Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 235

Wątek: Odparzenia przy stosowaniu wielo...

  1. #61
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Kurcze do tego ostatniego prania nie dałam olejku
    Piorę w loveli od urodzenia ostatnio było z białym jeleniem nie mam pojęcia pokombuje jeszcze z tym może mniej jeszcze dać
    ech coś nas te pieluchy nie lubią

  2. #62
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    586

    Domyślnie

    Dziewczyny pomocy! Pieluszkujemy od trzeciego tygodnia życia, teraz mała za dwatygodnie skończy trzy miesiące i od kilku dni zaczeły pojawiać się na pupci krosteczki, dziś wieczorem cała pupa była czerwona. Nie wiem od czego to się mogło zrobić, na zęby chba jeszcze za wczesnie. Stosuję tylko tetrę i pul, piorę w jelpie w 60 stopniach, a raz w miesiącu wszystkie pileuchy piorę w 95 stopniach. Do prania dodaję też kilka kropli olejku herbacianego. Ach, no i jeszcze zawsze pudruję pupkę mąką ziemniaczaną. Zastanawiam się czy nie posmarować porządnie pupy sudokremem i założyc pampersa...

  3. #63
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    tylko nie sudokrem, nam właśnie pogorszył sprawę!

  4. #64
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,882

    Domyślnie

    IMHO
    przemyć mocną herbatą
    i zostawić goły tyłek

    jak znikną krostki,wielopieluchować bez mąki.



  5. #65
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    też tak miałam, dużo wietrzyc tyłek, ewentualnie smarować maściami typu bepanten, alantan ale używać wtedy papierków
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  6. #66
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    586

    Domyślnie

    Dzięki! Zacznę chyba od herbaty, jak nie minie to włącze bepanten i alntan bo akurat to mamy w domu. wietrzyć też się postaram, ale nie chcę przesadzić bo niedawno walczyliśmy z katarem. A dlaczego wielopieluchować bez mąki? Tą mąkę to mama mi doradziła, żeby zawsze sypać.

  7. #67
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anka Zobacz posta
    Dzięki! Zacznę chyba od herbaty, jak nie minie to włącze bepanten i alntan bo akurat to mamy w domu. wietrzyć też się postaram, ale nie chcę przesadzić bo niedawno walczyliśmy z katarem. A dlaczego wielopieluchować bez mąki? Tą mąkę to mama mi doradziła, żeby zawsze sypać.
    mąka jest dobra na profilaktykę ale nie na leczenie
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  8. #68
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Mąką ja sypałam, jak się pojawiło jakieś zaczerwienienie ale cały czas chyba nie ma sensu szyję też małej zasypywałam, latem to było wybawienie po za tym byłam dziś u lekarza z pupka małej, bo jesteśmy jeszcze na antybiotyku i bałam się, że to jakis stan grzybiczny, ale na szczęście to typowo pieluszkowe, kupiłam maść z nagietkiem i lanoliną, pupy wietrzyc też jakoś super nie chcę, bo w pn angina była, pediatra powiedziała, ze czasami dwa tygodnie trwa leczenie takiej pupki, no nic, damy radę

  9. #69
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    Magenta, a mogłabyś podać nazwę tej maści? Bo taką z nagietkiem też bym chętnie zanabyła

  10. #70
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Pentacrem zawiera dokładnie to: petrolatum, zink oxide, panthenol, lanolin, calendula officinalis, allantoin, paraffinum liquidum, DMDM propylparaben, phenoxenatol podałam wszystko, żeby nie było nie znam się na wszystkich szkodliwych składnikach na świecie, więc jak ktoś jest chętny wygoogluje co trzeba

  11. #71
    Chustomanka Awatar slomka81
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Jawiszowice
    Posty
    809

    Domyślnie

    Bardzo fajna jest też maść nagietkowa taka:
    http://www.aptekagemini.pl/masc-nagietkowa-25g.html
    używałam do pupy, ale genialna jest też na rany...goją się super po niej

    No i pisałam kiedyś też o takim mazidle od pupy....mam od dziewczyny z forum, która robiła takie różne naturalne rzeczy masła do ciała, mydła itp.
    Mozna go nabyć pisząc do dziewczyn tutaj:
    https://www.facebook.com/ministerstw...&__rev=1024226
    Mazidło mam rok i jeszcze się nie skończyła, a odkąd używamy nie mamy odparzeń. Na wilo używamy i papierki

  12. #72
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    586

    Domyślnie

    A czy papierki cakiem chronią przed zatłuszczeniem? Bo ja musiałam posmarować całą pupę alantanem, pośladki też, bo na nich było dużo kropek, które po prostu zlewały się w czerwone placki (czy to w ogóle jest odparzenie czy coś inszegeo?!)?

  13. #73
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że całkiem nie chronią, bo siuśki czy kupkę też przepuszczają, ale doświadczenia nie mam, więc może się mylę?

  14. #74
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    odtłuścić można mocząc w dość ciepłej wodzie z płynem do naczyń potem płucząc lub piorąc z dodatkowym płukaniem bez proszku w pralce

    małej się teraz już goi ładnie, ale jest suche to miejsce gdzie było odparzenie, ja daję wkładkę z mikropolarku zamiast papierka i mocno smaruję i często zmieniam pieluszkę, bo polarek może grzać, więc na świeże odparzenie nie polecam

  15. #75

    Domyślnie

    dziewczyny poradźcie mi proszę, pieluszki z jakich materiałów są najlepsze dla odparzonej pupy dziecka?
    Mój synek ma dopiero nieco ponad miesiąc i czerwoną pupę odkąd tylko wyszedł ze szpitala, czyli już około 4 tygodnie. Zakładam mu jednorazówki happy na przemian z pieluszkami tetrowymi. Po starszej córce mam kilka kieszonek, ale pul dla małego odpada. Zauważyłam że polarowe wkładki też mu nie służą. Najlepiej jest mu w wełniaku ecodidi, ale mam tylko jeden niestety. Co wkładać do środka, żeby odparzenie zeszło? Czy welur albo bambus od pupy bedzie lepszy niż polar? A może jeszcze coś innego?

  16. #76
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    mojej małej przy weluerze bawełnianym zdarzały się odparzenia, polecałabym bambus jest antybakteryjny, myślę że przy takim maluszku to najlepiej sprawdziłyby się ręczniki bambusowe, Kokosi ma chyba w najniższej cenie, po praniu wytarmosić żeby były miękkie, też tak sobie myślę czy to nie twarda tetra powoduje obtarcie no i odparzenie.
    Edit: a i przy takim maluszku fajnie możesz poskładać taki ręczniczek ala prefold tak żeby nie brudził otulacza.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  17. #77
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    A jeszcze tak mi się przypomniało że moja mała dostawała odparzeń po chusteczkach nawilżanych, może w tym szukajcie przyczyny, odkąd po każdej kupie myję małą pod kranem tak odparzenia się nie zdarzają a zdarzały się mimo tego że już nie nosiła pieluch. U nas winowajcą były chustaczki.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  18. #78
    Chustomanka Awatar vin-dit
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Mierzyn/Szczecin
    Posty
    1,122

    Domyślnie

    a maly nie jest alergikiem? moje dzieci alergicy i dupy czerwone byly przez pierwsze 6 tyg. az alergen znalezlismy. i nie mialo znaczenia czy wielo czy jedno. powiem wiecej - przy wielo bylo gorzej. bo zrace kupy w jedno sa czesciowo wchlaniane. mimo ze zmienialam od razu po pierdku to dupka w wielo poracha... w jedno lepiej. ale u nas przyczyna byla alergia pokarmowa a nie rodzaj pieluch

    Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
    Franek 02.2010, Marysia 10.2012, Michasia 07.2015



  19. #79
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilam Zobacz posta
    A jeszcze tak mi się przypomniało że moja mała dostawała odparzeń po chusteczkach nawilżanych, może w tym szukajcie przyczyny, odkąd po każdej kupie myję małą pod kranem tak odparzenia się nie zdarzają a zdarzały się mimo tego że już nie nosiła pieluch. U nas winowajcą były chustaczki.
    u nas już prawie ok, pediatra zabroniła wręcz używać chusteczek

  20. #80
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Też bym stawiała na chusteczki. Normalnie używaliśmy tetry z wodą,ale ostatnio dość zabiegani jesteśmy, i kupiliśmy chusteczki nawilżane z babydreama. Firmę bardzo lubię, nigdy młodemu nic nie było po jakichkolwiek ich produktach. No i nagle synkowi zaczęła pupa czerwienieć, szukałam przyczyny w proszkach, pieluszkach, jedzeniu, a wystaczyło wrócić do tetry z wodą
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •