Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 235

Wątek: Odparzenia przy stosowaniu wielo...

  1. #41
    Chustonówka Awatar KASIAB
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    29

    Domyślnie

    A swoją drogą Dzidzius też moze uczulać,bo to niby proszek dla dzieci a jak poczytasz skład,to niewiele sie rozni od normalego...
    Kasia, swingująca mama Antka, 14 10 2012

  2. #42
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    No to ja mogę się pochwalić wielo stosuję już jakoś ponad rok(żałuję,że nie dłużej)i jak w jednorazówkach synuś odparzał się bez względu na firmę tak w wielo problem zniknął jak reką odjął.Nie ma po prostu nie ma i już!!!!.
    Po jednorazówkę sięgam tylko na spacer jak chcę by mały się wybiegał a ja mogę odpocząć nie sprawdzając co chwilę czy się nie przesikał.
    U nas dwa siki i pielucha na wylot przesikana a mały do przebrania cały więc wielo w domu w dzień i w nocy a na dwór pampek,bo jak ktoś słusznie zauważył nie gryzą
    U nas jedynym i niezastąpionym kremem na odparzenia przy jednorazówkach był S.O.S Nivea Baby błyskawicznie goi(nawet skórę psa testowaliśmy)Teraz służy wyłącznie zimą do smarowania buzi przed spacerem.
    Nie warto się zniechęcać i poddawać przy pierwszych niepowodzeniach.Nie każdy od razu jest alfą i omegą w dziedzinie.Ja pierwszą córcię pieluchowalam od pierwszych dni tetrą i foliowymi gaciami wiązanymi na biodrach i tez tyłek jej nie odpadł a wtedy tylko takie były rozwiązania wielo.O dziwo odparzała się mniej niż pampersowana od początku do końca młodsza córcia(nie wiedziałam,że są takie fajne rozwiązania).
    Gdyby udało mi się urodzić kolejna pociechę(o czym marzę)to po wyjściu ze szpitala tylko wielo..
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  3. #43
    Chustonoszka Awatar pyriela
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sokołów Małopolski
    Posty
    95

    Domyślnie

    Dopiero kompletuje stosik. Na razie mam kieszonki Milovie, NappiMe, Ecobambino i idą kolejne Wkłady zwykła tetra, bambus i mikrofibra. Mały ząbkuje i jest gorąco może to zwykłe potówki

  4. #44
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Ja bardzo polecam olej kokosowy na odparzenia. Posmarowanie tym olejem, szczególnie na noc, leczy u nas wszystkie zaczerwienienia.
    Z tym, że ja nie stosuję kieszonek polarowych, a bambusy, więc nie boję się o zatłuszczenie. Tzn. nawet jeśli w bambus wsiąknie trochę olejku, to nie ma problemu z jego dopraniem podczas zwykłego cyklu.

  5. #45
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pyriela Zobacz posta
    przy używaniu pieluszek wielo na pleckach u malucha pojawiły się czerwone kropeczki i zaczerwienienia koło siusiaka. Pieluszki prane przed 1 użyciem w Dzidziusiu plus nappyfresh. Zmieniane co max2 godz. Nie używałam żadnych środków na odparzenia. Jakiś pomysł od czego te kropeczki ??
    my mamy ten sam kłopot.
    Zrezygnowałam z kremu, wcześniej używałam robionego lawendowego i co jakiś czas wychodzą zmiany na pachwinkach, jajeczkach. Nie mam pojęcia dlaczego

  6. #46
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    A jakich wielo? Bo kieszonki jak by nie było dużo wspólnego z naturalnym pieluchowaniem nie mają. Polar i PUL to sztuczne tkaniny, może dziecko jednak się trochę przegrzewa w nich, i to małe potówki? My mielismy tak w upały w wakacje, zmieniliśmy na formowanki i wełenkę, i było git. Teraz wróciliśmy do kieszonek,bo jest chłodniej.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  7. #47
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Tak kieszonki kurcze myślałam że są super dla pupy
    Nie mam pojęcia co to czasem mu wyjdzie czerwone jakby plamki ale znika na drugi dzień

  8. #48
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    a moze sproboj dodatkowe plukanie? My tez na poczatku mielismy takie czerwone kropeczki. Od kiedy daje jeszcze mniej proszku niz zalecaja plus dodatkowe plukanie problem nie powrocil

  9. #49
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    i nas dopadły odparzenia. Ale takie, że aż porobiły się ranki i nie wiem, czy to są takie małe owrzodzenia, czy skóra tak schodzi. Skóra rozogniona. No tragedia i nie wiem czym to zaleczyć. Bez pieluchy córa nawet sekundy nie chce posiedzieć. Bepanthen nie pomaga. Mąką posypałam, ale wydaje mi się, że takich ran, to mąka nie podleczy. Czym mam jej to smarować, czy przecierać? I u nas to raczej na 90% zęby.

  10. #50

    Domyślnie

    Polecam kapiele w Balneum Baby Basic (olejek kojacy), do smarowania Zinalfat. U nas Sudokremy, Linomagi, Bepanteny, Biodermy, Mustele itd. nie zdaly egzaminu.
    Córa '12 Synuś '14

  11. #51
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    mojej córce i przy pieluszkach i jak już nie nosiła pieluszek to często robiły się odparzenia, zapytałam raz mojej ginekolog co na to poradzić i poradziła żeby myć dziecko płynem do higieniy intymnej venus najlepiej z nagietkiem a jak nie będzie to inne venus też dobre, faktycznie odkąd myje ją tym płynem nie miała ani razu odparzeń powiedziała żeby nie smarować żadnymi tłuszczami.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  12. #52
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    mi się wydaje, że od tych wszystkich kremów jej się nic nie goi, a nawet jest gorzej. Mąka u nas się sprawdzała, na noc ją posypałam, trochę pomogło, ale teraz jak widzi, że tylko biorę opakowanie do ręki, to z wrzaskiem i w histerii ucieka. Nie wiem, co jej się ubzdurało

  13. #53

    Domyślnie

    Pewnie ja bolalo i zapamietala (?).
    FYI: Zinalfat smaruje sie 1-2 razy dziennie max. Nie jest do pielegnacji calodniowej. Bardzo ladnie goil. Z tego co wiem jest naprawde skuteczny i moga go uzywac dzieci powyzej 6 mies. zycia. Oprocz tego smarowalam emulsja Cetaphil MD protector. Mamy taki system, ze albo Zinalfat na czerwone a na reszte Cetaphil albo tylko Cetaphil. Obydwa swietnie sie wchlaniaja. Nie maja konsystencji kremiska jak chociazby Bepanthen czy Linomag. Skora bardzo dobrze przez nie oddycha. Po calej reszcie rozniastych kremow mialam wrazenie ze skora sie "kisila".. Ale kazde dziecko jest inne.
    W kazdym razie wspomniane kremy/emulsje byly polecone przez dermatologa i alergologow.
    Teraz wyprobowujemy Cetaphil emulsja do mycia z racji tego, ze zalecono nam rzadsze kapiele i posiadowki w wannie (jako zlowieszcze dla problemow pupowych, woda wysusza). Zobaczymy jak sie sprawdzi..
    Córa '12 Synuś '14

  14. #54
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    myślisz, że delikatne sypnięcie pyłkiem ją zabolało? To już chyba bardziej powinno ją boleć wsmarowywanie tych wszystkich mazideł.

    A Zinalfat jest rozumiem bez recepty? I Cetaphil też?

  15. #55
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Ja zawszę daję dodatkowe płukanie wszystkiego. U nas akurat bephanten zawsze dawał radę ale przestałam używać bo ponoć nie wskazane przy wielo
    chyba trzeba kupić znów

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dita Zobacz posta
    myślisz, że delikatne sypnięcie pyłkiem ją zabolało? To już chyba bardziej powinno ją boleć wsmarowywanie tych wszystkich mazideł.

    A Zinalfat jest rozumiem bez recepty? I Cetaphil też?
    Mysle, ze jezeli pupa jest podrazniona to cokolwiek na nia polozymy ale tez kiedy nic na nia nie polozymy moze bolec Problem polega na tym, ze kazde dziecko jest inne i nie ma idealnej kuracji dla kazdego :/
    Cetaphil i Zinalfat sa bez recepty.
    http://www.ceneo.pl/3679945#tab=click_scroll
    http://www.ceneo.pl/14762772#tab=reviews_scroll
    Oczywiscie w Aptekach stacjonalnych jest drozej :/
    Córa '12 Synuś '14

  17. #57
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cetaphil ma jeden minus, nienajlepszy skład. Z PEGami i silikonami przy maluszkach lepiej uważać. Grunt to być świadomym czego się używa. Ze swojej strony moge podpisac sie pod maka ziemniaczana, przemywanie rumiankiem (o ile maluch nie jest uczuluony) i masc robiona z lanolina i wit E Pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bru Zobacz posta
    Cetaphil ma jeden minus, nienajlepszy skład. Z PEGami i silikonami przy maluszkach lepiej uważać. Grunt to być świadomym czego się używa. Ze swojej strony moge podpisac sie pod maka ziemniaczana, przemywanie rumiankiem (o ile maluch nie jest uczuluony) i masc robiona z lanolina i wit E Pozdrawiam
    No u nas niestety maka (sypka, krochmal), lanolina i masc robiona z wit e wrecz pogarszaly stan lub nic nie pomagaly :/
    Na nas w ogole srednio co dziala, a cos na ta pupe trzeba dawac bo jest jeszcze gorzej :/

    Edit:
    dzisiaj maz kupi nam mydlo aleppo (bo mnie troche postraszylyscie tymi skladami ). Dam znac jezeli bedzie sie fajnie sprawowac..
    Ostatnio edytowane przez Mama_Asia ; 19-11-2013 o 16:05
    Córa '12 Synuś '14

  19. #59
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Chyba syn mój ma uczulenie na pieluchy już mi ręce opadają.
    Byliśmy teraz w weekend u rodziny zakładałam tylko jednorazowe po powrocie do domu znów pieluchy i już po jednej miał czerwone jajeczka :/ po nocy to ma całego czerwonego siusiaka
    szlak mnie trafi

  20. #60
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fiolka Zobacz posta
    Chyba syn mój ma uczulenie na pieluchy już mi ręce opadają.
    Byliśmy teraz w weekend u rodziny zakładałam tylko jednorazowe po powrocie do domu znów pieluchy i już po jednej miał czerwone jajeczka :/ po nocy to ma całego czerwonego siusiaka
    szlak mnie trafi
    Fiolka, a nie na proszek, olejek, albo coś takiego? Aleks źle reaguje na niektóre proszki ( i to w zasadzie od jakiegoś czasu objawia się tylko w okolicy pieluszkowej, bo po zmianie proszku jest ok ), no i olejki eteryczne też go uczulają ...
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •