A u nas odparzenie się już długo utrzymuje i juz nie wiem co z tym robić :/
    dlugo to znaczy?
    jak wyglada to odparzenie?
    Córa '12 Synuś '14

  6. #86
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama_Asia Zobacz posta
    dlugo to znaczy?
    jak wyglada to odparzenie?
    hmm ze 3 tyg.. Właśnie teraz nie pupa odparzona tylko psiocha, ale tak tylko z przodu. Nie wiem co już bo i tetra i wełniaki, i mąką próbowałam i maściami...

  7. #87

    Domyślnie

    Moze lekarz? Badanie ogolne moczu skoro w tamtych okolicach zeby wykluczyc, ze jakas bakteria nadkaza stale te miejsca?
    Jak pisalam wyzej, na takie zmiany pomogl nam akurat Zinalfat ale kazde dziecko jest rozne..
    Córa '12 Synuś '14

  8. #88
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    586

    Domyślnie

    Nam najbardziej pomaga maść robiona w aptece, nazywa się po prostu maść przeciwodparzeniowa szpitalna i na receptę kosztuje 8zł, bez 30zł. Mam wypisany jej skład, ale nie jestem w stanie odczytać tych hieroglifów. Postaram się wybrać w najbliższym czasie do apteki i poproszę o rozszyfrowanie tajemniczych znaczków. Niestety jak tylko przestaję stosować maść to momentalnie odparzenie wraca i pojawiają się krostki i szczerze mówiąc przypomina to bardziej zmiany alergiczne... No ale alergia na tetrę?! Czy to w ogóle jest możliwe?

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anka Zobacz posta
    Nam najbardziej pomaga maść robiona w aptece, nazywa się po prostu maść przeciwodparzeniowa szpitalna i na receptę kosztuje 8zł, bez 30zł. Mam wypisany jej skład, ale nie jestem w stanie odczytać tych hieroglifów. Postaram się wybrać w najbliższym czasie do apteki i poproszę o rozszyfrowanie tajemniczych znaczków. Niestety jak tylko przestaję stosować maść to momentalnie odparzenie wraca i pojawiają się krostki i szczerze mówiąc przypomina to bardziej zmiany alergiczne... No ale alergia na tetrę?! Czy to w ogóle jest możliwe?
    Jezeli to typowa masc szpitalna to pewnie zawiera acidi borici, ktorego nie wolno stosowac u malych dzieci bo dziala toksycznie (tak jak chociazby oslawiony Tormentiol czy Aphtin)
    Jezeli to bylaby alergia pytanie czy jest w masci jakikolwiek skladnik, ktory dziala na zmiany alergiczne.. Alergia moze byc nie tylko kontaktowa (proszek, mydlo) ale pokarmowa (skora podrazniana przez kal)
    Córa '12 Synuś '14

  10. #90
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    586

    Domyślnie

    Podejmuję się rozszyfowania składu naszej maści. A więc tak: Natri bibor, zinci oxidati, aqua dest, vaselini flavum, lanolina, balsen peruwienii i tyle. Proszę o korektę jeżeli ktoś się na tym zna. Słyszałam też, że maść tranowa się sprawdza w ciężkich przypadkach a jest bardziej naturalna. Ktoś może stosował i wiec coś na ten temat?
    Jesienne dziewczyny: Franka 16.09.2013. i Jagienka 08.11.2015.
    Jesienny Jeremi 08.09.2018.

  11. #91
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama_Asia Zobacz posta
    Jezeli to typowa masc szpitalna to pewnie zawiera acidi borici, ktorego nie wolno stosowac u malych dzieci bo dziala toksycznie (tak jak chociazby oslawiony Tormentiol czy Aphtin)
    Nie tylko u małych W UE zabronione jest używanie tego "cudu" do 12 rż.
    A walą go we wszystkich szpitalnych maściach "na receptę", nawet noworodkom...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  12. #92
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    586

    Domyślnie

    Czy ten acidi borici i "natri bibor" (o ile dobrze to odczytałam) to może być to samo?
    Jesienne dziewczyny: Franka 16.09.2013. i Jagienka 08.11.2015.
    Jesienny Jeremi 08.09.2018.

  13. #93
    Chustofanka Awatar inek
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    UK
    Posty
    470

    Domyślnie

    Anka, ja masc tranowa stosowalam czesto u konia na obtarcia i dzialala bdb, ale nie wiem jak z pupa niemowlaka bedzie

  14. #94
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    586

    Domyślnie

    Inek, nie brzmi to dobrze...
    Jesienne dziewczyny: Franka 16.09.2013. i Jagienka 08.11.2015.
    Jesienny Jeremi 08.09.2018.

  15. #95
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    A może w pieluszkach coś jest? Niby proszek/płyn czy czego używasz nie zmieniony,ale może jednak coś przestało pasować. Wygotowała bym pieluszki, lub 90stopni pranie puściła, stripping i zobaczyła. Może zadziała.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  16. #96
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    586

    Domyślnie

    Z tego wszystkiego to jeszcze strippingu nie próbowałam. Dzięki za radę.
    Jesienne dziewczyny: Franka 16.09.2013. i Jagienka 08.11.2015.
    Jesienny Jeremi 08.09.2018.

  17. #97
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    586

    Domyślnie

    Sprawcą odparzenia okazały się... zęby! Dacie wiarę!? bo ja się tego nie spodziewałam w tak młodym wieku.
    Jesienne dziewczyny: Franka 16.09.2013. i Jagienka 08.11.2015.
    Jesienny Jeremi 08.09.2018.

  18. #98
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    też obstawiam że u nas to zęby, bo po sobie wyszło aż 5 zębów..
    u nas odparzenie jeszcze całkiem nie zagojone ale jesteśmy na dobrej drodze
    i chyba najlepiej robią wkłądy sucha pupa Flipa

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anka Zobacz posta
    Czy ten acidi borici i "natri bibor" (o ile dobrze to odczytałam) to może być to samo?
    natri bibor - nie wiem co to
    Córa '12 Synuś '14

  20. #100
    Chustoholiczka Awatar gazetka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    5,016

    Domyślnie

    a ktoś wie jak przemywanie nadmanganianem potasu ma się do pieluch wielo? poza tym że może brudzić... czy tez trzeba je specjalnie oczyszczać?
    bujam się drugi tydzień z odparzeniem, teraz mała skończyła miesiąc. udało się kupić tormentalum - bez boraksu i jakieśtam skutki są.
    Ale największą poprawę dał bephanten do tej pory, z pampersami sensitive, sudocrem zaognił, weleda z nagietkiem nie dała nic. wietrzymy w miarę możliwości, poprawia się też przy otulaczu z polarkiem. tylko stosuję na zmianę bo jeszcze nie skompletowałam wystarczającej ilości wielo. no i przemywałam własnym mlekiem i miałam wrażenie że się ładnie goi. tylko bez kremu do tego polarku? Skoro odparzenie jest to samo chyba nie zniknie, mąka nie za bardzo coś daje. Czy ciągle odtłuszczać i prać..?
    a jak dam sam bambus do pula bez polarku to nie pogorszy się malej dlatego że ma mokro?
    za dużo pytań i wątpliwości naraz...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •